İçeriğe Yönlendir

Suudi Arabistan'Daki Araçlar..

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Hüseyin Matur

o oo yeni mi ooo....

İŞte bu, en etkileyici olanı bu bence...

Canlısı bambaşka duruyor. :f1:

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Şeytan git şube aç diyor oralara nedersin hocam , uyuyum'mu şeytana :D :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Şeytan git şube aç diyor oralara nedersin hocam , uyuyum'mu şeytana :D :D

Yok be boşver. Özlüyorsun buraları.. :)

Şeytana uymak istiyorsan başka şeyler yaparız. :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Yok be boşver. Özlüyorsun buraları.. :)

Şeytana uymak istiyorsan başka şeyler yaparız. :seytan:

Doğru diyorsun , 3-4 sene önce arkadaşımın biri amerikaya gitti , gitmeden gel beraber vize alalım ikimiz gideriz dedi . Yok dedim ben yapamam oralarda , Burası gibi yok hakkatten :)

Ne gibi mesela :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ne gibi mesela :)

Yalova sınırları dışına bilgi veremem, buraya gelmen lazım. :melek:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hiç lada yok :s

:)

Lada'yı bırak tek bir tofaş yok. Çok alındım. :p

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

O değilde benim ilk resimdeki 2700cc benzinli Toyota pick up favorim.. Burada benim diyenlere saplayıp saplayıp gidiceksin apışıp kalacaklar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

O değilde benim ilk resimdeki 2700cc benzinli Toyota pick up favorim.. Burada benim diyenlere saplayıp saplayıp gidiceksin apışıp kalacaklar :)

Bunu burada satışa çıkar, yarı fiyatına almazlar. :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bunu burada satışa çıkar, yarı fiyatına almazlar. :)

Yarı fiyatınıda verecek babayiğit var mı :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Mekke ile Medine arasında çok fark var, biri pis ve koatik diğeri düzenli ve temiz.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
(düzenlendi)

Fordlara bayıldım :)

Diğerleride güzel ama Fordlar harbiden on numaraymış..

Ne yapsak Ford Club Arabistan mı açsak bunları görmek için :D

tarihinde Sercan Eskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Allah Öncelikle Yaptıgınız İbadetleri Kabul Eylesin ve Bu Güzel Yerleri Görmeyi Her Müslümana Nasip Eylesin.

Evet resimlerdende görüldügü gibi araçlar hep yüksek motor hacmine sahip ve geniş araçlar. 4 sene önce bende ümre için gittigimde en çok dikkatimi Toyota Camry ( taksi oldugu için olsa gerek ) ve Suburban & GMC Jeep leri çok begenmiştim. özellikle klima sistemleri çok mükemmel. araçların heryerinden klima hava deligi fışkırıyor. ayrıca çok konforlu araçlar. benzin marketlerden aldıgımız 1 LT pet suyun 0,65 ücret karşılıgı oldugu için klima ve yüksek hacimli motor ve kasa olması hiç şaşırtıcı gelmemişti. ama arabistan şöförleri araçlarına hiç bakmıyorlar. bir kaza anında hiç birşey olmamış gibi yollarına devem ediyorlar. bu yüzden yoldaki çogu arabada hasarlar oldugu gibi durdugunu gördüm :) çekici sistemleri çok vasat. aracı önden yada arkadan takıp çekip götürüyorlar. takamadıkları yerde ise klasik hırsız yöntemi ile kapıyı açıp aracı götürebilecek duruma getiriyorlar :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yarı fiyatınıda verecek babayiğit var mı :)

Gelse benzinlisi, piyasası olmaz ucuzdan alırız.

Hocam merco yok ??

Bende dikkat ettim, 1-2 tane anca gördüm. Bir tane de Golf gtı gördüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Hocam merco yok ??

Merco çok ama çekmemiş Hüseyin Hocam. Otobüslerin çoğu 304 ve 403 : :)

Bizim de dikkatimizi çekmişti, ben bir yatsı namazı çıkışı Kabe'nin kapılarından birinin önünde bir tane s500 bir tane S600 ve bir tane de Lexus LS460 görmüştüm. Onlar da namazı kıldıran imamınmış. Zaten etraflarında büyük güvenlik tedbirleri vardı. Ailecek namaza geliyorlar sanırım.

Bundan başka da öyle pek bir mercedes BMW gördüm diyemem.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Merco çok ama çekmemiş Hüseyin Hocam. Otobüslerin çoğu 304 ve 403 : :)

Bizim gittiğimiz zamanda, mercedes otobüsler diğer markalara nazaran %20 diyebilirim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Recep Güney

güzel araçlar... hepsinden yakıt problemi olmayan bir yerde oldukları anlaşılıyor... güzel paylaşım teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Adil Derici

konu 3 aylık olmuş ama bende cvp yazıyım dedim.

sene başında yani konunun açıldığı tarihlerde umredeydim.babama ait 2012 GMC Yukon XL suv aracımızı Mekke'den Cidde'ye kadar ben sürdüm.Mekke'de depoyu doldurup(6200cc aracın benzin deposunu pompacıya doldur demek yaşanması gereken bir duygu :biggrin: ) içinde 6kişi ile(araç 7 kişilik) yola çıktık,yolda 160km'nin altına düşmeyip bir ara 190km'ye kadar çıkarak 440km yol yapıp Cidde'ye vardığımızda deponun 3/4 yani yarıdan fazlası tükenmişti.

en önemli detayı şimdi yazıyorum ; depo 60riyal yani 30tl ye doldu(100lt benzin) ve 440km yolda yaklaşın 15TL benzin harcadı..yani 75LT.

kıyaslama yapıcak olursak : 75LT x 0.30krş =22.5TL Türkiye^de 75LT x 4.90 =367TL buna ilaveten 6200cc 2012 model aracın vergisi olmadığınıda düşündüğümüzde oradaki en lüx aracın buranın tofaşına eş olduğunu sölemek abartı olmaz heralde :good1:

bir başka detay; 2012 gmc yukon denali xl 2.el fiyatı 95.000riyal yani 47.500tl :D :D :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bir başka detay; 2012 gmc yukon denali xl 2.el fiyatı 95.000riyal yani 47.500tl :D :D :D

ÖTV olmayınca.. 47500 normal geliyor..

Yorum bağlantısı
Adil Derici

abi ötv de olsa o para çok kelepir,düşünün öyle bir aracın müdaili vergiyide dahil etsen burda hangi araçlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Adamlarda para var huzur var.... :D :D :D

Bizim ülkede bunlara LPG takmadan ancak bakkala gidersin....

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

O yolda çok radar vardı, sağda solda toyota'lar var. Bagajları yola bakıyor çıkırt çıkırt çekiyorlar. :fotocek:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fiat-reno-opel-vosvos yok, ama abd versiyonda olsa Ford var :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...