İçeriğe Yönlendir

Yokluğunun Üzerinden 1 Sene Daha Geçti, Babam

Furkan Avcı

Recommended Posts

Misafir

Acınız büyük. Allah sabır versin. Bir gün tekrar karşılaşacağız.

Bu dünyayı bir annenin karnı gibi düşünün. Hepimiz bir annenin karnındayız. Doğduğumuzda (geride, anne karnında kalanlara göre öldüğümüzde) çok daha güzel ve uzun süreli bir dünyaya giriyoruz.  

Bir kere doğan, tekrar anne karnına geri dönüp, dışarıdaki dünyanın güzelliklerini anlatamıyor. Oysa hangimiz tekrardan geri dönmek isteriz ki. İşte diğer taraf ta, bu tarafa geri dönmek istemeyeceğimiz kadar güzel. Zira geri dönen yok.  

New York'ta beş minare filminde unutulmaz bir replik duymuştum. İnsan ömrünün kısalığına dair.

"İnsanlar doğduklarında, kulaklarına ezan okunur ama namazları kılınmaz. Öldüklerinde ise ezanları okunmaz ama namazları kılınır. Doğduklarında kulaklarına okunan ezan, öldükleri gün kılınacak namazlarının ezanıdır. İşte insan ömrü, ezanla namaz arasındaki süre kadar kısa"

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Allah rahmet eylesin.. Mekanı cennet olsun.. Rabbim geride kalanlara sabır versin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ölümle şunu öğrendim. Hiç bir zaman onu unutmuyorsun, onu yok sayamıyorsun. Acın azalmıyor. Sadece o acı ile yaşamayı öğreniyorsun. Alışkanlığın değişiyor ama onsuz olma alışkanlığı değil, onun uzakta olduğunu bilme alışkanlığını ediniyorsun.

Allah rahmet eylesin. Toprağı bol, yattığı yer rahat olsun.

Yaşadığım duyguları aynen tarif etmişsin Sani...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Duygulanmamak ne mümkün, Allah rahmet eylesin tekrar, tekrar.

Başımız Sağolsun!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Mekanı cennet olsun inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Geçen sene yazmışım aynı bu gün. Oldu iki sene.Biraz daha büyüdük. Okul bir sene daha uzadı. Annem bir yaş daha yaşlandı. Hiç yememiştim ceza. İki tane ceza yedim aynı gün içinde mesela. Sanırım birşeylerden kaçıyorum araba kullanırken, arkamda bırakıp hızlıca uzaklaşmak istiyorum belkide. Karamsar olmaya başladım iyice ilersine doğru. Neler olacak, ne yapacağız, nasıl doyuracağım karnımı, nasıl doyuracağım ruhumu. Sanatında yasaklanmasından korkar olduk artık. Müzikler çalıyor hep etrafımda. Notaların üzerinde sanki dev bir dalga gibi sürüklüyor ordan oraya. Hala istemediğim bir bölümde okuyorum. Kendimi kandırıp "seviyon la sen bu okulu hadi hadi" diyor okumaya çalışıyorum. Müziklerim, araba kullanışım, olayları yorumlamam, davranışlarım, olaylara karşı olan tepkim hep kendime göre olanı. Asla kim ne dere kaymadım. Babam istemezdi çünkü. Ama hala istemediğim bir bölümü yani hayatı seçmiş haldeyim. Kafamın dikine değilim yani. Babam bunuda istemezdi.
İnsanlar diyorlar ya "babamdan sonra sırtımı yaslayacağım biri yokmuş gibi hissediyorum" diye. İşte iliklerime kadar hissediyorum. Babam ressamdı. Babam sanatçıydı. Ekmeği getirmek için eve grafikkerlik yapıyordu. Sanatını icra ediyordu. Hisleriyle yaşıyordu. Bizi hisleriyle büyüttü. Arkamda olduğunu hisettirdi daima.

Keşke olasydın be adam! 

Evde kızardım kalk şu okey oyunun başından da bizde takılalım azcık bilgisayarda diye. Gel otur gene. İstediğin kadar. Kalkma istersen hiç ama ol orada. Hissedeyim yeter.

En çok koyanıda hala daha sanki bir gün çıkıp gelecekmiş gibi hissetmek. Beyin yine kandırıyor işte. Sonra yine dank ediyor gelmeyeceği. Yine bir sarsıyor.

AMA

Devam ediyor hayat. Hala nefes alıyorum. Hala sevebiliyorum. Hala duyabiliyorum. Hala görebiliyorum. Bitecek bu sınavda(malum öğrencilik) gene buluşacağız.

Sevdiklerinize sevdiğinizi söyleyin lütfen. Utanıp sıkılmayın. Bırakın mantığınızı , duygularınız konuşsun.

Furkan Avci abi.

Mekanı cennet olsun inşallah. yine bir yıl daha.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Geçen sene yazmışım aynı bu gün. Oldu iki sene.Biraz daha büyüdük. Okul bir sene daha uzadı. Annem bir yaş daha yaşlandı. Hiç yememiştim ceza. İki tane ceza yedim aynı gün içinde mesela. Sanırım birşeylerden kaçıyorum araba kullanırken, arkamda bırakıp hızlıca uzaklaşmak istiyorum belkide. Karamsar olmaya başladım iyice ilersine doğru. Neler olacak, ne yapacağız, nasıl doyuracağım karnımı, nasıl doyuracağım ruhumu. Sanatında yasaklanmasından korkar olduk artık. Müzikler çalıyor hep etrafımda. Notaların üzerinde sanki dev bir dalga gibi sürüklüyor ordan oraya. Hala istemediğim bir bölümde okuyorum. Kendimi kandırıp "seviyon la sen bu okulu hadi hadi" diyor okumaya çalışıyorum. Müziklerim, araba kullanışım, olayları yorumlamam, davranışlarım, olaylara karşı olan tepkim hep kendime göre olanı. Asla kim ne dere kaymadım. Babam istemezdi çünkü. Ama hala istemediğim bir bölümü yani hayatı seçmiş haldeyim. Kafamın dikine değilim yani. Babam bunuda istemezdi.

İnsanlar diyorlar ya "babamdan sonra sırtımı yaslayacağım biri yokmuş gibi hissediyorum" diye. İşte iliklerime kadar hissediyorum. Babam ressamdı. Babam sanatçıydı. Ekmeği getirmek için eve grafikkerlik yapıyordu. Sanatını icra ediyordu. Hisleriyle yaşıyordu. Bizi hisleriyle büyüttü. Arkamda olduğunu hisettirdi daima.

Keşke olasydın be adam!

Evde kızardım kalk şu okey oyunun başından da bizde takılalım azcık bilgisayarda diye. Gel otur gene. İstediğin kadar. Kalkma istersen hiç ama ol orada. Hissedeyim yeter.

En çok koyanıda hala daha sanki bir gün çıkıp gelecekmiş gibi hissetmek. Beyin yine kandırıyor işte. Sonra yine dank ediyor gelmeyeceği. Yine bir sarsıyor.

AMA

Devam ediyor hayat. Hala nefes alıyorum. Hala sevebiliyorum. Hala duyabiliyorum. Hala görebiliyorum. Bitecek bu sınavda(malum öğrencilik) gene buluşacağız.

Sevdiklerinize sevdiğinizi söyleyin lütfen. Utanıp sıkılmayın. Bırakın mantığınızı , duygularınız konuşsun.

Furkan Avci abi.

Mekanı cennet olsun inşallah. yine bir yıl daha.

Güvenç'im kardeşim öyle güzel yazmışsın ki, olsaydı da şöyle bir bağırsaydı, sonra nasihat etseydi de doğruyu yanlışı anlatsaydı...Tek olsaydı... Ama biz gideceğiz ya onların yanına yine yeriz fırçamızı nasılsa..
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Allah rahmet eylesin

10 ay oldu biz de kanser ile mucadele veriyoruz.Umarım iyileşecek ama çok fena oldum burayı okuyunca.Telefon açıp onu sevdiğimi söyledim.Halen söylememiş olanlar varsa fırsatı varken söylesinler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin özdamar

Allah rahmet eylesin. başınız sağolsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Furkan ne tanırım sizi nede bilirim yazdığınız yazıyı gözü nemli olarak ve sanki sizinle birlikteymişim gibi hissederek okudum. Babanızın mekanı cennet olsun. Ben babamla sürekli kavga ederim ( kesinlikle saygıyı kaybetmem) ama başım sıkışıncada yaşım 36 olduğu ve 2 çocuk sahibi olduğum halde yine çocuk gibi yanına koşarım. Furkan bey kısacası babam olmasa ben ne yaparım. Allah babamı başımdan eksik etmesin tekrar başınız sağolsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi ne yaptın ya :( :( allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yazacak birşey bulamıyorum yemin ederim :(

Yorum bağlantısı
Ömer Erbay

Allah Rahmetiyle muamele eylesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Allah rahmet eylesin

10 ay oldu biz de kanser ile mucadele veriyoruz.Umarım iyileşecek ama çok fena oldum burayı okuyunca.Telefon açıp onu sevdiğimi söyledim.Halen söylememiş olanlar varsa fırsatı varken söylesinler

Abi Allah yardımcınız olsun, yanlız şunu belirteyim benim babam kanserden ölmedi hatta yendi. Taşlı yüzük hücreli karsinom du, aramızda doktor olanlar vardır 3 ay omur biçtiler 25 ay yaşadı, midesindeki tümör tamamen yok oldu ama enfeksiyon kaptı solunum yetmezliğinden vefat etti arabasıyla sürerek gittiği hastaneden 2 hafta sonra vefat etti. O yüzden azminizi kaybetmeyin.

Furkan ne tanırım sizi nede bilirim yazdığınız yazıyı gözü nemli olarak ve sanki sizinle birlikteymişim gibi hissederek okudum. Babanızın mekanı cennet olsun. Ben babamla sürekli kavga ederim ( kesinlikle saygıyı kaybetmem) ama başım sıkışıncada yaşım 36 olduğu ve 2 çocuk sahibi olduğum halde yine çocuk gibi yanına koşarım. Furkan bey kısacası babam olmasa ben ne yaparım. Allah babamı başımdan eksik etmesin tekrar başınız sağolsun

Allah başınızdan eksik etmesin. Her zaman gönlünü alın. Yemin ederim hayat ta olaydı da bağırıp çağıraydı dediğim çok olmuştur, kıymetini bilin varsın kızsın haksiz da olsa hoşgörün...
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mekanı Cennet olsun, Allah geride kalanlarına uzun ömürler versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu güzel gönüller hürmetine Allah oradaki huzurunu daim eylesin, mekanı cennet, kabri pirnur olsun. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mekanı cennet olsun...Allah rahmet eylesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Allahtan rahmet,sizlere de sağlıklı,mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Avcı

Ne söylesem, ne yazsam. Bilemiyorum. Hayatı onsuz yaşamanın verdiği acı. Acım bir gün azalmadıki. Keşke yanımda olsa. Fakat bir gün buluşacağız elbet.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kardeşim mekanı Cennet ruhu şad olsun, sizlere de sonsuz sabırlar diliyorum.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bu dünya sayılı gün, birgün bulusacagiz öte tarafta. Allah mekanını Cennet etsin. Ben de çok özledim babamı :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet bahçeleri olsun...

Allah sizlere sabır versin Furkan kardeşim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Zaman ne kadar çabuk geçiyor Furkan. Bu başlık forumun en duygusal konusu. Hatta en samimi konusu belki. Herkes emin ol yazdıklarınla beraber sen oluyor bu konunun içinde, seninle beraber dua ediyor, senin özlemini duyuyor rahmetli babana. Yüce Allah makamını cennet eylesin, sizlere uzun ömürler versin inşallah.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Furkan, ne deyim ki kardeşim ben sana. Yaktın yüreğimi... Ben de babamı kaybedeli 1 sene olmasına 2 ay kaldı. Neredeyse her gün dua ediyorum rüyalarıma gelsin diye şükürler olsun Allah çoğu kez kabul ediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Bu dünya sayılı gün, birgün bulusacagiz öte tarafta. Allah mekanını Cennet etsin. Ben de çok özledim babamı :(

Allah rahmet eylesin hocam, özlemleri gün geçtikçe dahada artıyor inan, Allah sabrını vermemiş olsa insan cidden kendini bozabilir.

Zaman ne kadar çabuk geçiyor Furkan. Bu başlık forumun en duygusal konusu. Hatta en samimi konusu belki. Herkes emin ol yazdıklarınla beraber sen oluyor bu konunun içinde, seninle beraber dua ediyor, senin özlemini duyuyor rahmetli babana. Yüce Allah makamını cennet eylesin, sizlere uzun ömürler versin inşallah.

Saygılarımla.

Evren hocam, zaman çok cabuk geçiyor gerçekten, bu bir yandan üzerken bir yandan sevindiriyor...

Furkan, ne deyim ki kardeşim ben sana. Yaktın yüreğimi... Ben de babamı kaybedeli 1 sene olmasına 2 ay kaldı. Neredeyse her gün dua ediyorum rüyalarıma gelsin diye şükürler olsun Allah çoğu kez kabul ediyor.

Hocam Allah rahmet eylesin neler yaşadığını çok net biliyorum Allah sabır versin.

Tekrar dualarınız için Allah razı olsun, ölmüşlerinize rahmet, hayata olan anne babalarınıza sağlıklı ve uzun ömür versin...

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...