İçeriğe Yönlendir

Otomatik Şanzımanın Sürücüye Etkisi

Selçuk Keleş

Recommended Posts

honda türkiye dizel ürün getirdi mi hiç? hiç bir servis bu konuda bilgiye sahip mi? bir de piyasadaki hondanın benzinlisi iyidir algısı varken dizel ürünün tutunma ve servis sürecinde aksaklıklar olacaktır. o yüzden öyle büyük bir yüzdelik dilim kapacağını sanmam dizel modellerin. hondanın müşterisi benzinli otomatiğine kanıp alıyor genelde.

Dizeli var zaten hondanın türkiyede,yok değilki.

Yağını suyunu değiştir devam.

daha arıza yapanı gelmediki bize :D

Bakımdan bakıme gelirler.

Accord 2004 te dizel manuel olarak var.

geçenlerde geldi,230,000 bakıma girdi ve gitti.

Ekstrası disk balata çıktı :)

öğrencimde dizel accord var. çok memnun.

aracın tipi uygun olursa ve tavanı auris gibi basık değilse bence iyi tutabilir. garanti de 5 yıl olmalı tabi.

Hondanın garantisi 6yıldır hocam.

65 e mercedes veriyorlar :)

çok kasmasınlar üzülürler.

Honda müşterisi isim alıyor,üzülmezler :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi arge mühendisleri için Niğde soğuğu ve Tirebolu sıcağı sunulan eğlence mekanları kurarız hep beraber, derdimiz eğlence olsun. Hatta ben bile sınava tekrar girer argeci olurum o vakit... Maksat motorlarımız stok kalsın, Can'larımız gitmesin... :)

Şalgamda ne güzeldi tane taneli

Yorum bağlantısı
Fırat Kazancı

Yorgunluk faktörünü yok sayarsak , dikkat ile bir alakası yok. Ben otomatiği de gayet etkin verimli kullanabiliyorum.

Normal her koşulda manuelden daha fazla keyif alıyorumi Otomatik sadece ızdırap halıne gelen trafikte işe yarıyor.

Bugün yeniden araba alacak olsam CC+ manuel yeterli benim için.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arabayı satarsam tek üzüleceğim nokta suroof :( ve sessiz motor.

İlk marş, rölanti ve hızlanmalar haricinde rahatsız edici bir sesi yok... Yolda kedi kadar sessiz.. Hatta benzinliden bile sessiz benim aracım...

Hızını alıp sabit gazla giderken kesinlikle motor sesi duymuyorum.. Ne titreme, ne hırlama.. hiç bir ses duymuyorum..

Abartıyor muyum.. Hayır.. Duyduğumu yazıyorum..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

İlk marş, rölanti ve hızlanmalar haricinde rahatsız edici bir sesi yok... Yolda kedi kadar sessiz.. Hatta benzinliden bile sessiz benim aracım...

Hızını alıp sabit gazla giderken kesinlikle motor sesi duymuyorum.. Ne titreme, ne hırlama.. hiç bir ses duymuyorum..

Araçtan araca farkeder bu durum birazda.Bana benimki çok sesli geliyordu.Çağlar abi kullandı bunu mu sesli diyorsun dedi.Ha dediğin doğru motor ısındıktan sonra ciddi oranda sessizleşiyor aslında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi benim mondeo şu anda çok sessiz çok şükür. O kadar sessizki en ufak ses değişkliğini duyabiliyorum. Örneğin 1 litre kadar su eksilttiğinde motordaki ses değişikliğinden anlıyorum suyun eksildiğini. Senin mondeo benimkine göre sesli çalışıyordu.

Neyse bakalım. Hele bir satıp alalım ondan sonra bakacağız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağır olmuşundur :rofl: akanın mondeo, sendekinden de sessiz bunu da söyliyeyim

Abi benim mondeo şu anda çok sessiz çok şükür. O kadar sessizki en ufak ses değişkliğini duyabiliyorum. Örneğin 1 litre kadar su eksilttiğinde motordaki ses değişikliğinden anlıyorum suyun eksildiğini. Senin mondeo benimkine göre sesli çalışıyordu.

mk3 jaycoyu, free2 kesti, benzili için free1 tavsiye edebilirim :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi anlamadım desem ? :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sağır olmuşundur :rofl:

Yada ben transit beklediğimdendir... :D

Ancak bugün Ersel kullandı arabayı.. 2002 yi verdiğim arkadaşım.. O da ilk önce buna takılmış.. bu nasıl dizel dedi..

Ürgübe doğru sür, rampada anlarsın nasıl dizel olduğunu dedim... Gıcık rampada durdu yeniden kalkıp rampa bitmeden 140'a ulaştı :D

Abi anlamadım desem ? :(

Çağlar'ı bi Murat yılmaz anlıyor zaten :D

Araba bir litre suyu niye eksiltir ki ?

Cam suyu mu bu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Araba bir litre suyu niye eksiltir ki ?

Cam suyu mu bu :D

Termostadlar sorunlu olduğu dönemde haftada 1 litre eksiltme yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

sağır olmuşundur :rofl: akanın mondeo, sendekinden de sessiz bunu da söyliyeyim

İşin ilginç tarafı şurda.Bende Çağlar abinin eski mondeoya Emmi'nin yeni mondeosuna bindiğimde bana daha sessiz gelmişti iyimi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Duymadığım için yazamıyorum daha doğru olacak gibi üstad :unsure2::tongue:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Haftaiçi mangal yakacaksanız Maslak Sanayi'de, neden olmasın... :)

geleceksen neden olmasın abi, hava alanından alma işi bende ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Bir aydır otomatik araç kullanıyorum, şu sebeple şu kısım olumsuz diyecek bir yöne rastlayamadım...

Sadece, geçen gün benim eski mondeoyu kullanmak istediğimde araç viteste iken marşa basmışım.. :) Önceden debriyaja basmadan marşa basmazdım, bunda o pedal olmayınca sol ayak boşta kaldı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çok istediğim bir özellik ancak henüz nasip olmadı, dizel ısrarım sonucu manuele talim halindeyim ama eylemlerim sürecek..:)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Kaya
Bir aydır otomatik araç kullanıyorum, şu sebeple şu kısım olumsuz diyecek bir yöne rastlayamadım...

Sadece, geçen gün benim eski mondeoyu kullanmak istediğimde araç viteste iken marşa basmışım.. :) Önceden debriyaja basmadan marşa basmazdım, bunda o pedal olmayınca sol ayak boşta kaldı...

Ooooo otomatiğe çok çabuk adapte olmuşsun abi. Arasıra manuel kullan :rolleyes: ciddiyim bu konuda :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Çağlar Bayur

manuel olsa daha da hızlanırdı, subaruya benziyor zaten gaz kesmese devam da ederdi tavanda :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

manuel olsa daha da hızlanırdı, subaruya benziyor zaten gaz kesmese devam da ederdi tavanda :D

Manuel vitesle de yapabilirdi bunu.. 

Panikten daha kaldırırken stop ederdi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gaza basmış tüm gücü ile neden stop etsin ki manuel, tam tersine şahlanırıd tork kpnvertör kaybı yok, bu subaru ise

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...