İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2013 Sezonu Değerlendirmeler, Sonuçlar

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Akan Belen

2.pilot deyince Eddie Irvine gibi olacak hacı :p İkinciyse ikinci, Webber ikinci pilot değil.

Zafer Webber bu hale kendi kendine düştü.Yeteneği var altındaki araç son 3 yıldır en hızlı otomobil.Kendini ispatlamadığın zaman sıkıntı oluyor heleki takım arkadaşın sürekli öne çıkıyorsa.Kaç defa yarışlarını heba etti.Webber'inde çok hatası var.Ama bu yarış yapılan ne olursa olsun cidden haksızlıktı.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Webber'in öncelikle start almayı öğrenmesi lazım, kaç yarışı o yüzden kaybetti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Eski formula günlerinden bir kaç fotoğraf...

1000374xz.jpg

1000406r.jpg

1000471q.jpg

1000432i.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Luis Hamilton yeni takımıyla yükselen grafiğini Çin Grand Prix'sinde de sürdürmeye devam ediyor. Hamilton sıralama turlarında en iyi zamanı elde ederek yarın yapılacak sezonun üçüncü yarışına ilk sırada başlamaya hak kazandı Hamilton bu başarısı ile kariyerindeki 27. pole zaferine ulaşmış oldu. Sıralama turlarında Lotus takımından Kimi Raikkonen ikinci sırayı alırken Ferrari'nin İspanyol pilotu Fernando Alonso üçüncü sıranın sahibi oldu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çin de sıralama turlarında, benzini biten Redbull takımı :s ki bir önceki yarışta 1 ce 2. sıradaki 2 pilotuı nerde ise birbirine giriyordu, kazan kaynıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Yoldaydım izleyemedim ama Webberin benzin basınç göstergesi bozuk olduğu için yanlış data kaydetmişler ve 14. lükde kalmış. Yazık benim adama.. Vettel niye 9.? onundamı benzini bitti?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yoldaydım izleyemedim ama Webberin benzin basınç göstergesi bozuk olduğu için yanlış data kaydetmişler ve 14. lükde kalmış. Yazık benim adama.. Vettel niye 9.? onundamı benzini bitti?

Bence basınç sensötü değil olay.Baktılar benzin yetmeyecek.pite dönse bile en az 1 litre benzin kalması lazım depoda yeni kural gereği.Yoksa ceza alıp son sıraya düşecekti.Bu riske girmek yerine orta sıralardan başlamayı tercih ettiler sanırım.

Vettel ise yumuşak lastiği kalmadığı için sert lastikle q3 te deneme yapacaktı.Ayrı bir strateji uygulamak zorunda kaldılar.Ancak pist dışına çıkınca durum karıştı.Yarın ilk ondaki pilotlardan sadece ikisinde sert lastik olacak ve daha uzun süre pistte kalacaklar bakalım nasıl bir etkisi olacak bu durumun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Webber'e yazık oldu önce ön kanat sonra lastik. Oysaki erken stop stratejisi çok işe yaramıştı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ne şanstır adamdaki yahu :D

Vettel belki 1-2 tur önce pite girse kesin podyum görecekti.Ortalama bir yarış oldu.

Artık herşey strateji üstüne kurulu oldu f1 de.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Webber'in yerinde olsam sinirden oturur ağlardım herhalde.

Ben olsam arabaya girişirdim sanırım inince.Kasklada ne güzel vurulur :D

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
Webber'in yerinde olsam sinirden oturur ağlardım herhalde.

Porsche gt ye geçeceği sölentisi var. Umarım gerçek değildir. :( Abicim bu arada konu başlığımızdan albert park kelimelerini kaldır istersen, genel başlık olsun 2013 sezonu için :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bugün programda falan webber'in sezon sonu gönderilebileceği falan kounşuluyordu ama bilemem.Yazık olacak adama.Herşey aksine aksine gidiyor Webber için

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
Bugün programda falan webber'in sezon sonu gönderilebileceği falan kounşuluyordu ama bilemem.Yazık olacak adama.Herşey aksine aksine gidiyor Webber için
Massa'nın yerine ferrariye geçmeli. Keşke öyle birşeyler olsa, 11 yıldır desteklediğim adam olmadan F1den tad alamam heralde :(
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Webber'in Porsche'ye geçiş haberini Posrche yalanladı. Umarım Web'i daha bi 5-6 Yıl izleriz inşallah :)

Sıradaki yarış bu haftasonu yapılacak olan Bahrain GP.

sakhir.jpg

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Acaba bu hafta Webber ne süpriz yapacak bize :D

Raikonen benim adamım ya.Geçen hafta nerdeyse yarış dışı kalacaktı ucuz kurtardı

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bahrain Öncesi Webber ve Alonso Dubai'de :)

602050_568622753171342_579830337_n.jpg

Milliyet'in fotoğrafa manşeti:

Şike Piste İndi!

:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Alonso: 35 lik yeter mi?

Webber : 70 lik söyle sen :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bahreyn GP 2. antrenman turlarında Lotus pilotu Kimi Raikkonen, 1:34.154'lük derecesi ile cuma gününün en hızlı ismi oldu. Fin pilotu Webber ve Vettel takip etti.

İlk antrenman turlarında da Massa en iyi turu yapmıştı sanırım.Artık Raikonen polden başlasa güzel olacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...