İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerama Yansıyan Korkunç Kaza

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal

Geçmiş olsun.

İzlerken dikkatimi çekti. Göz yanılmasını bilmiyorum ama golfün direksiyonu  hep sağa kırılmış durumda ama araba yine düm düz sola gidiyor.  Önden fena kayıyor gibi.

55f1.jpg

lsyb.jpg

vcz3.jpg

5dei.jpg

esp yok gibi olsaydı sanırım sağ arka tekeri frenlerdi bu durumda ama bilemedim ... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sol arkasını leona çarptığı için arka kısmı yolu bırakmış ve direksiyon açısı yetersiz kalmış. Bence de esp yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Geçmiş olsun Sami :yes: , esp yok; olsaydı araba en azından toparlama girişiminde bulunurdu. Çok hızlı değil, çok da kaza yapılacayacak bir pozisyonda yok( frene biraz dokunsa ve beklese yeter)  zaten osuruğuyla onu boğabilecek(afedersiniz) bir arabayı takip edecek kadar kendine aşırı güvenen acemi bir şoförün yarattığı trafik terörü .Diğer araçlara yazık olmuş.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

ESP olmayan Golf 7 varmi ki? Bence esp var ancak leona patlattiği için kontrol etmekte zorlandi. Güvenlik donanimlari Golf 7'de standart.

Golf 6 idi Erdem araba..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sen bakma yorumu yazanlara, geçmiş olsun. Allah beterinden korumuş. Reflekslerine kuvvet. :)

Tesekkurler Burkay..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Sami hiç kusura bakma izledim...tekrar izledim...ha abi İstanbul trafiği falan dersin ama ...en sağdan yapıştırmış  gidiyorsun ...baktın senden daha tehlikeli gelen var sola kaçıyorsun...ben senin yerinde olsam ...madem bu kadar hata yapmışım  arkadan gelen golfe yol vermeyerek gerçekleşen bu kazayı önlerdim...Sürüş teknikleri falan aldım demişsin sanki bir yazıda ..ben olsam bu aldığım tekniği defansif kullanarak açığa çıkarmaya çalışır ve yolunda giden garibanları kurtarırdım....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sami hiç kusura bakma izledim...tekrar izledim...ha abi İstanbul trafiği falan dersin ama ...en sağdan yapıştırmış gidiyorsun ...baktın senden daha tehlikeli gelen var sola kaçıyorsun...ben senin yerinde olsam ...madem bu kadar hata yapmışım arkadan gelen golfe yol vermeyerek gerçekleşen bu kazayı önlerdim...Sürüş teknikleri falan aldım demişsin sanki bir yazıda ..ben olsam bu aldığım tekniği defansif kullanarak açığa çıkarmaya çalışır ve yolunda giden garibanları kurtarırdım....

Bizim mantığımız kimseye bulaşma der. :p

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bizim mantığımız kimseye bulaşma der. :p

:biggrin: Ben genelde olmayacak işler deneyen dallamaların önünde  koca arabanın cüssesini de kullanarak sakince  ilerlerim olmadı başına iş gelmesini hak eden bi mall  gereğini yapar ve sıkıştırırım ...o düşünsün... :D  

Ama ...görüntü açık...Sami sola geçmese üstünden mi atlayacak ,içinden mi geçecek ...gerçi içinden geçmeye çalıştığı adamlar olmuş... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami hiç kusura bakma izledim...tekrar izledim...ha abi İstanbul trafiği falan dersin ama ...en sağdan yapıştırmış  gidiyorsun ...baktın senden daha tehlikeli gelen var sola kaçıyorsun...ben senin yerinde olsam ...madem bu kadar hata yapmışım  arkadan gelen golfe yol vermeyerek gerçekleşen bu kazayı önlerdim...Sürüş teknikleri falan aldım demişsin sanki bir yazıda ..ben olsam bu aldığım tekniği defansif kullanarak açığa çıkarmaya çalışır ve yolunda giden garibanları kurtarırdım....

Golf ün arkadan nasıl geldiğini tabiki arka kameram olmadığı için göremiyorsunuz. Adam arkamdan hızlıca gelirken bir sağ bariyere bir sol arabaya doğru kendini savura savura geliyordu.

Bu yüzden ben olsam söyle yapardım yada sen şunu yapsaydın demek bence şuan için pek önemli değil Hasan abi.

Ben o durumda yapılabilecek en iyi hamleyi yaptım kendimi o kaza zincirinin uzağına attım, yetmedi önümde süratli giderken birden kaza yaparak duran trafikte arabamı durdurdum.

Zaten Fiorino ve Leon'un arasından geçilebilecek olsa ben geçer kendimi uzaklaştırırdım bunu 4 5 saniye öncesinde ben cesaret edip yapmıyorum arkamdan gelen Golf dahada daralmış araya kendini sokuyor. Sizde o adamın gelişi normal miymiş. Önünde dursam nolcak belki benim aramdan geçecekti.

Adam resmen Fiorino ve Leonun içinden geçti abi. Ben çarpışma duvarı mıyım adamın önünde durayım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami arabada çizik, göçük falan var mı? Ön camı kontrol ettin mi?

Ucan parvalar oldu ama birsey olmadi bende.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Arkanda kamera olmadığı doğru...Benimde göremediğim doğru...Kaçarak kurtulman doğru...Arabayı o kazadan hasar almadan kurtarman doğru...

Ama gene de sağdan hızla   gittiğini  , diğer aracı takip etme hızının konvoy hızının çok üstünde olduğu gerçeği... Bunlarda benim gördüğüm...Benim , golf arkanda nasıl geliyoru değerlendirmem mümkün değil tabi haklısın .Gösterdiğin görüntü üzerinden konuşuyorum...

Allah beterinden korusun...Herkes iyi kurtarmışsın desin diye videoyu koymadığını da iyi biliyorum ama  bi abin olarak gördüğümü söyledim ...Kızmaca darılmaca yok...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami videonun devamı varsa izleyebilir miyiz?

Abi kazadan sonra video cekimini durdurdum uzerinr birsey kaydetmemek icin..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Arkanda kamera olmadığı doğru...Benimde göremediğim doğru...Kaçarak kurtulman doğru...Arabayı o kazadan hasar almadan kurtarman doğru...

Ama gene de sağdan hızla gittiğini , diğer aracı takip etme hızının konvoy hızının çok üstünde olduğu gerçeği... Bunlarda benim gördüğüm...Benim , golf arkanda nasıl geliyoru değerlendirmem mümkün değil tabi haklısın .Gösterdiğin görüntü üzerinden konuşuyorum...

Allah beterinden korusun...Herkes iyi kurtarmışsın desin diye videoyu koymadığını da iyi biliyorum ama bi abin olarak gördüğümü söyledim ...Kızmaca darılmaca yok...

Yok be abi oyle demedim kizmadim.. Benim ise gitmem gerekiyordu sol dolu diye sagdan gidiyordum ardindan bu dengesizi gorunce oyle siyirdim kendimi.

Kamera iyiki varmis, boylece hepimiz bir kere daha trafikte neler olabilecegini gorduk..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Allah korumuş vallahi. şimdiye kadar kesin sadaka vermişsinidir umarım. vermemişsen hemen versen iyi olur. Allah hepimizi kazalardan belalardan emin eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Okadar dikkat et, delinin biri gelsin çarpsın... Kendin ağaca çarpsan okadar için yanmaz. Arabayıda geçtim, insan canından da olacak. Bu trafikte bir yerden bir yere malımızı ve canımızı koruyarak ulaşabilmke için sadece araba kullanmayı bilmek yetmiyor. Karşı taraftan gelebilecek  tehlikelere karşıda gözümüzün açık olması gerek..

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

aslında herşey olması gerektiği gibi olsa herkes hızına göre şeridinde olsa bu tür kazaların önüne geçilir demek isterdim ama konu İstanbul olunca herşey değişiyor. 120 km hızla gidilen yerde 5 sn sonra 50 km düşüyor . İstanbul trafiğinde gözünü dört açıcaksın sürekli aynalarını kontrol ediceksin.

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Geçmiş olsun.  :(

Bu gidişle kimse ben kaza yaptım diye konu açmayacak forumda.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Geçmiş olsun. :(

Bu gidişle kimse ben kaza yaptım diye konu açmayacak forumda.

Bu gibi konularda insan bir kere daha ders aliyor aslinda ama marifet gosterircesine acmisiz gibi tepkiler aliyoruz..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sami kendini iyi korumuşsun kardeşim.

Bu arada Sami'nin hızı fazla diyenler için söylüyorum. Evet biraz fazla ama hiçbir şekilde tehlikeli bir manevra yapıp, yakın takip etmiyor. Ve bununla birlikte, kazadan kendini kurtarıyor.

Askere gider ayak, iyi bir tecrübe olmuş oldu Sami bu sana, arabanın duruşuda gayet başarılı..

ESP ile ilgili yazılanlarada ekleyim ESP hayat kurtarmaz, ufak kullanıcı ve yol hatalarını tolere eder.. Burada kurtaracağı hiçbirşey yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun sami...

Büyük şehirlerde nedendir bilinmez ama,trafik hep sağdan akar :)

Sende en iyisini yapmışsın,kurtarmışsın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...