İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerama Yansıyan Korkunç Kaza

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Bu tarz kişiler çok piyasada. Focus varken ataç ayrımı yoktuda fiesta da paso kilardan taci yiyorum. Allahtan gidip eğitim aldıkta bazı şeyleri önceden biliyoruz. Bu tar hareketleri yeri geldi bizde yapıp kaA tehlikesi atlattık suçlu veya suçsuz fark etmez trafikteki herkes kaza olasılığını göze alıp yola çıkıyor. Kader de var ise kaçınılmaz.

Sami senin arbayı ıslatmışmıydık ? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Sami ucuz atlamışsın dostum ... içim sıkıldı izlerken... Bayramda bursa otobanında bir danada bu şekilde bir kaza yapıyordu zor kaçtım ama şanslıydı bir sağa bir sola kayıp toplayıp devam etti. 

Kamera sürekli kayıtta mı geziyorsun? Evet se geceleri söküp üşenmeyip sabah takıp açıp yola mı çıkıyorsun? 

İkinci sorum ise 106 sahibine bu video yu ulaştıracakmısın? 

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Geçmiş olsun Sami. Biraz ağır olacak belki ama keşke golfteki geberip gitseydi. Bir dahaki sefere başka birini öldürmeyeceğini bilirdik böylece. Bu şekilde araç kullananlar yaşamasın. Zorunlu haller dışında (hasta/yaralı yetiştirme vb) o da önlemlerini alarak tabii, bu şekilde gidenlerin Allah her daim versin cezasını. 

Bu arada, aradım buldum; konu şurada: http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/235669-ara%C3%A7-kameramdan-yans%C4%B1yanlar/

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami ucuz atlamışsın dostum ... içim sıkıldı izlerken... Bayramda bursa otobanında bir danada bu şekilde bir kaza yapıyordu zor kaçtım ama şanslıydı bir sağa bir sola kayıp toplayıp devam etti.

Kamera sürekli kayıtta mı geziyorsun? Evet se geceleri söküp üşenmeyip sabah takıp açıp yola mı çıkıyorsun?

İkinci sorum ise 106 sahibine bu video yu ulaştıracakmısın?

Anil kamera surekli kayitta, arac calisinca baslayip durunca duruyor.

Sokup takmiyorum uzerinde surekli.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Sami, geçmiş olsun öncelikle. Ucuz atlatmışsın gerçekten. Allah daha beterinden korusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami, hareket sensörü var mı? Yani araç park halindeyken, kamera kapalıyken, önde hareket algıladığında kayda başlıyor mu? Televizyonda markasız çin malı dandik bir kamera satan sunucu böyle bir özellikten bahsetti, şaşırdım doğrusu.

Abi kamerada 3 4 ayri cekim modu var ama sadece hareket halinde cekim yapani kullaniyorum ben..

Hiz sensoru var ama harici Gps takmak gerekiyor onunla birlikte suratini ve koordinatlarini gosteriyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Sami'nin araç kullanımında bir şey göremedim ben. Yol tamamen bölünüş bir yol , makas yok , hızlı gibi geliyor ama kamera açısından kaynaklandığını düşünüyorum. Hız 110 civarı istanbul' da normal. 

Tem hariç istanbul geneli 70 KM/S hız sınırı

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami araç kameran ile ilgili bir konu falan var mı? Çok beğendim sistemi.

Mert konu yok sanirim. Bir ara satacaktim ozaman konu acmistim ama sonradan vazgectim.

Kore mali bir urun Tr de yok suan. Kameranin asil amaci arac icin olmasi. Kaza yapildiginda kaza raporu felan tutuyor vurmanin sensore verdigi etki ile..

Tem hariç istanbul geneli 70 KM/S hız sınırı

70 le giderken kamyonlar korna sellektor yapiyor yanliz hizlan diye..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
(düzenlendi)

70 le giderken kamyonlar korna sellektor yapiyor yanliz hizlan diye..

O yola harfiyat vs kamyon giremez. Bogaziçi koprusu yolu çünkü. 

Aynı yolda ortalama alan radar da var. Hız sınır olan 70'de herkes gittiğinde trafik o kadar güzel akıyor ki. 

Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız. 

tarihinde Oğuzhan Alp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Aynı yolda ortalama alan radar da var. Hız sınır olan 70'de herkes gittiğinde trafik o kadar güzel akıyor ki.

Kamyon mı giremez :) neler var neler. O3 de de hız sınırı uygulama tabeleası yok sınırını bilemiyoruz. E5 de herkes aynı hızda gidemez istanbulun fiziğine aykırı

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hemde nasil giriyorlar, kamyon deyince akliniza kirkayak geldi sanirim ufak kamyonlar iveco tarzi onlar bile benden hizli gidiyor ayrica okadar arac 70 le gitse trafik olur daha hizli akiyor trafik istanbulda. Bu demek olmuyorki ben surekli 100 ustu gidiyorum ben tabiki daha yavas gidiyorum bunu anlamak sizin icin zor olsada Istanbul kadrosu bilir benim hizli gitmedigimi hatta yavas gidip ortalama dusurme derler..

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Oğuzhan olması gerekeni söylüyor. Çevre yolu kamyon trafiğine kapalıdır ve 70 km hız sınırı vardır. Z.kuyudan Beylikdüzüne kadar yol boyunca 70 uyarısı vardır. Kayınbirader merter civarında 78 ile ceza yedi resimli tutanak evine geçen ay geldi. Uygulayan uygular uygulamayan uygulamaz :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Geçmiş olsun.
İzlerken dikkatimi çekti. Göz yanılmasını bilmiyorum ama golfün direksiyonu  hep sağa kırılmış durumda ama araba yine düm düz sola gidiyor.  Önden fena kayıyor gibi.
55f1.jpg
lsyb.jpg
vcz3.jpg

5dei.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Sağdaki mavi aracı geçer geçmez aracı toplamak için sağa kırsa da süratli olduğundan o kadar kısa sürede tepki veremez. Olan garibim pejo'ya olmuş hiç bir günahı yokken.

Bu şehir yaşanacak halden her geçen gün hızla uzaklaşıyor :(

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Oğuzhan olması gerekeni söylüyor. Çevre yolu kamyon trafiğine kapalıdır ve 70 km hız sınırı vardır. Z.kuyudan Beylikdüzüne kadar yol boyunca 70 uyarısı vardır. Kayınbirader merter civarında 78 ile ceza yedi resimli tutanak evine geçen ay geldi. Uygulayan uygular uygulamayan uygulamaz :)

Dogru olani sen ben biliyoruz abi ama o kamyonun basina gecip o yola girip 70 le gidene korna sellektor yapan bilmiyor.

Dogru olan zaten solunda hizli akmasi ama sende istanbulda arac kullaniyorsun goruyorsundur.

Geçmiş olsun.

İzlerken dikkatimi çekti. Göz yanılmasını bilmiyorum ama golfün direksiyonu hep sağa kırılmış durumda ama araba yine düm düz sola gidiyor. Önden fena kayıyor gibi.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Cunku en basta Leon ve Fiorinoya carpip dengesini kaybetti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi olması gereken bir yana tırın yoldan çıkıp metrobüs yoluna girdiğini unuttunuz herhalde :). Konu özünden sapmasın biz yadırgamays devam edelim golfü :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Taze taze bir resim size, az once evden ciktim ise gelirken cektim.

Kemikci artik ne demekse, ben kadrani da cektim ama gorunmuyor gibi.

Devirden anlayin kacla gittigini..

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Abi olması gereken bir yana tırın yoldan çıkıp metrobüs yoluna girdiğini unuttunuz herhalde :). Konu özünden sapmasın biz yadırgamays devam edelim golfü :D

Süha, burası İstanbul her şeyin mübah olduğu bir şehir :) Ama azıcıkta olsa kural olması ve de uyulması hepimizin iyiliği için gerekli.

Eskiden bir laf vardı ya bilen bilir Gölf'ün şöförü gibi birkaç tanesi ibreti alem için Taksim'de ....... ==> (yönetimde sansür yedi bu kısım)gezi parkında dolaştıracaksın, şeklinde değiştirilmiştir. :D

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Taze taze bir resim size, az once evden ciktim ise gelirken cektim.

Kemikci artik ne demekse, ben kadrani da cektim ama gorunmuyor gibi.

Devirden anlayin kacla gittigini..

3y9umasu.jpg

Şehir içine özel izin ile marketlere servis , evden eve nakliyat yada hafriyat yapan kamyonlar girebilirler. Kadrana boşver o yolda 70 uygulaması yanlış bir kural zaten. Eskiden 90 idi 1 senedir 70 olarak değiştirildi. Dediğim gibi şu an 70 hız sınırını Milletimiz ister uygular ister uygulamaz ama bir gün EDS başındaki deklanşöre basıp cezayı yollayınca da de kimse oturup ağlamasın :)
Yorum bağlantısı
Hasan Can İşcan

Çok geçmiş olsun hocam. Herzaman temkinli olmak şart trafikte. 1 snlik dalgınlık büyük kazalara yol açabilir. iyiki arkadan gelene dikkat etmişsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)

Süha, burası İstanbul her şeyin mübah olduğu bir şehir :) Ama azıcıkta olsa kural olması ve de uyulması hepimizin iyiliği için gerekli.

Eskiden bir laf vardı ya bilen bilir Gölf'ün şöförü gibi birkaç tanesi ibreti alem için Taksim'de ....... ==> (yönetimde sansür yedi bu kısım)gezi parkında dolaştıracaksın, şeklinde değiştirilmiştir. :D

ibreti alem için söylediğiniz gibi çağ dışı şeyler yapmaya gerek yok. Polislerin otobanda e5 de kenar gölgede beklemeyip kuralları uygulatmaları lazım. FSM köprü çıkışı en sağ taraftaki ek şerite dolan arabaları polisin yanında durup şikayet ettiğimde bana devam et sen işine bak dememeleri gerekiyor. 

Cezaları caydırıcı hale getireceksin "herkese" eşit şekilde uygulayacaksın "korkmadan" çözümü bu kadar basit.

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Büyük geçmiş olsun.Maalesef böyle tipler çok, özellikle e-5 metrobus için daraltıldığından beri her şey daha berbat bir hal aldı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...