İçeriğe Yönlendir

Ka - Obd Bağlantı Ve Detayları?

Göktan Ünal

Recommended Posts

Erhan Torun

98 aracımda OBD portunu bulamıyorum. Sol kapı mentesşe kenarına ve sigorta altına bakıyorum, bulamıyorum. Sökülmüş olabilirmi? Bir fotografını paylaşmak mümkünmüdür.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Teşekkürler.Bende tam oraya bakıyorum, tüm kabloları çektim,  orda herhangi bir port girişi   

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Rica ederim. O zaman servise sormakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Arkadaşlar merhabalar elim de elm327 wi-fi obd cihzı var İOS işletim sistemi için bir proğam önerirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar merhabalar elim de elm327 wi-fi obd cihzı var İOS işletim sistemi için bir proğam önerirmisiniz.

Mehmet hoca yardımcı olacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben pek kullanmadım. Ancak bunları kurdum. Bir ikisi düzgün çalıştı. Inceleyip indirin deneyin derim.

7f4c59691ae34e4fb35f761e4d8218f8.jpg

1473fc4f5916cfb277b50af5b9206310.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet bey teşekkür ederim Paylaşımınız için

Rica ederim.
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Cihazı aldım arkadaşlar. Çok ince olduğu için ayağa takılma da yapmıyor.

t98tw4.jpg

302x7k7.jpg

P0113 hata kodu verdi. Yani; IAT Sensor 1 Circuit High

SORUN: Giriş hava sıcaklık sezicisi devresinde giriş sinyali yüksek.

AÇIKLAMA: Hararet çok yüksek veya sinyal artıya veya şaseye hat kesintisi yada kısa devre.

Yazıyor bir sitede. Güveneyim mi arkadaşlar buna ?

IAT sensörünü bulursam kısa devre ya da kesik kablo mu aramam lazım bu hatayı silmek için?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cihazı aldım arkadaşlar. Çok ince olduğu için ayağa takılma da yapmıyor.

t98tw4.jpg

P0113 hata kodu verdi. Yani; IAT Sensor 1 Circuit High

SORUN: Giriş hava sıcaklık sezicisi devresinde giriş sinyali yüksek.

AÇIKLAMA: Hararet çok yüksek veya sinyal artıya veya şaseye hat kesintisi yada kısa devre.

Yazıyor bir sitede. Güveneyim mi arkadaşlar buna ?

IAT sensörünü bulursam kısa devre ya da kesik kablo mu aramam lazım bu hatayı silmek için?

İAT sensörünüz hava filtrenizin orada 2 kablolu bir sensördü. Hava filtre kutunuzun fotosunu çekerseniz gösterebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

daha önce paylaşılmış bir resimden aldım. Hava filtresi kutusunun akü tarafındaki kutuya giren kablolu sensör kendileri sanırım  :)

20iji35.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Şimdi hatırladım benim hava filtresinin kutusunun orası kırıktı ve kauçuk parça var orada. IAT sensörünün olmamasının sakıncası var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şimdi hatırladım benim hava filtresinin kutusunun orası kırıktı ve kauçuk parça var orada. IAT sensörünün olmamasının sakıncası var mıdır?

Iat dogru olculmezse yakit artar. Emilen havanin isisina gore yakıt haritası olusturuluyor. Bu da bi faktor yani.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Iat dogru olculmezse yakit artar. Emilen havanin isisina gore yakıt haritası olusturuluyor. Bu da bi faktor yani.

Parçayı alalım bakalım o halde. Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

sani bey yukarıda paylaştığım resimde hata kodları için yapılması gerekenler nedir fikriniz varmı
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sani bey yukarıda paylaştığım resimde hata kodları için yapılması gerekenler nedir fikriniz varmı

Belirtilen sensörlerin bağlantısı kontrol edilecek duzelmez ise sensörler yenilenecek.
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)

Benimde aynı hata ve birkaç tanesi var81b7de503642eb229910bfcf8275a456.jpg

P0500 Araç Hız Sensörü Arızası (Sürüş Hızı Anlamsız) Sinyal Hatalı - Program-Araç Hız Sensörü-Motor Elektroniği

P1131 oksijen sensörü hava-yakıt karışımını okuyamıyormuş

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)

Ben P0113 arızasını hallettim. Merkez otodan "giren hava sıcaklık sensörü" aldım 100tl. Filtre kutusundaki yerine taktım ve elektrik bağlantısını yaptım. Şuan obd cihazından hava filtre kutusuna giren havanın sıcaklığını görebiliyorum.

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Ben P0113 arızasını hallettim. Merkez otodan "giren hava sıcaklık sensörü" aldım 100tl. Filtre kutusundaki yerine taktım ve elektrik bağlantısını yaptım. Şuan obd cihazından hava filtre kutusuna giren havanın sıcaklığını görebiliyorum.

benim de ihtiyacım var
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Her yeri araştırdım bulamadım sensor için. Merkez oto Cem Bey zamanında 22 tane getirtmiş son 4 kalmış.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Her yeri araştırdım bulamadım sensor için. Merkez oto Cem Bey zamanında 22 tane getirtmiş son 4 kalmış.

müsait olduğunda resim atarsan sevinirim ben de ebay a bakıcam
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...