İçeriğe Yönlendir

Iphone5 & Galaxy S4 & Xperia Z & Htc One

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Önder Kuru

Arkadaş 15 sene evvel ortada doğru dürüst telefon yoktu filmlerde bile nokia 8110 uzay aracı gibi duruyordu, şimdi internete bağlanamayan, foto çekemeyen, grafikli oyunu olmayan, mp3 çalmayan vs. vs. telefon kalmadı hala beğenemiyoruz... :p :p :p

Telefon kamerası konusunda vakti zamanında sony-ericsson K750i ile bir deneyimim oldu, telefonu 2. el almıştım yanında x-60 flash vardı harici, zifiri karanlıkta auto-f. 2 mp kamera ile şahane fotoğraf çekiyordu ama flashı çıkarınca ev ortamında bile rezildi. Yani kameralar kaliteli de olsa flash güçlü değilse maalesef gece fotolarının alayı tırt çıkar bence... :yes:

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Telefon kamerası konusunda vakti zamanında sony-ericsson K750i ile bir deneyimim oldu, telefonu 2. el almıştım yanında x-60 flash vardı harici, zifiri karanlıkta auto-f. 2 mp kamera ile şahane fotoğraf çekiyordu....

:good1: Ahh k750i ah!  sıfır alıp 7 sene kullandım çok memnundum gerçekten. Onun hatrına xperia tipo aldım zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yok arkadaş, oturup iyice inceledim, tonla video izledim, bana çokta büyük olmayacak bir cihaz lazım, note2 tamam, fakat büyük, tablet alırım onun yerine, neyse One ile ip5 e birkez daha baktım, ip5 ekran dan kaybetti, yazılımı dikkate almadım, bir artısı yok oen a göre, One birtek kamera konusunda az daha güncelleme aldımı iş tamamdır, diğer konuların hepsinde tf5 i geçti bence, yağ gibi alet, daha da düşünmeyeceğim, tf5s gelsede acaip kazık olcağından zaten elendi, alınacak cihazlar, One-S4-ip5-Note2, note2 fazla büyük o yüzden eledim, kalanların içinde en uygun hatçe çıktı, şimdilik fikrim bu :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

:good1: Ahh k750i ah!  sıfır alıp 7 sene kullandım çok memnundum gerçekten. Onun hatrına xperia tipo aldım zaten

İlk evvel K700i vardı, sonra samsung'un 2005 yılında ödüllü tel. almıştı babam 12x50 Tl'ye 2 ay dayandım 2 ay sonra 100 TL üstüne verip K750i aldım 2010'a kadar kahrımı çekti, şu an yeğende var (12 yaşında) çağrı geldiğinde hoparlöründen çıkan gelen çağrı sesindeki kalitesine hala hayranım... Sırf o yüzden ne S3 ne S4 ne de diğerlerine bakıyorum ilk önce sonylere kayıyor gözüm hatta gold.com.tr 'de xperia ion LT28 e sepette bekliyor...

Yok arkadaş, oturup iyice inceledim, tonla video izledim, bana çokta büyük olmayacak bir cihaz lazım, note2 tamam, fakat büyük, tablet alırım onun yerine, neyse One ile ip5 e birkez daha baktım, ip5 ekran dan kaybetti, yazılımı dikkate almadım, bir artısı yok oen a göre, One birtek kamera konusunda az daha güncelleme aldımı iş tamamdır, diğer konuların hepsinde tf5 i geçti bence, yağ gibi alet, daha da düşünmeyeceğim, tf5s gelsede acaip kazık olcağından zaten elendi, alınacak cihazlar, One-S4-ip5-Note2, note2 fazla büyük o yüzden eledim, kalanların içinde en uygun hatçe çıktı, şimdilik fikrim bu :)

Hayırlı olsun abi :bravo: yoksa benim eski K750i'yi(bataryası bozuk gerçi) getirecektim az daha... :p

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Abi beni dinle. Git yakınlarda teknosa felan varsa alıcı gözüyle bak. Hatta bir tanıdıkta varsa ödünç iste. Biraz kullan diğer telefonlara bakmazsın cidden. Htc one bana çok cazip gelmedi açıkçası karşılaştırınca. Note 2 şu an f/p oranına bakılırsa 1. sıraya yerleşir. 1300 tl limangoda. Önyargını kır. Ben aldığımda dalga geçenlerin hepsi kullanınca şimdi note 2 sahibi oldu.  :) İnanki değmez one o kadar paraya. Kullandım biliyorum. Aynı işi note 2 yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi beni dinle. Git yakınlarda teknosa felan varsa alıcı gözüyle bak. Hatta bir tanıdıkta varsa ödünç iste. Biraz kullan diğer telefonlara bakmazsın cidden. Htc one bana çok cazip gelmedi açıkçası karşılaştırınca. Note 2 şu an f/p oranına bakılırsa 1. sıraya yerleşir. 1300 tl limangoda. Önyargını kır. Ben aldığımda dalga geçenlerin hepsi kullanınca şimdi note 2 sahibi oldu.   :) İnanki değmez one o kadar paraya. Kullandım biliyorum. Aynı işi note 2 yapıyor. 

Önyargı yok canım, note2 büyük geliyor, tek sebeb bu, ama gidip bakacağım, daha önce note u kurcaladım, heyecan vermedi bana ama note2 yede bakarım tabii :)

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

Merhabalar ,

burayı bir okuyun hatta bu siteden her şeyi öğrenebilrisiniz.

http://www.andronova.net/2013/07/08/android-4-2-2-sonrasi-htc-oneda-kilit-ekrana-widget-nasil-eklenir/

birde kamera konusunda içim rahat olsun dersen ozaman lumia 920 tek geçerim hele gece çekimleri geçtim gündüz çekimleride aynı on numara ben çok memnunum .windows 8 yei olduğu için uygulama konusunda zayıf ama kötü değil .kablosuz şarj özelliği var 8.7 purewiev kamera varda var daha ne olsun 

http://www.nokia.com/tr-tr/urunler/telefon/lumia920/teknik-ozellikler/ burdan da inceleyebilirisiniz .. birde yeni yazılımla lumia 920 -yeni çıkacak olan 925 in kamera özelliklerini alacak yani smart kamera ki lumia hareketli resim,akıllı çekim internet üzerinden resimleri paylaşma bedeva navigasyon ki ömür boyu (internete ihtiyaç duymadan)daha varda var istersen 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Merhabalar ,

burayı bir okuyun hatta bu siteden her şeyi öğrenebilrisiniz.

http://www.andronova.net/2013/07/08/android-4-2-2-sonrasi-htc-oneda-kilit-ekrana-widget-nasil-eklenir/

birde kamera konusunda içim rahat olsun dersen ozaman lumia 920 tek geçerim hele gece çekimleri geçtim gündüz çekimleride aynı on numara ben çok memnunum .windows 8 yei olduğu için uygulama konusunda zayıf ama kötü değil .kablosuz şarj özelliği var 8.7 purewiev kamera varda var daha ne olsun 

http://www.nokia.com/tr-tr/urunler/telefon/lumia920/teknik-ozellikler/ burdan da inceleyebilirisiniz .. birde yeni yazılımla lumia 920 -yeni çıkacak olan 925 in kamera özelliklerini alacak yani smart kamera ki lumia hareketli resim,akıllı çekim internet üzerinden resimleri paylaşma bedeva navigasyon ki ömür boyu (internete ihtiyaç duymadan)daha varda var istersen 

lumia920 kameraya tamam, daha ne olsun kısmı ise çook uzun bir liste, win8 in 18 olması lazım, daha yolu uzun, istediği kadar iyi çeksin, fotoğraf dslr olucak, telefonla foto olmaz, ekranda iyi olsun yeter, bastırmam yani.

Navigasyon falan bunlar androda basit işler, internet olmadan çalışan tonla program var, nokia zayıf bu konuda, üzügünüm lumia akıllı sınıfına henüz girmiyor...

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

lumia920 kameraya tamam, daha ne olsun kısmı ise çook uzun bir liste, win8 in 18 olması lazım, daha yolu uzun, istediği kadar iyi çeksin, fotoğraf dslr olucak, telefonla foto olmaz, ekranda iyi olsun yeter, bastırmam yani.

Navigasyon falan bunlar androda basit işler, internet olmadan çalışan tonla program var, nokia zayıf bu konuda, üzügünüm lumia akıllı sınıfına henüz girmiyor...

:)

ozaman ali arkadaşım bağırıyor alma diye ama ben samsung yada htc al derim başka da demem yani 

bu olay yanlış anlamayın  ama çok uzadı ve kafanız o kadar karıştı ki siz bile mi acaba diyorsunuz diye diye düşnüyorum. Bence gidin yakından bakın hangisinin şeklini beğendiniz alın geçin.Ama iphone 5 alırsanız kendi adıma üzülürüm çünkü evde tv kumandası vardır sanırım bir tane daha alıp bir de üstüne 2000 tl para vermenin bir anlamı yok :biggrin: 

şimdiden doğru karar vereceğinize eminim ve hayırlı olsun  :)  :bravo:   

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

i phone 4s veya 5 gerisi yalan...hala 4s ler 1600 tl den gidiyor.al samsung 6 aysonra %70 değer kaybı yaşa....

%70 çok oldu %40 olarakdüzelttim..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

i phone 4s veya 5 gerisi yalan...hala 4s ler 1600 tl den gidiyor.al samsung 6 aysonra %70 değer kaybı yaşa....

%70 çok oldu %40 olarakdüzelttim..

Değer kaybı olarak bakarsan zaten baştan yanlış yaparasın, fiyatının düşmemesi süperlik değil bizdeki alıcı kitlesi, 4s i bırak 5 bile bizi kesmiyorken ne ayfonu :)

hem değer kaybı nedir, ben alırım 3-4 seneye yakın kullanırım, araba alırım en az 10 sene kullanırım, bunların 2. eli düşünülmez yani, ha ne zaman düşünürsün, 8-10 ay kullanıp sürekli yenileyeceksen olabilir, ama bunu yapacak güçteysen zaten zengin adamsındır, 3 e 5 e bakmazsın, yani bu işte hikaye...

4s-5 gerisi yalan evet, ip3 ve ip4 modellerini kastettin sanırım, One s4 gibileride mi geri oluyor yani, şu inadı bırakın artık, bakın tonla şey yazmışız, diyoruzki artık hepsi süper, ufak tefek şeyler dışında alayı iyi, siz hala 3-4 sene önceki duruma göre konuşuyorsunuz..

Bana uygun olan hangisiyse onu alırım, şuan 4-5" civarı çok iyi ekranlı sağlam donanımlı stabil çalışan sağlam karimatik ince bir cihaz lazım, buna uyanlar S4 (kısmen), One, hadi sınırda ama Note2, bir iki model daha eklenir ama ayfon kurtarmıyor ne yazıkki :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi nerde 2150 tl 4 ay önce 1800 lira idi mediamarktta iPhone 5...

Mert sende bırak aklını karıştırma hTc one falan,hTc zaten adam akıllı telefon yapıyor olsaydı patlar gider piyasanın altını üstüne çevirirdi bunca yıl boyunca.Adamlar tablet Dünyasından bile çekildiler baktılar iş yapamıyorlar,senin note2 çok ama çok daha kaliteli bir telefon ona göre :)

Vay be Mert? :) Android de android derken, bu günlerini de gördük.

Kaç tane üst düzey hTC kullandın da markayı ezip geçiyorsun böyle?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ya Ali abi bırak Nokia falan fistan....

Sana 3 seçenek sunuyorum.

1-iPhone 5

2-iPhone 4S

3-Galaxy S4

gerisine bakma bile ya bakma...

hani One, One s4 ten iyi birkere, hadi ayfonu anladıkta One ı silme bari, hem sıralamanda yanlış, dur doğrusunu yazayım :)

1- One

2- S4

3- ip4s

4- ip5

hadi yumuşatırsak en son bu olur :)

3- ip5

4- 4s

bari böyle yazda olsun :)

ip5 o acaip ekranla nasıl uygun yahu, daracık kardeşim, içlerinde tipi en kötü olan bu, dikkat et sadece tipi ve ekran şekli olarak kötü.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ne oldu sizin evo 3D'ler? Ne oldu Galaxy S2'ler?

Ne oldu hTC Sense? Ne oldu Galaxy S2?

İleride de ne oldu hTC one? Ne oldu  s4 diyeceğiz?

Yurt dışında Verizon hTC Sense bile kullandım :) Varmı daha ötesi yok? hTc o zaman ney ise şu anda da o.Kaç tane one satıyor? Yani bu kadar hem iyi hemde ucuz hemde tipi güzel ama insanlar neden almyor? Satış stratejisimi? Bence alakası yok...

Androidmi üretiyor windowsmu üretiyor ne olduğu belli değil...

Mert, ayfonda güzel, ama yetmiyor işte, ilerde ne olduya gerek yok, 3-3gs-4-4s yalan oldu bence, bunlara hala s4 ten One dan iyi diyorsan tek bir açıklaması var.

ios hep aynı, 3gsi de 5 ide, ne donanım olursa olsun hep aynı, 3gs kullananda 4s kullananda hemen hemen herşeyi ile 5 in yaptığı gibi yapabiliyor, olayda bu zaten, hala satılmalarının ve fiyatlarının yüksek olmasının temel sebebide bu (alıcı kitlesindeki düşüşüde görelim ama), yoksa süper olmaları değil.

androda iş farklı, eski modeller şimdikilerin yaptığını ayfona göre çok daha eksik olarak yapıyor (ama baya eski modeller ve ucuzlar mesela benim wildfire gibi), buda eskileri daha kolay elememize, direk yeni modellere heves etmemize sebeb oluyor, bunda tonla marka ve modelin olmasıda etken tabii....

İnsan sürekli değişiklik, farklılık ister, doğamız böyle, bu sebeble andro şimdilik beni daha cezbediyor, çıkan her yeni ayfondaki farklılıktan çok daha fazla şey andro kullanan cihazlarda var, çeşit var model var, buda insanı cezbediyor bana göre, ben ayfona baktığımda hele o menü tuşuna bastığımda, amaaan yinemi aynı demek istemiyorum, anlatabildimmi,  ios kötü demiyorum dikkat et, farklı bir durum bu, belki androda aman aman farklarla gelmiyor ama çok fazla marka olması, acaip modeller çıkması, çeşitlilik daha cezbedici, ayfon... ayfon işte, sanırım anlatabildim.

Hem HTC satılmıyor tezinde yanlış, ayrıca tüm  dünyada ayfonun hem alıcı kitlesinde hem fanlarında hemde resmi satışlarında düşüş var, özellikle ip5 le bu dahada hızlandı, bundan ne anlam çıkıyor? Ayfon taraftarlarıda artık yenilik istiyor, karşısındaki tükkanda envayi çeşit çok iyi seviyede mal varken, tek markanın benzer ürünleri artık onlarıda sıkmaya başladı, olay bu işte, apple ya köklü bir değişikliğe gidecek yada bu düşüş sürecek, dünya böyle Mert, ya uyum sağlarsın yada ezerler...

Örneğin Rolex saat, çok iyidir, pahalıdır prestijlidir değilmi, bunun alıcı kitlesi 2 tiptir, 1. tip rolex çidir, bunu kullanır başka şey almaz, paralı adamlardır.

2. tip yine paralı adamlardır, rolex alır kullanır ama bir süre sonra değişiklik ister, gider patek philiipe-longhine gibi farklı ve çok iyi markalarıda kullanır, hatta gider seiko bile alır, ama aldığı model baba modeldir, hepsi çok hassas ve aynı işi yapan kaliteli markalardır.

İşte biz bu 2. tipte olan kesimiz. O yüzden ayfon bize yetmez azizim  :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ne oldu sizin evo 3D'ler? Ne oldu Galaxy S2'ler?

Ne oldu hTC Sense? Ne oldu Galaxy S2?

İleride de ne oldu hTC one? Ne oldu  s4 diyeceğiz?

Yurt dışında Verizon hTC Sense bile kullandım :) Varmı daha ötesi yok? hTc o zaman ney ise şu anda da o.Kaç tane one satıyor? Yani bu kadar hem iyi hemde ucuz hemde tipi güzel ama insanlar neden almyor? Satış stratejisimi? Bence alakası yok...

Androidmi üretiyor windowsmu üretiyor ne olduğu belli değil...

Mert hiç bir şey olmadı EVO3D'ler? Ne olacak? Yani neyini soruyorsun anlamış değilim.

Sadece soru sorarak haklı olduğunu mu kanıtlamaya çalışıyorsun.

Ahmet Kıyak hala Evo3D kullanıyor, sorununu duymadım.

Benim Evo3D'yi burada arkadaşıma sattım, hala kullanıyor, sıkıntısını duymadım.

Galaxy S2 hTC olmadığı için cevap veremiyorum, ne olmuş S2'lere?

hTC Sense 'e bir şey olmadı, 5 sürümü çıktı işte, Zoe falan, hala sorunsuz ve komple bir arayüz olarak çalışıyor.

Verizon hTC Sense neymiş çok merak ettim, bilmediğim bir model falan olsa gerek? Öyle bir model mi varmış. Ayrıca onun daha üstü olmadığını nasıl anladın? hTC international sitesine gir, üstü - altı var mı öğren.

Sadece sorular sorarak haklı çıkamazsın. noldu 3GS, noldu 4, noldu 4s mi demem lazım şimdi? Tam olarak neyi sorguladığını yaz da anlayalım.

Yorum bağlantısı
Berker Çelik

2010 dan bu yana iphone kullaniyorum su anda da iphone 5 im var. HTC one cok begendigim bir telefon. Ciddi bir fark olmaz, Ford focus mu Opel Astra mi gibi bir soru hepainin bir artisi bir eksisi var. Telefondur en nihayetinde kim hangi telefonu 10 sene kullaniyor ki zaten, alinir kullanilir begenilmezse satilir, yenisi alinir, yenisi cikar yenisi alinir. Akliniza hangisi yatiyorsa o alinir.

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Değer kaybı olarak bakarsan zaten baştan yanlış yaparasın, fiyatının düşmemesi süperlik değil bizdeki alıcı kitlesi, 4s i bırak 5 bile bizi kesmiyorken ne ayfonu :)

hem değer kaybı nedir, ben alırım 3-4 seneye yakın kullanırım, araba alırım en az 10 sene kullanırım, bunların 2. eli düşünülmez yani, ha ne zaman düşünürsün, 8-10 ay kullanıp sürekli yenileyeceksen olabilir, ama bunu yapacak güçteysen zaten zengin adamsındır, 3 e 5 e bakmazsın, yani bu işte hikaye...

4s-5 gerisi yalan evet, ip3 ve ip4 modellerini kastettin sanırım, One s4 gibileride mi geri oluyor yani, şu inadı bırakın artık, bakın tonla şey yazmışız, diyoruzki artık hepsi süper, ufak tefek şeyler dışında alayı iyi, siz hala 3-4 sene önceki duruma göre konuşuyorsunuz..

Bana uygun olan hangisiyse onu alırım, şuan 4-5" civarı çok iyi ekranlı sağlam donanımlı stabil çalışan sağlam karimatik ince bir cihaz lazım, buna uyanlar S4 (kısmen), One, hadi sınırda ama Note2, bir iki model daha eklenir ama ayfon kurtarmıyor ne yazıkki :)

elma ile armutu kıyaslamamak lazım...apple in pazar payı belli,samsungun belli...ben ikisinide kullandım ve tek gerçeğin apple olduğunu gördüm...bu yüzden evimde ipod,iphone 4s,iphone 5,ipad 3.nesil,apple tv var..bir işletim sistemi bu kadar uyumlu ve kolay olamaz....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

elma ile armutu kıyaslamamak lazım...apple in pazar payı belli,samsungun belli...ben ikisinide kullandım ve tek gerçeğin apple olduğunu gördüm...bu yüzden evimde ipod,iphone 4s,iphone 5,ipad 3.nesil,apple tv var..bir işletim sistemi bu kadar uyumlu ve kolay olamaz....

Sana birşey dememe gerek yokmuş anladım, hala elma-armuttaysan sana mono uyumlu sisteminle mutululuklar....

Bende evimdeki smart tv im ve izlediğim ip yayınlarımla ve multi uyumlu donanımımla mutluyum, izlerken elmada yiyebiliyorum üstelik.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Biri bana ios'la yapıp da andro ile yapamadığı yada tam tersi andro ile yapamayıp ios'la yaptığı işlemleri yada uygulamaları anlatabilir mi? 4-5 ay sonra ben de telefonu akıllandıracağım referans olur... Mesela eskiden samsung'un standart işletim sistemini beğenmezdim; mesaj sesi değişmezdi, hem titreyip hem çalmazdı, sms yazarken noktalamalar sıkıntıydı, ama nokiada melodi bile yapılırdı, "oyun" vardı, sony ericcsonlarda uyarı ışıkları vardı menüsü daha kolaydı vs... gibi...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hemen hiiç araştırmadan detaya inmeden bakalım, mesela ios7 ile gelmeyen muhteşem devrimsel özellikler, adam gibi yapsınlar gider iphone alırım, ama şuan için kurtarmıyor, üzgünüm.

Main disadvantages

• Very iTunes dependent for uploading files and multimedia
  • No open file system means you often have to duplicate files
  • Limited integration of 3rd party social networks and services
  • No widgets
  • Air Drop works only between selected iOS 7 or later running devices
  • No lockscreen shortcuts (besides those in the Control Center)
  • Very basic camera UI with limited features and settings
  • Limited codecs support
  • iTunes radio only works in the US

eklenen iyi özelliklerde androidden mecburen örnek alınarak konulmuştur, mecburen, burası önemli....

Devrimsel mega yeni özelliklerde bunlarmış, görüldüğü gibi android çok fena halde geri kalmış, baksanıza şu muhteşem ios7 ye...

Key features

• Complete UI overhaul with adaptive colors and system-wide Back swipe gesture
  • New system icons and folders, animated icons available
  • System-wide parallax effect
  • Dynamic wallpapers
  • Control Center with toggles, multimedia controls and shortcuts
  • Updated Notification Center with three tabs
  • All apps multitasking with new card interface
  • Updated Safari browser with unified search filed
  • iTunes radio
  • AirDrop file sharing
  • Inclinometer within the Compass app
  • Camera filters with live preview and new square mode
  • New Photos app with better photo organization, picture editing
  • Weather app with live weather animations
  • Updated Maps with Night mode and Turn-by-Turn walking directions
  • New Siri interface, new supported commands, new voices
  • Contact Blacklist
  • FaceTime audio
  • Activation lock
  • Automatic app update
  • Cellular data usage breakdown
  • Chinese-English, Italian, Korean and Dutch dictionaries
  • iOS in the Car coming in 2014 in selected cars

Daha bu mega özelliklerde gelmemiş durumda, bunuda unutmayın, ios6 hala tokadı atıyor androya :) zavallı androda bu özellikler zaten yok, bunların hiper detaylısı var ama takılıp duruyor diyorlar, zavallı andro vah vahh....

Biz diyoruzki, artık hepsi iyi, siz diyorsunuzki, hayır bu daha iyi ve kesin iyi, yanına bile yaklaşılamaz, yok böyle birşey kardeşim, hiçbiri babamın firması değil, inatla budur demenin temeli nedir, evet iyi ama buda iyi, hatta daha iyi yanlarıda var, armut portakal kayısı demek ne demek, artık alayı aşılı aşılı, görün artık şunu arkadaşlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik
(düzenlendi)

Sana birşey dememe gerek yokmuş anladım, hala elma-armuttaysan sana mono uyumlu sisteminle mutululuklar....

Bende evimdeki smart tv im ve izlediğim ip yayınlarımla ve multi uyumlu donanımımla mutluyum, izlerken elmada yiyebiliyorum üstelik.....

iOS ile Android günlük kullanım ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamaktadır. Yani iPhone vs. Samsung Galaxy kıyaslaması yapmak bir yanda oldukça mantıksız bir harekettir. Örneğin Samsung ve HTC telefonlarını kıyaslayabilirsiniz. Çünkü ikisi de aynı işletim sistemini kullandıklarından dolayı tek farkı tasarımları ve donanımsal özellikleri olacaktır. Ancak bu durum iPhone için geçerli değildir. iPhone 5 cihazının Samsung Galaxy S3’e nazaran daha stabil çalışması, donanımsal olarak geride olmasına karşın işletim sisteminin ne kadar etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Bu bağlamda iOS, donanımlarla tam uyumlu çalışarak binlerce uygulama açılmış olmasına rağmen donmaması ne kadar değerli bir işletim sistemi olduğunu kanıtlamaktadır.

iOS, Apple ürünlerinin hemen hepsiyle birlikte kullanıldığında çok daha büyük işlev görmektedir. Örneğin iPad ve iPhone sahibiyseniz iCloud özelliği sayesinde iki cihazı aynı anda yönetebilirsiniz. Herhangi birine gelen bildirim veya yüklediğiniz uygulama otomatik olarak bir diğerine de yüklenecektir. Günümüzde bu ilişkiyi yakalayabilmiş marka neredeyse yoktur. iOS kapalı kutu olması, yani dışarıdan gelebilecek zararlı içeriklere karşı tam korumada olması tercih sebepleri arasında çok önemli bir yer tutar. İşleriniz veya özel notlarınızı güvenli bir şekilde tutmak istiyorsanız iOS tercih etmelisiniz. Günümüzde iOS cihazlarına virüs girme ihtimali yoktur. Bu özelliği de Apple telefonlarını, tabletlerini ve bilgisayarlarını alanında her daim en üst sıraya çıkarmaktadır. Apple kurucusu Steve Jobs’un vefat etmesine rağmen Apple çizgisinden ödün vermemiş, iOS sayesinde kullanıcı memnuniyetini her daim en üst seviyede tutmayı başarmıştır.

alıntıdır.

tarihinde Uğur Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Uğur bey hala aynı yerdesiniz, dediğiniz şeylerin hepsi androide fazlasıyla ve daha çeşitlilikte ve tüm cihazlarla windowsla vs. uyumlu biçimde vardır, ayrıca HTC One ip5 t ten bile daha hızlı, aynı stabiliteye sahip ve daha sağlam, daha iyi ekrana sahip bir cihazdır, siz hala aynı tutumu sergiliyorsunuz, dediğiniz tüm özellikler zaten bu aletlerdede var, hemde sizdeki uyumdan çok daha fazla cihazı kontrol edebilirsiniz, ben One ile tüm uzaktan kumandalı cihazları kontrol edebildiğim gibi, smart özellikli bir tv yide rahatça kontrol eder, ağa bağlı tüm biligisayar ve bağlı cihaz ve ara birimlere erişebilir, hepsiyle kısıtlama olmadan dosya transferinden medya uygulamalarına nerdeyse tüm formatlardaki dosyaları çalabildiğim gibi daha bir sürü şeyi sorunsuz yapabilirim, kısaca senin saydığın şeyleri çok rahat ve fazlasıyla yapabiliyorum zaten...

Kısaca boş yere tartışıyoruz, yazdıklarınızın tamamını fazlasıyla zaten yapıyor bu cihazlar, ne ayfonu ne elması, bırakın artık bu gerekçeleri...

Sana basit bir örnek, HTC One aldım kutudan çıkardım, eski telefonumdaki tüm uygulamaları rehberi dosyaları ayarlı vs. aktarmak istiyorum, tüm android cihazlardan bunu tek tuşa basarak anında yaparım, daha bitmedi, eski telefonum ayfonun herhangi bir serisinden olsun, onada bağlanır aynı şekilde herşeyi alırım, bunun gibi güzel özelliklerde var yani, siz inatla hala bana apple ın cihazı şöyle böyle diyorsunuz, evet öyle çok iyi, fakat bende diyorumki dediğiniz herşeyi ben zaten daha önceden ve daha kapsamlı olarak zaten yapıyordum (daha gelmeyen ios7 niz bile hala eksik), kısaca fark yok, siz neden hala erişilmez alettir havasındasınız anlamış değilim.

Bakın iyi güzel elma iyi diyorum, ama diğeride çok iyi ve aynı işi aynı şekilde yaptığı gibi elmadan çok daha kapsamlı nerdeyse herşeyle entegre olabilen bir sistem, bunuda gör lütfen, boş boş tartışmayalım artık, oda süper buda süper sonuçta, kısa süre içinde bu lafın "o da süper bu dahada süper " olarak değişeceğinide ahanda buraya yazmadan edemeyeceğim yalnız, hiç kusurumada bakma, hayatın ve teknolojinin gerçeği bunlar, hiçbir imparatorluk ilelebet ayakta kalamayacağı gibi elmada sonunda kaçınılmaz sonla karşılaşacak, daha sonra androda bu sona gelecek, belkide androdan sonra hipernova diye birşey çıkacak ve alayını ezecek, o yüzden boşa tartışmayalım, oda iyi buda iyi, öne sürdüğünüz en ufak özellikten en büyüğüne kadar tamamı ve fazlası artık androdada var, olay bitti, isteyen istediğini alsın, ikiside iyi, ikiside birbirini dövemez. Şimdilik.....

Not: Öyle bir anlatmışsınızki " Apple ürünlerinin hemen hepsiyle birlikte kullanıldığında çok daha büyük işlev görmektedir. Örneğin iPad ve iPhone sahibiyseniz iCloud özelliği sayesinde iki cihazı aynı anda yönetebilirsiniz." vay beee, görende sanırki apple ürünleri birleşince Voltranı oluşturur, androda birleşince Optimus Prime oluyor diyorlar  :D  

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Mert, 3gs e ios7 gelse ne olur, ip5 e gelse ne olur, ios7 hala eksik, bak üstte yazmışım, yani elmada yazılım desteği ömürlük olsa ne yazar, adam gibi gelen birşey yok ortada, gelenlere bak, tek tük, yerim böyle desteği yahu... ayrıca her gelen özellik alt modellerde çalışıyormu? Benzer durum androdada var, yani al birini vur ötekine durumu var, elmanın tip, ekran gibi avantajlarıda mazide kadığına göre... Tartışacak birşeyde yok, artık ikiside aynı seviyede diyelim bitsin olay, bende bıktım vallahi, ne bu yaz yaz....

Bana ince, yeterince büyük ekranlı, stabil ve hızlı, herşeyle uyumlu bir cihaz lazım, bunu apple şuan için karşılamıyor o yüzden almıyorum, başka sebebi yok, One karşılıyor onu alayım diyorum, bu kadar basit, yarın ip5s çıkar, hah bu der ona geçerim, hangisi cazipse ona yani, geriye şu süperdir, böyle turbodur denecek birşey kalmadı, her ikisininde eksikleri yada fazlaları var, ortlama alınca sonuç berabere nasılsa... (şimdilik)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İos6 da olupta 7 de olmayan ne var acaba? Hayır yazılım yani bu sonuçta, donanım değil. Ne ekleyebilirsiniz ki? Merak ettim. İos7 betalarına bakılırsa baya sorunlu olacak gibi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...