İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Benim şehiriçi ortalamam berbat.

Ortalama hız 14-18 arasında geziyor. Şehrin yokuşlu olması etkili maalesef.Şu an yol bilgisayarı 13 lt gösteriyor. Aracım 2.0 otomatik benzin/LPG

95 ₺ doluyor. Gittiğim mesafe 210-230 arasında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Eylül ayında LPG 2.09 muş. Şu anda 2.55 en düşük, 2.87 en yüksek

Ciddi artış var. Şehir içi ortalama 35 kuruş yakıyorken, ortalama hızımın düşmesinin be LPG fiyatının artmasından dolayı 45 kuruşlara çıkmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim şehiriçi ortalamam berbat.

Ortalama hız 14-18 arasında geziyor. Şehrin yokuşlu olması etkili maalesef.Şu an yol bilgisayarı 13 lt gösteriyor. Aracım 2.0 otomatik benzin/LPG

95 ₺ doluyor. Gittiğim mesafe 210-230 arasında.

Bırakta berbat olsun. O kadar kısa mesafede otomatik ve 2.0 aynı değerler bende de var :)

Aynı değerleri yakalıyoruz mehmet :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tamam mı şehir içi ortalama hız 24 km gidilen yol 263 km ortalama 9.7 lt yakıt tüketimi görünüyor sizce normal mi araç 2007 tdci jatco mondeo mk3

mondeo mk3 tdci jatco

Kış şartlarında otomatik için normal gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bırakta berbat olsun. O kadar kısa mesafede otomatik ve 2.0 aynı değerler bende de var :)

Aynı değerleri yakalıyoruz mehmet :)

Zaten beni bir tek sen anlarsın hocam. :) Yokuşları bol memleketlerde yaşıyoruz. :koskos:

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Bizdeki mondeo şehir içi 6.2 gösteriyor. Uzun yolda 5.4 lere kadar düşüyor. Aracı uzun yolda 110- 120 km hızda, şehir içi soğuk motorla varılacak yere gidiliyor. Sert kullanım da çok çok nadir 10 km de 200 metre ancak kullanılıyor. Sizce yakıtı biraz fazla değil mi?

2.0 Tdcı 2005 manuel

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bizdeki mondeo şehir içi 6.2 gösteriyor. Uzun yolda 5.4 lere kadar düşüyor. Aracı uzun yolda 110- 120 km hızda, şehir içi soğuk motorla varılacak yere gidiliyor. Sert kullanım da çok çok nadir 10 km de 200 metre ancak kullanılıyor. Sizce yakıtı biraz fazla değil mi?

2.0 Tdcı 2005 manuel

normal...hatta şehiriçi az bile

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl
(düzenlendi)

normal...hatta şehiriçi az bile

ustam,Termostat sorunumuz var aracı ısıtamıyoruz şehir içinde :( . O yüzden biraz fazla yakıyor gibi geliyor bana..

Ama henüz yeniyim bakalım ilerde ne olacak

tarihinde Mehmet Furkan CIBIL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Araç

Merhabalar yenı kayıt oldum .2006 mondeo 2.0 tdci var bende yakıt tuketımı ortalama 11 litre yazıyor. Bırde arabada kırmızı kar ışığınyanıyor hep yazında oyleydı bu sorun yakıtı etkilermı ? Sızın ortalama ne kadar yakıyor bakımınıda yenı yaptırdım

Yorum bağlantısı
Serkan Araç

Evet otamatık . Suan sıfırladım yenı aldım mazot 70 km gıttım suanda mınımum 20 gıder yazıyor ortalama tuketım 15 gosterıyor :/

50 liralık mazot aldım 70 gitti minimum 20 gıder yazıyor

Yorum bağlantısı

Anladım bu kar işaretı yazında var o yakıtı etkılermı

O ışık yakıtı etkilemez. aracınız sıcaklığı derece olarak doğru gösteriyor mu?
Yorum bağlantısı
Serkan Araç

Hayır sıcaklık gostergesı ---- seklınde yazıyor yanı derece soylemıyor

Yorum bağlantısı
Emrah Aslan
(düzenlendi)

Ortalama hız 128 km 3 ışıkta durdum sadece. ortalama yakıt 7.3. En düşük 130 en yüksek 200 km hız. genel olarak 140 145 gibi yol gittim bence yakıt normal sizce nasıl üstatlar?

tarihinde Emrah Aslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Araç

Normalde ortalama 11 en fazla 12 oluyordu otomatık araba bu arada . Ama bu sefer cokda yavas gıttıgim halde 15.1 yazıyor anlayamadım acıkcası . Sizin kaç yakıyor ortalama sehırıcınde

Dış sıcaklığı okumuyor. Tüketiminiz aşırı yüksek

Normalde ortalama 11 en fazla 12 oluyordu otomatık araba bu arada . Ama bu sefer cokda yavas gıttıgim halde 15.1 yazıyor anlayamadım acıkcası . Sizin kaç yakıyor ortalama sehırıcınde

Dış sıcaklığı okumuyor. Tüketiminiz aşırı yüksek

Hayır okumuyor . Nırmalde sehır ıcın 10 11 oluyordu ama suan 70 km gittim 15 lıtre gozukuyor anlayamadım bende

Yorum bağlantısı
Serkan Araç

Bı anda oldu yanı sıfırladım 70km gıttım 15 lıtre ortalama gozukuyor onceden boyle degıldı bakımlarıda yenı yapıldı. Birde şamandıra cok hassas yanı hemen yokusda falan degısıyor acaba ondanda olurmu . Bu mınımum gıdıcek yok moralımı bozuyor 50 tl mazot alıyorum mınımum 80 yazıyor mesela

Yenıden sıfırlasammı acaba , bırde havalar soguk yanı 10 dklık kısa mesafelere gıdıyoum bu aralar motor ısınmadıgıncsn cok yakarmı acaba , ılk arabam bu bana biraz cok yakıyor gıbı geldı otomatıklerın ortalama sehr ıcı tuketimi kaç acaba

Yorum bağlantısı
Korhan ÖNGEL

2003 2.0Tdci otomatik Mondeo - Ortalamam şu anda 6.4, kış aylarına girmeden evvel 6.2 idi (en büyük şehir yol dışı izmit - istanbul arası )

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bi haftadır ise gidip geliyorum sabah geç kalınca 6.5lara çıkıyor akşam 100 110 gidince 6 lara düşüyor. Git gel 70 km son 5 km ilk 5 km Gebze şehir içi

Bi kere Gebze İzmit donusu sifirlayip 100 km max hızla 4.5 gördüm. Dilovası rampası büyük faktör

100 liralık lpg ile gittiğim yolu 100 liralık mazotla gidebilecek miyim onu test ediyorum. Lpgli Mercedes c230 kompresör ile mondeo tdci testi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bi haftadır ise gidip geliyorum sabah geç kalınca 6.5lara çıkıyor akşam 100 110 gidince 6 lara düşüyor. Git gel 70 km son 5 km ilk 5 km Gebze şehir içi

Bi kere Gebze İzmit donusu sifirlayip 100 km max hızla 4.5 gördüm. Dilovası rampası büyük faktör

100 liralık lpg ile gittiğim yolu 100 liralık mazotla gidebilecek miyim onu test ediyorum. Lpgli Mercedes c230 kompresör ile mondeo tdci testi

Aynen Mustafa, neredeyse herhaftasonu İstanbul-İzmit arası gidip geliyorum. Tüketim ortalaması 4,3-5,1.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ozer Oz

benim mondeo 18 19 lt altına düşmüyor benzın lpg fark etmeksizin aracı yetkili servise mi götürmeliyim ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...