İçeriğe Yönlendir

Iphone5 & Galaxy S4 & Xperia Z & Htc One

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet bende sevdim bu tanımı, nasılsa bizi kapsamıyor, ben kısıtlı ve hep aynı olarak gördüğüm cihazı almam, isteyen alır, bir kısım insana göre zevk diğer kısma göre ihtiyaç, tatmin meselesi bu...

Neyse iş dönüp dolaşıp tek noktaya gelmiş (kalite-sağlamlık vs. onlar çoktan geride kaldı, artık hepsi sağlam ve kaliteli), güvenlik :) avast kurar geçerim, banka uygulamaları zaten kendi başına bir güvenlik, daha güvenlik istersem laptop kullanırım (ki oda sakat), ios da androda abd menşeyli dolayısıyla güvenlik sadece kullanıcılar için geçerli zaten.

Bu arada Android hipermidir, asla, hiçbir yazılım süper değildir, iyi olabilir ama kusursuz olamaz, kısıtlı olur ama bu onu tırt yapmaz, isteklerime  en kolay hangisi cevap verir, hangisinde istediğimi çok daha rahat yaparım, hangisi gelişime en hızlı tepkiyi veriyor ve kendini geliştiriyor bu önemli benim için, bu açıdan bakınca kim önde sizce?

Şimdilik android bunu karşılıyor, yarın apple da bu takıntısından vazgeçer (ki vazgeçmek zorunda) ios da değişime gider, o zamanda onu alırım, dediğim gibi, ihtiyaç önemli, hengisi uygun gelirse onu alırım.

Herkese telefonuyla bir mutluluk dileğide benden :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Açıkçası android le ios u teknik olarak karşılaştırmak yerine ulaşılabilirliğine dikkat çekmek isterim, ios a sahip olmak için ciddi rakamlar ödemek zorunda kalınırken androidin 4.x versiyonlarını 150 tllik tabletlerde kulanabiliyoruz(şu an benim yaptığım gibi)... Bu da androidi daha ulaşılabilir ve daha "halk"tan yapıyor... Elimdeki tablet 250 tl arkadaşimda ise S4 var çok ortak uygulamamız var cihazlarımızda... Sırf bu yüzden tercihimi benim emektardan sonra android kullanan bir cihaz olacak o yüzden apple bana uzak geliyor, keşke apple hem ios hemde android kullanan farklı cihazlar üretseydi de iphone düşünseydim tabi o zaman

İsmi a-phone olurdu :)

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Neresinin android kopyası olduğunu kendisi çıksın sonra konuşuruz. kaldı ki Hala marketten, ya da adı her neyse benim zamanımda marketti :) bir uygulama benim kullandığım bankacılık yazılımına tehdit unsuru oluşturuyorsa bu bile tek başına android kullanmamam için bir sebep. Ayrıca 5 4 e nazaran narin bir alet ama samsunglar kadar değil, htc incelemedim detaylı, onu tenzih ederim. 

Sonuçta hiçbirimiz hiçbir markanın satış temsilcisi değiliz, hiçbirimiz burada funboy'luk da oynamayacaız onu da biliyoruz. O sebepleee, Herkese telefonları ile mutluluklar  :flowers:

Sadece menüde yaptıkları bile yeter, şimdilik diğer konularda hala inat ediyorlar, ama mecbur kalacak, ios u değiştirmek zorunda kalacaklar, piyasa, istekler, diğer firmaların atılımları bunu zorunlu kılıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben 4 seneye yakın süredir android kullanıyorum. Çevremden dolayı kullanmadığım android telefon, iphone, lumia felan kalmamıştır.  Şimdiye kadar ne virüs programına ihtiyacım oldu ne bir virüslü uygulamayla karşılaştım. Bankacılık uygulamalarını sık kullanırım. Babamda android kullanıyor ondada hiç öyle bir sorunla karşılaşmadık. Kullanmayı bilirseniz androidli telefonlar ne kilitlenir, ne virüs girer , ne de uygulamalarda oyunlarda kasar. Ben galaxy gio modelinde benchmark testinde dünyada aynı modeller arasında en yüksek skor almış telefonun sahibiyim. :)

Bu arada büyük avmlerde felan ben bu ara pek iphone göremiyorum. Çoğunluk androide geçti. Özellikle s4 ve note 2 herkesin elinde. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Mert, bu konuları tartışmak zaten gereksiz, eskiden tek cihaz vardı evet, şimdi tonla, hepsi çok iyi, bunu kabul etmek lazım artık, tipiydi mazlemesiydi bunlarla kıyas yapmak anlamsız, Full HD ekran kullanan, bilmem kaç çekirdekli vs. aletler var artık, insanlarda artık bunun farkına varıyor, dediğim gibi, kolay erişilen, çok iyi donanımlı, her isteğe cevap veren ve acaip hızlı gelişen tek sistem şuan android, yarın hopdroid çıksın onada geçeriz, yada ios değişsin onada geçeriz, olay anlattığım gibi.

Şimdi ben HTC One alayım diyorum, yazdığım şartları karşılıyormu? Evet, alacak gücüm varsa alırım, olay bu, bana yetmeyeni niye alayım, yetmeyen kötümü? Hayır, ama benim için yetersiz, yeterli gelen diğerini alır, yalnız hayatın gerçeklerinide görmemezlikten gelmemek lazım artık. :)

Bak benim wildfire S imde cyanogenmod 9 yüklü, yağ gibi ve hiç takılmıyor, 2000 tl. lik cihazla nerdeyse aynı tepkimede ekranı var vs. ama bana yetmiyor artık o ayrı, yani Önder beyin belirttiği olay var, konuyu artık düzgün anlamak lazım.

Yorum bağlantısı

Xperia nın fiyatı düşük ama bu parayı vereceksen bari iyisini al bence, kayda değer sadece 2 model var, One ve S4 diğerleri ı ıhhhh....

Abi s4 okeyledim zaten,bu hafta kargoyla gönderiyorlar.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Şunun şurasında 2-3 aydır androidli tablet kullanıyorum yani hiç androidinn alt versiyonlarını kullanmadım ancak bu işletim sisteminin yaptıkları beni çok memnun ediyor evdeki masaüstünü neredeyse hiç açmıyorum. Eniştemde ise iphone 3gs var "artık başka cihaz kullanmam" derken benim 250 tllik tabletin yaptıklarını görünce elindeki cihazın çok da aman aman bir şey olmadığını anladı... Elbette 3gs eskidi artık ama dediğim ulaşılabilirlik hala androidin en büyük artısı...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şunun şurasında 2-3 aydır androidli tablet kullanıyorum yani hiç androidinn alt versiyonlarını kullanmadım ancak bu işletim sisteminin yaptıkları beni çok memnun ediyor evdeki masaüstünü neredeyse hiç açmıyorum. Eniştemde ise iphone 3gs var "artık başka cihaz kullanmam" derken benim 250 tllik tabletin yaptıklarını görünce elindeki cihazın çok da aman aman bir şey olmadığını anladı... Elbette 3gs eskidi artık ama dediğim ulaşılabilirlik hala androidin en büyük artısı...

3gs eskidimi, ip5 le arasındaki kayda değer farklara bir bak bakalım, (donanım farketmez nasılsa en önemli şey aynı), eskiyen 3gs mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

3gs eskidimi, ip5 le arasındaki kayda değer farklara bir bak bakalım, (donanım farketmez nasılsa en önemli şey aynı), eskiyen 3gs mi acaba ?

Ali abi dediğim gibi ne androidi bilirim ne de iosu... Evdeki bsayara linux pardus vs yükleyip kaldırmışlığım var o kadar... "Eski"den kastım piyasaya çıkışı, teknik özellikleri değil... Misal hiç ios kullanmadım ama beni iphonedan iten ve "kendini beğenmiş marka" hissetiren olay şuydu; herkes (sonymiş samsungmuş vs) cayır cayır mp3 video vs. paylaşırken ioslular bir tek kendi aralarında alışveriş yapıyorlardı. Bu bana ilkel operatör dönemini aklıma getirdi: "sadece turkcellden turkcelle yada telsimden telsime sms vardı"... Sonra anlaştılardı falan filan...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Kısaca, artık doğru yoldasın, ios7 ile zaten iyice andro kopyası olduğu için ip5s alabilirsin, yalnız hala stabil yazılım, süper sağlam ve kaliteli tezini savunma, 5s 4s sonderece narin aletler, İos sadece bir cihaza uygun yapılan bir yazılım, andro ise tonla moarka ve modele hitap ediyor, elbette arada uyum sağlayamanlar olucaktır, bu androyu kötü yapzma, andro ile ios karşılaştırılmaz bile, birisi sadece tekbirşeye odaklı ve gelişime kapalı sınırlı bir işletim sistemi gibi (tıpkı basic gibi gelişme sınırı çok düşük) diğeri ise C+++ gibi ucu açık gelişime açık multi uyumlu bir yazılım, kaldıki şuan örnek verdiğimiz One gibileri daha sağlam cihazlar, yani bu gerekçeleri atık öne sürme, şuan hepsi çok iyi durumda, içlerinde en zayıfları da ip5 ne yazıkki, tabii fiestada ip kullanıcam dersen sen bilirsin, güzel bir özellik, ama tercih etmemde benim için sebeb olamaz, neyse zevkler tartışılmaz diyim, uzatmayayım, sadece öne sürdüğün gerekçeler çoktan eskide kaldı onu bil.  :flowers:

:p

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

S4 mini hakkında malumatı olan var mı?

Kurcaladım biraz. Bence onu alacağınıza biraz daha katıp note 2 alın. :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Anlayamadım Mert, içeri geçen sensin sanırım........

Biz de bunu yedik demeye getirdim, anlaşılmayacak bir şey yok. İçeri geçen kimse değil, ne alaka

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İyi o zaman, yanlış anlaşılma olmasında, videonun sonuna dek izlediysen sözler pek hoş değil, yanlış anlaşılmayacak şeyler koyman daha iyi olur, herkes anlayışlı olmayabilir değilmi!

Neyse, ortada yenecek bir durumda yok, gerçekleri söyledik, ister inan ister inanma...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Xperia Z diğerlerinden kasa sağlamlığı ve su geçirmezlik konusunda 1 adım önde. Sony xmor lens kullanılıyor ve fotoğraf çekimleri oldukça tatminkar.Artı olarak suyun altında da resim çekebilen bir telefon.Başlı başına bu bile alma sebebi.

Xperia Z ile ilgili geçenlerde bir haber okumuştum.Vatandaşın telefonu bozulmuş,sıvı teması diye garanti dışı bırakmışlar :D Gerçi sıvının nasıl temas ettiği önemli ama habere göre ekranına su geldiği için bozulmuş :D 

Yorum bağlantısı

Bir iphone kullanıcısı olarak iphone 5s Eylül gibi satışa çıkacak. Sürekli telefonlarla hasır nesir oluyorum. Arkadaslar sıkışınca hep bana gelirler. Android işletim sistemli telefonları tavsiye etmiyorum. Stabilite güvenlik ve sağlamlık acısından Apple ürünlerini tercih edin derim.

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

İyi o zaman, yanlış anlaşılma olmasında, videonun sonuna dek izlediysen sözler pek hoş değil, yanlış anlaşılmayacak şeyler koyman daha iyi olur, herkes anlayışlı olmayabilir değilmi!

Neyse, ortada yenecek bir durumda yok, gerçekleri söyledik, ister inan ister inanma...

Abi, seni sevdiğim saydığım takılıyorum. Daha önce de takıldım sonra da takılacam :) Video'nun son kısmını duymadmıştım, sen söyleyince şimdi fark ettim. O kısmı görmezden gelip ona göre değerlendirirsen sevinirim.

İster inan ister inanma dediğin kısıma da tırtdroid hala ios a rakip değil :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tamam affettim, ama hiper android tırt ios u döver ve evet rakip değil, rakip aynı sınıftakiler içindir, Android bence iyice olgunlaştı artık, şu ios7 gelsinde görelim, androlaşma varmı yokmu, hem sen HTC one ile ip5 i yan yana koyunca hala ip5 diyebiliyormusun Allah aşkına, ben sadece ip5 daha küçük, rahat taşınır dersen tamam derimde, yoksa kıyasa bile gerek yok, One daha iyidir, hayır diyorsan diyecek sözüm yok, pes diyorum o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Tamam affettim, ama hiper android tırt ios u döver ve evet rakip değil, rakip aynı sınıftakiler içindir, Android bence iyice olgunlaştı artık, şu ios7 gelsinde görelim, androlaşma varmı yokmu, hem sen HTC one ile ip5 i yan yana koyunca hala ip5 diyebiliyormusun Allah aşkına, ben sadece ip5 daha küçük, rahat taşınır dersen tamam derimde, yoksa kıyasa bile gerek yok, One daha iyidir, hayır diyorsan diyecek sözüm yok, pes diyorum o zaman.

Pes edeceksen hayır :D Senin gibi tırtdroid överi yıldıracaksam hayırr :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Över ler pes etmezzz, baksana Ali Bilimumtırtlarıöver bile hala direniyor, ben hayatta pes etmem  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

dikkami çeken bir telefon var bu aralar. General mobile discovery.1.2 Ghz dört çekirdekli işlemcisi ve 1 GB RAM’i var.  http://tr.generalmobile.com/pr/tr/discovery/GmDiscovery.htm fiyatına göre çok iyi işler beceriyor. 600 tl :) . youtube da s3 ile olan karşılaştırılması var. birçok özellikte de önde görünüyor.  http://www.youtube.com/watch?v=zGjXokXFfnc

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu firmanında ilginç modelleri var, fiyatta fena değil, dikkate alınır, zaten hiperdiroid neye girse sonuç iyi oluyor :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

dikkami çeken bir telefon var bu aralar. General mobile discovery.1.2 Ghz dört çekirdekli işlemcisi ve 1 GB RAM’i var.  http://tr.generalmobile.com/pr/tr/discovery/GmDiscovery.htm fiyatına göre çok iyi işler beceriyor. 600 tl :) . youtube da s3 ile olan karşılaştırılması var. birçok özellikte de önde görünüyor.  http://www.youtube.com/watch?v=zGjXokXFfnc

Ben olsam almazdım. Marka, tüm bileşenlerin sağlıklı çalışıp çalışmayacağını belirler. Yani sadece teknik detaylara bakarak, markasını önemsemeksizin telefon veya başka bir elektronik eşya alınmaz. Benim kanaatim bu.

Örneğin, LG Optimus 4X HD modeli. Tüm teknik özellikleri hTC One X ile aynı. Kaynçomda var. Karşılıklı uzun süre testler yaptık, kullanılırlığını denedik. Tarayıcı hızları, uygulama hızları, oyunların açılış süreleri vs.vs. hTC hep üstün geldi. İki telefonu da karşılaştırın, işlemcisinden RAM'ine kadar herşey aynı.

Bu firmanında ilginç modelleri var, fiyatta fena değil, dikkate alınır, zaten hiperdiroid neye girse sonuç iyi oluyor :)

Bence yanlış abi, sebebini yukarıda yazdım. Fiyatı düşük, aynı teknik donanıma sahip, aynı şekilde çalışır diyemeyiz. Ha aradaki fark, fiyatından dolayı göz ardı edilir dersek olabilir.

Yine bilgisayarlar da bu şekilde. Onlarca marka var. Ancak çoğu hep aynı işlemci, aynı RAM, aynı kart gibi donanım yönünden benzer. Ancak bazı markalar hep önde. Bunun sebebi de, servis özellikleri ile bu donanımı ve yazılımı optimum seviyede tutabilmeleri.

Yİne zamanında çok övdüğümüz, benim de üstünde hep durduğum NEXUS 4.

2 GB ram var, One X 'te ise 1 GB. Ek olarak NEXUS'tan daha fazla ram kullanımına sahip. Fakat Antutu gibi programlarla test yaptığımızda, RAM puanı hTC'nin daha yüksek çıkıyor. Bu tip test programları hem çok sağlıklı, hem de önemli değil ama 2 katı RAM miktarı ile NEXUS'un önde olmasını beklerdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...