İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty 3.7, Jantlar Boyandı..

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Sor bakalim caglar abi ye düz asfaltta gibi kalktı ordan inanmassan gel deneyelim

Fatih abimin jipi engel atlama dalında derece sahibidir, dipsiz kuyuların üzerinden çakıl taşı geçer gibi geçebiliyor maşallah.. :)

Cem hayırlı olsun bu liberty hangi liberty kafam karıştı bunlardan iki tane mi var forumda? :unsure2:

Bir de dağ keçisi demişsin oğlak olsa olmamı şöyle tandırda lokum gibi :fiuw:

Bu liberty'den forumda2 tane var ,hatta bir de marea liberty vardı galiba ama o asfalt segmentinde, Servet king 'de 2003 modeli, bende 2002 modeli mevcut.

Tandırda oğlak kim kaybetmiş de biz bulalım? Sivas yöresinde bulsak da gidip yesek :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sor bakalim caglar abi ye düz asfaltta gibi kalktı ordan inanmassan gel deneyelim

Orada kalkış yapar lafım yok ama oradan düz şekilde yola çıkabilir misin askıda kalmadan?

Haftaya hafta içi bir gün Medipol Ünv. Hastanesine geleceğim ayarlayabilirsek görüşelim.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Orada kalkış yapar lafım yok ama oradan düz şekilde yola çıkabilir misin askıda kalmadan?

Haftaya hafta içi bir gün Medipol Ünv. Hastanesine geleceğim ayarlayabilirsek görüşelim.

Gel medipol un üst katına jeep ımle çıkarayım ama yan yan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Işık

Geçtiğimiz günlerde İzmir'e gittik 2-3 günlük bir tatil için,İstanbul -Çeşme -İstanbul 1150 KM yaklaşık, 380 TL lpg ile gidip döndük.Düz hesap km'de 30 kuruş tüketim. Bence makul..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Geçtiğimiz günlerde İzmir'e gittik 2-3 günlük bir tatil için,İstanbul -Çeşme -İstanbul 1150 KM yaklaşık, 380 TL lpg ile gidip döndük.Düz hesap km'de 30 kuruş tüketim. Bence makul..

Ben 300TL gaz ile şehir içi 1400 civarı yapıyorum. O motora göre çok iyi bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aklımı çelme :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aklımı çelme :(

Abi formul belli aslında, sert amortisörle liberty'ye devam :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Işık

Bayramda uzun tatili fırsat bilip vurduk kendimizi yollara.. İstikamet Bolu idi, Seben-Kıbrıscık istikametiinde güzel parkurlar olduğundan ailece arazi keyfi yaptık, hava muhalefeti nedeniyle fotoğraflamada sıkıntı yaşadıysak da birkaç fotoğraf çekebildik. Fotoğraflardan pek belli olmasa da zemin ıslak, lastikler asfalt lastiği olunca 4x4 'ün tüm nimetlerinden yararlanamadık..Daha ağır arazi koşullarına girmek için sabırsızlanıyorum..

Bolu bu iş için biçilmiş kaftan, her yol off road'a uygun, nereye girdiysek , doğal parkura denk geldik. Dağ bayır , dere akarsu ne ararsanız mevcut..

lszj.jpg

Bu fotoğraf Lg G2 ile çekilmiştir, reklamımızı da yapalım..

trh7.jpg

Burada minik copilotum  ve ben ,kızımın araziden aldığı keyif yüzünden okunuyor..

0zrp.jpg

i92f.jpg

rt4e.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Araba bi harika ama g2'nin kamerası daha bi harikaymış abi. :nazar: 
Bir oynama var mı fotoğrafta ? 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eşim biraz oynadı fotoğraf ile Mert, orjinalini eklerim birazdan..Lg kamerada işi çözmüş ama, süper işler çıkarıyor ortaya..

Bu fotoğraf ham hali Mert.

v454.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

4X4 olanlar bizi ekmeye başladılar, bir tarafa yazdım. 

4X4 aldıracaksınız bana. :D

Cem harika manzaralar, ellerine sağlık. 4X4 söylemiyorum bile.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

4woTC6V.jpg

lokman baba ivedikte bir sürü var plakasız  hurda belgeli ne dersin bulsakmı birer tane...Nerde kalırsa orda bırakır yayan döneriz.... :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oynamalık olacak ve minimum masraf açacak, aracın kendi uygun olacak gibi kriterler için tek kapı vitara alınır. 14-17 gibi rakamlara full dolu bulunabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Oynamalık olacak ve minimum masraf açacak, aracın kendi uygun olacak gibi kriterler için tek kapı vitara alınır. 14-17 gibi rakamlara full dolu bulunabilir.

Yok be abi. Benim amacım size yetişemediğimde üzerine benzin döker yakarım sonrada size kaynak olurum.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cem Işık

Aracımın lastiklerini değiştirmiştim 10 gün önce, ama lastikler değişince jantların durumu iyice gözüme batmaya başlamıştı.Jantın verniği bozulmuş ve oksitlenme başlamıştı.

LAstik değişim gününden bir kare ekliyorum:

7xgd.jpg

Ardından Sahibinden sitesinde  jant arayışına girdim, kendi  jantlarım mümkünü yok düzelmez diye kara kara düşünerek; derken.. Eureka.. Bulmuştum..Çağlar abime sordum "napacağım ben bu jantları? diye, yenisini alalım gibi bir cevap bekliyordum şahsen..

"Haftasonu gel hallederiz" deyince heves içinde cumartesi gününü beklemeye başladım.. Ve işte Cumartesi gününün sonucu aşağıda; buyrun fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum sizi..

Sabah 09:30 İtibariyle Çağlar abinin kaporta boya tükkanına damladım,çay-kahve ikram faslından sonra lastikleri sökmek için elimize bijon anahtarını aldık ve o ne? bijonlar açılmıyordu, kompresörlü hava tabancasıyla nasıl sıktılarsa lastik taktığım yerde 1 jantı zor şer sökebildik, sıra ikinci janta geldiğinde bijon somununun teki kırılıp jantın içinde kalınca, profesyonel yardım almak için Osman ve Fatih ustanın tükkana geçtik, orda tüm bijonlar söküldü, kırılan için ise sağolsun Çağlar abinin arkadaşı tornacıların kıralı abimiz gelip müdahale etti , saplamayı matkapla delerek çıkarttık, toplamda 1 saplama,20 bijon somunu aldım, faturasını lastikleri aldığım yere götürüp vereceğim. Aklınızda bulunsun, lastik taktırırken, bijon anahtarıyla el yordamıyla insani bir şekilde sıktırın, ötesine hacet yok..

Gelelim boya işine :)

İlk aşama önce kalın zımpara,ardından skoç geçilmiş hali (skotch sert sünger benzeri bir malzeme) ,üzerine gerekli yerlere  ince bir kat çelik macun ve tekrar zımpara sonrası ;

f7tl.jpg

İkinci aşama astarlama,zeminin kolay kapanması için elde kalmış jaguar yeşili boya ile astar atıldı bir kez;üzerine sentetik macunla bir kez daha zemin düzeltildi , inceden..

1nfn.jpg

Ardından son aşama jant boyası (füme renk seçtik Çağlar abimin tavsiyesiyle,rengi boyacıya nasıl tarif etsek derken, gittiğimizde boyacı şans eseri başka bir jant için bu rengi yapıyordu,aynından bize de yap dedik. Bu renkle  jeep liberty'nin aksesuarlı versiyonu olan  renegade'e benzedi bu şekilde.

x1zt.jpg

h3a3.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Veli Işır

Çok güzel olmuş gülegüle kirletin. Bol arazili günler dilerim size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...