İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Ben tam aksine cok daha sevdim. Görev yoneticisinden rami bosaltsaniz bile eskisi gibi kasilmiyor. Klavye kullanisli. Muzik calar güzel. Yeni s note iyi değil. Eskisini kullaniyorum.

Gönderilen Resim

Birde su yukardaki ayarlara bakilmali.

Benim maillerim yine geliyor. Senkronizasyon acik olmali sanirim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hem exchange hem de gmail ve hotmail uzerinden mail geliyor. Hicbir problem olmadi bende. Daha hizli ve kararli bir telefon. Gordugum tek bug, rehberden birini aradigimda karsi telefon isim, numara ve varsa resmi gosterirken ilk aramalarda sadece no gosteriyor, kapatirken baktigimda eskisi gibi oluyor. Muhtemelen ikinci sefer aramada duzrlmis oluyor. Sanirim rehberdeki tum kayitlar ilk arandiginda bu yasanilacak ama ben pazar gunu note2'ye veda ediyorum. En uzun kulandigim telefon olarak 15 aydir hic sinirlendirmedi, atip kirasim gelmedi, sayili defa program yanit vermiyor dedi, yavaslik total kullanimda belki 5-6 kere olusup reset bile atmaya gerek kalmadan hem de kisa surede duzeldi, pil mukemmeldi, wifi, sebeke, ahize sesi gibi konularda samsungtan beklenmeyecek sekilde basariliydi, ekran parlakligi biraz dusuk ve donuk olsa da diger tum artilari ile bundan onceki 1er aylik maceralarimiz iphone4s ve s3 modellerinden once yine 13 ay kullandigim ve Samsung'a beni isindiran S2'i den cok daha fazlaydi. Ilk elimde denedigimde tepsi, takoz, raket gibi benzetmelerimden dolayi pismanim. 55 ekrandan 72 ekrana gecip bir daha 37 ekrana donup bakmayan kullanicinin etkilerini birakti bende. Artik kucuk ekran kullanamam gibi. 6" bile sembolik geliyor bana:) Note3 basliginda girusmek uzere, konuyu baslatan olarak son kullanici yorumumu paylasmis bulunuyorum.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hala push şekilde gelmiyor mailler. Kırcam şimdi telefonu.

E-posta senkronizasyonu yazan yere tik koyunca altta; Ana senkronizasyon devre dışı bırakıldı yazıyor, tiki kaldırırsam;Eşitleme devre dışı yazıyor.

Ben 24 saat boyunca anlık düşmesini istiyorum, daha önceki sürümde böyleydi ne olduda değişti anlamadım. biri hayrına screnshoot koysun suraya eposta ayarlar menüsünün

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

E-posta senkronizasyonu yazan yere tik koyunca altta; Ana senkronizasyon devre dışı bırakıldı yazıyor, tiki kaldırırsam;Eşitleme devre dışı yazıyor.

Ben 24 saat boyunca anlık düşmesini istiyorum, daha önceki sürümde böyleydi ne olduda değişti anlamadım. biri hayrına screnshoot koysun suraya eposta ayarlar menüsünün

Şunu denesene birdeGönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Misafir

Wifi sorunu delirtiyor beni sonunda gidip custom yuklicem. O kadar memnundum ki su aletten. Guncellemez olaydım :angry:

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Wifi sorunu delirtiyor beni sonunda gidip custom yuklicem. O kadar memnundum ki su aletten. Guncellemez olaydım :angry:

Kies le yedeği alıp, hard reset atsanız telefona, belki güncelleme sırasında bir sıkıntı olmuştur. 

aynisi suanda bende zaten. ama nafile

Olmadı zaten ne bankanın maili ne gmail senkronize değil :s  Umarım düzeltilir.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Dün akşam güncellendi.  Bende de mailleri kapalıdır şimdi takir takir geliyor. 

Yorum bağlantısı
Misafir

hard format attım geri yüklüyorum kiesten bakalım. okuldaki wifide görücem düzelip düzelmediğini

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Bir sorun baş gösterdi. Ne yaparsam yapayım usb'den bilgisayara tanıtamıyorum. Kamera'da seçtim, ortam cihazıda yine aynı. Diğer bilgisayarda denedim yine aynı. Sadece şarj oluyor. 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bir sorun baş gösterdi. Ne yaparsam yapayım usb'den bilgisayara tanıtamıyorum. Kamera'da seçtim, ortam cihazıda yine aynı. Diğer bilgisayarda denedim yine aynı. Sadece şarj oluyor. 

mert anakart değişecek :D:p :P :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

mert anakart değişecek :D:p :p :p

Bilgisayarıda bozmuştur, onunda anakart değişecek  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Gmail'i açtığımda otomatik senkronizasyon kapalı açmak istiyormusun dedi, evet deyince tüm mailler senkronize oldu gibi ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonu kullanmayı bilmiyorlar, ondan sonra güncelleme kötü diyorlar :p

Bu telefonlar bizden akıllı :)

Güncelleme yok dert yok :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Gmail'i açtığımda otomatik senkronizasyon kapalı açmak istiyormusun dedi, evet deyince tüm mailler senkronize oldu gibi ;)

sen diyince baktim da aynisi yaziyordu bende evet dedim ve duzeldi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Güncellemeden sonra gözüme çarpanları yazayım. 
1- Şarj daha fazla gidiyor. (ekran ışığı ayarını artık otomatikte kullanmıyorum belki etkisi vardır ama. ) Eskiden eve zor yetişirdi şu an %40-30 arası kalıyor.
2- Çok daha kararlı ve stabil olmuş. Takılmalar minumuma indirilmiş. Görev yöneticisinden çıkınca artık telefonun kendine gelmesini beklemiyoruz.
3- Ram kullanımı artmış. Minimum 648 felan gördüm. Eskiden 400'e inerdi. 
4- Kilit ekranı hoş. 
5- Yeni e-mail uygulaması kullanışlı değil. 
6- Müzik çalara gelen tube amkp efekti iyi. Ama müzik dinlerken saati göremiyorum bu hiç iyi değil. İlla üst çubuğu çekmem gerekiyor. 
7- Wifi veya 3G ile ilgili bir sorun yaşamadım. Sorunsuz. 
8- Telefon ahizesine değişik bir kalibrasyon gibi birşey gelmiş. Ses netliği çok iyi oldu. 
9-  Galeri tasarımı değişik. 
10- Üst paneli çift parmakla çekince bütün özellikler geliyor. 
Aklıma gelirse yazarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

10- no'lu maddeyi bilmiyordum. Teşekkürler Mert. Note3'te de oluyormuş:) Bu arada sınav ne oldu, kaçırdım Mertcim?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

10 ncu madde guncellemeden oncede vardı

Ram kullanımı çok arttı

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

10- no'lu maddeyi bilmiyordum. Teşekkürler Mert. Note3'te de oluyormuş:) Bu arada sınav ne oldu, kaçırdım Mertcim?

Saygılarımla.

Abi forumdan bildirim alamıyorum bu ara. Yazdıysan da görmemişimdir kusura bakma. :)

Sınav 18'inde açıklanıyormuş. Şimdilik 1 yanlışım var diye biliyorum bakalım. Polisin el hareketini bilemedim. :D

10 ncu madde guncellemeden oncede vardı

Ram kullanımı çok arttı

Mümkün değil Abi. Ben bi çok kere denedim. 4.1.2'de yoktu. 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

En ustteki pil kullanimini gösteren siyah kisim degil mi bahsettigin

Ok tamam anladim

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ha birde şarj % 5 e dustukten sonra ekran isigina müdahale edemiyoruz artik.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Vay beee, über özellikler  :rolleyes:  :tongue:

Arkadaşım Note2 den Van a geçti. Onun tek geçiş sebebi ekranın artık büyük gelmesiydi gerçi. Ama şimdi iyikide geçmişim çok memnunum diyor. Samsung androidde hakketen uyumsuzmuş diyor :)

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...