İçeriğe Yönlendir

Suudi Arabistan'Daki Araçlar..

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Hüseyin Yergin

Elinize sağlık benimde favorim taurus keşke bizdede petrol ucuz olsa daha kaliteli, kullanması daha keyifli beygiri ve motor gücü yüksek araçlara binsek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Arabaların hepsi süper, taurus favorim.

Eline sağlık hocam, yine bizi aydınlattın :vreka:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

O kadar kutsal şehirlere pek özen göstermiyorlar sanırım Hüseyin hocam?

Humalı bir şekilde byütme çalışmaları var. Haremi şerif temizlik bakım gerçekten güzel. Ama arka mahalleler normal.

Yorum bağlantısı
Misafir

Fordlar çok güzelmiş,özellikle taurus harika...

Ancak oralarda binebilirsin zaten :) Topraktan çıkacak ki depoyu dulduracaksın hemen.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ancak oralarda binebilirsin zaten :) Topraktan çıkacak ki depoyu dulduracaksın hemen.

Yakıtın litresi orda 40 kuruş diye biliyorum.adamların binmesi çok normal,burda tüple bile gitmez bunlar :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Yakıtın litresi orda 40 kuruş diye biliyorum.adamların binmesi çok normal,burda tüple bile gitmez bunlar :biggrin:

Olsun onlar da lpg li araçlara binemiyorlar. İlk 50 - 100 metrede dünyanın en pahalı yakıtını yaldır yaldır yakıp daha sonra çıt diye lpgye geçince ki alınan keyif ve çekilen oh gibisi var mı?

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Vay anam vay vay vay vay, bunlar arabaysa ben... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Geneli Toyota. Ford 2.ci sırada. Toyota'yı tercih etmelerinin sebei; 1- Kliması çok iyi 2- Hararet yapmadığı içinmiş.

Ya Amerikan yada Japon arabası. Tabi o sıcak soğuk farkına ve kum fırtılarına da böyle araçlar dayanır. Bu yaz bende gitmiştim. Ramazanda. Çok dikkatimi çekmişti. Alman arabaları çok çok az. Mekke Medine arası bizi götüren Adanalı bir abimizin Toyotası 800 bin küsürde idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Olsun onlar da lpg li araçlara binemiyorlar. İlk 50 - 100 metrede dünyanın en pahalı yakıtını yaldır yaldır yakıp daha sonra çıt diye lpgye geçince ki alınan keyif ve çekilen oh gibisi var mı?

En önemli ayrıntıyı unutmuşsun ilkay,avm'den geri döndürdüklerinde dahada başka oluyor,hani git nereye koyarsan koy gibilerinden,işte onlar bunlarıda yaşıyamıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bizim burada da limandan çıkıp Arabistan'a tır'larla giden Toyota ve Mazda araçlarda aynı 2. ci resimdeki gibi sarı renkli, ben de diyordum '' Lan bu herifler başka renk bilmiyorlarmı yoksa bir sebebimi var '' diye bir gün bir tır'cı abiye sorduk yok dedi üzerinde bir madde var hatta elimizle dokunduk ve kolayca kalkabilen bir madde kaplı, hem yolda bir şey olmasın hem de kum fırtınasına karşı dedi hayret etmiştik o zaman arkadaşlarla. :fiuw: Ellerine sağlık hocam bu vesile ile oralarıda biraz olsun gördük. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

En önemli ayrıntıyı unutmuşsun ilkay,avm'den geri döndürdüklerinde dahada başka oluyor,hani git nereye koyarsan koy gibilerinden,işte onlar bunlarıda yaşıyamıyorlar :)

Biz kırsal kesimde oturuyoruz öyle avm filan bilmeyiz. Panayırlarda sorun çıkmıyor lpgli araçlarda :)

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Benzin sudan ucuz olunca böyle oluyor. Onlar da aynı şeyi bizdeki su israfı için düşünüyordur. Biz nasıl su kullanımını dert etmiyorsak onlarda benzini dert etmiyor. Adamlar tutup da '' yahu bunu Türkler çok pahalı kullanıyor zor kullanıyor biz de 1.4 motor kullanıp bir de lpg vurdurup israf etmeyelim'' demez herhalde :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

22 ay iş amaçlı kaldım...Riyad şehrinde,en güzel yanı araç vergisi olmayışı...ve araç fiyatları çok uygundu.. :)

2004 yılın'da 740i bmw 98 model yanlış hatırlamıyorsam 30 bin riyal'a almıştık.o zamanki Türk barası ile ortalama 10-12 bin tl ediyordu...0.5 lik suyu 1 riyal'a...1 litre benzin 0,90 riyal'dı.... :D

Benim orada bulunduğum sürede hayran kaldığım araçlar'dan biri (Lexus) idi :wub:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geneli Toyota. Ford 2.ci sırada. Toyota'yı tercih etmelerinin sebei; 1- Kliması çok iyi 2- Hararet yapmadığı içinmiş.

Bİrde toyota her türlü yakıtta sorun çıkarmıyor.Hakkaride görev yapan arkadaş orada hep toyota vardı diyor. Kaçak yakıtta sorun çıkarmadığı için.

Eline sağlık Hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

chevy tahoeler gmc yukonlar buradaki kuş serileri gibi her köşeden bi tane çıkar.Bizim burada fiestaya verdiğimiz parayla adamlar v6 v8 jip alıyor :) eee benzinde ucuz olunca...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Şu en alttaki explorer mi banamı öle geldi :wub: favorimi değiştiriyorum taurus u silelim :vurduvara:

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

20 kuruş benzin, 10 kuruş da dizelin litresi.

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

VGcZg.jpg

o oo yeni mi ooo....

İŞte bu, en etkileyici olanı bu bence...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...