İçeriğe Yönlendir

Aracım Suda Stop Etti Ve Birdaha Çalışmadı.

Mehmet Atak

Recommended Posts

Mehmet Atak

sel hasarında eksper büyük titizlikle inceliyor, red olan dosya çok gördüm buralarda :( , umarım sıkıntı çıkmaz, içerde gem modülüne kadar su yükseldi mi? araç içine tabana geldi mi? taban altındaki tessiata yerleşir bu nem?

yapıldıktan sonra satacaksınız, bu hali ile satın şimdiden yazayım, hasar tamir tutarını cebe koyup, tamir ettirmeden satın.

Taban kısmında epey su birikti.Gem modülüne kadar su yükselmedi.Önde az ama arka tarafta ki ayak basma kısmının altında ki kapalı gözlerde epey su dolmuştu.Yani yaklaşık 4-5 cm su birikintisi vardı,servis danışmanı hasarın ödeneceği yönünde görüş bildirdi.Tabi iş eksperde bitiyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

İç halı da değişmeli , yoksa kokudan duramassınz ilerde

Ben oradadayken aynı durumda bir fiesta vardı,onun koltuk,içhalı ve keçeleri söküp yıkamaya başladılar,değişmiyor mu diye sorduğumda ''sadece yıkayıp kurulayıp takıyoruz'' dediler.

Araç içindeki suyun seviyesi çok önemli.. her santimi önemli..

4-5 cm su az deyip ödememezlik yaparlar mı acaba?

Yorum bağlantısı

Ben oradadayken aynı durumda bir fiesta vardı,onun koltuk,içhalı ve keçeleri söküp yıkamaya başladılar,değişmiyor mu diye sorduğumda ''sadece yıkayıp kurulayıp takıyoruz'' dediler.

Servis değişim yazar,Onay vermek ekspere kalır.

Yorum bağlantısı

Sel suyuna maruz kalan araclar pert gozuyle incelenir. Su hasari sinsidir. Basta belirt vermeyen arizalar sonradan ortaya cikabilir ve hersey icin cok gectir artik. Gecen gun ustama selden dolayi perte cikarilmis bir polo geldi. Arac ilk marsta calisti. Niye perte cikimis bu dedim? Onlar da calismayacagini dusunerek ihaleye girmisler. Ancak su an icin calismasi ilerde ozellikle elektrik tesisat ile ilgili cikacak problemlere engel degil.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

İşin garip tarafı aracımı kayınpeder sürekli isteyip duruyordu,çok hoşuna gitmişti.

Hatta dayım ve enişte dahil 3 kişi ısrarla aracıma talipti,ama kayınpeder ısrar edince ona geçen hafta ''tamam aracı verdim'' dedim ve hatta burada imzamda ki aracı bile değiştirmiştim.

Mart ayında parasını verecekti,ben aracı şimdi vermeyi teklif ettim fakat parayı verince teslim alayım demişti.KIsmet değilmiş demek ki...

Şimdi durum ne olur bilmiyorum,bana pek diyemese de almaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bir araba satılığa çıktımı otoparka kilitlenip bırakılacak ; yoksa başına iş geliyor.. :)

Kasko sorununuzu çözecektir bence; Çağlar abinin teklifinide düşünmenizi öneririm ; aracınızı bu haliyle satıp onarım miktarını kaskodan alın ve yeni bir araç almaya bakın .. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Söküp altının temizlenip halının yıkanıp kurutulmasında ben mahsur görmüyorum..

Suyun seviyesini sigorta yönünden değil de hasar yönünden düşünmüştüm.. Sadece paspas bölgeleri ıslandı ise araçta pek bi sorun oluşmayacaktır ama koltuk seviyesine çıkmış ise araç daha iflah olmaz bence..

Su çok az ise bile ıslanan tüm soketler sökülüp wd40 ile mutlaka temizlenmelidir yoksa oksit yapar..

Sigorta her santimini öder, o yönden sorun yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Sonuç belli oldumu?

Bugün eksper gelecekmiş,sanırım akşama doğru haber ederler bana.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Az önce kasko firmasından aradılar ve hasarı ödeyeceklerini bildirdiler.

Bende yetkili servisi arayarak aracın durumunu sordum,iç döşemenin sökülmeye başlandığını, bı işlemden sonra motor kısmına bakacaklarını söylediler.çarşamba günü motorun durumu için aramamı söylediler.

Benim tahminim ise; aracın içini temizleyip kablo ve soketleri kurutuktan sonra kısa devre falan olmaması için motor kısmına sonradan başlayacaklar.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

tekrardan geçmiş olsun ... umarım içinize sinecek şekilde tamir edilir ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Az önce kasko firmasından aradılar ve hasarı ödeyeceklerini bildirdiler.

Bende yetkili servisi arayarak aracın durumunu sordum,iç döşemenin sökülmeye başlandığını, bı işlemden sonra motor kısmına bakacaklarını söylediler.çarşamba günü motorun durumu için aramamı söylediler.

Benim tahminim ise; aracın içini temizleyip kablo ve soketleri kurutuktan sonra kısa devre falan olmaması için motor kısmına sonradan başlayacaklar.

Mehmet bu araç servisten çıkmadan aklına gelen gelmeyen tüm elektrik donanımını defalarca kontrol etmen geleriyor. Bizim araçlar tamamen GEM denilen bir modül tarafından kontrol ediliyor. Bu modülde olabilecek bir arızayı sonradan gidermek neredeyse imkansız ve modülün fiyatı 1.500+KDV. Sana tavsiyem, araçtaki donanım özelliklerini aklına geldikçe tek tek yazıp sırasıyla kontrol etmendir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

tekrardan geçmiş olsun ... umarım içinize sinecek şekilde tamir edilir ...

Teşekkürler,zaten arabayı teslim alınca satacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Mehmet bu araç servisten çıkmadan aklına gelen gelmeyen tüm elektrik donanımını defalarca kontrol etmen geleriyor. Bizim araçlar tamamen GEM denilen bir modül tarafından kontrol ediliyor. Bu modülde olabilecek bir arızayı sonradan gidermek neredeyse imkansız ve modülün fiyatı 1.500+KDV. Sana tavsiyem, araçtaki donanım özelliklerini aklına geldikçe tek tek yazıp sırasıyla kontrol etmendir.

Abi suda kaldıktan sonra ertesi gün denedim,tük aksamlar sorunsuz çalışıyordu,arıza ışığı bile yanmadı,çok zor çalıştı ve stop etti.(2 kez) Gem modülüne kadar su yükselmedi ama döşeme altında ki tesisat su altında idi.

Zaten 3'e 5'e bakmadan satacağım.

Yorum bağlantısı

Abi suda kaldıktan sonra ertesi gün denedim,tük aksamlar sorunsuz çalışıyordu,arıza ışığı bile yanmadı,çok zor çalıştı ve stop etti.(2 kez) Gem modülüne kadar su yükselmedi ama döşeme altında ki tesisat su altında idi.

Zaten 3'e 5'e bakmadan satacağım.

Satacak olman aracın yarım yamalak yapılmasına göz yummanı gerektirmez. Zira servis aracına yaptığı her türlü işlemin parasını sigortadan eksiksiz bir şekilde tahsil edecek. Zaten aracın değeri serviste yapılan işlemler ve sigorta kayıtları nedeniyle ister istemez biraz düşecek, hiç olmazsa bir de arıza veya çalışmayan donanım olayları seni üzmesin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Satacak olman aracın yarım yamalak yapılmasına göz yummanı gerektirmez. Zira servis aracına yaptığı her türlü işlemin parasını sigortadan eksiksiz bir şekilde tahsil edecek. Zaten aracın değeri serviste yapılan işlemler ve sigorta kayıtları nedeniyle ister istemez biraz düşecek, hiç olmazsa bir de arıza veya çalışmayan donanım olayları seni üzmesin.

Yarım yamalak yaptırmak değil amacım abi,bir an önce çıksın istiyorum.Zaten satacağım kişiyede herşeyini anlatacağım,kimsenin hakkını yemem :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Servisten haber geldi,aracın motorunda hasar oluşmadığı,sadece marş dinamosunun değiştiğini ve aracın çalışmasında sıkıntı olmadığı tarafıma bildirildi.

Bu benim için sevindirici haber oldu diyebilirim.

İçi kurutulduktan sonra haftaya teslim edeceklerini söylediler.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Servisten haber geldi,aracın motorunda hasar oluşmadığı,sadece marş dinamosunun değiştiğini ve aracın çalışmasında sıkıntı olmadığı tarafıma bildirildi.

Bu benim için sevindirici haber oldu diyebilirim.

İçi kurutulduktan sonra haftaya teslim edeceklerini söylediler.

koçtaş da yada tekzen de nem almak için olan paketler satılıyordu (büyük silica jeller)... alıp bir müddet arabanın içerisinde bırakmakta fayda var ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Orhan Yanıkoğlu

Çok büyük geçmiş olsun. Sonucun sizin lehinize çözülmesi de sevindirici. Allah bir daha göstermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...