İçeriğe Yönlendir

Yeni Megane Ve Yeni 308 Geliyor

Sani Gerşon

Recommended Posts

Hakan Gürsu

Yeni 308 49.440 tl den satışa sunulmuş..Motor yelpazesi gerçekten çok iyi...

Benzinli  :1.2 82 bg - 1.2T 110bg - 1.2T 130bg - 1.6T 156bg  ( 130 bg olanda otomatik seçeneği var 9

Dizel : 1.6 95bg - 1.6 115bg - 1.6 120bg  ( 95 de otomatik seçeneği var )

Otomatik şanzıman olarak ise marka tork konventörlü bir vites kutusuna yer vereceğini açıkladı. Lansman sırasında yer almayan bu şanzımanlar 6 ileri olarak sunulacak. Aisin firmasının temin etiği AT6 III ve AM6 III şanzımanlar hızlı vites geçişleriyle yakıt tasarrufu sağlarken manuel vites kutularına oranla 10 g/km daha az CO2 salınımı gerçekleştirecek.

Haberin detayı burada  http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/lansman/yeni-peugeot-308-49-400-tl-fiyatla-turkiye-de-satista/297963

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

valla ben yakıta ciddi ciddi kafa yorarak megane aldım...şehir içi 1 depo ile 904 km gittim..benim için olay bitmiştir...ortalama hızım 23 km ... ;)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Citroen ve Peugeot ısrarla 4 ileri tork konvertörlü ya da 6 ileri robotize şanzıman kullanmaya devam ediyor. Yeni 308'de de durum farklı değil. Hem konforlu hem de az yakan çift kavramalı şanzıman opsiyonu yok, 6 ileri tork konvertörlü şanzımanları ise çok kısıtlı sunuyorlar. Muhtemel nedenlerinden ilki kendileri uygun fiyatlı çift kavramalı şanzıman üretemiyor, diğeri ise Avrupa'nın düz yollarında robotize şanzıman kullanmak Türkiye'deki kadar sıkıntı yaratmıyor.

Bu arada uzun süre önce her sınıfta çift kavramalı şanzımanı sunan VW grubu satış ve kar rekorları kırıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

valla ben yakıta ciddi ciddi kafa yorarak megane aldım...şehir içi 1 depo ile 904 km gittim..benim için olay bitmiştir...ortalama hızım 23 km ... ;)

Gündüz farları amber renk led yaptık mı hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Depo kaç litre.Cidden iyi sonuç yani.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

olmuş peugeot olmuş :) çok beğendim tasarımını.

Citroen ve peugeot :) artık tırt fransız olarak baktığım araçlardan çıktılar :)

Şekil değişti, güzel ama tırtlık baki yalnız  :D

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Depo kaç litre.Cidden iyi sonuç yani.

55

Bizimle aynı depo ve şehir içi için çok çok iyi bence 904 km. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bizimle aynı depo ve şehir içi için çok çok iyi bence 904 km. 

Ben hocam kadar yapamıyorum, kışın 800 yazın ise 850'yi görüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

İyi ki forumda naylon bölümü açılmadı. Yoksa bu naylonların yakıt konusunda bizle çok kıskandırırlardı. 

Ben hocam kadar yapamıyorum, kışın 800 yazın ise 850'yi görüyorum.

Sani, bu Samsun'un trafiği ve arazinin eğim durumu çok iyi galiba. Ruhan Hoca da hepinizden daha az yakıyor Focus dizelle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İyi ki forumda naylon bölümü açılmadı. Yoksa bu naylonların yakıt konusunda bizle çok kıskandırırlardı. 

Sani, bu Samsun'un trafiği ve arazinin eğim durumu çok iyi galiba. Ruhan Hoca da hepinizden daha az yakıyor Focus dizelle.

Muş gibi dümdüz mü acaba :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben muhtemelen aynı araçla burda 650 700 anca görürüm belkide göremem bile :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hala gelmedi mi bu laylonn :p

2014'te makyaj gördü. Onu bekliyoruz efem :)

2014-Renault-M%C3%A9gane-RS-Yellow-HD.jp

Renault-Megane-Hatchback-MY2014.jpg

Yorum bağlantısı
Turgut Bakar

Her aracın makyajlısı bana bazen yeni kasasından daha hoş görünüyor,

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben muhtemelen aynı araçla burda 650 700 anca görürüm belkide göremem bile :D

Abi Ereğli şehir içi çok mu engebeli? Hiç görmedim de ben o tarafları. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

Yeni Renault Megane şimdi Türkiye' de!

Yeni Megane markanın yeni kimliğinin izlerini taşıyan çok daha dinamik bir yüz ile karşımıza çıkıyor.

Renault Megane, geçirdiği makyajın ardından Türkiye'de mart ayı sonunda 51 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.... Megane HB ve Megane Sport Tourer olmak üzere iki farklı gövde seçeneğine sahip. Markanın yeni tasarım detaylarını üzerinde taşıyan Megane'da tamamen yenilenen ön tampon ve yeni far tasarımı göze çarpan ilk detaylar arasında... Ayrıca araçta LED gündüz farlarına da yer verilmiş. "Joy", "Touch" ve "GT-Line" olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle satılacak. Sport Tourer versiyonda sadece "Touch" ve "GT-Line" donanım seviyeleri bulunacak.

Hareket kabiliyeti yüksek, etkin, tutumlu Energy motorları ve ileri teknoloji ürünü EDC ve CVT vites kutusu seçenekleri yeni Megane motor ailesini oluşturuyor. Yenilenen Megane, CVT X-Tronic, EDC(çift kavramalı) ve 6 ileri manuel şanzıman olmak üzere üç farklı seçeneğe sahip. 6 ileri EDC(çift kavramalı) şanzıman 1.5 dCi 110 HP'lik versiyonla sunulurken, CVT şanzıman ise 1.6 litre 16V 115 HP'lik benzinli motor seçeneği ile geliyor. 1.5 litrelik dCi 90 HP ve Energy dCi 130 HP seçeneği ise 6 ileri manuel şanzıman ile satın alınabiliyor.

ALINTI

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Kerem abi biz eskittik daha yenimi geldi oraya :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Kerem abi biz eskittik daha yenimi geldi oraya :biggrin:

Makyajlı olan yeni gelecek. Henüz gelmemiş sanırım. Bu ay sonu diyor.

Zaten o sebeple Avrupa yı geriden takip ediyoruz diye söz var  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Makyajlı olan yeni gelecek. Henüz gelmemiş sanırım. Bu ay sonu diyor.

Zaten o sebeple Avrupa yı geriden takip ediyoruz diye söz var ;):D

Ohoo..!

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

röno logo fazla büyük ve arkası aynı astra olmuş. pug bildiğimiz gibi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sani Gerşon

Son makyajlı kasada Renault Fransa ve Türkiye ye bir çok defa yazmama rağmen sanıyorum artık bi-xenon'lu far getirmediklerini görüyorum. Hala cevap alamamış olduğum için %100 emin değilim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...