İçeriğe Yönlendir

Ka - Obd Bağlantı Ve Detayları?

Göktan Ünal

Recommended Posts

Alper Sakalli

müsait olduğunda resim atarsan sevinirim ben de ebay a bakıcam

Tırnaklarının böyle olanı değil de contanın 2mm hemen önünde olanı. Geri kalanı aynı.

pr_01_83160_max.jpg?rev=14037823387

Parça kodu da kutusunun üzerindedir. Benim filtre kabındaki yuvasını kırıp lastikle kapamışlardı biraz uğraştırdı takarken. o yüzden çıkaramadım kusura bakmayın. fakat bu resimler iş görecektir. parça kodları belli çünkü.

2ds2uc3.jpg

234m02.jpg

F5AF  12A697  AA

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Sistem daha önce varmış da sökmüşlerdi. Var olmayanı olması gereken yere koyduk sadece Berkant Bey.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben P0113 arızasını hallettim. Merkez otodan "giren hava sıcaklık sensörü" aldım 100tl. Filtre kutusundaki yerine taktım ve elektrik bağlantısını yaptım. Şuan obd cihazından hava filtre kutusuna giren havanın sıcaklığını görebiliyorum.

Bir ucu hava filtre kutusuna giriyor, diğer ucu nereye peki?

Bu arada bir tavsiye: Aküyü bi sökün takın, yakıt haritanız yeni sensörle baştan oluşsn derim.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Hava akışmetrenin kablosuyla birlikte sarılı, fakat ucu kesilmiş 2 kablo vardı o olduğunu duşundum ve kabloları sıyırıp bağladım :) çalışıyor sıkıntı yok. Hava giriş sıcaklığı 37santigrat 42santigrat derece falan okunabiliyor yani artık. Akü kutupbaşını söküp bekleyip geri taksak lpg beyninde fln sorun çıkarmaz değil mi Sani hocam?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hava akışmetrenin kablosuyla birlikte sarılı, fakat ucu kesilmiş 2 kablo vardı o olduğunu duşundum ve kabloları sıyırıp bağladım :) çalışıyor sıkıntı yok. Hava giriş sıcaklığı 37santigrat 42santigrat derece falan okunabiliyor yani artık. Akü kutupbaşını söküp bekleyip geri taksak lpg beyninde fln sorun çıkarmaz değil mi Sani hocam?

Beyinde sorun olmaz ancak yeniden kalibrasyon ister. Olması gereken budur. Söküm takım sonrası 100-200km yol yapın, ardından tekrar kalibrasyona gidin.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Kalibrasyon yaptırmamıştım sensoru takınca. Gerekiyor mu diyorsun hocam. Obd bağlantısıyla telefondan hata kodunu sensor olmadan silemiyordum fakat bağlayınca silebildi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kalibrasyon yaptırmamıştım sensoru takınca. Gerekiyor mu diyorsun hocam. Obd bağlantısıyla telefondan hata kodunu sensor olmadan silemiyordum fakat bağlayınca silebildi.

Şu an yakıt haritanızı belirleyen bir faktör yokken var oldu. Bu sebeple ben olsam baştan yaptırırdım.

Sensör olmadığı için sildiğinizde yeniden hata oluşuyor. İşleyiş normal.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Sensörü takınca arıza kodu silinebildi. Şuan hata kodu yok Sani Bey. Fakat en kısa zamanda dediğiniz üzre kalibrasyon yaptıracağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ersin Özkaya

Aracın normal ekranında olmayan; basınç, sıcaklık, tork vb. gibi bilgileri görmenizi ve aynı zamanda bazı hata kodlarını silmenize yarıyor.

Bu hata kodlarini silmesi için programın pro.sunun olması gerekmiyor mu? Ben baglandim fakat dtc silmek için satil almak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu hata kodlarini silmesi için programın pro.sunun olması gerekmiyor mu? Ben baglandim fakat dtc silmek için satil almak gerekiyor.

Pro şart değil, ücretsiz programlarda hata silebiliyor.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Pro şart değil, ücretsiz programlarda hata silebiliyor.

Torquiden değilde başka bi programdan silebildim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Bilir
(düzenlendi)

arkadaşlar 2001 ford ka var bende internette satınlan mavi renkli bluetooth lu elm327 v.2.1  obd cihazlarndan aldım ancak bir türlü ECU ya bağlanamıyorum her protokolü denedim ama olmadı otomatik denedim olmadı, 2001 ford ka da obd cihazı kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi teşekkürler

tarihinde Ahmet Bilir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arkadaşlar 2001 ford ka var bende internette satınlan mavi renkli bluetooth lu elm327 v.2.1  obd cihazlarndan aldım ancak bir türlü ECU ya bağlanamıyorum her protokolü denedim ama olmadı otomatik denedim olmadı, 2001 ford ka da obd cihazı kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi teşekkürler

Android telefonunuz var mı? Ne yazılım kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Android telefonunuz var mı? Ne yazılım kullanıyorsunuz?

Android telefonunuz var mı? Ne yazılım kullanıyorsunuz?[/quote

torque pro ve scanmaster hepsini denedim Android de obd cihazına baglaniyorum ama araca (ECU) baglanmiyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Aracınız makyajsiz focus I mi?

ford ka 2001

Aracınız makyajsiz focus I mi?

ford ka 2001

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sorunsuz baglanmaniz gerekir. Telefonda once bluetooth ile eslestirip sonra torque ile baglanti yaptınız değil mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Sorunsuz baglanmaniz gerekir. Telefonda once bluetooth ile eslestirip sonra torque ile baglanti yaptınız değil mi?

hocam bugün cihazı hyundai de denedim sorunsuz calisiyor bağlantılarında sorun yok kablolarını kontrol edicem bakalım birde sogukken araçta kayış sesi var ısınınca bitiyor ses bir çaresi varmı acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hocam bugün cihazı hyundai de denedim sorunsuz calisiyor bağlantılarında sorun yok kablolarını kontrol edicem bakalım birde sogukken araçta kayış sesi var ısınınca bitiyor ses bir çaresi varmı acaba

Kayış sesi için gergi ve kayış kontrol edilmeli.

Sizinki kablolu muydu? Hiç kullanmadım onlardan.

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Kayış sesi için gergi ve kayış kontrol edilmeli.

Sizinki kablolu muydu? Hiç kullanmadım onlardan.

yok kablosuz aracın obd kablolarını kast etmiştim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yok kablosuz aracın obd kablolarını kast etmiştim

Aracın kablolarının nesini kontrol edeceksiniz ki, tam anlamadım? OBD portu sabittir. Onu mu sökeceksiniz?

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Aracın kablolarının nesini kontrol edeceksiniz ki, tam anlamadım? OBD portu sabittir. Onu mu sökeceksiniz?

yani yakın bölgeye merkezi kumandalı kilitleme takılmış belki takılırken yanlış kablo kesimi. olabilirmi diye baska bir sorun yok çünkü çalışmaması icin

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil
d34e917ab957dab13acf3d256617fa76.jpgMerhaba arkadaşlar aracımda aldığım hata kodlar yorumlarsanız sevinirim ve ayrıca iphone için dshcommand proğramı kullanıyorum hataları silmiyor önereceğiniz proğram varmı ?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

emiş hava sıcaklı ve miktarını okuyamıyor. maf

gaz kelebeği konumunu okumuyor . gaz kelebek sensörü

araç hıznı okumuyor. muhtemelen vss nin soketi çıkık (bu büyük sorun değil hatta çoğu Ka böyle düzgün çalışıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

emiş hava sıcaklı ve miktarını okuyamıyor. maf

gaz kelebeği konumunu okumuyor . gaz kelebek sensörü

araç hıznı okumuyor. muhtemelen vss nin soketi çıkık (bu büyük sorun değil hatta çoğu Ka böyle düzgün çalışıyor

Vss yi aracı boşa aldığımda ve vites değişiminde devrin düşmemesi hatta yükselmesinden dolayı soketini çıkardım şuan sorun düzeldi ama farklı sorunlar aldı başını gidiyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...