İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mklll Arka Koltuk Ayak Aydınlatma

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Hüseyin Matur

Ledler başka, çok güzel ama reflektör çok akıllıca, onlar benim daha çok hoşuma gitti. Emeklere sağlık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

emmi daha oncede gormustum ama havalardan dolayi hic dusunmezken simdilerde benimde aklima yatmaya basladi.eline saglik guzel olmus ledleride kisaltsaniz daha da guzel olabilir galiba,,,

on ayak aydinlatmadaki dipsiz ampul yuvalarini nasil buluruz acaba :) serid led yerine dipsiz ampulle yapmak istiyorum da

Dipsiz ampul duyu bulsak bile nereye nasıl takarız bilmiyorum.. Elbette daha orjinal ve profosyonelce olur..

Ledler başka, çok güzel ama reflektör çok akıllıca, onlar benim daha çok hoşuma gitti. Emeklere sağlık.

Evet.. çok ciddi bir güvenlik unsuru ve maliyeti 3 lira...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Güzel olmuş eline sağlık abi.

Bu koltuk yükseklik butonunu cam açma düğmesinden mi devşirdin :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben değil.. ford devşirmiş :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güzel olmuş eline sağlık abi.

Resimli alıntı yapmıyoruz lütfen :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Ben değil.. ford devşirmiş :D

Hadi Canım, o şimdi orjinal mi? :p

Senin icatlarından sandım :)

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Murat abi valla şu şırınga çok yaratıcı olmuş acayip tuttum:) Sanki silikonlu olan 5050 smd Ledleri de şırıngaya soksan daha homojen bir ışık dağılımı olurmuş gibi geliyor bana? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Murat abi valla şu şırınga çok yaratıcı olmuş acayip tuttum:) Sanki silikonlu olan 5050 smd Ledleri de şırıngaya soksan daha homojen bir ışık dağılımı olurmuş gibi geliyor bana? :rolleyes:

Serkan'ım, 2 bende, 2 de bacanakta erkek çocuk olup da bunlar arkada oraya buraya kavga dövüş, bağıra çağıra giderken o şırıngalar ne hale geldi biliyon mu? :p Dış yüzeyleri puslandı iyice. Arkaya döndüler. Sıkıldım yahu düzeltmekten! ;) İyi böyle, boş ver. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Serkan'ım, 2 bende, 2 de bacanakta erkek çocuk olup da bunlar arkada oraya buraya kavga dövüş, bağıra çağıra giderken o şırıngalar ne hale geldi biliyon mu? :p Dış yüzeyleri puslandı iyice. Arkaya döndüler. Sıkıldım yahu düzeltmekten! ;) İyi böyle, boş ver. :D

Sen nasıl uygun gördüysen abi :D fakaaat cırt kelepçelerin hepsi kırmızı mı olmuş ne ?¿ :biggrin:

Diğer çalışmalarına da baktım, hepsi çok süper :good1: Aynaların tekrar eski konumuna gelmesi için spet motor takdınız mı?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sen nasıl uygun gördüysen abi :D fakaaat cırt kelepçelerin hepsi kırmızı mı olmuş ne ?¿ :biggrin:

Diğer çalışmalarına da baktım, hepsi çok süper :good1: Aynaların tekrar eski konumuna gelmesi için spet motor takdınız mı?

"spet" motor ne len? :p Ehehe, anladık olm. Hayır takmadık. Orta vade projeler arasında. Şimdilik saniye ile gidip geliyor. Bazen başladığı yere gelemiyor ama olsun. ;) Ölçüleri tutan step motor bulunca onu da yapacaaz. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Danış
(düzenlendi)

"spet" motor ne len? :p Ehehe, anladık olm. Hayır takmadık. Orta vade projeler arasında. Şimdilik saniye ile gidip geliyor. Bazen başladığı yere gelemiyor ama olsun. ;) Ölçüleri tutan step motor bulunca onu da yapacaaz. :D

Biri benim klavyede p ile t harfinin yerlerini değiştirmiş :D 10 parmak yazıyorum ya ben :tongue:

Kesin bizim sıpanın işidir. İnmiyor bilgisayarın üstünden :biggrin:

tarihinde Serkan Danış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Biri benim klavyede p ile t harfinin yerlerini değiştirmiş :D 10 parmak yazıyorum ya ben :tongue:

Kesin bizim sıpanın işidir. İnmiyor bilgisayarın üstünden :biggrin:

Ohh yandan, yandaaan... :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Ben de Emmiden ilham alarak bugün reflektör işine girişip bitirdim. Fotoğrafları gece çekeceğim için foruma yükleme işi bu saate kaldı haliyle.

ilk olarak aldığım petekli reflektör bantlarını öyle köşeli doğrudan yapıştırmak yerine nasıl yapabilirim de göze daha hoş gözükür diye düşündüm şöyle malum kapılardaki boşlukların kalıbını aldım.

NH4fAbp.jpgkLpvro3.jpgCFHAAx9.jpg

Sonra onları berberin saç kırptığı gibi gözüme batmayacak büyüklükte oluncaya kadar kırparak belli belirsiz bir oranda :biggrin: küçülterek reflektör bantlarını çoğalttım.

BkVdkoD.jpgzcd5oig.jpg

Daha sonra malum boşlukları ortalayacak şekilde güzelce temizledikten sonra yapıştırdım. Vee Sonuçta bu görüntüler ortaya çıktı.Tabi telefonun flaşı yetersiz kaldığı için pek güzel çekim yapamadım.Makine yanımda değildi maalesef.

SlX4slO.jpg

LATrmX0.jpg

y1vUfJx.jpg

jR3qxQG.jpg

Birer tane de yedek olsun diye kestim hazırda duruyor. Yıkama vs kötü olursa diye fazladan bulunsun istedim. ;)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok güzel olmuş... Bunu ben de düşündüm de.. vaktim olmamıştı, Hatta Mehmet Kaya'ya reflektör verirken aynen bu şekilde yap diye tarif etmiştim. :)

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Ellerine sağlık Serkan bey. Komutanlar böyle şeylerle uğraştığınızı duyarlarsa bilemem yanii :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bundan var mı bizim araçta hiç dikkatimi çekmemiş ...Bi bakayım geleyim :)

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Çok güzel olmuş... Bunu ben de düşündüm de.. vaktim olmamıştı, Hatta Mehmet Kaya'ya reflektör verirken aynen bu şekilde yap diye tarif etmiştim. :)

Ayıp ettin Emmi yollayım hemen postayla, internetten aldım bantı 5 metre çok kaliteli mi tam anlayamadım ama iş görür gibi duruyor. Elimde yedek var kötü olursa diye hem de isteyen olursa kalıp olarak bulunsun dedim, keserim 2 dakka da en kolay kısmı kalıptan çizip kesmek ;)

Başka isteyen olursa da gönderirim arkadaşlar:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Reflektörü kolay buluyorum...

3M olan metresi 6 lira burada..

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayıp ettin Emmi yollayım hemen postayla, internetten aldım bantı 5 metre çok kaliteli mi tam anlayamadım ama iş görür gibi duruyor. Elimde yedek var kötü olursa diye hem de isteyen olursa kalıp olarak bulunsun dedim, keserim 2 dakka da en kolay kısmı kalıptan çizip kesmek ;)

Başka isteyen olursa da gönderirim arkadaşlar:)

Ne kadar kapı içinde gözükecek olsa da beyaz araçta nasıl durur acaba? :unsure2:

Güzel durur derseniz ben isteyebilirim Serkan Bey. :blush:

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Ne kadar kapı içinde gözükecek olsa da beyaz araçta nasıl durur acaba? :unsure2:

Güzel durur derseniz ben isteyebilirim Serkan Bey. :blush:

Valla göndereyim özelden adres yazın, beğenmezseniz en fazla sökersiniz :) Ama güzel duracağına eminim. çünkü çok büyük değiller. Ayrıca bunları kalıp olarak kullanıp daha kaliteli bir reflektör bantla (3M marka sanırım) da yapabilirsiniz. Adresinizi bekliyorum ;)

Reflektörü kolay buluyorum...

3M olan metresi 6 lira burada..

Benimkiler de modacarın petekli reflektörü, ben safranbolu da baktım ama çok araştıramadım. Petekli yoktu baktığım yerde de hiç hoşuma gitmedi o yüzden internetten aldım. Hepsiorada'dan :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Gönderdim Serkan Bey çok teşekkür ederim. :bravo: Bir deneyeyim bakalım umarım güzel olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

güzel olmuş abiiiiii duruyor değil miiiiiiiiiii

Sen gidip çalışsana.. Kdv'ler bitti mi :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...