İçeriğe Yönlendir

Aracım Suda Stop Etti Ve Birdaha Çalışmadı.

Mehmet Atak

Recommended Posts

Mehmet Atak

Dün akşam antalya'ya hatırı sayılır yağmur yağdı.Eşim,oğlum ve ben araçta iken evimizin iki alt sokağında yüksekliğini kestiremediğim suya girmek zorunda kaldım.

Suyun tam ortasında araç stop etti ve kontağa bastığımda çalışmadı.Bu arada aracın içi su dolmaya başladı,aracı itekleyerek kenara çektik ve eve gittik.

Bir saat sonra tekrar denedim, araç yine çalışmadı,sabahta denedim sonuç aynı,bu arada içine de epey su dolmuş,sabah daha net gördüm.

Sabah çekiciyle yetkili servise götürdük.Usta gerekli evrakları düzenledi,meteoroloji bölge müdürlüğünden dün akşama ait yağmur raporu alıp (25 lira) yetkili servise bıraktım,şu anda exper bekliyoruz.

Bu arada dün öğleden sonra Antalya'ya 67 kg/m2 yağmur yağmuş.

Serviste bana denilenler;

1- Genelde fordların hava emişi altta olduğu için filtresi su doluyor ve hava filtresini sökünce çalışıyor.İntercooler olduğundan bloğa su zor girer.Motor çalışırsa 10-15 günde kurutup temizleyip teslim ederiz dediler.

2- Bloğa su girince motor rektifiyesi kurtarabilir, 300 lira civarı yağ ve filtre parasını siz ödersiniz.

3- Rektifiye kurtarmayacak gibiyse Üst bolk komple değişecek ve tahmini 1.500 lira siz verirsiniz(yağ,filtreler ve yani ruhsat,emniyet vs.)

2. ve 3. şokta ki arızalar olursa bir ayı geçebilirmiş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Pistona su girmişse durum sıkıntı. Ancak siz niye masrafı cebinizden yapıyorsunuz anlamadım. O halde eksper gelip neye bakacak?

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun, hiç bir şekilde öngörülemeyecek bir risk.

Yalnız bizim araçlarda derin su birintilerinden geçmemek gerektiğini sanki forumda daha önce okumuştum. Demekki yazılanlar doğruymuş.

Allah korktuğunzdan korusun.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun.Kaskoda doğal afet klozu varsa masrafı kasko karşılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Geçmiş olsun sıkıntılı bir durum.arkadaşlar en merak edilen soruyu sormuşlar zaten.Neden hava durumu raporu aldınız neden exper gelecek

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Bana denilen motor rektifiye olursa yada değişirse kasko ödeyecek,sadece kaskonun karşılamadığı yağ,filtre,ruhsat harcı vs. siz ödeyeceksiniz.

Eğer 2. şık gerçekleşirse sorun yok,zaten yağ ve filtre değişim zamanı gelmişti:))

3. şık olursa eğer kaskocuyu arayıp neden bukadar tuttuğunu öğreneceğim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun, hiç bir şekilde öngörülemeyecek bir risk.

Yalnız bizim araçlarda derin su birintilerinden geçmemek gerektiğini sanki forumda daha önce okumuştum. Demekki yazılanlar doğruymuş.

Allah korktuğunzdan korusun.

Lastiklerin yarı yerine kadar gelen sudan birşey olmaz.Fazlası çok riskli..Ben bu tip sulardan geçmeden önce sağ çekip gözlemliyorum.Gelen geçen araçlara bakıyorum.Eğer benim kullandığım araçtan bir araba gelip geçiyorsa bende geçiyorum.Çok şükür şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bana denilen motor rektifiye olursa yada değişirse kasko ödeyecek,sadece kaskonun karşılamadığı yağ,filtre,ruhsat harcı vs. siz ödeyeceksiniz.

Eğer 2. şık gerçekleşirse sorun yok,zaten yağ ve filtre değişim zamanı gelmişti:))

3. şık olursa eğer kaskocuyu arayıp neden bukadar tuttuğunu öğreneceğim.

Mehmet abi o kısmı sarf malzemesi olduğu için ödemiyor olabilir.Yetkili servi rektefiden ziyade motor değişimi yoluna gitmeye çalışacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

geçmiş olsun. bu c-maxlerin hava emiş şnorkeli sıkıntılı sanırım :( başka kişilerinde başına geldi. ve uzun süreli sıkıntılı bi süreç sizi bekliyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Meteorolojide sırf bu iş için oda ayrılmış,bende ilk defa duydum.25 lirayı verince iki dakika da çıktı veriyorlar.

Exper aracın içi su dolu olduğu için bence ilk ona bakacak.Eğer motor çalışırsa sanırım sadece iç temizlik,kurutma,sökme-takma parası ödeyecek.

Eğer motor çalışmaz ise aracın çalışmadığını rapor edecek sanırım,yoksa etrafta kötü niyetli insan çok,bitik motoru rektifiye ettirebilirler...

Halime şükrediyorum,aracı bıraktığım servisin hemen yanında dün akşam suya kapılan 3.5 yaşında ki çocuğu arıyorlardı..Canlı yayın araçları,kurtarma ekipleri,polis ve epey bir insan kalabalığı vardı.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

3.5 yaşında ki çocuğu arıyorlardı..

İnşallah sağ salim bulunur. :(

Size de çok geçmiş olsun.

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Geçmiş olsun, umarım en az zararla atlatırsınız.

Allah o aileye yardım ederde çocukları sağ bulunur inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

geçmiş olsun şnorkelin aşağıya bakması garip daha iyi hava emişi ve bu tip sıkıntılar için öne ayarlasalar ya farların oralardan panjurdan biyerden...bazen şu fordun yaptığını aklım almıyor o kadar mühendis bilmem ne...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Halime şükrediyorum,aracı bıraktığım servisin hemen yanında dün akşam suya kapılan 3.5 yaşında ki çocuğu arıyorlardı..Canlı yayın araçları,kurtarma ekipleri,polis ve epey bir insan kalabalığı vardı.

Haberi okudum ve sanıyorum o araç da c-max, bir de konu açtım. Gerçekten çok üzücü bir durum.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/240498-su-altindaki-arac-c-maxmi/page__fromsearch__1

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

geçmiş olsun şnorkelin aşağıya bakması garip daha iyi hava emişi ve bu tip sıkıntılar için öne ayarlasalar ya farların oralardan panjurdan biyerden...bazen şu fordun yaptığını aklım almıyor o kadar mühendis bilmem ne...

F1 focuslar öyleydi.Hava emişi panjurun oradaydı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Umarım elektronik aksamda sorun yoktur,sonuçta hepsi alt tavandan geçiyor...

Elektrik yada elektronik aksamda sorun yok gibi.Sabah denediğimde araç çalıştı ama hemen stop etti,motor arıza ışığı yanmadı.

Camlar,kapılar,radyo,lambalar sorunsuz çalışıyor.

Bugün serviste epey suya yada sele maruz kalmış ford vardı,içleri tamamen su doluydu.

Hele bir fiesta vardı ki, koltukları bile ıslaktı.

Çekicini sahibi aşırı yağmurlu günlerde ençok ford ve peugeot çektiklerini söyledi.

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Geçmiş olsun umarım çok masraf açmaz. Merak ettiğim kasko karşılamıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun.

Herşey iyi güzelde,(yinede bana garip geliyor) Yağı filtreyi siz neden ödeyeceksiniz?

Alttan hasarlı, bana çok araç geliyor(Sel gelmedi hiç)

Ama bunun,ne yağını nede filtresini müşteri ödemiyorki ?

Blok patlatmış arabada geldi,onunda yağını suyunu müşteri ödemedi.

Önden hasarlarda genelde radyatör tamir yada değişim olur,antifriz değişir.

Bunu müşterimi ödeyecek? Yooo,sigorta ödüyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...