İçeriğe Yönlendir

Ka - Obd Bağlantı Ve Detayları?

Göktan Ünal

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bi aküyü söküp 10dk bekleyip takıp dener misiniz?

Çağlar abi, VSS'i sökük KA düzgün çalışabiliyor ama sonrasında çok yakmaya başlıyor. Forumda bi üyemiz 175TL'ye buldu orjinal sensörden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Bi aküyü söküp 10dk bekleyip takıp dener misiniz?

Çağlar abi, VSS'i sökük KA düzgün çalışabiliyor ama sonrasında çok yakmaya başlıyor. Forumda bi üyemiz 175TL'ye buldu orjinal sensörden.

Sani bey size katılıyorum vss sökünce benzin yetişmiyor ka ya yarın sabah dediğiniz gibi yapacağım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Demiral

Sorunsuz baglanmaniz gerekir. Telefonda once bluetooth ile eslestirip sonra torque ile baglanti yaptınız değil mi?

sanı bey arkadasın dedıgı sorunu bende yasıyorum cıhazla telefonu eslestırıyorum ama aracın beynıne giremıyr.aracın ozellıklerını bulyr ama ecu okunamadı dıyr..neden olabılır kı?aracım 1998 ford ka

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
ALPER AYDIN

Selamlar herkese

arkaşlar sorum obd cihazini ford ka araci ecu`su ile baglanti saglayan herkese, özellikle sani beye:-)

iki adet elimde bluetooth cihaz ve android telefon var ayni cihazi ve telefonlar ile 2008 passata dahi baglandim ama 2001 ford ka ya baglanamiyorum istanbul içersinde her yere yardimxi olacak arkadas icin yol katederim yardimcinlarin icin teşekkür şimdiden arac 2001 ford ka cihaz iki adet ve 6 adet program kurdum toruqe dahil

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2001 ler farkli beyin kullaniyor olabilir. Mesela makyajsiz focus1 lere de baglanamazsiniz. Bu yüzden illa bağlanabilirsiniz demek dogru olmaz.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

2001 ler farkli beyin kullaniyor olabilir. Mesela makyajsiz focus1 lere de baglanamazsiniz. Bu yüzden illa bağlanabilirsiniz demek dogru olmaz.

Makyajsiz focus 1 sorunsuz bağlanıyor Sani hocam.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Elm 327 ile bağlanması lâzım.

Maalesef 3 farklı araçta denedik, üçünde de bağlanamadık.

Yorum bağlantısı
ALPER AYDIN

beşiktaş yada levent yakınlarında cihazı kullanan arkadaşlar var mı 2001 KA' da onların cihazını denemek isterim arabamda mümkünse.. teşekkürler ilgi alaka için

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Doğuş Yılmaz

Arkadaşlar merhaba

Aliexpres sitesinden almış olduğum obd2 cihazı bugün elime ulaştı 4.62$ kargo dahil fiyatıyla aldım. ( http://www.aliexpress.com/item/Bluetooth-ELM327-V2-1-Interface-Code-Readers-ELM-327-Smart-Car-Vehicle-Diagnostic-Scanner-Tool-for/1941378010.html) Sormak istediğim bu alanda uzmanlaşmış arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Henüz çok inceleyemedim zamanım olmadığı için ama araca takıp bir bağlantı denemesi yaptım. Android telefonum var Torque uygulamasını indirdim telefonuma. Direk bluetooth ile cihaza bağlandım ama programı açınca bağlantıyı sağlar sağlamaz kopuyor bağlantı ve cihaz bulunamadı diyor gerekli eşleştirmeyi de yaptım aslında. Cihazı takarken sarı turuncu kırmızı gibi ışıklar yanıyor sonra sabit tek bir kırmızı ışık yanıyor bu normal mi? Sürekli bağlantı kopması oluyor bunu nasıl halledebilirim,devamlı kullanan varsa cihazı bilgi verirse çok sevinirim. Ayarlardan yapmak gereken bi şey mi var acaba,gözümden mi kaçıyor anlamadım. Şimdiden çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Bayrak

bende aldım aynısından ama bağlantı sağlayamadım. :(  :(

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Bluetooth ile değilde kablolu bağlantı olursa oluyor diye biliyorum ben.

Az sonra doğru cevapları almaya başlarsınız arkadaşlardan.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Aynı cihazdan bendede var. Torque programından profil oluşturuyorum. Aracımın bilgilerini giriyorum. Telefondan Konum ve bluetoth özelliklerini açıyorum. İlk tanıtırken telefonun bluetoth menüsünden eşleştiriyorum. Sonrasında eşleştirme yapmıyorum. Araç çalışır durumda ya da kontak açık durumda mı? Bazı telefonların bluetoth unda belli bir süre açık durma süre özelliği var. Buna dikkat edin. Yanlış hatırlamıyorsan bağlantı sağlandığında yanan ışık sabit kalıyor.

Herşeyi denediyseniz ve olmuyorsa belkide cihaz arızalıdır. Başka bir araçta deneyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bluetooth ile oluyor arkadaşlar.

Önce telefonla cihazı eşleştireceksiniz. Sonra torque programına girip açtığınızda cihaz seçmenizi isteyecek. Oradan cihazı seçeceksiniz ve bağlantı sağlanacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdinç AKKAYA

Bluetooth ile oluyor arkadaşlar.

Önce telefonla cihazı eşleştireceksiniz. Sonra torque programına girip açtığınızda cihaz seçmenizi isteyecek. Oradan cihazı seçeceksiniz ve bağlantı sağlanacak.

Bende de aynı sorun var torque Pro var indirdim ben ama eşleştirme yapıyorum sonra proğramı açınca Bağlantı kurmuyor. Özel bi yerden araç tanıtma yeri mi var aceba ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayır araç tanıtma diye bir şey yok. Yazılıma girdikten sonra ayarlarından cihazlar kısmından sizin obd cihazını görüyor olması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Yani dediğiniz gibi aslında eşleştiriyorum,telefon görüyor OBDll diye şifre soruyor 1234 diyorum eşleşiyor ve bağlanıyor telefona. Programı açınca program görmüyor bir türlü. Yarın etraflıca denerim bağlantıyı sağlayabilirsem paylaşırım tekrar bakalım. Bu arada aracı kapalı konumda tuttum,tekrar bi deneme yapmam lazım,cihaz arızalı olsa telefon görmez bağlantı da sağlanmaz aslında.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

bende de aynı sorun var, ilk aldığımda bağlanır gibi oldu, araç bi gaz filan yükseltti sonrasınds koptu, şimdi hiç bir şekilde bağlanmıyor, daha doğrusu pc den bakınca aracın emu ile iletişim kuramadığı yazıyor, ama araçla ilgili bi sorun yok, daha yeni servisde yazılım güncellemesi yaptılar, belkide yeni ford larda  bu cihaz pekde sağlıklı çalışmıyordur.. benim aracın modeli 2014 fiesta

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

ip ayarları girmeniz gerekiyor birde programda bağlantı secenekleri var orda blutooth yada wifi hangisi kullanılacak ise seçilmeli.

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Ip ayarını nereye girmem gerekiyor? Bağlantı olarak bluetooth seçtim de ip mevzusuna hiç girmedim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bluetooth'ta herhangi bir ip ayarı yok.

Dediğim yöntem dışında bir şey yok. Gerekirse bi telefonu formatlayın.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Torque programında bağlantı şeklini "bluetooth" olarak seçtikten sonra o menüde cihazlar adı altında telefonunuzun/tabletinizin eşleştiği "bluetooth cihazları" arasından "OBDII" olanı seçip, torque programının hangi cihazla iletişime geçeceğini ayarlamanız lazım. Ona rağmen bağlanmıyorsa aparatta bir problem olabilir.

Ayrıca kendi aracımdan tecrübe ettiğim kadarıyla araca kontak kapalıyken sınırlı bağlantı yapılabiliyor, kontak açıldıktan sonra ecu bağlantısı gerçekleşiyor. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım bağlanırken..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...