İçeriğe Yönlendir

Otomatik Şanzımanın Sürücüye Etkisi

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Otomatik olaydı iyidi :D

Ne yapacaksın. Hayatında otomatikmi kullandın konuşuyorsun yorum yapıyorsun biliyor gibi :D

Bırak ya. Ne yapacaksın otomatiği. Otomatik tembel işi. Bak göbeğime :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Sanosmu sessizdi :) Viyadük rampalarında bile patlamaya çeyrek kalmış buhar kazanı gibi zırrrrr :) Ben en son geçen sene gittim izmire ikarus gördüm ama ?Sanos gördüğümü de hatırlamıyorum.Sanos arkadaşın dediği gibi bir Atatürk mahallesine çıksa ya da k.kaleye görmeyi çok isterim :) :)

Ikaruslar manuel şanzıman olduğundan dağ tepelere verilirdi, ki hala bayraklı-kadifekale gibi yerlere zorunda kalmadıkça otomatik otobüs vermiyorlar, neden olduğunu malum otomatik vites konusundaki uzmanlığınızdan dolayı bildiğinizi varsayıp anlatmıyorum.

İzmir'de yaşayan mı bilir ara sıra gelen mi, sizinle hangisinin olduğu konusunda münakaşaya girmek istemiyorum çünkü bunda bile bilmiş moduna geçiyorsunuz. Ayıp denen bişey var, ben burada yaşıyorum siz hala kendi tezinizi savunuyorsunuz. Sırf sizin için gidip otobüs garajını fotoğraflayasım var.

Çektiğim fotoğrafı mutlaka ekleyeceğim, unutursam hatırlatın.

Saygılarımla.

Otobüse olan aşkın burda başlamış demek ki ... :biggrin:

Otobüsleri severim ama 0 403 başka, ilerde bir kaç saatliğine kiralayıp bineceğim :)

Volt'a :D

Volt'u karıştırma :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ne yapacaksın. Hayatında otomatikmi kullandın konuşuyorsun yorum yapıyorsun biliyor gibi :D

Bırak ya. Ne yapacaksın otomatiği. Otomatik tembel işi. Bak göbeğime :D

Hocam bu durumda hemen topu hanıma atıyorum :biggrin: kendisi şuanki aracımızı kullanamıyor,onun için istiyorum :D kendim için istiyorsam ne olayım :D Belki senin göbeğine imreniyoruz,ne var bunda yardımcı olsana :D :D :D

Yorum bağlantısı

Otobüsleri severim ama 0 403 başka, ilerde bir kaç saatliğine kiralayıp bineceğim :)

Yeni moda travego :wub:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam bu durumda hemen topu hanıma atıyorum :biggrin: kendisi şuanki aracımızı kullanamıyor,onun için istiyorum :D kendim için istiyorsam ne olayım :D Belki senin göbeğine imreniyoruz,ne var bunda yardımcı olsana :D :D :D

Kullan öğren ondan sonra yanıma gel. Bak Mehmet Abi önceden yorum yapıyormuydu. Yok. Çünkü kullanmamıştı. Şimdi kullanmaya başladı bak adam döktürüyor. Lütfen sende kullan otomatiği öğren ondan sonra yanıma gel. :D Ondan sonra bu sayfada bilgiçlik tasla :D

Yorum bağlantısı

Kullan öğren ondan sonra yanıma gel. Bak Mehmet Abi önceden yorum yapıyormuydu. Yok. Çünkü kullanmamıştı. Şimdi kullanmaya başladı bak adam döktürüyor. Lütfen sende kullan otomatiği öğren ondan sonra yanıma gel. :D Ondan sonra bu sayfada bilgiçlik tasla :D

Yani bilmemek ayıp değil,öğretmemek ayıptır...ne olur yardımcı olsan,bende böyle olmasam :biggrin:

Otomatik vites delikanlıyı bozar :vroom:

:crazy:

Al işte bir tane daha geldi.... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Yani bilmemek ayıp değil,öğretmemek ayıptır...ne olur yardımcı olsan,bende böyle olmasam :biggrin:

Al işte bir tane daha geldi.... :biggrin:

O kadar anlattım ve anlatıldı anlamadıysan artık diyecek sözüm yok. Büyüğümsün saygısızlık yapmim :)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Otomatik vites delikanlıyı bozar :vroom:

:crazy:

Sende başka kapıya. Delikanlıktan bahsedene bakele sen :D

Neyse geyik bitti. HOca çağıracak birazdan.

Yorum bağlantısı

Sende başka kapıya. Delikanlıktan bahsedene bakele sen :D

Neyse geyik bitti. HOca çağıracak birazdan.

Amerikalıların bi lafı var. Cumadan sonra hatırlat :D

Yorum bağlantısı

O kadar anlattım ve anlatıldı anlamadıysan artık diyecek sözüm yok. Büyüğümsün saygısızlık yapmim :)

Belki anlayamıyorum :biggrin: bu kadar yüklenmenizmi gerekiyor :biggrin: neyse ben gideyim bir otomatik araba bakayım o zaman,sizden bana fayda yok :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Amerikalıların bi lafı var. Cumadan sonra hatırlat :D

Yok hatırlatmayacağım.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

"Otomatik viteste belirleyici debriyaj balatasının varlığı ya da yokluğudur" görüşüne alternatif olarak; Otomatik viteste belirleyici olan vitesin sürücü müdahalesi olmadan kendiliğinden değişebilmesidir diye düşünüyorum. Yani otomatikleştirilmiş denen balatalı şanzımanlar da bana göre otomatiktir. Formula 1 araçları ise otomatik değildir.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Olayı neden münakaşaya çevirdiğiniz anlamadım. Saçma sapan sertleşip asıl ayıbı siz yapıyorsunuz. İzmirde oturmadığımı nereden biliyorsunuz. Ben izmire 80 yılında geldim siz dünyada yoktunuz o zaman.97 de antalyaya geldim.Ondan sonra 2 kez daha taşındım izmire.Yaşınıza bakmadan bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz.Otomatiği kötülemeyin isterseniz linç ederler alimallah.Sanos izmire gelmiş en kalitesiz otobüslerden biridir.Viyadük yokuşlarında bile duman çıkararak defalarca yolda bıraktı bizi.Yaşadığımamı inanacağım sizin fanatikliğinizemi?

Düzeltme yaptım:Antalyaya 92 de değil 96 da Bornovada evlendikten sonra geldim.

Asıl münakaşaya çeviren sizsiniz, ben gördüğüm reel bilgileri yazıyorum sizse ara sıra gelip geçtiğiniz yeri. Evet ben dünyada yoktum; siz vardınız ama konuştuğumuz olay şuan veya geçen yıl; 1980 değil, anladınız mı? Ki 1980'de Sanos da yoktu, olayı yaşa bağlamayın hemen.

Size otomatiklerin hala dik yokuşlu yerlere pek verilmediğini, manuellerin verildiğini söyledim.

Evet nasıl hepimizin alıp sattığı araçlardan biri aldığı en kötü araçlardan biri ise sanos da izmire gelmiş en kalitesiz otobüslerden biri, buna eyvallah ama tedavülde olmayan manuel Ikarusla da hala kullanılan otomatik Sanosu kıyaslamayı artık bırakın, onlar yok bu hala yürüyor çünkü. Siz onu derseniz ben de 302T'yi ve MAN 590'ı söylerim çünkü, onlar Ikarus'a aynı zamanların aracı.

Bir dahaki İzmir ziyaretinde Ikarus görürseniz fotoğraflarsanız sevinirim bu arada.

Kaç yılında gittiğiniz değil, gitmeniz önemli. Ben 96'dan sonra da burada yaşadım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Yeter arkadaşlar kıytırık iki otobüs için neden geriliyorsunuz?

Ali sende değiştin ha kendi otobüsümüzü unuttun gittin macar mallarını savunuyorsun :punish:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yok artık daha neler :shok:

Boş verin otomatiği, düzü; binin istediğinize. Bugün Cuma kırmayın boş yere birbirinizi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

26yılım izmirde geçti.

5 senedir ankaradayım.

Bence, alinin konuşması daha doğru(ali hala İZMİRDE)

Halk otobüsleri unutmamak bile,o ilin ne kadar farklı olduğunu gösterir ;)

Kuşadasına gidipte,burası izmir diyenide biliyorum,aydına bağlı oldu halde :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Konu özünden sapmış geldi bana.Doğal olarak konuşma sırasında konu konuyu açıyor bu doğal.Ancak bir noktadan sonra bu tarz teknik konuların yeniden özüne dönmesi taraftarıyım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Suclu benim kabul ediyorum. Otomatik vitesin bozulmasina ornek olarak otobusleri ornek verirken konu ozunden sapti. Ancak gordum ki forumdagizli otobus sevdasi her an fitili ateslenmeye hazir. Bunu firsata cevirip, agir vasitalar basligi mi acilsa acaba yonetimimiz uygun gorurse?

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Evet, konu biraz sapti. Bunda Evren abi sucu üzerine aldi ama bunu sürdürüp devam ettiren de ben oldum.

Nephan Beyi yanlis anlamisim kusura bakmasin.

Saygilarimla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...