İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Ekranda çatlat olabilir mi? Aynı olaya benzer birşey tablette başımıza gelmişti. Sonunda ekranın çatlatmış olduğunu fark etmiştik. ;)

dokunmatik ekran sizlere ömür servise göndermeniz gerek.

Ekranda çatlat olabilir mi? Aynı olaya benzer birşey tablette başımıza gelmişti. Sonunda ekranın çatlatmış olduğunu fark etmiştik. ;)

ekranda bir sıkıntı yok. babam çok temiz kullanıyor telefonunu.

ilk akıllı telefonu, gözü gibi bakıyor :)

güncelleme sonrası düzeldi gibi ama çok kurcalayamadım. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serdal Soysal

Arkadaşlar sistem belleği çok düşük bunu artırmak için ne yapabilirim root hariç hafıza kartına taşıma yaptığımda uygulamanın boyutu artıyor ama sistem belleğinde artış olmuyor.

9d303d298a5d5af77cc1eb4f018dee98.jpg

580c8175dc7229b894edceafdc6cbe64.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar bu yeni çıkan GMD2 plus olanı alınır mı alınmaz mı ? Hiçbir yerde denk gelip inceleyemedim şu telefonu. Nerede bulunur bilen gören var mı :) 880 tl fiyatı var. Özelliklerine göre fiyat iyi gibi.. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Arkadaşlar malum kronik problem olan ekranda beyazımsı ışık hüzmeleri (veya lekeleride diyebilirsiniz )olduğu için gmd mi telpaya bayiden gönderdim.aynı durumu yaşayan arkadaşın gmd si 1 haftada geldi. ben vereli 3 gün oldu ama telpanın sitesinde cihaz takip kısmına imei yazınca kayıt bulunamadı diyor.ancak mı kayıt altına alacaklar yoksa başka bi durummu vardır 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Arkadaşlar sistem belleği çok düşük bunu artırmak için ne yapabilirim root hariç hafıza kartına taşıma yaptığımda uygulamanın boyutu artıyor ama sistem belleğinde artış olmuyor.

Serdal abi sistem belleği değişmez, büyümez, küçülmez. Sistemin kendisinin ihtiyacı olan ve kendisi tarafından belirlenen alan orası. İhtiyacı olursa o kendisi büyütür. Çalışıyorsa kurcalama :p

Arkadaşlar bu yeni çıkan GMD2 plus olanı alınır mı alınmaz mı ? Hiçbir yerde denk gelip inceleyemedim şu telefonu. Nerede bulunur bilen gören var mı :) 880 tl fiyatı var. Özelliklerine göre fiyat iyi gibi.. 

Plus mıydı değil miydi bilmiyorum. Geçen TURKCELL 'de gördüm Disco2'yi. Ben pek beğenmedim. Discovery ilk çıktığındaki "tek" özelliği Disco 2'de yok. Piyasada yakın fiyatlara benzer veya daha iyileri var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Sağol Zafer ama küçük geliyor artık başka uygulama yükleyemiyorum. :(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arkadaşlar malum kronik problem olan ekranda beyazımsı ışık hüzmeleri (veya lekeleride diyebilirsiniz )olduğu için gmd mi telpaya bayiden gönderdim.aynı durumu yaşayan arkadaşın gmd si 1 haftada geldi. ben vereli 3 gün oldu ama telpanın sitesinde cihaz takip kısmına imei yazınca kayıt bulunamadı diyor.ancak mı kayıt altına alacaklar yoksa başka bi durummu vardır

Telefon numarası ile takip denenmeli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Telefon numarası ile takip denenmeli..

Bugün öğlen itibariyle kayda girmiş ve yine bugun saat 17:00 de kargoya verilmiş inş yarın gelir :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Şarj soketi problemi için servise göndermiştim, sabah 50 lira ücret yazmışlar internet sayfasında... Kronik problem dedim kapaktaki bir izi gerekçe gösterip düşürüp siz kırmışsınız dediler.. Tamir etmeden bekleyin gelip kendim alacağım dedim bir kaç güne diye aradım, kargoyla gelen kargoyla gider diye gönderelim dediler.. Bekliyorum bakalım gelecek günler ne gösterecek bize.. :)

Bende de şarj girişinde temassızlık vardı.Şarj kablosunu paket lastiği ile takıp şarj ediyordum. Artık zor şarj olmaya başlayınca göndermeye karar verdim.  Web sitelerinden durumun garantiye girip girmediğini sordum , gönderin bakalım dediler. Telpa nın sitesinden VIP formunu doldurdum ve telefonu gönderdim. 4 gün sonra ücretsiz tamir edilmiş şekilde geldi. İstersen birde formu doldurup gönder.

Ayrıca telefon rootluydu , telefonu formatlayıp göndermişler.

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Discovery 16 gb'lik modelini kullanıyorum..6 ay önce sıfır aldım..

Fakat iki ay önce başıma öyle bir olay geldi ki eminim kimsenin başına gelmemiştir,sorunun neyden kaynaklı olduğunu halen tam kestiremiyorum..Sorun şu ki iki ay önce bütün facebook,instagram,swarm hesaplarımdan affınıza sığınarak söylüyorum benle alakası olmayan p.rn.grafik fotoğrağraflar benim kendi galerimde ki eş dost aile fotoğraflarım kendi kendine paylaşım yapılıp durdu ,ben sildim 5 dk sonra hep birdaha paylaşılıyordu..bütün hesaplarımı kapatana kadar canım çıktı..Facebook güvenlik kısmından nerden erişim yapılmış seçeneğine tıkladığımda elazığ,adana,istanbul,tunceli girişleri gözüktü hep bu bir virüs müdür ? Emniyet savcılığa kadar gidip takibe aldırdım..Başına böyle bir olay gelen var mıdır ? :(

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Baktım hepsini devre dışı bıraktım,yalnız bu olay telefonla hiç ilgilenmediğim 2-3 saat içerisinden kendi kendine olmuş beni arayıp haber verenler sayesinde öğrendim..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Onaran

Arkadaşlar sizce  510 tl ye sıfır discovery alınır mı ? Telpa garantili. Yani değer mi bu paraya ? 500 tl ye de başka bu ayarda telefon yok sanırım ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Arkadaşlar sizce  510 tl ye sıfır discovery alınır mı ? Telpa garantili. Yani değer mi bu paraya ? 500 tl ye de başka bu ayarda telefon yok sanırım ?

Bence hala bu paraya daha iyisi yok gibi, tabi 16 GB olan ise.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence hala bu paraya daha iyisi yok gibi, tabi 16 GB olan ise.

Evet 16 gb lik..bildiğim kadarıyla güncelleme de sıkıntı var ama ilerde düzelir sanırım ? Düzelmese ne olur ki.. Yani hiç güncelleme gelmemiş olsa ne olur.Eskiden güncelleme mi vardı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Evet 16 gb lik..bildiğim kadarıyla güncelleme de sıkıntı var ama ilerde düzelir sanırım ? Düzelmese ne olur ki.. Yani hiç güncelleme gelmemiş olsa ne olur.Eskiden güncelleme mi vardı :)

Ayhan Selamlar, Bu fiyata alınabilecek en iyi telefon elbette . İki kronik sorunu var. İlki şarj girişinin zamanla temassızlık yapıp şarj olmaması ( Bazen garantiye giriyor bazen girmiyor) Tuş kilitleme tuşunun arızalanması( Garantiye giriyor) Telpa garanti konusunda çok hızlı. Kargolamanızdan sonra en geç 1 haftada telefonu halledip gönderiyorlar.

Şarj ı fena gitmiyor. Kamerası idare eder seviyede. Telefon oldukça hızlı. Isınma sorunu yok. Telefonu aldığın zaman içinden çıkan beyaz kabloyu kullanma , hemen kaliteli bir kablo al. İçinden çıkan orjinal kablo şarj girişine çok zor giriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Discovery 4 gb android yeni sürüm yüklenir mi ? Yeni sürüm kontrol ettiğimde en son sürüm yüklü yazıyor..

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serdal Soysal

Arkadaşlar Ekim 2013 yılında almış olduğum GM discovery malum sarj soketi hatası ile 08-05-2015 tarihinde Telpa ya gönderdim, ana kartı değiştirmişler ve bugün 11:30 da kargo ya vermişler, yarın elimde olur sanırım. Çok hızlı bir işlem oldu, 4 günde hem de ücretsiz. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Arkadaşlar telefondan mesaj gönderimi yapamıyorum :(
Hiç bir yere atmıyor.Ayarlarından bir izin düzeltmesi mi ne gerekiyormuş anlatabilecek bir arkadaş varsa çok  memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Discovery 4 gb android yeni sürüm yüklenir mi ? Yeni sürüm kontrol ettiğimde en son sürüm yüklü yazıyor..

Cevap geç oldu ama evet 4.4 yüklenir, ancak ota ile yüklenemiyor. Bilgisayar'a usb ile bağlayıp yüklemeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arkadaşlar telefondan mesaj gönderimi yapamıyorum :(

Hiç bir yere atmıyor.Ayarlarından bir izin düzeltmesi mi ne gerekiyormuş anlatabilecek bir arkadaş varsa çok memnun olurum.

Uygulamalardan mesaj ayarları kısmına girin, izin tercihleri yazar, her zaman izin veri seçin, işlem tamam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Uygulamalardan mesaj ayarları kısmına girin, izin tercihleri yazar, her zaman izin veri seçin, işlem tamam.

Çok sağolun selçuk hocam.

Teli bugün garantiye gönderdik gelir gelmez yapacağım.

Beyaz noktalar vardı 3 adet o sebepten sanırım kronik çünkü arkadaşımınkinde de aynısı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, geldiğinde bakalım, olmaz ise yardımcı oluruz yine[emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bunu benim telefona taksam patlar mı ? Bilen, duyan var mı ?

Telefonmu ? pilmi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...