İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerama Yansıyan Korkunç Kaza

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal

Bunu ben de söyledim o polislere bir gün. Şansıma galiba bana öyle çıkışmadılar, anlattılar. Dediler ki şimdi buraya girmelerine izin vermezsek kavacık mevkiinde başlayan şişme taa viyadüğe kadar uzar. Zaten durmuş trafikteki gergin insanlara neden buraya giriyorsun demek istemiyoruz, maksadımız bizim kontrolümüz dahilinde trafiği hızlandırmak dediler. E köprü ağzında yığılma oluyor dedim. Daha beter olur ek şeride izin vermezsek dedi. Benim mantığıma ters geldi ama tecrübe etmişler demek ki.

Zaten o ek serit baglantisini kavacik baglantisiyla ayni yere baglayan sehir planlamaci hangi kafalarda cok merak ediyorum. Saginda solunda kirmizi mavi isiklar yanan arabalar gecicegi zaman o seridi hemen bosaltiyolar ama :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami kendini iyi korumuşsun kardeşim.

Bu arada Sami'nin hızı fazla diyenler için söylüyorum. Evet biraz fazla ama hiçbir şekilde tehlikeli bir manevra yapıp, yakın takip etmiyor. Ve bununla birlikte, kazadan kendini kurtarıyor.

Askere gider ayak, iyi bir tecrübe olmuş oldu Sami bu sana, arabanın duruşuda gayet başarılı..

ESP ile ilgili yazılanlarada ekleyim ESP hayat kurtarmaz, ufak kullanıcı ve yol hatalarını tolere eder.. Burada kurtaracağı hiçbirşey yok..

Ilteber abi cok saol, evet burada yasamayip aktif araba kullanmayanlar oanki tepkiyi zor anlarlar dogal olarak. Biz artik trafikte kendimizi koruyacak sekilde hareket ettigimizden bu yondeki tecrubemiz artiyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Ilteber abi cok saol, evet burada yasamayip aktif araba kullanmayanlar oanki tepkiyi zor anlarlar dogal olarak. Biz artik trafikte kendimizi koruyacak sekilde hareket ettigimizden bu yondeki tecrubemiz artiyor..

Haklısın abi bir gün sabah üşenmeyip tem deki metro otobus şöförlerinin çılgın makaslarını kaydediyim bende. Her sabah aynı şey pamukkale yle metro şöförleri tam bir kasap. Bir gün koca otobusle birini biçecekler. 

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

saminin gittiği yol sefaköyden çobançeşmeye inen yol yanlış görmediysem, bu yolda sol ve orta şeritteki arkadaşlar garip bir şekilde yavaşlıyorlar 3 şeritli yol, kardeşim yaaşlayacaksan sağa geç. Sürekli garip frenlemeler ile akan trafiği sekteye uğratıyorlar. Sağ şeridi kullanan az olur bu yolda. Benzer frenleme altınizade kacşağından boğaz köprüsüne giderken de yaşanır. Köprü yolunda altıniZade kavşağı altında tatlı bi viraj vardır be yine gereksiz yere frenleme yapan biri fren silsilesine sebep olarak arkadaki trafiği sablte eder. Bu kadar aracın olduğu bir şehirde uygun ortam var ise 100 ideal bir hızdır e5 için.Ama eds de buna müsade etmiyor tabi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben şahsen sağımdan geçirmiyorum kimseyi.

Çok şeritli yollarda , sağdan geçme sayılmaz. :i-ih:  Sağdan gelene bir şey diyemezsin. Herkes sol şerite geçmeye çalışıyor, şeridinden hızlan git.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

70 km hız sınırını desteklemeyenlere gelsin :)

Sürekli bu şekilde gidip, kaza yapmayan bir tanıdığım yok.

Yollarımızda Devlet yok.

Sizi de bu şekilde geçen ama kaza yapmayan bir kişi elbet birgün bu şekilde kaza yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

70 km hız sınırını desteklemeyenlere gelsin :)

Sürekli bu şekilde gidip, kaza yapmayan bir tanıdığım yok.

Yollarımızda Devlet yok.

Sizi de bu şekilde geçen ama kaza yapmayan bir kişi elbet birgün bu şekilde kaza yapacaktır.

Leon da 106 'da 70 in altında gidiyordu ne oldu kaza yaptılar. Yani eğer olacaksa hızın önemi yok 30 la giderkende kaza yapılır.  Burada önemli olan dikkatli ve güvenli sürüşümüzün devamlılığını sağlamak.

Sami kazadan hemen önceki ding dong sesi nedir???

O sensörün sesi abi, gidişatın dışında bir hareket algıladığında öyle ötüyor onun sesini durdurabiliyorum aslında. Muhtemelen önde makas atan Camaro için çalmıştır tam hatırlamıyorum hangi an çaldı diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Leon da 106 'da 70 in altında gidiyordu ne oldu kaza yaptılar. Yani eğer olacaksa hızın önemi yok 30 la giderkende kaza yapılır.  Burada önemli olan dikkatli ve güvenli sürüşümüzün devamlılığını sağlamak.

O sensörün sesi abi, gidişatın dışında bir hareket algıladığında öyle ötüyor onun sesini durdurabiliyorum aslında. Muhtemelen önde makas atan Camaro için çalmıştır tam hatırlamıyorum hangi an çaldı diye.

Bu özellik Clio'nun mu yoksa kameranın mı? Çok iyi bir özellikmiş açıkçası, takdir ettim.

Yorum bağlantısı

Aman diyeyim Sami. Bir an evvel bu yanlış ve hayati hataları barındıran düşüncenden koşarak kaç. Çok yanlış düşünüyorsun.

Eğer Golf 70 ile gitseydi, ne Leon, ne Fiorino ne de 106 kaza yapacaktı. Ona bakarsan evin önende park halindeki arabalar da kazaya karışıyor. Dikkatli ve güvenli sürüşümüzün devamlılığı kurallara uyarak, yavaş giderek sağlanır. Bak bi adamın katilce kullanımı -hadi kendisi beter olsun- diğer 3 aracın başına bela açtı.  

Sonuç: Golf 70 ile gitseydi -hadi 77 olsun- bu kaza olmayacaktı. 70 km hız sınırını desteklemeyenlere 2. defa gelsin :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aman diyeyim Sami. Bir an evvel bu yanlış ve hayati hataları barındıran düşüncenden koşarak kaç. Çok yanlış düşünüyorsun.

Eğer Golf 70 ile gitseydi, ne Leon, ne Fiorino ne de 106 kaza yapacaktı. Ona bakarsan evin önende park halindeki arabalar da kazaya karışıyor. Dikkatli ve güvenli sürüşümüzün devamlılığı kurallara uyarak, yavaş giderek sağlanır. Bak bi adamın katilce kullanımı -hadi kendisi beter olsun- diğer 3 aracın başına bela açtı.  

Sonuç: Golf 70 ile gitseydi -hadi 77 olsun- bu kaza olmayacaktı. 70 km hız sınırını desteklemeyenlere 2. defa gelsin :)

golf,kazayı hızlı gittiği için yapmadı.tehlikeli araç kullandığı için,öngürü de bulunamadığı için,sorumsuzluktan ....vb. şeylerden yaptı.100-110 olsun,fiorinoya yaklaşınca o anki uygun hıza düşse kaza olur muydu.önümüzde uzun bir düzlük boş,siz olsanız boşluk boyunca hızlanmaz mısınız

bu kazanın sebebi hız değil,makas.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ben gecen gun 20 km ile giderken VW Cc aniden onume kirdi duramadim carptim :) Hiz dusuk olsa da riziko gerceklesebiliyor ve bunun da adi kaza oluyor :)

Golf hatali hem de %200. Ne arabasinin yol tutus frenaj limitini biliyor ne de trafigi okuyup ona gore aracina yon veriyor. Gerizekali bir surucu adayi. Sami burda trafigi okumus aninda analiz edip rizikodan uzaklasmis ve kaza yapmamis, bravo.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Her halukarda hiz haric olsun yapilmayacak hataydi golf icin..

Fiorino'da senin gibi uyanık olsaydı kaza olmazdı Sami.

Adam birtürlü sola geçemiyor, madem sola geçmeye cesaret edemiyorsun gaza baz birazcık, Golf'ün geçeceği kesin belli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Fiorino'da senin gibi uyanık olsaydı kaza olmazdı Sami.

Adam birtürlü sola geçemiyor, madem sola geçmeye cesaret edemiyorsun gaza baz birazcık, Golf'ün geçeceği kesin belli.

Abi iste bircok kaza dikkatsizlikten ve trafigin akisini analiz edememekten kaynaklaniyor..

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Abi iste bircok kaza dikkatsizlikten ve trafigin akisini analiz edememekten kaynaklaniyor..

Ama kazadan sonra kaçmayı iyi biliyorlar :D

Yorum bağlantısı

Ş.içindeki bazı yollarda,70 hız radarı var.

Ve oralardada kaza oluyor ama...

Hemde radar ve kamera var diye, kimse 70i geçemiyor,hatta 50 ye kadar düşenler var 3şeritli yolda...

Hız ne kadar tehlikeyse,yolun durumuna görede,yavaş gitmekte trafiği tehlikeye sokar...

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Sami kazadan hemen önceki ding dong sesi nedir???

"bir sonraki durak yenibosna" sesi ;)

bu aralar sirkeci havalimanı sahil yolunda hafriyat kamyonları cirit atıyor, transit yol yanyol ortalığı mahvediyorlar.ufak çapta çok kaza yaşanıyor bu aralar...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arkadaşlar, konunun başından buraya kadar arada Sami'nin araç kullanımına ufaktan göndermeler var fakat, forumun %90'ı sütten çıkmış ak kaşık değil. Hepimiz ( ki başta ben ) bu tip sürüşlere yakın araç kullanıyoruz yeri geldiğinde. Belkide burada kaza yapanın benzeri kazalara sebebiyet veya karışmış dahi oluyoruz. Ama hiçbirimiz yediğimiz haltı heleki video destekli burada yazmıyoruz, saklıyoruz, aman bi halt ettim, inşallah gören olmaz, duyan olmaz diyoruz.

Sami'nin bir şekilde kıyıdan kenarda olayın içinde olup, bunu bizimle paylaşması bile çok büyük erdem.

Bunu birde ayrılan Mehmet yapmıştı.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...