İçeriğe Yönlendir

Kurbanlık Hayvanın Lezzet Haritası

Misafir

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

Abi sendemi...bak vallaha akşam kebabçıda alırım soluğu,üstüme gelmeyin :biggrin:

7/24 bekliyorum abi,bak yolla o zaman ben neler yapıcam

Bende yalan yok hilaf yok, yengene söyledim bile kaçarı yok yani bu işin :D Resimlere hazılıklı ol :shok:

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet bildirim geliyor :D Özelde yazılan bazı kelimeler gibi :D :D :D

Sizin oranın favorisi balık ve salata roka değilmi kardeşim :)

balıkesir ve ayvalığın yemek kültürü çok geniştir. sadece ot yediğimiz zannedilmesin.

Burada mangal dendiğinde akla sadece kırmızı et, tavuk gelmez. Balık ta gelir. Hiçbirini birbirine değişmem hepsinin damak tadı farklıdır sonuçta.

Mangala bile gerek yok fırında bir palamut yaparız bayılırsın. Ama herkes yapamaz rezil eder balığı. Gibi..

Çipura bir gece önceden çizilip zeytin yağı + limona yatırılır. balığı da nasıl yapacağını bilmediğin zaman model farketmez rezil olur.

Gerçi hoş keşke sadece ot yiyebilsek. Sağlık onda :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

sabrediyorum beyler, bozmayacağım diyetimi... :D

turşu kavurma, yarısını da yemeyip bıraktım :biggrin:

1am1VNa.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Yanına arkadaş olmucam bu konuda,hain göbekli :D

Kel ve göbekliyim + Mutluyum. Şükür açlıkdan yemekten göbek yaptık. Şükürler olsun rabbime :D

Nasıl iyi avutuyormuyum kendimi :D

Yok valla, mesajı yazdıktan sonra aklıma geldi ; akşam doğru bizim lokale orada resimlerin hakkını vereceğim. H.E inat resimde çekerim ama ayıp olur :D :D ( neyse en azından Whatsapp dan gönderirim)

Abi akşamları yemek yemiyorum :D Ben cumartesine kadar dayanamayacağım galiba :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

At eti sucuğu dedinmi de Balıkesir gelir hatta Ayvalık :)

Ali ne alaka at ya,bırak git kardeşim...kuzuya gel sen :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Al işte...sucuk dedinmi akla ilk kayseri gelir.... :)

Kayseri sucuğu yedim güzel evet ama pek fark bulamadım. Gerçi yerinde yemek lazım. Ayvalık tostu diye 5 km uzağındaki sarımsaklıda yaparlar alakası yok :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende yalan yok hilaf yok, yengene söyledim bile kaçarı yok yani bu işin :D Resimlere hazılıklı ol :shok:

Wat sap ayarlarım bozuldu çalışmıyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kel ve göbekliyim + Mutluyum. Şükür açlıkdan yemekten göbek yaptık. Şükürler olsun rabbime :D

Abi akşamları yemek yemiyorum :D Ben cumartesine kadar dayanamayacağım galiba :D

Sanada resim atayımda gör, olur mu ? :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Balığa limon sıkılmaz efendi, mundar etmeyiniz balığı.

Limon salataya sıkılır :)

Ablacım cuscuru limon değil 2 3 damla bişey. :) akşamdan yatacağı zeytinyağının içine.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim için de sucuk Afyon'dur mesela.

Lapseki sucuğu da fenadır :D

Ama ayça hanım,sucuk ve pastırma bizden sorulur... :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Wat sap ayarlarım bozuldu çalışmıyor :biggrin:

Ayarlarız, ayarlarız olmadı Tolgahan uzaktan bağlanır düzeltir ;) sen merak etme :D :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam pes etmek yok direniyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bu biraz damak tadı ile alakalı sanırım.

Benim için hamsi tavadır. (sade mısır unu ile yapılan ağır gelir o yüzden beyaz un ile karıştırırım)

Favori balığım barbundur. Barbun da tavadır :)

Mangalda balık yapılacak ise bunlar : Çipura, Palamut ve Levrektir.

Levreğin en çok filetosu çıkartılıp hafif galeta unu ile tavalanmış halini severim.

Fırında balık yapılacak ise; bir numaralı tercih somondur, ondan sonra Lüfer ve Çipura gelir.

Karides ise bol tereyağlı ve mantarlı olarak güveçte yapılır.

Her bir balığın marinasyon işlemi ve süreci farklıdır.

Offff hala kaçamadım ben bu konudan :D

düzenleme nedeni : GALETA yerine galate yazmışım yahu. :D

Ellerine, dillerinize sağlık canım ablam, denize yakın olmadığımızdan balıklardan uzağız. Birde bizde balık yapmayı bilen hanım nerdeeeeeee. Bu konuda da sizin hazineniz geniş gördüğüm kadarıyla :bravo::nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

balıkesir ve ayvalığın yemek kültürü çok geniştir. sadece ot yediğimiz zannedilmesin.

Burada mangal dendiğinde akla sadece kırmızı et, tavuk gelmez. Balık ta gelir. Hiçbirini birbirine değişmem hepsinin damak tadı farklıdır sonuçta.

Mangala bile gerek yok fırında bir palamut yaparız bayılırsın. Ama herkes yapamaz rezil eder balığı. Gibi..

Çipura bir gece önceden çizilip zeytin yağı + limona yatırılır. balığı da nasıl yapacağını bilmediğin zaman model farketmez rezil olur.

Gerçi hoş keşke sadece ot yiyebilsek. Sağlık onda :)

Evdeki fırınmı. Bak olmadı.

Birde bana kızıyorsun. Menüye bak :D :D Direk balıkdan girdin balıktan çıktın :D KArdeşim bizim burada balık 3 sıraya ancak girer. Bazen 4 bile olur. 1-et 2- tavuk 3-ciğer 4-sucuk (Balık ) :D :D

Otta sağlık olsa diye devam edeceğim ama boşver şimdi kızarsın......:D :D :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Ha böyle ol canımı ye :D ama resim paylaşma :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sanada resim atayımda gör, olur mu ? :p

Ben whatsapp bir süreliğine kaldırıp mangal yakacağım gün kuracağım :D :D

Ha böyle ol canımı ye :D ama resim paylaşma :biggrin:

MAngal resimlerini paylaşmadan boğazımdan geçmez. Baksana diyet menüne. Buna benim gönderdiklerimide eklersin :D :D :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Kayseri sucuğu yedim güzel evet ama pek fark bulamadım. Gerçi yerinde yemek lazım. Ayvalık tostu diye 5 km uzağındaki sarımsaklıda yaparlar alakası yok :)

Direk sucuk mantığıyla yersen aynı dersin tabii...onu yerken önce kokusunu alıcaksın ve hemen yutmucaksın... :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

tahrik etmeyiniz, akşam yemeği mönüm:lahana çorbası-kereviz-mantı-salata-yoğurt-meyve-2 dilim ekmek, sınırsız su(dikkat edin, sınırsız diyorum) :dribble:

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

1am1VNa.jpg

Abi uzak durma konuya, telefon numaranı verirsen sanada resim yollarım olur biter, o sinirlede koşturunca yediğin yakarsın ya olmaz mı ? ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

düzenleme nedeni : GALETA yerine galate yazmışım yahu. :D

galata unu yada galatasaray unu da yazılabilirdi, :biggrin: :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Balığa limon sıkılmaz efendi, mundar etmeyiniz balığı.

Limon salataya sıkılır :)

Aynennnnnn. :good1: :good1: :good1:

Balıkla aramız olmasada kültürümüz var :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ayarlarız, ayarlarız olmadı Tolgahan uzaktan bağlanır düzeltir ;) sen merak etme :D :D

Abi telefonum kitlendi açılmıyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi uzak durma konuya, telefon numaranı verirsen sanada resim yollarım olur biter, o sinirlede koşturunca yediğin yakarsın ya olmaz mı ? ;)

Sadık abimde olacak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

MAngal resimlerini paylaşmadan boğazımdan geçmez. Baksana diyet menüne. Buna benim gönderdiklerimide eklersin :D :D :D

Proğramı kaldırırsan MMS atarım olmaz mı ? :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Yapmazsan şaşardım zaten....

Yalnız senide görelim,sadece ayaklar olmuyor :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...