İçeriğe Yönlendir

Suudi Arabistan'Daki Araçlar..

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Hep merak ederdim, diğer ülkelerdeki araçlar nasıl diye. Son umre yolculuğumda 3-5 foto çekip diğer Meke ve Medine'deki araçları sizlere de göstereyim dedim.

2700cc benzinli motora sahip Toyota pickup;

zxEay.jpg

tfQan.jpg

İlk zamanlar epey merak ettim, sonradan öğrendim ki, Mekke Medine arası kum fırtnası çıkıyormuş ve aracını bu şekilde yaptıranların aracı zarar görmüyrmuş. macun gibi bişey, yıkayınca çkıyor.

PCXKq.jpg

Toyota Camry Taksi

N1UZq.jpg

Corolla'lar bizim burada biraz farklı. Gli diye geçiyor aynı zamanda gördüğünüz gibi arka 2 teker arası mesafe daha kısa.

b3A3X.jpg

Kia Optima

gr7qe.jpg

Benzinli otobüsler;

PRPQm.jpg

Geri vites lambaları plaka yanlarında bulunan eski kasa Corolla;

rEIUv.jpg

Kazasız, boyasız, değişeni yok. Hyundai Elentra. :)

ZDBJV.jpg

Bunlarda minibüs, bizim buradakilerde;

nNMUB.jpg

Polis değil, haremi şerif güvenliğini sağlayan ekip. Dilenci vs. kontrol. Ford Expedition;

4IXq7.jpg

Bunlar polis;

f0sxj.jpg

ZclW8.jpg

mLR8Y.jpg

Bizim burada bulunmayan yaris sedanve hyundai elentra;

798e5.jpg

RzbAo.jpg

Aşırı sıcak ve güneşten çatlamasını önlemek için neredeyse tüm araların torpidoları bu şekilde;

Pznxa.jpg

Hyundai Sonata. yeni yada eski neredeyse tüm araçlar hasarlı;

8lGuW.jpg

Ford Crown Victoria;

tUfgm.jpg

U0DF7.jpg

UdazA.jpg

O bir doç;

zfljH.jpg

İsterseniz hatalı park yapın. Heryer çekici. Anında geliyorlar, arkadan bir çubuk çıkarıp çekecekleri araca allttan birşeyler yapıp boşa alıyorlar sonra haydi yallah genede taşınırken araçlar hasar alıyor.

iCpHV.jpg

Ford Taurus;

Autyt.jpg

d1345.jpg

Ls9jK.jpg

q8xeV.jpg

Toyota hiace; Orada çok kullanılıyor;

094yD.jpg

2RXhd.jpg

Opel Corsa gibi değil mi. Ama değil. o bir Nissan;

6ULjC.jpg

Otomatik vitesli benzinli 2000cc moora sahip bir Megane. Arkadaki çeki demiri ne arıyor derseniz, aracını seven bir vatandaş. Arkadan gelip vurunca daha az hasar alsın diye çeki demirini sökmemiş. :)

brV5m.jpg

Modelini hatırlayamadığım ve görünce çok hoşuma giden bir Ford modeli;

xPrZ2.jpg

Buraya kadar Mekke'de dik.

Şimdi Medine'ye geçiyoruz;

Nissan Navara;

O5vYB.jpg

Cipin yanındaki Honda Acord. Bizim buradakilere benzemiyor.

HNeuj.jpg

im4ii.jpg

Bu da bir Nissan. Kocaman mübarek..

wMLk6.jpg

Ömrümde görüğüm en tipsiz pickup;

ulRPb.jpg

Mıtsubıshi çöp kamyonu;

IyBPa.jpg

lqqMi.jpg

Bunlardan çok;

A9m5P.jpg

Tr2ye gelmeyen ilk nesil makyajlı Starex;

G7P8L.jpg

Ford Figo;

6WEhi.jpg

6fk5F.jpg

Ford Fusion;

hGswe.jpg

AikRO.jpg

Buralarda en fazla 740'ını görüyoruz;

scNMX.jpg

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ford Fusion yazdığın Taurus'tu. Aşağılarda Siyah olan Fusion'du :) :) hihihihiih :crazy:

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Arpaları bol gelmiş bunların. Petrol parası bol olunca savuracak yer arıyorlar. Parçalıyorlar arabaları. Müsriflik :angry:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ford Fusion yazdığın Taurus'tu. Aşağılarda Siyah olan Fusion'du :) :) hihihihiih :crazy:

Şimdi onu düzeltiyordum. malum maysta 1 sene olacak. O kadar olsun.

Arpaları bol gelmiş bunların. Petrol parası bol olunca savuracak yer arıyorlar. Parçalıyorlar arabaları. Müsriflik :angry:

Oranı vatandaşlarının giyim kuşam, araç bakımı vs. harikulade. Araçlarına bakmayanlar, genelde oraya çalışmaya gelen, endonezya, pakistan vs. vatandaşları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hay maaşallah.Parada benzin de çok olunca sıkıntı yok tabi.Araçlara bak genelde hep büyük araçlar.Dizel çok azdır sanırım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Figo'nun stoplarına bayıldım. Fiesta'sı olanlar bence arayıp bulmalı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hay maaşallah.Parada benzin de çok olunca sıkıntı yok tabi.Araçlara bak genelde hep büyük araçlar.Dizel çok azdır sanırım

Dizel dörmedim desem yeri. Tr'ye havaalanına indik, bu ne dedim yahu, araçlar ne kadar çok gürültü yapıyor kafam şişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Amerika'da çektiğim resimleri koymak istiyorum bir yandan ama üşeniyorum.. Ne makinalar gördük bee of :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Kalkandelen

hepsi birbirinden iyi teşekkürler paylaşım için.

Ps: Son resimdeki 740 bmw ile üstünde cıkan ford a baktığında ford daha gösterişli ve göze çarpıyor :bravo::good1:

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Oranı vatandaşlarının giyim kuşam harikulade.

Giyim kuşam da sorun yok. Entari süper. Yazları bende giyiyorum. Püfür püfür klimalı mübarek :D

iki teker üstünde araba sürmeye çalışanlar denk gelmedi mi sana. Yada çöl kumunda araba sürenler.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Amerika'da çektiğim resimleri koymak istiyorum bir yandan ama üşeniyorum.. Ne makinalar gördük bee of :)

Zor oluyor. Baksana 8 ay oldu anca. Ofis olmasaydı bunlarda gelmezdi. :)

Resimin birinde "Milli Görüş" tabelası gördüm :)

Umreye götüren tur firmalarının reklamları. :)

Giyim kuşam da sorun yok. Entari süper. Yazları bende giyiyorum. Püfür püfür klimalı mübarek :D

iki teker üstünde araba sürmeye çalışanlar denk gelmedi mi sana. Yada çöl kumunda araba sürenler.

Onları çok aradım 2 yanlayalım kendimize gelelim dedim, ama kısmet omadı.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Figo'nun stoplarına bayıldım. Fiesta'sı olanlar bence arayıp bulmalı :)

Jantlar nasıl ama :D

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Fusion kralmış. Türkiye ye gelse mondeodan çok satar :p

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Resimdeki beyaz Accord'a bayıldım . Keşke burada da ithalatı yapılıyor olsaydı :(

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Eline sağlık.Çok güzel olmuş..Ford epey varmış.

Geneli Toyota. Ford 2.ci sırada. Toyota'yı tercih etmelerinin sebei; 1- Kliması çok iyi 2- Hararet yapmadığı içinmiş.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Koy koy gözümüz gönlümüz açılsın :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Resimdeki beyaz Accord'a bayıldım . Keşke burada da ithalatı yapılıyor olsaydı :(

Samimi söylüyorum fotosunu çekerken aklıma sen geldin. Ah dedim Ali oluvereydi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Samimi söylüyorum fotosunu çekerken aklıma sen geldin. Ah dedim Ali oluvereydi. :)

Allah razı olsun hocam :flowers: Youtube' videoları ile avunuyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

Arab amcalarda yakıt sıkıntısı yok araba desen hiç hükmü yok furuk kırık para bol .... :)

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...