İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Uğur Kaya

Çok sert kullanmışsınız bence.

genel anlamda tüketimimiz fazla şehir içi de aynı buji ve buji kabloları da yeni ama pek düşüremedik

Yorum bağlantısı

Ankara mamak dikmen arası gidip geliyorum öğlenleri balgata çiftliğe yada avm lere yemeğe gidiyoruz. sadece sabahları klima açık değil. aracım otomatik vites 2.0 tdci 190000 km de sheel de fulleyerek ölçümüm 200,06 tl 53.15 lt (3.92 yerine 3.764 ten alıyorum indirimle) ile 523 km yapmışım. araç 9.1 l/100 km 30.8 mpg gösteriyordu. pompa değerleri 9.84 lt civarı yapıyor. 

Yorum bağlantısı

523 km'de 53,15 lt yakıt ile aracınız 100 km'de 10.1 lt yakmış.

Ortalama hızınızın 31 km olduğunu düşünürsek bu yakıt fazla gibi geldi bana.

Aracın otomatik olması ve klima önemli bir etken.

Her ikisi birleşince kabul edilebilir.

Yorum bağlantısı
Ali İnce

Samsun-Ankara (sehir ici Ayas Batikent gidis gelis/120km) -Samsun toplam 944 km de 197 lira opet eurodiesel yakit aldi. Sehir ici yok denilecek kadar az, klima auto modda,geri samsuna donuste gece geldigim icin hic acmadim bunun disinda acikti. Yol bilgisayarinda ort hiz 93 km gosteriyor fakat ben genel olarak 120-140km/h araliginda gidip geldim. Ankaraya girerken cevreyolunda klimayi kapatip tek seferlik 220ye cikip geri yavasladim (140la sollama yaparken arkadan deli gibi selektor atan c180e haddini bildirdim diyeyim :p) . Tahmini 2 dakika surmustur. Uzun yoldaki yakit performansindan inanılmaz memnunum. Siz ne dersiniz? 2.0tdci manuel bu arada arac.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Gök
(düzenlendi)

Arac: 06 Jatko

Yakit: Tp motorin (3.65 tl/lt)

Alinan yakit: 11 litre

Gidilen Mesafe:250 km

Ortalama Hiz:69 km/sa

Yb ortalama yakit:4.1 litre/100 km

Pompa degeri:4.4 litre/100 km

Kilometrede tuketim:16 kurus

Guzergah: Samsun- Ordu -Samsun

Sakin kullanim. 90 km/sa cc kullanimi. Klima yok. Hafif bagaj. Tek kisi. Yaklasik 40 liraya 250 km yol gitmisim. 80'le gitsem daha da az yakacak. Yeme de yaninda yat :)

tarihinde Murat Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

:shok:    :bravo:    :nazar:   Büyük şehirde yaşamanın zararları. Ankara'da bu değerlere hayatta ulaşamayız. Tebrikler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arac: 06 Jatko

Yakit: Tp motorin (3.65 tl/lt)

Alinan yakit: 11 litre

Gidilen Mesafe:250 km

Ortalama Hiz:69 km/sa

Yb ortalama yakit:4.1 litre/100 km

Pompa degeri:4.4 litre/100 km

Kilometrede tuketim:16 kurus

Guzergah: Samsun- Ordu -Samsun

Sakin kullanim. 90 km/sa cc kullanimi. Klima yok. Hafif bagaj. Tek kisi. Yaklasik 40 liraya 250 km yol gitmisim. 80'le gitsem daha da az yakacak. Yeme de yaninda yat :)

11 litre ile sağlıklı Ölçüm Olmaz ki. Depo doldur boşalt ile daha Sağlıklı Ölçüm olur.

Ama Mondeo uzun yolda Focusla aynı yakıyor. Bu bir gerçek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Temelin oğlu babasına ...baba okuldan gelirken otobüsün arkasından koştum ve eve geldim tam 5 lira kar ettim diyince ...e oğlum taksinin peşinden koşsanda 20 lira kar etseydin demiş...senin hesap aynı olmuş... :p  :D

Yaklasik 40 liraya 250 km yol gitmisim. 80'le gitsem daha da az yakacak. Yeme de yaninda yat :)

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Gök

11 litre ile sağlıklı Ölçüm Olmaz ki. Depo doldur boşalt ile daha Sağlıklı Ölçüm olur.

Ama Mondeo uzun yolda Focusla aynı yakıyor. Bu bir gerçek.

Arac az yakiyor napalim hocam :) gidilen yol da az degil. Sonuc olarak guzergah benzer oldugunda tuketim bu civarlarda olacaktir.

Temelin oğlu babasına ...baba okuldan gelirken otobüsün arkasından koştum ve eve geldim tam 5 lira kar ettim diyince ...e oğlum taksinin peşinden koşsanda 20 lira kar etseydin demiş...senin hesap aynı olmuş... :p:D

Bi dahakine daha uzun yol yapacagim,bakalim durum ne olacak Hasan hocam :)

:shok::bravo::nazar: Büyük şehirde yaşamanın zararları. Ankara'da bu değerlere hayatta ulaşamayız. Tebrikler.

Ben de duz bi yolda sabit dusuk hizda yaptim bu degerleri...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Samet Düzgün

2002 Mondiye iki sene evvel Prins Marka LPG taktırdık. İyi kide taktırmışız. ;)

Şehir Dışı (120-130 km/h ve klima hep açık)

120 TL LPG ile (Litresi 2,02 TL) 650 km yol yaptım. Ortalama km başı 18 kuruş civarı yakıyor. Bir depo 100 TL'ye doluyor. Daha sonra 20 TL daha almıştım.

Şehir İçi normal kullanımda 21-23 kuruş arası yakıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

2002 Mondiye iki sene evvel Prins Marka LPG taktırdık. İyi kide taktırmışız. ;)

Şehir Dışı (120-130 km/h ve klima hep açık)

120 TL LPG ile (Litresi 2,02 TL) 650 km yol yaptım. Ortalama km başı 18 kuruş civarı yakıyor. Bir depo 100 TL'ye doluyor. Daha sonra 20 TL daha almıştım.

Şehir İçi normal kullanımda 21-23 kuruş arası yakıyor.

Cok iyi degerler. Yol bilgisayari ortalama ne gosteriyordu. Arac manuel ov?
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Dün Ankara'dan yola çıktık. Fulledim. 56.39 lt dizel aldı. 215 liraya doldu. Aydın'a geldik. 701 km yol. Hız %90 115 km. Klima % 90 açık ve ekranda 150 km civarı yakıt kaldığını gösteriyor. Yani bir depo ile yaklaşık 850-900 km bence gayet iyi o hızlarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Dün Ankara'dan yola çıktık. Fulledim. 56.39 lt dizel aldı. 215 liraya doldu. Aydın'a geldik. 701 km yol. Hız %90 115 km. Klima % 90 açık ve ekranda 150 km civarı yakıt kaldığını gösteriyor. Yani bir depo ile yaklaşık 850-900 km bence gayet iyi o hızlarda

Yaklasik 6.6 lt/100 km tuketim gerceklesmis...

Arac jatco sanirim..

Uzun yol icin bana fazla geldi tuketim..

Klima bu kadar etkilemez diye dusunuyorum..

Kisi sayisi,yuk durumu da onemli tabi..

Ben fulledikten sonra uzun yola ciktim. Sabit 100 ile trabzona gittim geldim. Su an gidilen yol 860 km,kalan menzil ise 350 gosteriyor (en kotu 250 km gider). Ceyregin az ustunde ibre.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Araç ov. 2 kişi 1 Bebek. Bagaj ağzına kadar dolu. Hemen hemen sürekli cc ile 115 civarında seyrettim. Bu durumda yine fazlası mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Araç ov. 2 kişi 1 Bebek. Bagaj ağzına kadar dolu. Hemen hemen sürekli cc ile 115 civarında seyrettim. Bu durumda yine fazlası mı?

Guzergahi bilmesem de klima ve kisi sayisina bakilirsa normal gibi. Gecen kis 5 kisi full bagaj ortalama 120 km hizla 5,3 lt yakmistim.. Yakitin da cok onemi var tabi. Bosverin.. Guvenlik hissi yeter mondinin :)

Hızınız düşük normal. En önemli değişken hız.

Bazen yuksek hizda da az yaktigi oluyor abi... Nasil oluyor hic anlamiyorum.
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Güzergahta yokuşlar var. Yakıt Shell'de fulledik. Ayrıca gaza genelde sert davrandım. Galiba ondan biraz yakıt normal. Düşük değil

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Güzergahta yokuşlar var. Yakıt Shell'de fulledik. Ayrıca gaza genelde sert davrandım. Galiba ondan biraz yakıt normal. Düşük değil

Oyleyse normal. Allah kaza bela vermesin.
Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Cok iyi degerler. Yol bilgisayari ortalama ne gosteriyordu. Arac manuel ov?

Araç manuel yol bilgisayarı 7,4 gösteriyordu ama LPG'de olduğu için doğru ölçüm yapıyor mudur?
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Yb verisinin yaklasik %20 fazlasi kadar lpg tuketimi olur.. Kalibrasyon duzgunse 8,8 lpg tuketmis.

Yorum bağlantısı
Erdinç AKKAYA

850 km yol Yaptım Bartın-Ankara, Ankara şehir içi ve Ankara - Bartın. Yol bilgisayarı 11.3 litre ortalama gösterdi. Toplamda 95 litre LPG aldım. Yakıt tüketimi bana normal geldi ve memnunum. Aracı 120 - 130 km hızla kullandım genel itibariyle ama 180 km hızlara da çıktım. Aracım 2004 mondeo ghia-x ov LPG'li.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

850 km yol Yaptım Bartın-Ankara, Ankara şehir içi ve Ankara - Bartın. Yol bilgisayarı 11.3 litre ortalama gösterdi. Toplamda 95 litre LPG aldım. Yakıt tüketimi bana normal geldi ve memnunum. Aracı 120 - 130 km hızla kullandım genel itibariyle ama 180 km hızlara da çıktım. Aracım 2004 mondeo ghia-x ov LPG'li.

Gayet iyi degerler. Lpg 2 lira desek 22-23 kurus yakmis. Surekli o hiZlarda seyredildiyse degerler mukemmel.
Yorum bağlantısı
Erdinç AKKAYA

Aynen çok iyi bencede, ortalama hıza bakmadım bakıp onuda yazarım. 600 km uzun yol 250 km civarında şehir içi trafiği ve yoğun bi zamana denk geldi ve benim için gayet makul değerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yolu bildiğim için gayet iyi.

Aynen çok iyi bencede, ortalama hıza bakmadım bakıp onuda yazarım. 600 km uzun yol 250 km civarında şehir içi trafiği ve yoğun bi zamana denk geldi ve benim için gayet makul değerler.

Ooooo şehir içi de var. O zaman süper.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...