İçeriğe Yönlendir

Hepsiburada Alışveriş Deneyimleri

Savaş Değişli

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

63 siparişim var hepsiburada.com 'dan. Sorun yaşadığım belki 1'dir belki 2.

En büyük problemim; 2007 yılında Siemens EL71 telefon almıştım. İlk gelen telefon 2 saat sonra açılmaz oldu. Ancak sorun telefondaydı, o modellerdeki kronik arızadan. Aynı gün geri gönderdim, 5 gün içinde yenisini gönderdiler. Yeni gelen telefondan kıllanmıştım, sanki sıfır değilmiş gibiydi, kozmetik olarak çizik değildi ama kızakları arasında tozlanma vardı. Yeni işe girmiştim ve fırsat bulup üzerine gidemedim. O şekilde kullandım.

1. sene sonunda aynı kronik arızadan dolayı bozuldu. Servise gönderdim, telefonun garantisi 2 ay önce dolmuş diye cevap geldi. 2 sene garantisi olması gerekirken, ben aldıktan 10 ay sonra garantisi dolmuş cevabı alınca, telefon ilk geldiğinde korktuğum şeyin doğru olduğunu anladım.

Hepsiburada.com ile uzun yazışmalar sonucu anlaşamadık. Müşteri hizmetleri tarafından sürekli kopyala-yapıştır cevaplar verildi. Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum. 1 ay içinde lehime karar çıktı. Talebim gibi telefonun ücretinin iadesi şeklinde. Karar hepsiburada'ya ulaştıktan sonra telefonla aradılar, taksitle ödediğim ücreti, kredi kartıma tamamını peşin olarak yatırdılar.

Bir keresinde de arkadaşım için aldığımız hard disk, 3. gün bozulmuş, geri göndermiştik. Yine 3-5 gün içinde yenisiyle değiştirip gönderdiler. Hard diski arkadaş mı bozdu yoksa kendisi mi bozuldu ondan bile emin değildik.

Ben hepsiburada.com 'da bazı işlerin bazen üstünkörü yapıldığını düşünüyorum. Mesela bana gönderilen bu 2. telefonun kullanılmış çıkmasının sebebi muhtemelen oradaki bir görevlinin işini savsaklamasından kaynaklandı. Bu konudaki olay da buna benziyor. İstisnai durumlar gibi geliyor bana bu işler.

Siparişlerimin çoğunu süper hızlı gönderi seçerim, sipariş saatime göre aynı gün kargoya teslim edilir. Memnunum sonuçta. İnternetten bir şey satın almayı düşündüğümde ilk kontrol ettiğim sitedir hepsiburada.com.

Tişikkirler hepsiburada :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

ben de yıllardır hb'den alışveriş yaparım. hiç sıkıntı yaşamadım.

yazılanları okuyunca ben mi şanslıyım acaba diye düşündüm önce, sonra memnun olanların yorumlarını okuyunca rahatladım. :)

bence de kafanıza takılacaksa, aklınızda hep bir "acaba" kalacaksa, iade edin rahatlayın.

sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bugün hbden bi kablo sipariş ettim. Bakalım kaç günde gelecek? :)

Hangisini aldın Mert? Memnun kalırsan ben de alayım.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

http://www.hepsibura...goryId=60001184

Şunu aldım abi bonus puanlar sağolsun neredeyse bedavaya gelecek. Ama halen tedarik aşamasında. :)

Süper Hızlı Gönderi değilmiş. O yüzden 3 gün içinde tedarik edip kargoya veriyorlar. Cumartesi-Pazar araya girdiği için belki Perşembe'yi bulabilir.

Ben olsam şunu alırdım :phttp://www.hepsiburada.com/liste/adox-micro-mcu010-usb-usb-donusturucu-tablet-otg-kablo/productDetails.aspx?productId=bs41083&categoryId=60001184

Cuma gündüz sipariş versen, bugün elinde olurdu.

24saat_4Yeni.png

Bir de hepsiburada ürünlerin sayfalarında, linklerini paylaşmak için bir buton koysa çok güzel olur. Tıklayınca, copy to clipboard olsa, short url olsa, hayat bayram olsa :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Ayhan Sırtıkara

Süper Hızlı Gönderi değilmiş. O yüzden 3 gün içinde tedarik edip kargoya veriyorlar. Cumartesi-Pazar araya girdiği için belki Perşembe'yi bulabilir.

Ben olsam şunu alırdım :phttp://www.hepsibura...goryId=60001184

24saat_4Yeni.png

Bir de hepsiburada ürünlerin sayfalarında, linklerini paylaşmak için bir buton koysa çok güzel olur. Tıklayınca, copy to clipboard olsa, short url olsa, hayat bayram olsa :p

Yaptıralım Zafer'im :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yaptıralım Zafer'im :)

Bence çok kullanışlı olur.

Örneğin: Google Maps'in kısa linki: http://goo.gl/maps/P48Zr

http://hpsbr.da/prod/.... gibi :p

Bu pirizler ne işe yarar ben yıllardır anlayamadım. Duvarda piriz var takıyoruz işte :p

Bana bir anlatın hele :)

Bi fişe 70-80 vermek de nedir di mi? :p Para çok tabi :D Nereye harcayacağını bilemediğinden böyle yapıyor arkadaş :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Buzdolabına onu taktıracağına (televizyondan bahsetmiyorum, ben olsam çoktan ups almıştım) evinin topraklamasını kontrol ettir, yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben olsam şunu alırdım :phttp://www.hepsiburada.com/liste/adox-micro-mcu010-usb-usb-donusturucu-tablet-otg-kablo/productDetails.aspx?productId=bs41083&categoryId=60001184

24saat_4Yeni.png

Kargoya verilmiş abi. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kargoya verilmiş abi. :)

hepsiburada severler derneği, kurucu üye yapacam seni :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Perşembe gecesi SHG'lerden 2 ürün aldım, cuma kargoya verildi, cumartesi geldi.

Ancak yine 2 hafta SHG olmasına rağmen beklediğimi de bilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Sani Gerşon
Sani Gerşon

Yıldırım düşmesine karşı koruyu olur di mi ? Bana aslında aküsü lazım değil,aküsü ölü bile olur.Sadece dalgalanmalara ve yıldırım düşmesine karşı korusun yeter.

Korur. Akülüsü daha iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

hepsiburada severler derneği, kurucu üye yapacam seni :p

Bu göreve nail olmaktan şeref duyarım. :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bence çok kullanışlı olur.

Örneğin: Google Maps'in kısa linki: http://goo.gl/maps/P48Zr

http://hpsbr.da/prod/.... gibi :p

Bi fişe 70-80 vermek de nedir di mi? :p Para çok tabi :D Nereye harcayacağını bilemediğinden böyle yapıyor arkadaş :D

Len 2500 liralık Tv çöp olsa daha mı iyi :D:p Fakirlikten elde olandan da olmayalım diye uğraşıyoruz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Len 2500 liralık Tv çöp olsa daha mı iyi :D:p Fakirlikten elde olandan da olmayalım diye uğraşıyoruz :D

E benim evdeki TV 800 lira. :D O nolacak?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Savaş Değişli

Arkadaşlar bir sonuca ulaştım gibi,bakalım sonuç ne olacak.17 gün sonra anladılar ne demek istediğimi hele şükür.Soru: Değerli müşterimiz

Çağrı merkezimize ulaşarak bıraktığınız kayıt Hepsiburada.com müşteri hizmetleri ekibine ulaştırılmıştır. Sorunuz ile ilgili incelemeler kısa sürede yapılarak çözüme kavuşturulacak ve size mail yoluyla bilgisi iletilecektir.

Firmamıza gösterdiğiniz ilgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Hepsiburada.com

Müşteri Hizmetleri

27.05.2013 13:21:30

Soru: Arkadaş 21 mayısta şikayet formu açtım hala ne arayan ne soran.Sürekli yok 48 saat içinde aranacaksınız .Oyalayıp durmayın insanı yeter da .Ne zor işmiş arkadaş şikayeti araştırmak.

27.05.2013 18:12:18

Cevap: Değerli Müşterimiz,

Talebiniz tarafımıza ulaşmıştır.

Ürününüzün durumunu sitemizde " BENİM SAYFAM / ARIZA İADE BİLDİRİMLERİM/ ARIZA İADE TAKİBİ BEKLEYEN BÖLÜMÜNDEN " 70022340 bildirim numarası ile takip edebilirsiniz.

Firmamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

29.05.2013 13:50:40

Soru: Merhabalar

Arkadaşlar ben iade geri gönderim formunu ne olur ne olmaz diye 7 günlük süre bitmeden tedbiri olarak doldurdum. Yani geri gönderme en son tercihim. Asıl isteğim İthalatçı garantili ile resmi dist. garantili ürünler arasındaki .5 lik fiyat farkının tarafıma verilmesi.Mayıs 21 de yaptığım telefon görüşmesinde sizden fiyat farkını Hediye çeki olarak talep ettim. Çünkü telefonu resmi distribütör diye aldım. Mayıs 14,15,16 sında resmi distribütör olarak yayında idi. Ekran görüntüsü bilgisayarımda kayıtlı. Telefon bana geldiğinde (Mayıs 20) ürün sayfasında bu kez ithalatçı olarak belirtilmiş. Ürünün satılan fiyatı zaten başka sitelerde de resmi distribütör fiyatı 800-850 olarak değişmekte. Size olan güvenim ve önceden yapmış olduğum sorunsuz alışverişler için ürün fiyatı diğer yerlere göre yüksekte olsa Hepsiburadayı tercih ettim. Bu konudaki mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Telefonun geri gönderimini sizden fiyat farkı hediye çeki konusunda haber gelene kadar bekleteceğim.9 gündür bu süreci bekliyorum. Anlayışınız için teşekkürler. İyi çalışmalar...

29.05.2013 15:02:09

Soru: Yüzde 14.5 lik fark.Mesajımda (.5 ) olarak eksik çıkmış. Teşekkür ederim

29.05.2013 15:03:49

Soru: 10 GÜNDÜR SİZİ BEKLEMEKTEN SIKILDIM.ARADAKİ FARKI HEDİYE ÇEKİ OLARAK İADE ETMEYECEKSENİZ TÜKETİCİ HEYETİNE TELEFONU ALDIĞIM GÜN VE SONRASINDAKİ GÜNLERDEKİ SAYFANIZIN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ VE BANA YOLLADIĞINIZ ÜRÜNÜ GÖTÜRÜP HAKKINIZDA İŞLEME BAŞLAYACAĞIM.AYIPTIR BU NE BÖYLE YA.2004 TEN BERİ SİZDEN ALIŞVERİŞ YAPIYORUM BÖYLE İLGİSİZLİK VURDUMDUYMAZLIK YOK.MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARIYORUM HER SEFERİNDE SAÇMA SAPAN KAYITLAR AÇIYORLAR.SİZDEN RİCA EDİYORUM ÜZMEYİN ARTIK...

31.05.2013 12:02:09

Soru: 2 hafta oldu ayıp.İlla ana avrat küfür etmek mi lazım.İnsan gibi size durumu belirtiyorum.

04.06.2013 19:51:53

Cevap: Değerli Müşterimiz ;

Sitemiz üzerinden tekrar arıza bildirim formu doldurmayı denemenizi ve alacağınız gönderi kodu ile ürünü tarafımıza göndermenizi rica ederiz. Ürün ulaştıktan sonra ilgili servis firmasına gönderilir ve işlemleri tamamlanıp bize ulaştıktan sonra tekrar adresinize gönderilir.

Saygılarımızla.

05.06.2013 08:30:17

Soru: Şaka gibisiniz arkadaşlar

Yukarıdaki yazdıklarımı hiç okumuyorsunuz sanırım.Ben geri göndermek istemiyorum resmi dist.garantili telefonlar ile ithalatçı garantili telefonların arasındaki lik para farkını hediye çekini istiyorum.Arıza yokkki neyine arıza formu dolduracağım

05.06.2013 17:52:13

İthalatçı garantili veya distribütör garantili ürünler arasında satın aldığınız ürün için bir fiyat farkı bulunmamaktadır. Ürününüz "FONOTEL İLETİŞİM HİZMETLERİ DIŞ TİC" servisleri tarafından 2 yıl garantilidir. Arıza yaşamanız halinde ürünü bize göndermeniz yeterlidir. Servis işlemleri yapıldıktan sonra size geri gönderilir.

Ürünü iade etmek isterseniz sitemizden form doldurabilirsiniz.

Saygılarımızla.

06.06.2013 08:24:22

Soru: Bende çok safım özür dilerim.Arkadaşım bana sattığınız gün ve takip eden 3 gün yani 14,15,16,17 mayıs tarihlerinde sayfanızda resmi distr. diye sattınız millete.ayın 20 sinde bana geldi kargo, o gün sitenize yazdınız koca koca harflerle ithalatçı garantili diye.Satarken resmi dist. gönderirken ithalatçı garantili diye bir saçmalık olmaz.Birde resmi dist. ve ithalatçı firma garantili ürün arasında aldığınız üründe fark yok diyorsunuz.Tabi olmaz bu ali cengiz oyununu yapan firmanız kusura bakmayın.860 liraya zaten resmi dist.fiyatı diye aldım,yoksa üzerine 100 lira daha koyup bile bie ithalatçı garantili olan lg 4xhd alırdım.

Ürünü iade etmek isterseniz demişsiniz de ekranında çizik oldu ne olacak alacak mısınız peki??Aldığın gün aradım sizi ama adam akıllı şimdi cevap alabiliyorum. 17 gündür beni oyalayıp duruyorsunuz!!!

06.06.2013 12:10:04

Sistem üzerinden yaşanılan bilgi farklılığı nedeniyle meydana gelen durum için özür dileriz. Bu nedenle, sadece iletilen koşul (ekranda çizik olması) dahilinde ürün iadeniz gerçekleştirilebilecektir. İade için sitemizden arıza / kusurlu ürün başvuru formu doldurarak, bu mail içeriğini , ürün ekipmanlarını, faturasını ve iade nedeninizi ileterek ürünü gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla.

06.06.2013 12:54:55

Sistem üzerinden yaşanılan bilgi farklılığı nedeniyle meydana gelen durum için özür dileriz. Bu nedenle, sadece iletilen koşul (ekranda çizik olması) dahilinde ürün iadeniz gerçekleştirilebilecektir. İade için sitemizden arıza / kusurlu ürün başvuru formu doldurarak, bu mail içeriğini , ürün ekipmanlarını, faturasını ve iade nedeninizi ileterek ürünü gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Geri gönderme yapamıyordum çünkü benim küçük kız sağolsun ekranı nasıl yaptıysa gorilla morilla dememiş 1 cm kadar çizmiş.O yüzden para farkında ısrar ettim ama iade kabul ettiler bana uyar dedim :)

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

telefon kendilerine ulaşıp iade onaylandı diye mail yada sms aldınızmı.?

Yok Galip,daha bu öğlen mail geldi iade alacağız çizikler dahil diye.İlçede olunca mobil alan salı günü kargo geliyor o zaman vereceğim kargoya.İade formunu doldurmaya çalıştım ama hata verdi tekrar telefon açtım formu dolduramadım diye yarın çözeceklermiş inşallah.Güvenme iade alacaklarına mı diyorsun yoksa :)

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Ekran çiziğini belirttim zaten Galip, onlarda gönderide müşteri hizmetleri yazışmalarını ekleyin ekran çiziği dahil iade alınacağını yazmışlar.Bende şaşırdım ama hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...