İçeriğe Yönlendir

Hepsiburada Alışveriş Deneyimleri

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli
(düzenlendi)

Hepsiburada iyice salaklaşmış.14 mayısta motorola razr 910 telefon sipariş verdim.Netcell ,telpa garantili diyordu sayfasında.Yani resmi Distribütör garantili diyordu.Neyse bugün kargo geldi 2 gibi kurcaladım biraz şarjı bitti şarja koydum evraklara bakayım dedim.Kullanım kılavuzu fotokopi gibi kıllandım.Kutu üzerindeki fonotel garanti logosu vardı nette biraz araştırdım paralel ithalatçı.Şikayet var.comda bir sürü şikayet var ve sıfır cevap. Hepsiburada sayfasını açayım tekrar dedim hemen altına koca koca yazmışlar ithalatçı garantisi altındadır diye. Bir daha alışveriş yaparsam yazıklar olsun.Sizinde aklınızda bulunsun arkadaşlar.Nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba?

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

resmi ithalatçısı, fonotel ise yapacak birşey yok.

Resmi yi yanlış yazmışım Çağlar abi sildim.Normal ithalatçı

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

"İthalatçı firma tarafından 2 yıl garantilidir" yazıyor.

Siz alırken Netcell, Telpa vs. mi yazıyordu?

Evet Ahmet abi netcell -telpa yazıyordu.Hatta lg diğer modelleri vardı yakın fiyatta daha iyi telefonlar onlarda ithalatçı yazıyor diye almamıştım.Bu konuya çok dikkat ettiğim için bu kadar emin konuşuyorum

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1808648/hepsiburadacom-garanti-yaniltmacasi/eqd9h aynı konu şikayet edilmiş :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Karıştırdığınız bir durum var.

Telpa da distribütördür, (muhtemelen) Fonotel'de.

Teknoloji ürünlerinde fiziksel servis olarak 1 adet dükkan açsanız, tüm ürünleri ithal edebilirsiniz.

Ha, Telpa tüm TR'de servis açmıştır, Fonotel tek bir yerde, buna yapacak bir şey yok. Paralel ithalat kavramı artık sadece garantisiz ürünlerde kaldı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

hepsiburada ile iletişime geçin, fiyat farkı varsa aradaki farkı hediye çeki olarak isteyin veya İade edin. İlgilenirler...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Paralel ithalat ile ithalatçı firma garantili aynı terimler değil mi Sani? Bir ürünün birden fazla resmi distribütörü olabilir mi? Ürünün kullanım kılavuzu Fransızca,türkçe olanı fotokopi dandik bir şey.Resmi distribütör olsa kullanım kılavuzundan tut telfona kadar TR için uyarlanması gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

hepsiburada ile iletişime geçin, fiyat farkı varsa aradaki farkı hediye çeki olarak isteyin veya İade edin. İlgilenirler...

Ayhan abi fiyat farkı yok tek ürün zaten.Vatanda aynı fiyata satılıyordu Netcell garantili olan.İşin açığı resmi garantili ürün fiyatına ithalatçı garantili telefonu aldık : s

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ben daha önce HB.com'dan Galaxy W aldım sıkıntı çıkmadı, dün 1 adet S3 mini siparişi verdim ama bunda da sıkıntı çıkmaz inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Paralel ithalat ile ithalatçı firma garantili aynı terimler değil mi Sani? Bir ürünün birden fazla resmi distribütörü olabilir mi? Ürünün kullanım kılavuzu Fransızca,türkçe olanı fotokopi dandik bir şey.Resmi distribütör olsa kullanım kılavuzundan tut telfona kadar TR için uyarlanması gerekmez mi?

İthalatın paralel diye bi kavramı yoktur. Şartları sabittir. O şartları sağlayan herkes o ürünü ithal edebilir (tabi marka size satış yaparsa). Bunlardan biri, teknoloji ürünleri için TR kullanım kılavuzu bulundurmak ve TR yazılım desteğini vermek. Sizin telefonda her ikiside öyle veya böyle sağlanmış.

Paralel ithalat kavramı çok büyük ihtimalle Tahtakale'den çakma telefonlardan türedi. Garantisiz, kayıtsız vs...

Bir ürünün 10 tane de distirbütörü olabilir. Yeter ki marka dğer dist'ler ile çalışmayı kabul etsin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

İthalatın paralel diye bi kavramı yoktur. Şartları sabittir. O şartları sağlayan herkes o ürünü ithal edebilir (tabi marka size satış yaparsa). Bunlardan biri, teknoloji ürünleri için TR kullanım kılavuzu bulundurmak ve TR yazılım desteğini vermek. Sizin telefonda her ikiside öyle veya böyle sağlanmış.

Paralel ithalat kavramı çok büyük ihtimalle Tahtakale'den çakma telefonlardan türedi. Garantisiz, kayıtsız vs...

Bir ürünün 10 tane de distirbütörü olabilir. Yeter ki marka dğer dist'ler ile çalışmayı kabul etsin...

Tamam işte Sani, o şartları o veya bu şekilde sağlamış ama resmi distribütör gibi değil.Paralel ithalat diye ben yanlış söyledim belki ima etmek istediğim Sanayi bakanlığı onaylı ithalatçı firma.Resmi distribütör değil.Aynı şeyi Gold bilgisayardan 4 sene önce nikon d5000 alırken yaşadım.O zamanlar bunları hiç bilmiyordum aldığım herşeyin resmi distribütör olduğunu düşünüyordum.Karfukaracasulu sitesinde golddan alınan makinalar resmi distribütör garantisi aldında değildir deyince araştırdım ve bu sanayi bakanlığı onaylu ithalatçı muhabbetini anladım.Makina hot piksel oldu garantiye gönderdim adamlara ulaşamıyorum,ulaşsamda resmi distribütör gibi değil.Arkadan radyo sesleri,küfürlü birbiri ile konuşan çalışanlar yani lakayt bir yapı.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bedava ürün dağıtsalar almam.. Benide zamanında çok yorup dolandırdılar. Rahmetli İlker abim kurtarmıştı beni onların elinden. Ruhu şad olsun.

Hatırlıyorum da,birkere de far ampulu almıştım.(osram) farklı bir ambalajda heryeri parmak izi ve toz içinde gelmişti. Oysa ki o cama parmak temas etmemeli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yine yanlışınız var. Onlar da resmi ithalatçı. Bakanlık tarafından onaylanan herkes resmi ithalatçı konumundadır. Ancak karıştırılan durum şu. Biri direkt Motorola ile çalışır, diğeri ise yurtdışından X mağazadan alır. Ancak sonuçta ürünleri yine Motorola üretmiştir. Karşınızda yine Motorola vardır. TR'den işinizi çözemezseniz, Motorola ile direkt bağlantı kurarsınız. Tek sıkıntı, bu süreçler sürekli uzar.

Şu konumda, HB'nin bir hatası yok. Sonuçta ürün resmi ithalatçı tarafından getirilmiş. Hata varsa, kimin ithal ettiğini yazmamaktır. Ancak sanıyorum, o da yazılmış.

Bedava ürün dağıtsalar almam.. Benide zamanında çok yorup dolandırdılar. Rahmetli İlker abim kurtarmıştı beni onların elinden. Ruhu şad olsun.

Hatırlıyorum da,birkere de far ampulu almıştım.(osram) farklı bir ambalajda heryeri parmak izi ve toz içinde gelmişti. Oysa ki o cama parmak temas etmemeli...

Nereden alışveriş yapıyorsun şimdi? Ben de kurtulmak istiyorum onlardan ama karşıt bir marka yok...

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Yine yanlışınız var. Onlar da resmi ithalatçı. Bakanlık tarafından onaylanan herkes resmi ithalatçı konumundadır. Ancak karıştırılan durum şu. Biri direkt Motorola ile çalışır, diğeri ise yurtdışından X mağazadan alır. Ancak sonuçta ürünleri yine Motorola üretmiştir. Karşınızda yine Motorola vardır. TR'den işinizi çözemezseniz, Motorola ile direkt bağlantı kurarsınız. Tek sıkıntı, bu süreçler sürekli uzar.

Şu konumda, HB'nin bir hatası yok. Sonuçta ürün resmi ithalatçı tarafından getirilmiş. Hata varsa, kimin ithal ettiğini yazmamaktır. Ancak sanıyorum, o da yazılmış.

Nereden alışveriş yapıyorsun şimdi? Ben de kurtulmak istiyorum onlardan ama karşıt bir marka yok...

Sani aynı şeyi söylüyoruz ama farklı yollardan.Ben diyorum ki Resmi ithalatçı istemiyorum Resmi distribütör garantili almak istiyorum.Sanayi bakanlığı onaylı ithalatçıların çoğu bugün var yarın yok.Yurtdışından X firmasından alınan telefonu değil TR için olanı diye aldım bunu.Telpa-Netcell dururken niye fonotel ithalatçısından alayım.Adamlar şikayet comda yüzlerce şikayete cevap bile vermiyorlar. Kaldı ki aldığım gün olan 14 mayıs dahil bugün sabaha kadar hep aynı ibare vardı.Günde 3 kere bakıyordum kargo nerede diye.Akşam yazıldı İthalatçı firma diye.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Seçeceğin ürün tipine göre alternatifler mevcut Sani. Elektronik için vatan ve hızlıal olabilir. Oto aksesuar ve yedek parça içinde başarılı siteler var. Oto-parça.net den bosch xenon silver aldığımda, jelatinli kutusunda, paketi bile ellenmemiş tertemiz ürün gelmişti. İşlerini iyi yapıyorlar.

Sıradışı ürünler veya diğer ürünler için indirdik.com'u takip ederim. Rakibi batangemi'yi tavsiye etmem.. Örneğin X marka ürün tanıtıp çin malını kargolarlar sana. Ama indirdik öyle değil. Ne sunuyorsa onu gönderiyor. Aynı gün kargoya verdiği oluyor. Fiyatları söylemiyorum bile. Hastası olduğum ama piyasadan çekilmiş, şimdilerde yeniden gelmiş olan BRUT parfümlerini buldum orda.. Hemen aldım aynı gün geldi. Brut ocean güzeldir. Brut original'in daha 'yaz- bahar' kokusu halidir :good1:

Düzenleme: kurum ile alakalı yorumumu düzenledim.

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Kutusu açılmış ve tahminimce sim kart takılmış telefonda da geçerli olur mu bilemiyorum. Lakin böyle bir hakkınız var. Memnun kalmadım deyip iade edebiliyorsunuz.

Bunun dışında da Hepsiburada ile irtibat kurun. Bence yardımcı olacaklardır.

Bazen sinir bozucu hatalar yapsalar da, hakkını aramasını bilen müşterinin hakkını veren bir firmadır.

Vakti zamanında sipariş ettiğim fotoğraf makinasını temin edemeyince, ve bu süreçte de uzun süre bekletince, benim hiçbir talebim olmaksızın, 400 TL daha pahalı olan başka bir makine göndermişlerdi mesela. Hayt huyt etmeden, güzel bir dille meramınızı anlattığınızda yardımcı olacaklardır.

Eskiden aynen öyleydi Ahmet abi,bundan 7 sene önce arkadaşa pc topladık.Ekran kartını tedarik edemediler bizde üst modeli istiyoruz kaç hafta bekledik dedik göndermişlerdi ama şimdi alakası bile yok o zamanlar ile.Telefonu alırken siyah model için süper hızlı gönderi vardı,aldım ertesi gün bi baktım hızlı gönderi yok.Sadece beyazda süper hızlı yazıyor.Neyse arayım beyaz göndersinler bari dedim ertesi gün,bu sefer sadece beyaz yok siyah var dediler.Sayfada siyah tedarik edilmiyor yazıyordu.5 dakika sonra tekrar girdim bu sefer siyah hızlı gönderi beyaz normal yazıyor.Yani tam bir ali cengiz işi

hocam internetin en büyük en kapsamlı alış-veriş sitesi bende bir kaç olumsuzluk yaşadım ve kesinlikle çok kibirliler ve de kesinlikle müşteri odaklı değiller.fakat illaki yolu kesişiyor insanın ya fiyattan yada üründen yakalıyorlar insanı bir yerde mecbur kalıyorsun
Bahadır ulu konuşmayım ama bir daha bedava deseler almam.50 lira fazla veririm adam akıllı yerden alırım
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani aynı şeyi söylüyoruz ama farklı yollardan.Ben diyorum ki Resmi ithalatçı istemiyorum Resmi distribütör garantili almak istiyorum.Sanayi bakanlığı onaylı ithalatçıların çoğu bugün var yarın yok.Yurtdışından X firmasından alınan telefonu değil TR için olanı diye aldım bunu.Telpa-Netcell dururken niye fonotel ithalatçısından alayım.Adamlar şikayet comda yüzlerce şikayete cevap bile vermiyorlar. Kaldı ki aldığım gün olan 14 mayıs dahil bugün sabaha kadar hep aynı ibare vardı.Günde 3 kere bakıyordum kargo nerede diye.Akşam yazıldı İthalatçı firma diye.

İthalatçı ile distribütör aynıdır. Anlatmak istediğim bu. Siz sadece hangisi daha iyi, ona karar verip araştırmanız gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

İthalatçı ile distribütör aynıdır. Anlatmak istediğim bu. Siz sadece hangisi daha iyi, ona karar verip araştırmanız gerekir.

Kağıt üstünde aynı haklısın Sani ama pratikte dağlar kadar farkı var.Benim kızdığım nokta garantisiz telefon gönderdiler diye değil bununda garantisi iyi kötü var ama olay distribütör garantili telefon satılan fiyata ithalatçı garantili telefonu satmaları.Adam akıllı yazsalar zaten baştan almam

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kağıt üstünde aynı haklısın Sani ama pratikte dağlar kadar farkı var.Benim kızdığım nokta garantisiz telefon gönderdiler diye değil bununda garantisi iyi kötü var ama olay distribütör garantili telefon satılan fiyata ithalatçı garantili telefonu satmaları.Adam akıllı yazsalar zaten baştan almam

Kağıt üstünde her şey resmi maalesef. Dediğiniz gibi, detay vermemişler...

Peki fyatının ucuzluğundan şüphelenmediniz mi? Ya da almadan evvel HB'ye mesaj atıp dist. firmasını sormadınız mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Kağıt üstünde her şey resmi maalesef. Dediğiniz gibi, detay vermemişler...

Peki fyatının ucuzluğundan şüphelenmediniz mi? Ya da almadan evvel HB'ye mesaj atıp dist. firmasını sormadınız mı?

Fiyat zaten vatan da da aynı idi Sani.Hatta orada daha ucuzdu.İnternet mağazasında olmayınca bende hepsiburada ya yöneldim.Distribütorü sormaya gerek duymadım çünkü alt taraftaki garanti açıklamasında ''mağazamızda satılan tüm motorola ürünler resmi distribütör olan telpa-netcell garantisi altındadır dyordu''. Lg nin bir modeli daha vardı daha iyi bir telfonu onunla karşılaştırırken onda İthalatçı firma yazısını görünce hiç bakmadım bile ona. Keşke sayfanın bir görüntüsünü alsaydım.Hızlı kargo olayında aklıma gelmişti ikide bir ibareler değişyordu bi beyazı hızlı kargo yapıyorlardı bir siyah modelini.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

:(

Vatan'da telefonla sipariş verseydiniz keşke.

Galip bey'i dinleyin, iade şansınızı zorlayın derim.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

cihaz zaten resim ithalatçı(distribütör) garantisinde. Vatan computerden alırken cihazımı bir renginde brightstar bir renginde K.V.K. garantisi vardı. Yanı bu durum sadece internet alışverişi veya hepsiburada'nın yamuğu gibi bir durum yok. Bimeks tekno marketlerinda bazı cihazlarda da tedarikçisi yda ithalatçısı DATASTAR diye bir şirket.

Sonuç olarak cihazları Türkiye'ye resmi olarak ve T.C. 'nın gerekli bakanlığının onayıyla sokuyorlar Türkiyeye. Anladığım kadarıyla sizin canınızı sıkan Distribütör'ün popüleritesinin düşük olması yada pek duyulmuş bir Şirket olmaması?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

cihaz zaten resim ithalatçı(distribütör) garantisinde. Vatan computerden alırken cihazımı bir renginde brightstar bir renginde K.V.K. garantisi vardı. Yanı bu durum sadece internet alışverişi veya hepsiburada'nın yamuğu gibi bir durum yok. Bimeks tekno marketlerinda bazı cihazlarda da tedarikçisi yda ithalatçısı DATASTAR diye bir şirket.

Sonuç olarak cihazları Türkiye'ye resmi olarak ve T.C. 'nın gerekli bakanlığının onayıyla sokuyorlar Türkiyeye. Anladığım kadarıyla sizin canınızı sıkan Distribütör'ün popüleritesinin düşük olması yada pek duyulmuş bir Şirket olmaması?

Kavram kargaşası aldı gidiyor :) Benim anlatmak istediğim şu Güvenç. İthalatçı firma ile Resmi distribütör aynı şey değil. İthalatçı firma bugün var yarın yok veya güvenilir değil. Bir internet sitesi ne biliyim bir garantisi yok.Muhatabın yok en basitinden.Fotoğraf makinamda aynısını yaşadım . Garantisi şahsen benim,damdan düşse bir şey olmaz mantığı ile çalışıyorlar . Fiyatlarıda ona göre düşük tabi . Şimdi ben niye adam akıllı servis ağı olan Distribütörü bırakayımda adını sanını duymadığım ithalatçı ile uğraşayım . Tv de görüyoruz işte Tarım ve köy işleri bakanlığından onaylı bilmem ne hapları, aynı şey benim gözümde .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kargaşayı şurada yaşıyorsunuz. İthal eden herkes distribütörüdür. Ziya teknik servis hizmetini de vermek zorundalar.

Mesela, benim sektörümde distribütör olmak için acaip katı kurallar uygulanır. Senelik kota konur, sermaye istenir vs... Tamamiyle markanın satışına olan güveniyle alakalı bi durum bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...