İçeriğe Yönlendir

Suudi Arabistan'Daki Araçlar..

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Akan Belen

konu 3 aylık olmuş ama bende cvp yazıyım dedim.

sene başında yani konunun açıldığı tarihlerde umredeydim.babama ait 2012 GMC Yukon XL suv aracımızı Mekke'den Cidde'ye kadar ben sürdüm.Mekke'de depoyu doldurup(6200cc aracın benzin deposunu pompacıya doldur demek yaşanması gereken bir duygu :biggrin: ) içinde 6kişi ile(araç 7 kişilik) yola çıktık,yolda 160km'nin altına düşmeyip bir ara 190km'ye kadar çıkarak 440km yol yapıp Cidde'ye vardığımızda deponun 3/4 yani yarıdan fazlası tükenmişti.

en önemli detayı şimdi yazıyorum ; depo 60riyal yani 30tl ye doldu(100lt benzin) ve 440km yolda yaklaşın 15TL benzin harcadı..yani 75LT.

kıyaslama yapıcak olursak : 75LT x 0.30krş =22.5TL Türkiye^de 75LT x 4.90 =367TL buna ilaveten 6200cc 2012 model aracın vergisi olmadığınıda düşündüğümüzde oradaki en lüx aracın buranın tofaşına eş olduğunu sölemek abartı olmaz heralde :good1:

bir başka detay; 2012 gmc yukon denali xl 2.el fiyatı 95.000riyal yani 47.500tl :D :D :D

Araba fiyatlarını geçtim ben.Yakıt fiyatlarrı böyle olsa.Ortalık 1.000.000. km araç dolu olurdu sanırım :biggrin:

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Bulmuşsunuz kaymak gibi en az 4 şeritli asfalt yolu.altınızda 6200 cc şaka makina'sı araç :):f1:

suudi arabista'nın meşhur yemeği ''kepse pilavı'' tadına baktınız mı ? :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

fiat-reno-opel-vosvos yok, ama abd versiyonda olsa Ford var :D

Reno ve vosvos çok az denk geldi. Megane ve bir tane golf gtı gördüm o kadar. Diğerleri araba mı. :)

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

abi ötv de olsa o para çok kelepir,düşünün öyle bir aracın müdaili vergiyide dahil etsen burda hangi araçlar.

Orada yaşayan halkın alım gücüne de bakmak lazım.

Reno ve vosvos çok az denk geldi. Megane ve bir tane golf gtı gördüm o kadar. Diğerleri araba mı. :)

Dacia'nın Renault amblemlisini gördüm ben de.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Orada yaşayan halkın alım gücüne de bakmak lazım.

Dacia'nın Renault amblemlisini gördüm ben de.

Hiç denk gelmedi bana hocam.

Yorum bağlantısı
Adil Derici

bizim araçta 375.000km de zaten burda olsa motor bitmiş para etmez denir ama motor motor değil gemi motoru mübarek gaza yüklendiğimde gelen ses dinozor horlaması gibiydi :D

mesela orada kaza da çok olağan sıradan bir durum,o yüzden en lüx araçlar bile bizim buraların deyimiyle pert :)

bizim orada ki komşunun 16 yaşındaki oğlunda 2013 toyota camry var ki ülkemizde o model yok diye biliyorum varsada yeni girmiş olabilir aracı 36.000TL ye almış 2 hafta sonra bodozlama kaza yapıp ön tamponu indirmiş.biz olsak 1 ay her günümüz bunalım geçer adamlar kendi arasında şakalaşıyor ben bugün 2 kaza yaptım,sen az yapmışın ben 4 yaptım diye :D

en son düzenlemeye göre bildiğim kadarıyla kırmızı ışıkta geçme cezası 125tl civarı, ilaveten 24 saat nezaret ti :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:) ötv olmasa bizde bunlara binmezdik, hatta bizde bu firmalar batar giderdi vallahi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bu aracı gördüm, hala sol stop kırık. :) Şimdi canlandı. Medine bir başka.. :wub:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 11 ay sonra...
Mehmet Kaya

Hey gidi günler heeey. Nasip olsa da bir daha gitsek.

Darısı bizlere de hocam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Orada yer altı zenginliği var biz daha onları çıkaramiyoruz..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Darısı bizlere de hocam.

İnşallah hep birlikte. Hatta kulüpçe. :melek:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Abdullah Aladı
(düzenlendi)

Hem de ne deliler iyi ki burada oturmuyorum dedim :) bütün arabaların bi tarafları yamuk kırık yada kopuk :)f00a5e9eede98b1d9aef6b38775c35fa.jpg

tarihinde Abdullah Aladı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...