İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty 3.7, Jantlar Boyandı..

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Forumda arazi sevdalısı abilerimizden bulaşan zehir sonucu, araziye uygun bir araç almak için kaşıntım tutunca, madem bulaştık bu işe, halis muhlis 4x4 olsun diyerek Jeep markasına ve bütçeyi zorlamamak adına Liberty modeline yöneldim. Sahibinden sitesi üzerinden buldum aracı, Sağolsunlar Çağlar abim ve Servet abim işlerini güçlerini bırakıp aracı incelemek için beni yalnız bırakmadılar, bazı kozmetik kusurları olsa da zamanla aşarız hemde uğraşmış oluruz diyerek ;biraz da gözümü karartmak suretiyle satın aldım. Yine satınalma aşamasında yardımlarını esirgemeyen Ali Elöver abime teşekkür ediyorum.

Aslında niyetim SAAB almaktı , bu uğurda Ersel abimin de epey başını ağrıttım ama konut kredisine bulaşma ihtiyacımdan ötürü SAAB bundan sonraki araç olacak kısmet olursa..Ersel abime de buradan ilgi ve alakası için teşekkür ederim..

3.7 Limited modelidir, 210 Beygir gücünde, 4 airbag, (ön ve perde) , deri döşeme, koltuk ısıtma, bagajda 5 li cd changer, ESP malesef yok, 2002 model, 150.000 km'dedir.

BRC marka lpg kiti uygulanmıştır, aldıktan sonra direksiyon derisini ve yedek lastik kılıfını değiştirdim. El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış misali, bana dağ keçisi gibi geliyor.. Ufak çaplı bir kaç arazi denemesi yaptık, hoşuma gitti ..

201305281304411450x600.jpg

201306060834471450x600.jpg

20130606083456450x600.jpg

20130526104605arti459x8.jpg

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi Rabbim kaza bela vermesin.Güzel günlerde kullanırsın İnşallah :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Hayırlı olsun Rabbim kaza bela vermesin, Servet'in paylaştığı videoyu seyretmiştim çok güzel görüntülerdi tekrar güle güle kullanın....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Haydi bakalım, kim tutar seniiii? Allah pişmanlık vermesin. Mutluluk getirsin. 3.7, 100 km de ne kadar gaz yakar ki?

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah. Sürekli 4 çeker mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

:nazar: Maşallah çok güzel, Allah kazadan korusun :nazar:

Askerde kullanma şansı bulmuştum güzel makineler, bizdekilerin en babası 5000 km de idi, hep içeride tıngır mıngır gitmişlerdi motorları açılmamıştı hiç birisinin, ama arazide defender kadar keyifli değildir :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hayırlı uğurlu olsun Cem.Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maşallah sayın avukatım :nazar:

:nazar: Maşallah çok güzel, Allah kazadan korusun :nazar:

Askerde kullanma şansı bulmuştum güzel makineler, bizdekilerin en babası 5000 km de idi, hep içeride tıngır mıngır gitmişlerdi motorları açılmamıştı hiç birisinin, ama arazide defender kadar keyifli değildir :p

Defender dedin mi bi duracaksın :wub:

Land_Rover-Defender_2013_1600x1200_wallpaper_06.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Abicim hayırlı olsun. Güle güle kullan. Bunun 2006 model 2.8 CRD olanı ile kısa bir seyahatim olmuştu. Dehşet seri bir araç. Jeep :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İyi dilekler için çok teşekkür ederim.. Hem arazide hem asfaltta kullanım için optimum fayda amaçlı seçtim bunu, ilerde güzel bir sedan ve ilaveten hafta sonu eğlencesi için defender neden olmasın..

Normal kullanımda arkadan itişlidir, gerektiğinde 4x4 moduna manuel olarak geçiliyor. Hele ağır arazi modu var ki, tırmanacak duvar arıyor kendine. Şiddetle kar yağmasını belkiyorum.. Tüketimi henüz net olarak ölçememekle beraber 50-55 kuruş civarı lpg tüketimi var, v6 motor, yüksek hacim,arkadan itiş, 210 beygir gücü ... Alışmak daha doğrusu hazmetmek zor oldu biraz, kalkışlarda yanlamaya müsait. :f1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Hayırlı olsun. Ben de yakıtı merak edenlerdenim, biraz da vergisini tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Askerde çok gördüm ama hiç ilgimi çekmezdi unimog varken.. Generalleri taşıyan araç aynen, çoğu askeriyede bu serinin, en babayiğidi 10.000'km'de..

Ayça ablacım, su sadece tekerine değsin mümkünse, içine su girerse vay benim halime.. :)

Lifte alıp altına bakınca şaşırdım ama salıncakları 30-40 Kg vardır, tank gibi.. 11 yaşında bir araç en ufak trim sesi yok, güvenlik üst düzeyde..

Vergisi indirimli olarak 980 TL 6 aylık..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Cem güle güle kullan. Allah kaza bela vermesin. Yolda gördüğümde bakmadan duramam bunlara. Detaylı resimlerini bekliyoruz artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

generalleri taşıyan araç değil mi bu?

Cem'de general gibi adam hocam :) Boy post endam yeter :)

Vergisi indirimli olarak 980 TL 6 aylık..

Açıkcası ben bunu merak ediyordum. Çok iyiymiş. Sabah 2004 modelinin vergisine baktım :shok: :shok: :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...