İçeriğe Yönlendir

Yeni Megane Ve Yeni 308 Geliyor

Sani Gerşon

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Bu kadar senedir araba meraklısı biri olarak bir aracın 3.cü makyaj geçirmesine ilk defa tanık oluyorum. Zenon opsiyon listesinden bile kalktı uzun zamandır...Megane'ların depo 60 litre focus dizellerin 53 litre buda yaklaşık 150 km fazlalık demektir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu kadar senedir araba meraklısı biri olarak bir aracın 3.cü makyaj geçirmesine ilk defa tanık oluyorum. Zenon opsiyon listesinden bile kalktı uzun zamandır...Megane'ların depo 60 litre focus dizellerin 53 litre buda yaklaşık 150 km fazlalık demektir.

Megane'larda da 55litre depo mevcut.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

60lt yakıt koyabilen daha çıkmadı :) 55lt bile zor alıyor. Maksimum 53lt doldurabildim daha.

Bende max.48-49 lt doldurabiliyorum ama depo 53 litre. Zaten bitene kadar kimse kullanmıyordur herhalde :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende max.48-49 lt doldurabiliyorum ama depo 53 litre. Zaten bitene kadar kimse kullanmıyordur herhalde :D

Işık yandıktan sonra 55km yol yapmışlığım var. Benzinliğe girdiğimde soğuk terler döküyordum :D

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Oldum olası Megane'ları beğenmişimdir, üçüncü makyajlısı da çok iyi. Sadece Ford kadar sağlam ve dayanıklı mı, bilmiyorum. Bir de daha büyük klima ve radyo düğmeleri, daha iyi arka görüş ve tabii daha iyi yol tutuşu olsaydı. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Son makyajlı kasada Renault Fransa ve Türkiye ye bir çok defa yazmama rağmen sanıyorum artık bi-xenon'lu far getirmediklerini görüyorum. Hala cevap alamamış olduğum için %100 emin değilim.

Renault nedense bi-xenon'dan hoşlanmıyor. Megane zamanında da koyabilecekken tek fonksiyonlu (kısa) xenon far koymuşlardı. Bu araçların farları burada farba tarafından üretiliyor zannediyorum, yüksek fiyat çekiyor olabilirler. Hoş basit bir perde motorunun ne kadarlık bir maliyeti olacak o da tartışılır :) Ya da sellektör yapıldığında balast ve ampulün ömrü azalmasın diye yapmak istemiyor olabilirler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault nedense bi-xenon'dan hoşlanmıyor. Megane zamanında da koyabilecekken tek fonksiyonlu (kısa) xenon far koymuşlardı. Bu araçların farları burada farba tarafından üretiliyor zannediyorum, yüksek fiyat çekiyor olabilirler. Hoş basit bir perde motorunun ne kadarlık bir maliyeti olacak o da tartışılır :) Ya da sellektör yapıldığında balast ve ampulün ömrü azalmasın diye yapmak istemiyor olabilirler.

Farba olanlar yerli üretimlerin stopları. Farların hepsi Valeo olmalı. Clio'mda ve şu ankinde Valeo en azından.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Farba olanlar yerli üretimlerin stopları. Farların hepsi Valeo olmalı. Clio'mda ve şu ankinde Valeo en azından.

İlginçtir, valeo kataloğunda megane III için far ya da stop listelenmemiş. Halojen farda hella üretimi de var.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bir defasında Fluence deposuna 56 litre yakıt aldım, ben de 55 sanıyordum depoyu. Sanırım Fluence ile Megane depoları da aynıdır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir defasında Fluence deposuna 56 litre yakıt aldım, ben de 55 sanıyordum depoyu. Sanırım Fluence ile Megane depoları da aynıdır.

Değil. Megane'ların bile 2 tip depoları bulunuyor ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...