İçeriğe Yönlendir

Iphone5 & Galaxy S4 & Xperia Z & Htc One

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Mert hele sen htc'nin modellerinin adlarını bi tam öğren, ondan sonra çamur atarsın. Markanın geneliyle, modelleriyle, özellikleriyle ilgili bilgin yok ama ne hikmetse, tek model kullanıp hepsi hakkında fikir sahibi olmuşsun. Bir de doğru hatırlasan :)

Alayını birbirine karıştırmışsın sen, çorba etmişsin :)

Mert'in iPhone 'a geçmeden önceki yorumlarını ve şimdikileri okuyabilirseniz, zaten karanlıktan aydınlığa çıkışın formülünü de öğrenmiş olursunuz. :D

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur

...

Bu arada ben edebiyat ogretmenligi okumuyorum yazabildigim kadar yaziyorum,anlayip anlamamak size kalmis

...

Düzgün bir Türkçe kullanmak için edebiyat öğretmeni olmaya gerek yok. Umarım bir gün düzgün yazmanın önemli olduğunu anlarsın.

Yazdığın birçok şeyin cevabını araştırarak, tarafsızca okuyarak bulursun ama bu konuya hiç girmeyeceğim.

Konuyu dağıttım için kusuruma bakmayın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bana sorunsuz yag gibi akan bir tane android telefon gosterin?

Ne alirsaniz alin bende zamaninda boyle saldirirdim

Galaxy S2,Motorola Motoluxe,Htc Sense,1haftalik hTc wildfire s maceram oldu ve yaklasik 2yildir android telefon kullandim.Ilk 1 yil en ust segment olan S2'yi kullandim ve o zamanlar ondan daha otesi yoktu.Sonuc olarak Ciks olmuyor,beceremiyirlar...Destek veren tek firma var oda Samsung gerisi gercekten kocaman bir tirt...

7guncellemesi ile nemi gelicek? Androiddeki kisa yollar gibi daha kullanisli olucak,bir 3g yi kapatmak icin 4ayri yere girilmeyecek...vs

Androidde o zaman hepiniz 2.3.6 versiyonunu kullanin? 4.2.x surumunun 2.3.6 versiyonundan farki nedir? Ben soyleyeyim size kisayollar ve arayuz,sizin mantiga gore fark yok dersek kimse guncelleme yapmasin...

Bu arada ben edebiyat ogretmenligi okumuyorum yazabildigim kadar yaziyorum,anlayip anlamamak size kalmis

Ikincisi madem muhendissiniz anlamaniz lazim,bir malin degeri neden bu kadar cok duser? Hisse senedi ile ne alakasi var bunun? Ikinci elde cin mali arabalar kaca gidiyor birde vwler kaca gidiyor? Yada 50.000liraya vw ve 50.000liraya renault aldik diyelim,2 yil sonra fiyatlari ne olucak? Vw bin kat daha yuksek olucak sebebini soylemeye gerek varmi?

Zamanina gore kaliteli/fiyat performans oranlari ne ise onlarinda degeri yuksek olur...

Ali abi evet Sahinde pahali ikinci elde,sahin fiyatina onerebilecegim baska bir araba varmi?Sahin iPhone ise Renault 12 Samsung,Ladalarda hTc'dir?

Satis adeti fazla olan + deger kaybetmeyen =Halk tarafindan sevilmis ve deger gosterilen demektir.

Teknik ozelliklerlede karsilastiralim istiyorsaniz hTc ile Samsung'u? Androidde tek adam akilli telefon yapan Samsung ve nokta.

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Mert, boşa çabalama, ip5 den de s4 tende daha iyi One, neden zorluyosun, özellikle ip5 in şansı yok gibi birşey, hem Androidin şahı HTC dir, nasıl bilmezsin anlamıyorum, zamsung tv yapsın onuda Lg geçsin desen tamamda bu olmadı...

Yağ gibi akan HTC One iki nokta üstüsteee : :)

satış adedi falan geç bunları yahu, çok satılan süpermidir, al sana şahin o zaman, yani boş yere zorluyorsun, ölümüne savunma şunu, ben ne diyorum ios ta androda artık aynı kardeşim, aynıııııı, malzeme tip olarak zaten ayfon birincide değil, üzgünüm.

HTC Samsung al birini vur ötekine, ne donanımı yahu, ayrıca ios7 de kısa yolların kısalması ayfona özgü kardeşim, hala ölümüne savunuyorsun, ben tonla kontrol programı yükleyebilirim, ayfon anca bakar, uzatma artık şunu, ikiside aynı diyorum.

Diyebileceğin tek birşey var, Andro donanım ister ve ucuz modelleri isteklerini tam karşılamaz.

İos ucuz donanımdada en süper donanımdada çalışır, zaten düşüğe göre ayarlı ve hepsinde aynı olduğundan farketmez, örneğin bugünün mega bilgisayarında seneler öncesinin Doom oyununu oynarsan deli fps alırsın, ama doom aynı doomdur, sadece yağ gibi çalışır.

Dahada uzatma şu inadı yahu, ikiside aynı işte nedir yani, altı üstü hepsi aynı be kardeşim ...

Not: saldırma falanda yok gördüğün gibi, ikiside iyi, sadece ayfon bana yetmiyor olay bu, ip5s lede büyük ihtimal tip değişmeyecek, anca ip6 ile belki, o zamanada bekleyemem artık, onu o zaman düşünürüz...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

"2012’nin üçüncü çeyreğinde satılan akıllı telefonların yüzde 75’inde bulunan Android, 2012’de Apple’a çok büyük bir fark attı. Yıl içinde satılan 700 milyonu aşkın akıllı telefonun yüzde 68.4’ü Android kullanırken, iOS tabanlı akıllı telefonlar (iPhone serisi) yüzde 19.4’te kaldı."

Şimdi bu veriyi göz önüne alırsak:

700.000.000 x %68,4 = 478.800.000 cihaz

700.000.000 x %19,4 = 135.800.000 iphone

Buna göre android'in gelişiminde yaklaşık 500 milyon kişi katkıda bulunurken apple'da 136 milyon kişide kalacak... Her 10000 kullanıcıdan 1 fikir çıksa andro şuan geriyse bile sırf bu sebepten çok kısa sürede ios'u yakalar( aynı ise ciddi fark atar...) gibime geliyor...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zaten kaçınılmaz sonda bu, bakın asla kötü falan demiyorum, ama hayatın gerçekleri bunlar, eninde sonunda liderler, imparatorluklar yıkılır ve değişir, ios andronun karşısında artık zorlanmaya başladı, bu bir gerçek, kullanıcılar karşılarında değişik şeyler görmek istiyor, andro kullanan markalar 2-3 sene öncesindeki gibi değiller artık, bakınız donanım olarak artık apple değişikliğe gidiyor, belkide ip6 da One ile yada o zaman ne çıkarsa onunla aynı donanıma sahip olucak, tamam ios güzel işliyor ama onunda bir sınırı var, insanların farklı talepleri var, apple satışları düşmüyormu, ip5 le hala karda evet, ama eski karları satışları yok artık, peki bunun sebebi ne Allah aşkına....

Artık firmalar eskisi gibi değil, işide yazılımıda çözdüler, ios ya ayak uydurur yada hacamat olur, bunun başka yolu yoook, bakınız ios7 ile eksiklerini kapamaya çalışıyorlar fakat biryandanda inatları devam ediyor, kendileride durumun farkında, birşeyler yapmazlarsa işleri fena, hep aynı aletle olmuyor bu işler, bakın göreceksiniz sonunda inadı bırakacaklar, mecburlar buna, ip5s te görmeyiz, sanmam ama ip6 da köklü değişiklikler yapmazlarsa işleri zor, şimdilik detay pek yok, parmak izi okuma vs. gibi makyajlarla bu iş olmaz yalnız, parmak izi olayı bile çook eskidi, Motorola örneği ortada hatta atrix var hatırlayın, neyse durum bu arkadaşlar, hiiç tartışmaya vs. ye gerek yok, durum budur, ios ta androda şuan iyiler, eşit sayılırlar, o kadar, tabii şimdilik.....

Ayrıca benim bir takıntımda yok, yarın bakarız tam tersi olur, elma harbiden ilk ayfon gibi devrimsel birşeyler yapar, eskiden olduğu gibi devrimi yapıp sonrasında yerinde saymaz, gider hemen onuda alırım....

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ben başta şunu yazmıştım, konu işletim sistemi değil telefon demiştim gel gör ki iş başka boyuta taşındı andro vs. İos oldu ben de ona nazaran böyle bir bilgi ve fikir paylaştım. Ayrıca samsung gibi sony gibi lg gibi kendi ürettikleriyle bu piyasada var olan üreticiler bence çok daha fazla saygıyı hakediyor bence... Androide gelince kesinlikle çok hızlı ve dikkat çekici şekilde büyüyor ama bu büyümeyi hyundai ye benzetmemek lazım çünkü adroidin geçmişinde accent ls'ler excel,ler yok itibar gayet yerinde...

M805 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Mert şu durumu bir doğru algılamadın, hala aynı yerdeyiz yahu, htc sağlam değil, samsung plastik, o zaman ayfonda kırılgan pencere camından, ip5 cebinde yamuluyor ve çiziliyor.... uzaaar gider, hiçbiri mükemmel değil...

One, ile htc güzel bir hamle yaptı, kabul et, s4 eskiyen tipi, donanım yazılım uyumsuzluğu, rom la bütünleşememe gibi klasik samsung sorunlarıyla geldi, One da rom ağırlıklı geliştirme var, o yüzden stabil ve yağ gibi, yani iyi, buda bu...

Sen olayın geneline bak, apple bu kafayla giderse satışları dahada düşecek, bu gerçek, tonla android modeli olabilir, sen en üst düzey olanlara bakıcaksın, yani denklere, satış adedi falan laf, tabiki elma önde olacak, bu işe önce başlayan ve kitle oluşturan bir firma, ama bu avantajını ebediyyen koruyamayacak, şuan andro açısından üst modellere bakalım.

One-S4-Note2 bunlar en popüler olanlar, ara ve alt modellere bakma, onlar sınıf dışı zaten, üretim amaçları ve kitlesi belli, sen bu 3 modele bak, 3 üde çok iyiler, note2 eskimesine rağmen hemde, bu üç model varken şekilsiz ip5 bana yetmiyor, hem büyük telefon inceleme ve haber sitelerine bir bak, mesela gsmarena ya, 

One en yüksek 8.4 puan

S4  en yüksek 7.2 puan

ip5 en yüksek 5.7 puan

avantaj-dezavantajlarına bir bak, bana ne satış sayısından kitlesinden, sonuca bak, ayfon ortalarda yok bile...

Neyse durum bu, dahada konuşacak birşey yok, yoruldum yahu  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

http://shiftdelete.net/avea/samsung-galaxy-s4-video-inceleme-3_44501-s3.html

Yukarıda verdiğim Çoğu testte S4 diğer telefonlardan açık ara önde. Ben htc one'ı beğenmedim açıkça söyleyeyim. One X bile daha güzeldi.
Bence şu an aklı olan note 2 alır diyorum. Bu fiyata başka bu ayarda telefon bulamazsınız. 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Telefondan ne istediğine bağlı.

Performans istiyorsan saydıklarının içerisinde s4 bir numara. 

Beklerim dersem xperia Z ultra geliyor. intel in 2.2 işlemcisi ile geleceğini okumuştum.

birde yine beklerim dersen note3 çıkacak sene sonuna doğru. 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

HTC'nin kasaları hala soyuluyor mu ısıdan :D

Öyle denmez o, boyasız diyecen :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Öyle denmez o, boyasız diyecen :D

Şirket hattının takılı bi HTC vardı özelde çalışırken, Andro değildi ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Sıfır telefon 3 ayda boyası soyuldu ısıdan :D Şarj olurken de tost makinesi görevi görüyordu ekmek koy kızartsın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şirket hattının takılı bi HTC vardı özelde çalışırken, Andro değildi ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Sıfır telefon 3 ayda boyası soyuldu ısıdan :D Şarj olurken de tost makinesi görevi görüyordu ekmek koy kızartsın :D

Isınır hacı. Amerikalılar ne der bilirsin...

Isınıyorsa, çalışıyor demektir :crazy:

:D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Isınır hacı. Amerikalılar ne der bilirsin...

Isınıyorsa, çalışıyor demektir :crazy:

:D

İp3gs hiç ısınmaz dı rahmetli :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

HTC'nin kasaları hala soyuluyor mu ısıdan :D

Soyulma ip5 e has yalnız  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yav anlatamıyorum ben iphone demiyorum,androidlerin içine en iyisi S4'tür veya note2'dir diyorum. hTc malesef bu sınıfın içinde değil.

Verdiğin puanlar kime göre kim veriyor ?

http://www.youtube.com/watch?v=uXPmrZGoZ9Q

Hızlımı hTc değil,s4 hızlımı hızlı ?

Samsungdaki gibi oyuncaklar varmı? Yok gözlerinle ekrana bakmak,yok ekrana dokunmadan değiştirmek...vs hTC?

Yani neyden dolayı alıyor bu puanları

Kullanıcı yorumlarına göre... samsungtaki oyuncaklar hikaye ve sorunlu, gözle ekrana bakmak sadece gözle, kafanı kullanamıyorsun ve kullanımı saçma, ekrana dokunmadan değişmek gereksiz elimi az miktar uzakta tutacağım diye uğraşacağıma dokunur geçerim, yani pratiklik yok, samsungun tüm modellerinde mutlaka takılma ıkınma sıkınma mevcut vs. yani geç bunlarıı. dırılılırdırılııılııı Meeert :)

Htc gereksiz şeyleri koymamış işte...

Senin gibi düşünüp kendi fikrimide harmanladım, detaylarıda geçtim..

S4 sorunlu ve hep sorunlu kalacak, ahanda yazıyorum bunu unutmayın, kasa eski ve sıkıcı., ben genelde açık havada kullanırım, güneşte görüntü yok resmen, amoled hala bu konuda özürlü...

HTC one yavaştı vs. diyorsun

ip5 şekilsiz ekran ve küçük boyut ve narin yapı soyulan siyah renk ile elendi, 4s güzel ama ios6 da dahil stabilite sorunları başlıyor (elma politikası normal, git 5 yada 5s al diyor)

Note2 fazla büyük, eskidi ve tipini sevmedim....

E ne alacağım ben yahu  :D

5s süslü 5 olacakmış, geçtik, 6 ohooooooooo......

note3 ve xperia z ultra dev gibi geç, tablet alırım tokatlarım, tablet 5" ten büyük olacaksa laptop alırım adam gibi işimide görür oyunda oynarım zaten...

bitttiiiii, peh, yine kaldık telefonsuz  :angry:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

http://shiftdelete.net/avea/samsung-galaxy-s4-video-inceleme-3_44501-s3.html

Yukarıda verdiğim Çoğu testte S4 diğer telefonlardan açık ara önde. Ben htc one'ı beğenmedim açıkça söyleyeyim. One X bile daha güzeldi.

Bence şu an aklı olan note 2 alır diyorum. Bu fiyata başka bu ayarda telefon bulamazsınız. 

Mert şu senin siteye bir bak bakalım, burada ne demişler  :i-ih: özellikle alttaki yorumlarada bak  :D

tonla site, bir sürü kullanıcı yorumuna baktım, ortalamasını alınca çıkan sonuç:

1. One

2. S4

3. note2-ip5 (note2 yi tercih ederdim) ekran büyük olsun deseydim, şuan için note2 nin rakibide yok yalnız...

http://shiftdelete.net/fiyatina-gore-en-iyi-10-android-telefonu-siraladik-45769.html

s4 ün artıları, ek donanım (bana göre gereksiz ve sorunlu elle daha hızlıyım ayrıca) pil çıkıyor, vay beee, sd kart giriyor, buda şart değil zaten, ha birde hızla düşen fiyatı  :D

bana iyi ekran, iyi ses, sağlam kasa stabil yazılım daha iyi multimedya özellikleri lazım, buna uyan One, kısmen uyansa ip5, ip5 te uyan kısım çok az yalnız...

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Kullanıcı yorumlarına göre... samsungtaki oyuncaklar hikaye ve sorunlu, gözle ekrana bakmak sadece gözle, kafanı kullanamıyorsun ve kullanımı saçma, ekrana dokunmadan değişmek gereksiz elimi az miktar uzakta tutacağım diye uğraşacağıma dokunur geçerim, yani pratiklik yok, samsungun tüm modellerinde mutlaka takılma ıkınma sıkınma mevcut vs. yani geç bunlarıı. dırılılırdırılııılııı Meeert :)

Htc gereksiz şeyleri koymamış işte...

Senin gibi düşünüp kendi fikrimide harmanladım, detaylarıda geçtim..

S4 sorunlu ve hep sorunlu kalacak, ahanda yazıyorum bunu unutmayın, kasa eski ve sıkıcı., ben genelde açık havada kullanırım, güneşte görüntü yok resmen, amoled hala bu konuda özürlü...

HTC one yavaştı vs. diyorsun

ip5 şekilsiz ekran ve küçük boyut ve narin yapı soyulan siyah renk ile elendi, 4s güzel ama ios6 da dahil stabilite sorunları başlıyor (elma politikası normal, git 5 yada 5s al diyor)

Note2 fazla büyük, eskidi ve tipini sevmedim....

E ne alacağım ben yahu :D

5s süslü 5 olacakmış, geçtik, 6 ohooooooooo......

note3 ve xperia z ultra dev gibi geç, tablet alırım tokatlarım, tablet 5" ten büyük olacaksa laptop alırım adam gibi işimide görür oyunda oynarım zaten...

bitttiiiii, peh, yine kaldık telefonsuz :angry:

Abi amoled ne zaman güneşte gorunmemis? Ben öğlen 12 de bile son derece net görüyorum note 2 de.

Alali kac ay oldu bilmiyorum ama daha note 2 bir kez bile donmadi sanirim. Ikinma falanda yok. Kullanmayi bilmekle alakali. Ben htcye olan hayranligimi one ile kaybettim. Tam anlamiyla hayal kirikligi. Amoled ekran guneste gorunmuyorsa htc one in ekrani hic gorunmeyecek zaten o da ayri. S4 alan 6 tanidigim var ve hepside teknoloji canavari benim gibi. Su ana kadar hepsi memnun. Tika basa dolu ustelik.

Sahsen su an telefon alacak olsam note 2 ile s4 arasında kalirdim. Cuzdanim note 2 kalbim s4 derdi.

Galaxy Note II Cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ayrica yorumlara takilma abi. Bende gideyim simdi en kral cihaz 3310 yazayim. O da bir yorum. Yorumlar tamamen marka fanatikligine ve o cihaza sahip olma ile alakali.

Galaxy Note II Cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Note 2 büyük ekran sınıfında şuan 1. tamam, note3 te güzel olacak gibi, ama bana büyük geliyor.

Bana 4-5" arasında, multimedya-stabillik-iyi ses- yeterince güncelleme alan, sağlam ve elime alınca kalite hissi veren bir alet lazım, s4 olmadı, ip5 yetersiz, eveet peki ne alayım sence :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bu firmalara ortak olan yok galiba bu başlıkta?..

En iyi tercihi ben yaptım iddiasının da anlamı yok, aksine faydalı olmak istiyorsak herkes kullandığı hacetin olumsuz tarafını yazsın da bilelim, her hacetin olumlu tarafı her köşede bangır bangır bağırılıyor zaten...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...