İçeriğe Yönlendir

Yokluğunun Üzerinden 1 Sene Daha Geçti, Babam

Furkan Avcı

Recommended Posts

Serdal Soysal

Allahım mekanlarını cennet eylesin inşallah. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Ne zaman aile uşak bir araya gelsek Anam patatesli bulgur pilavı yapar da çıtır çıtır sac ekmeğinin üzerine serer. Bir baş kuru soğanı da ezdik mi... Demeden babamın ağzında bir kütürtü. Mübarek adam... Taş mıknatısı. Ben daha sofrada babam varken dişime taş değdiğini hatırlamam. İmzam oradan gelir. Babam yanımdayken sırtım yere gelmez ki.

Allah mekanını cennet etsin usta. Seni de ona komşu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
On 1/31/2017 at 23:32, İbrahim ÇELİK yazdı:

Ne zaman aile uşak bir araya gelsek Anam patatesli bulgur pilavı yapar da çıtır çıtır sac ekmeğinin üzerine serer. Bir baş kuru soğanı da ezdik mi... Demeden babamın ağzında bir kütürtü. Mübarek adam... Taş mıknatısı. Ben daha sofrada babam varken dişime taş değdiğini hatırlamam. İmzam oradan gelir. Babam yanımdayken sırtım yere gelmez ki.

Allah mekanını cennet etsin usta. Seni de ona komşu.

Allar razı olsun hocam, anaya babaya da sağlıklı uzun ömürler versin, sofranızdan eksik olmasınlar nice yıllar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Furkan Avcı

Ve geçen bir sene daha....
Geçen yıllar acını dindirdi, evet hissettiğim şey acı değil.

Ama müthiş bir boşluk, doldurulamayacak bir boşluk...

Acı geçti belki ama hasret, özlem ve muhtaçlık hissi git gide büyüyor, her geçen yıl daha da artıyor, sanırım benim yaşımda arttıkça BABA ya muhtaçlık daha da artıyor.

Mekanınız cennet olsun babam, diğer babam (dedem).

Bu vesile ile tüm forum dostlarımın ahirete göçmüş geçmişlerinin ruhları şad mekanları cennet olsun. 

Hayatta olanların kıymetini bilin, gidin sarılın öpün koklayın, zaman geçirin, küsseniz barışın, unutmayın bir gün gelecek  bir gün kalacak, vakit daralıyor......

• Beğen 3
  • Üzgün 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
Bazı gidenlerin yeri dolmaz Furkan. Sadece acısı diner.
Allah sabır ve kuvvet versin. İşin gücün rast gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
21 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
Bazı gidenlerin yeri dolmaz Furkan. Sadece acısı diner.
Allah sabır ve kuvvet versin. İşin gücün rast gelsin.

Allah razı olsun abim, aynen dediğin gibi. 

Allah seninde işini gücünü rast getirsin abim, yeriniz ayrı bende...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Işlerin yoğunluğundan 2 yıldır çok aktif olamasamda bu ortamın bende yeri apayrıdır, zamanında da bu sebeple bu konuyu burda paylaşmıştım.
Çok iyi hatırlıyorum babamın vefatından bir yada iki hafta önceydi 2012 fordclubtr olarak Kartepe şenliği düzenleneckti 22 ocak ta. Babama, baba az toparlarsan birlikte gidelim demiştim, kısmet demişti :( Kısmet olamadı :(
Tam 7 yıl geçti, zaman her şeyin ilacı derler ama 7 yıl hafif bir doz sanırım, çok çok az azaldı yokluğunun verdiği acı, özlem ve hasretin derinliği.....
Allah mekanını cennet eylesin tüm ölmüşlerimizin.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
tapatalk imzası
  • Beğen 3
  • Üzgün 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Allah gani gani rahmet eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah rahmet eylesin.
Baba olamayız ama iyi bir abi olabiliriz. Burdayız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
44 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Allah rahmet eylesin.
Baba olamayız ama iyi bir abi olabiliriz. Burdayız.

Çok iyi bir abisin abim, Allah sana uzun ömürler versin.
inanın gönlüm hep sizlerle....

2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Allah gani gani rahmet eylesin.

2 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Allah rahmet eylesin ..

Bir saat önce, Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Allah rahmet eylesin

Allah razı olsun...

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Tam 1 yıl önce bugündü;
17 Ocak 2012 saat sabahın 04:00 ü, telefonda bir mesaj : "Furkan, uyanıksan hastaneye gel."
Karamürsel'de lapa lapa kar yağıyor, arabayla zar zor çıktım hastaneye, yanına geldiğimde solunumun kötüleşmişti.
Hemşire oksijen maskesini bağladı ve biraz kendine geldin.
Sabaha kadar yanındaki küçük koltukta senin nefes alıp verişini dinleyerek geçirdim. her iki soluğun arası uzadıkça tedirgin oluyor, elimle hafiften dokunuyordum, dokununca soluk alıyordun. Her dokunuşumda sanki seni hayata bağlıyor gibi mutlu oluyordum. Nerden bilirdim birlikte geçirdiğimiz son gece olduğunu....
25 ay mücadele ettin bu lanet olası kanser hastalığıyla, bence yeniyordun da. Çünkü raporlar tümörün yok olduğunu söylüyordu ama enfeksiyon dedikleri şeyden bahsediyorlardı,. Basit bir şey sanıyordum ama kanserle savaşan vucüdün ikinci bir harbi kaldıramadı. Saat 13:04 de seni bizden bile daha çok sevenin yanına gitmek üzere ayrıldın aramızdan, son soluk alışını son kalp atışını bile gördüm. Bana hediye ettiğin saat bile gördü 13:04 durdu kurmalı saatin.
Biliyorum ki 1 değil 1000 sene bile geçse yokluğun asla dolmayacak.
Mekanın cennet, kabrin nur olsun....
Şu aşağıdaki yazı nasıl da anlatıyor hissettiklerimi:
Babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur. Bu harika.
İnsan babası ölünce büyüyor çünkü.
Yalnız başına kalıyorsunuz o zaman artık.
Çocukken her şeyi bilen, herkesten güçlü olan babamız biz büyüdükçe küçülüyor.
Zamanını tamamlamış ve geçmişte kalmış bir yaşlı olarak kendi köşesinden bize bakıyor.
Uzakta olsa da, bize dokunamasa da…
Usandıracak kadar ayrıntılı sorularla hayatı öğrendiğimiz, her şeyi bilen babamızın sorularıysa biz büyüdükçe artık bize sıkıcı gelmeye başlıyor.
Müdahale etmese, soru sormasa ne iyi olur dediğimiz zamanlar çok oluyor artık.
Biz ondan daha iyi biliyoruz ya her şeyi. Zaman artık onun zamanı değil ya…
Teknoloji gelişti ya… Her şey değişti ya…
Oysa ne zaman ki babanızı kaybediyorsunuz, işte o zaman gerçekten büyüyorsunuz.
Çünkü çınarın gölgesi yok artık üzerinizde.
Sizi fark etmediğiniz halde yağmurdan, güneşten koruyormuş meğer o gölge.
Siz de aile kuruyorsunuz, baba oluyorsunuz, sizin de gölge yaptığınız ve koruduğunuz birileri oluyor ama o gölgeyi çok arıyorsunuz.
Babanız öldüğünde büyüyorsunuz.
Artık soru soracağınız, öğreneceğiniz, azarını duyacağınız, takdirini alacağınız, akşam eve dönerken yolunu gözleyeceğiniz, korkacağınız bir babanız yoksa büyüyorsunuz.
Yarınınızdan sorumlu tuttuğunuz, her istediğinizi almak zorunda olan o kişi yoksa artık…
Hep sessiz ağlayan, suskun seven, en zor dönemde bile yıkılmaz görünen, sırtınızı dayadığınız çınar ağacınız yoksa artık…
Büyüyorsunuz o zaman işte.
Savaşın ortasında komutansız kalmaktır, babasız kalmak.
Kaç yaşınızda olursanız olun babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur…
Ben artık büyüdüm baba....
Sizlerle paylaşmak istedim, canınızı sıktıysam özür dilerim.
Allah hayatta olan babalarınıza ve annelerinize uzun, hayırlı ve sağlıklı bir ömür versin....
yaş geldi gözümden
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Furkan ALLAH rahmet eylesin kardeşim daha önceden haberim olmadı kusura bakma. 
Yaşı kaç olursa olsun babası ölünce büyüyor insan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Mekanları Cennet olsun tüm Babaların

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

15 Ocak doğum günüydü babamın.. Facebook'un hatırlatması olmasa da hep kafamda kazılıydı zaten.. Hediyesini bile aldım, verecek kimsem olmadığından kardeşime verdim. Zaman herşeyin ilacı safsatası sadece teselli için, bu durumun ilacı falan yok. Alışıyor bünye sadece...

Ölmüş olan bütün anne ve babalarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun. Allah (c.c) biz geride kalanlara büyük sabırlar ve dayanma gücü versin inşallah... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Forumda gezinirken denk geldi. Okurken bende iş yerimde gözyaşlarımı tutamadım.. Allah gani gani rahmet eylesin, tüm anne ve babalarımızın mekanları cennet olsun..

Bende bir kaç kelam etmek isterim. 1986 doğumluyum. Doğduğumda babam tüm hastaneye gazoz ısmarlamış, çok severdi beni rahmetli. 4 eylül 1994 sabah 09:00 civarı hayatını kaybetti. 8 yaşındaydım, o sabah saçlarımı taramıştım hastaneye görmeye gidecektik ..
Babam ile aramızda tam olarak 31 yaş vardı. Oğlum ile aramda tam olarak 31 yaş var. Ve babam öldüğünde 39 yaşındaydı. Ben bugün 33 yaşındayım ve o kadar çok yapacak şeyim var ki, 6 sene sonra ölüm bana gelme ihtimalini düşünemiyorum...

''Savaşın ortasında komutansız kalmak gibidir babasız kalmak.'' Sinan Oğan.

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Furkan Avcı

Evet babam, yokluğunun üstünden geçen 1 yılın daha ardından çok farklı bir pencereden yazıyorum bu satırları.

Komutansız kaldım savaşın ortasında 8 yıldır ama artık yüce Allah'ın da bana yüklediği bir komutanlık görevi var, senden aldığım bayrağı yeni neslimize devretme görevi bende.

Şimdi daha anlıyorum seni, mesela biz çocukken kemikli et veya pirzola tarzı bir şey yediğimizde, ben kemikleri sıyırmayı çok severim siz yiyin ben kalanları yerim diyordun. Oysa ki derdin bizim çok yememizmiş, senin kalanı sevmen değil :( Kendin içi ne çok şeyden vazgeçmişsin aslında bizler için....

Allah bana da senin bizi yetiştirdiğin gibi evlatlarımızı yetiştirme şansı versin. Uzun yıllar evlatlarımızın başında analık babalık yapabilmeyi nasip etsin.

Yokluğunun yeri asla dolmayacak farkındayım ama manevi gücünü her an hissediyorum yanımda...

Mekanın cennet, ruhun şad olsun....

• Beğen 10
  • Üzgün 4
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Furkan Avcı yazdı:
Evet babam, yokluğunun üstünden geçen 1 yılın daha ardından çok farklı bir pencereden yazıyorum bu satırları.
Komutansız kaldım savaşın ortasında 8 yıldır ama artık yüce Allah'ın da bana yüklediği bir komutanlık görevi var, senden aldığım bayrağı yeni neslimize devretme görevi bende.
Şimdi daha anlıyorum seni, mesela biz çocukken kemikli et veya pirzola tarzı bir şey yediğimizde, ben kemikleri sıyırmayı çok severim siz yiyin ben kalanları yerim diyordun. Oysa ki derdin bizim çok yememizmiş, senin kalanı sevmen değil [emoji20] Kendin içi ne çok şeyden vazgeçmişsin aslında bizler için....
Allah bana da senin bizi yetiştirdiğin gibi evlatlarımızı yetiştirme şansı versin. Uzun yıllar evlatlarımızın başında analık babalık yapabilmeyi nasip etsin.
Yokluğunun yeri asla dolmayacak farkındayım ama manevi gücünü her an hissediyorum yanımda...

İki gün önce doğum günü idi babamın.. Onu hep doğum gününde hatırlamak istiyorum. Mutlu, bizimle sürekli şakalaşan, en yakın arkadaşım..
8 yıl önce,  babamı, 1 sene sonra annemi kaybettim. Sırt dayanacak çınar benim artık. Dünyaya getirdiğim çocuklarımı, babam gibi yetiştirmeyi nasip etsin inşallah Rabbim..
Vefat eden bütün annelerin ve babaların mekanları cennet olsun inşallah... b6970059ea38271e59a8c76d79571b57.jpg

• Beğen 10
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Mübarek günde Allah tüm vefatlarımıza rahmet eylesin. Tekrar başınız sağolsun sizlere uzun ömür versin. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Cihat Küçükay yazdı:

İki gün önce doğum günü idi babamın.. Onu hep doğum gününde hatırlamak istiyorum. Mutlu, bizimle sürekli şakalaşan, en yakın arkadaşım..
8 yıl önce, ilk babamı, 1 sene sonra annemi kaybettim. Sırt dayanacak çınar benim artık. Dünyaya getirdiğim çocuklarımı, babam gibi yetiştirmeyi nasip etsin inşallah Rabbim..
Vefat eden bütün annelerin ve babaların mekanları cennet olsun inşallah...

Furkan Avcı yazdı:

Şimdi daha anlıyorum seni, mesela biz çocukken kemikli et veya pirzola tarzı bir şey yediğimizde, ben kemikleri sıyırmayı çok severim siz yiyin ben kalanları yerim diyordun. Oysa ki derdin bizim çok yememizmiş, senin kalanı sevmen değil :( Kendin içi ne çok şeyden vazgeçmişsin aslında bizler için....

Sizleri o kadar iyi anlıyorum ki.. Bir yandan da seviniyorum. En azından babanızla benden çok daha fazla vakit geçirmişsiniz diyorum..

Geçen sene babalar günü paylaşımım

5968ef59fde3d1c82904810a8499d201.jpg

• Beğen 7
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abin olarak her daim yanındayım Furkan Baba.

Allah çocuğunla eşinle uzun, sağlıklı ömürler versin sana.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

1 hafta öncede benim babamın seneyi devriyesi idi .
Rabbim hepsine Rahmeti ile muamele etsin mekanları makamları Cennet olsun.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...