İçeriğe Yönlendir

Aracım Suda Stop Etti Ve Birdaha Çalışmadı.

Mehmet Atak

Recommended Posts

Mehmet Atak

Geçmiş olsun.

Herşey iyi güzelde,(yinede bana garip geliyor) Yağı filtreyi siz neden ödeyeceksiniz?

Alttan hasarlı, bana çok araç geliyor(Sel gelmedi hiç)

Ama bunun,ne yağını nede filtresini müşteri ödemiyorki ?

Blok patlatmış arabada geldi,onunda yağını suyunu müşteri ödemedi.

Önden hasarlarda genelde radyatör tamir yada değişim olur,antifriz değişir.

Bunu müşterimi ödeyecek? Yooo,sigorta ödüyor...

Keşke honda alsaydık,servis ne güzel tüm ödemeyi kaskodan alıyormuş :)

Kasko işinden çok anlamadığım için net birşey söyleyemiyorum.Ama serviste ki görevlinin dediği ''kasko yağ ve filtreleri karşılamıyor''.

Ona razı oldum ama motor değişince neden benden 1.500 lira istiyorlar?

Servisten haber gelsin bu işi araştıracağım.

Kasko firması farkeder mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Halime şükrediyorum,aracı bıraktığım servisin hemen yanında dün akşam suya kapılan 3.5 yaşında ki çocuğu arıyorlardı..Canlı yayın araçları,kurtarma ekipleri,polis ve epey bir insan kalabalığı vardı.

Öcelikle geçmiş olsun.Şükürler olsun mala gelmiş cana gelmemiş. HAberde izledik :( Alalh babasına annesine sabır versin :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Keşke honda alsaydık,servis ne güzel tüm ödemeyi kaskodan alıyormuş :)

Kasko işinden çok anlamadığım için net birşey söyleyemiyorum.Ama serviste ki görevlinin dediği ''kasko yağ ve filtreleri karşılamıyor''.

Ona razı oldum ama motor değişince neden benden 1.500 lira istiyorlar?

Servisten haber gelsin bu işi araştıracağım.

Kasko firması farkeder mi?

Ya bu işin,hondayla falan alakası yok.

Mehmet abi daha iyi bilir,(sonuçta sigortacı) Ama bence bunu bi araştırın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Ya bu işin,hondayla falan alakası yok.

Mehmet abi daha iyi bilir,(sonuçta sigortacı) Ama bence bunu bi araştırın.

Honda işin esprisi :)

Pazartesi arayıp durumu bildireceklermiş...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

C-max ile 15 santimden yüksek suya girmemek gerek... Geçmiş olsun :(

Yani forumun sigorta uzmanı olarak söyleyeceklerin bu kadar mı? Hepsi bu mu? Konu açıldığından beri seni bekliyoruz. :(

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Yani forumun sigorta uzmanı olarak söyleyeceklerin bu kadar mı? Hepsi bu mu? Konu açıldığından beri seni bekliyoruz. :(

Bana öyle geliyorki,bu kaskodan kaskoya değişiyor.

O yüzden bişi diyemedi.

BEn bizim hasar danışmanlarına bi soriim bakiim şu işi..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

en basitinden, kaza yaptın jant yamuldu lastik yarıldı. kasko lastiğin tamamını karşılamıyor. sarf malzeme diye olan mevzudan dolayı kasko bu tip olaylarda mırın kırın ediyor olabilir.

Yorum bağlantısı

Şimdi konuştum.

Yağ bakımı geldiyse (örneğin 2,000km falan kalmış) Bu müşteriden alınırmış.(zaten yapılacak olan iş diye)

Kasko poliçe teminatında ne olduğu çok iyi okunmalıymış.Selde %kaça kadar karşılanıyor gibi...

Aracın km'sine bakılıp,rektefiyede ona göre bi % müşteriden alınabiliyormuş.

Mustafanın dediği gibi,lastik hasarlarındaki ,lastiğin durumuna göre %sini kesebildiği gibi,bundada yapabiliyorlarmış bunu...

Yinede 1500 tl rakamı bize yüksek geldi...

Ama tamamen ekspere kalan iş bunlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Kasko poliçesini hengame arasında bulamadım,servise mail attırdım,dosya mail ile açıldı.Sel hasarında ne yazdığını tam hatırlamıyorum.

Aracım km'si 90.000 ,benden rektifiye parası değilde sarf malzeme parası isteyecekler.

Servs danışmanı bana gerek rektifiye olsun,gerekse motor değişsin hiç para ödemeyeksiniz dedi ama exper ne yazacak bende merak ediyorum.

Aracı dışarda özel servise götürülüyor ise yağ değişim km si nasıl nasıl hesaplanıyor acaba?

Banada 1.500 lira yüksek geldi. 300 lira yağ ve filtreler için isteyeceklerini söylemişlerdi,geri kalan 1.200 lira ruhsat değişimi için bana fazla geldi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şimdi konuştum.

Yağ bakımı geldiyse (örneğin 2,000km falan kalmış) Bu müşteriden alınırmış.(zaten yapılacak olan iş diye)

Kasko poliçe teminatında ne olduğu çok iyi okunmalıymış.Selde %kaça kadar karşılanıyor gibi...

Aracın km'sine bakılıp,rektefiyede ona göre bi % müşteriden alınabiliyormuş.

Mustafanın dediği gibi,lastik hasarlarındaki ,lastiğin durumuna göre %sini kesebildiği gibi,bundada yapabiliyorlarmış bunu...

Yinede 1500 tl rakamı bize yüksek geldi...

Ama tamamen ekspere kalan iş bunlar.

Lastiğin ömrü belli. Ama motorun belli değil...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Lastiğin ömrü belli. Ama motorun belli değil...

Bakma Sani bizin arabanın kullanma kılavuzunda son bakım için ayrılan yer 205 bin km için di :p

210 muş yanlış olmasın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

otokoç daysa araç servis müdür Halil Aldemir var selam söyleyin :) çok ilgili biridir ...

geçmiş olsun bende duydum felaket bir yağmur olduğunu ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Niye yazmadığımı Hakan çok güzel açıklamış...

Sel teminatı bir çok acentenin son kozudur... Yani pazarlık 20-30 lirayla bozulacak gibi ise sel teminatına direkmuafiyer verilir.. poliçe toplam primi 25-30 lira düşürülür, müşteri mutlu edilir...

Çok şükür ki, bizim şirketimizde bu imkan yok, yani sel teminatı çıkarılamıyor yada muafiyet girilemiyor... Bu yüzden ben rahatım..

Hakanın yazdıkları da şirketine göre değişir abi.. şirketlerin aşınma payı düşeni de var düşmeyeni de var..

Benim kanaatime göre, Eksper yağ ne zaman değişmişti, filtre zaten kirliymiş demez abi.. Selden hasar gören ne varsa öder..

en basitinden, kaza yaptın jant yamuldu lastik yarıldı. kasko lastiğin tamamını karşılamıyor. sarf malzeme diye olan mevzudan dolayı kasko bu tip olaylarda mırın kırın ediyor olabilir.

Yok Mustafa öyle değil...

Poliçede ne yazarsa o uygulanır, poliçede yazmıyorsa, eksper aşınmış diye para kesemez...

Ancak bir çok şirket bu tür parçalarda aşınma kestiği için bazı eksperler genelleyerek rapor yazıyor.. Uyarmak gerekiyor...

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun.Hava filtresinin kapağını açıp filtreyi çıkarıp bakarsanız emiş kısmı aşağıda.Bir çok kişi c-max i yüksek araç gibi düşünüp bu tarz su birikintilerine birşey olmaz diyerek giriyorlar.Sonra da sorunlar başlıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yok Mustafa öyle değil...

Poliçede ne yazarsa o uygulanır, poliçede yazmıyorsa, eksper aşınmış diye para kesemez...

Ancak bir çok şirket bu tür parçalarda aşınma kestiği için bazı eksperler genelleyerek rapor yazıyor.. Uyarmak gerekiyor...

Mırın kırın kısmı o işte .D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Mehmet bununla geçmiş olsun.En az hasarla atlatırsın inşallah..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sel hasarında eksper büyük titizlikle inceliyor, red olan dosya çok gördüm buralarda :( , umarım sıkıntı çıkmaz, içerde gem modülüne kadar su yükseldi mi? araç içine tabana geldi mi? taban altındaki tessiata yerleşir bu nem?

yapıldıktan sonra satacaksınız, bu hali ile satın şimdiden yazayım, hasar tamir tutarını cebe koyup, tamir ettirmeden satın.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi araç içine su girmiş zaten.Muhtemelen alt kısım komple suda kalmış içeri girdiğine göre.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

otokoç daysa araç servis müdür Halil Aldemir var selam söyleyin :) çok ilgili biridir ...

geçmiş olsun bende duydum felaket bir yağmur olduğunu ...

Teşekkür ederim.

Liman tarafında ki serviste :)

Mehmet bununla geçmiş olsun.En az hasarla atlatırsın inşallah..

sağol kardeşim,servisten haber bekliyorum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...