İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Akşam üstü hiç hesapta yokken ...Media market ziyaretimiz sırasında farkettim ve hemen aldım...Daha kartımı bile takmadım....Kurulum için 29 lira istediler vermedim...Mert buralardadır kurar dedim... :biggrin:

Medi Market işin çakallığını öğrenmiş. Geçen arkadaş bir bilgisayar aldı ve bilgisayarın kurulumu için 50 tl istemişler. O 50 tl bir virüs programını alırsa bilgisayarı kuracaklar ve kurtarma konsolu haricinde DVD oluşturacaklarmış.50 tl verip virüs programını almazsa makinayı kurmayacaklarmış.....

Telefonda adama dedim. Siz işi çakallığa dökmüşsünüz dedim. Adam gülümsedi.

Abi 29 tl ne kuruyor onu anlamadım. Makinayı açacak saten kurulum sırasını yazıyor. En son gmail hesabı giriyorsun tamam. 10 dakika bile değil ya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sazan çok memlekette, e tabii çakalda  :D

Abi sazan demeyelim de. Arkadaş notebookun şarj aletini birleştirip bilgisayarı şarja bağlamayı bilmiyor. Ne yapsın.

Mesela ilk defa android telefon alan birisin ve teknolojiye çok uzaksın.Ne yapacaksın kuramadığın bir telefonu. 100 tl de dese verip kurdurursun.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Söz meclisten dışarı canım  :rolleyes:  yalnız hiç bilmesemde zaten sana ne yapacağını söylüyor alet, bu devirde en azından 10 senedir piyasada olan ve hiç değişmeyen markalardan en azından bir şeyler öğrenmiştir millet  :seytan:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Akşam üstü hiç hesapta yokken ...Media market ziyaretimiz sırasında farkettim ve hemen aldım...Daha kartımı bile takmadım....Kurulum için 29 lira istediler vermedim...Mert buralardadır kurar dedim... :biggrin:

Öncelikle hayırlı olsun öğretmenim, fazlası ile memnun alacağınız bir cihaz. :)

Media Markt işi yüzsüzlüğe dökmüş, ben olsam birşeyler derdim orada ama. Ankara-Optimum Media marktta beni tanıdıkları için genelde artık biraz daha işi bilen birileri benimle ilgileniyor. Diğerlerinin ne ürünler nede teknoloji hakkında 5 kuruşluk bilgisi yok. 

Geçenlerde şahit oldum:

Adam:Samsung Galaxy S4 bakıyor, reyon görevlisi geldi sordu ne civarda  birşey istiyorsunuz diye, adam anlattı işte aslında galaxy s4 almaya geldim işte arkadaşta gördüm beğendim felan dedi. Sonra reyon görevlisi adama lumiayı gösterdi. Bunda windows var dedi, bilgisayarda yaptğınız herşeyi yaparsınız dedi. Adam eline aldı kurcalıyor, e bunun kullanımı hiç bizim bilgisayara benzemiyor dedi. Ben buna usb felan bağlayabilecekmiyim dedi. Bunun üzerine reyon görevlisi başka bir arkadaşını yönlendirdi. Bende zaten htc buterfly kurcalıyordum adama acıdım yanına gittim. Reyon görevlisi henüz gelmemişti, dedim abi, bunlar seni kandırmaya uğraşıyorlar. Alacaksan şunlardan al dedim, İşte htc one, s4 ve note 2 var. Hepsinin özelliklerini saydım işte bunda şu var bunun şarjı daha çok gidiyor felan. Sonra cebimden çıkardım bende kullanıyorum dedim. Adam aldı biraz kurcaladı, sonra note 2 sahibi oldu. Hemde bi işe yaramayan lumiadan daha ucuz fiyata. :)

Şimdi Hasan Öğretmenim, yardımcı olabileceğim bir konu var ise seve seve yaparım. :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Öncelikle hayırlı olsun öğretmenim, fazlası ile memnun alacağınız bir cihaz. :)

Media Markt işi yüzsüzlüğe dökmüş, ben olsam birşeyler derdim orada ama. Ankara-Optimum Media marktta beni tanıdıkları için genelde artık biraz daha işi bilen birileri benimle ilgileniyor. Diğerlerinin ne ürünler nede teknoloji hakkında 5 kuruşluk bilgisi yok. 

Geçenlerde şahit oldum:

Adam:Samsung Galaxy S4 bakıyor, reyon görevlisi geldi sordu ne civarda  birşey istiyorsunuz diye, adam anlattı işte aslında galaxy s4 almaya geldim işte arkadaşta gördüm beğendim felan dedi. Sonra reyon görevlisi adama lumiayı gösterdi. Bunda windows var dedi, bilgisayarda yaptğınız herşeyi yaparsınız dedi. Adam eline aldı kurcalıyor, e bunun kullanımı hiç bizim bilgisayara benzemiyor dedi. Ben buna usb felan bağlayabilecekmiyim dedi. Bunun üzerine reyon görevlisi başka bir arkadaşını yönlendirdi. Bende zaten htc buterfly kurcalıyordum adama acıdım yanına gittim. Reyon görevlisi henüz gelmemişti, dedim abi, bunlar seni kandırmaya uğraşıyorlar. Alacaksan şunlardan al dedim, İşte htc one, s4 ve note 2 var. Hepsinin özelliklerini saydım işte bunda şu var bunun şarjı daha çok gidiyor felan. Sonra cebimden çıkardım bende kullanıyorum dedim. Adam aldı biraz kurcaladı, sonra note 2 sahibi oldu. Hemde bi işe yaramayan lumiadan daha ucuz fiyata. :)

Şimdi Hasan Öğretmenim, yardımcı olabileceğim bir konu var ise seve seve yaparım. :)

One aldırtsaydınya, adama çay tepsisi aldırmışsın, kelli felli adamdır o, o na kahve tepsisi yakışırdı  :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Teşekkürler Mert...Dün öylesine gitmiştik...Şu huwayi telefona bakmaya...derken bu telefonu gördüm. hemen aklıma sen geldin...o arada bi genç dikkatimi çekti ...

telefona bakmak için bekliyen...reyon görevlisi de yakinimizda , hemen bi kontak kurdum gençle. ..Çocuk bir anlatıyor ki sorma...reyoncu öyle bakakaldi...telefonu almadan 15 dakikada hemen hemen her bilgiye sahip olmuştum. ..Neyse o gençle birlikte aldik telefonu...vaktim az olduğundan hemen kasaya yoneldim.oradaki genç kız 19 lu ve 29 lu rakamları içeren konuşmasını yaptı. .benre uzay mekiğimi kuracaz dedim...gülüştuk...Eve geldim ve gece hemen açtım. ..zaten kurulu cihaz. ..şimdilik bi eksi yok...zaten aman aman bi istegimde yok...Sıkıştigim yerde...sen varsin ...tekrar Teşekkürler

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

One aldırtsaydınya, adama çay tepsisi aldırmışsın, kelli felli adamdır o, o na kahve tepsisi yakışırdı :D

One aldiriyimda sarj aletiyke butunlessin mi adamcagiz? 3100 mah batarya bu. :p

Hem megayida gosterdim ondan sonra adama kucuk bile gelmistir. :p

Galaxy Note II Cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

One aldiriyimda sarj aletiyke butunlessin mi adamcagiz? 3100 mah batarya bu. :p

Hem megayida gosterdim ondan sonra adama kucuk bile gelmistir. :p

Mega tırt, geç sen onu, One da şarj aleti elinde niye gezsinki, alet 2.5 saatte doluyor, normal kullanımda 2 gün dayanıyor, sadece telefon olarak kullanırsan 4 gün rahat, az oyun internet açık halde ve sürekli kurcalama nette gezme foto çekmeyle de 1 gün gidiyor, daha ne olsun, 3100 pil var ama ekranda dev gibi, oranlada bak kardeşim :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mega tırt, geç sen onu, One da şarj aleti elinde niye gezsinki, alet 2.5 saatte doluyor, normal kullanımda 2 gün dayanıyor, sadece telefon olarak kullanırsan 4 gün rahat, az oyun internet açık halde ve sürekli kurcalama nette gezme foto çekmeyle de 1 gün gidiyor, daha ne olsun, 3100 pil var ama ekranda dev gibi, oranlada bak kardeşim :)

Megaya tirt demek tirtphonelara bile hakaret olur. Tirtotesi. Bizdede 2.5 saat galiba. Hic dikkat etmedim ihtiyacım olmuyor. :p

Rekorum 5 gun hic elime almamistim. Deli gibi elimden dusurmezsem 1 gun arti % 45 felan kaliyor. Muzik, wifi, 3g, kamera, whatsapp felan hep acikken. Ekran parlakligi otomatikte ve güç tasarruf modu acik. Bunlari kapatirsak 1 gun gidiyor.

Ekran dev gibi olsa ne olcek amoled bu amoled abi. :p

Sarjda üstüne tanimam. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Megaya tirt demek tirtphonelara bile hakaret olur. Tirtotesi. Bizdede 2.5 saat galiba. Hic dikkat etmedim ihtiyacım olmuyor. :p

Rekorum 5 gun hic elime almamistim. Deli gibi elimden dusurmezsem 1 gun arti % 45 felan kaliyor. Muzik, wifi, 3g, kamera, whatsapp felan hep acikken. Ekran parlakligi otomatikte ve güç tasarruf modu acik. Bunlari kapatirsak 1 gun gidiyor.

Ekran dev gibi olsa ne olcek amoled bu amoled abi. :p

Sarjda üstüne tanimam. :)

Amoled göz boyama ama göze hoş gelmesi önemli zaten, neyse benimkide deli gibi zaten :) Bu arada hiç elime almazsam ve tasarruf modeu açıkken One 7.5 gün dayanıyor, yani şansın yok  :D

Neyse denk diyelim artık :)

Şu Z1 gelsede irdelesek, merak ettim vallahi :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Amoled göz boyama ama göze hoş gelmesi önemli zaten, neyse benimkide deli gibi zaten :) Bu arada hiç elime almazsam ve tasarruf modeu açıkken One 7.5 gün dayanıyor, yani şansın yok :D

Neyse denk diyelim artık :)

Şu Z1 gelsede irdelesek, merak ettim vallahi :)

Bence o mümkün değil denedin mi abi yoksa bekleme süresine gore mi yazdin? :)

Birde senden bi benchmark testi alsak? :p

Bunlar benden. Gönderilen ResimGönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Açıkcası 5 günü yaptım, ama dayanamadım kurcaladım  :D  kullananlar öyle diyor, sanırım doğru diyorlar.

Al sana test, çok yavaşım, hemde arkada 5-6 uygulama açıkken, sürünüyor resmen  :D

LUpL338.png?2

Deneme bile, tek rakibim S4 tür :) Kullanım hızı olarak şuan nambır vandır ayrıca.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Açıkcası 5 günü yaptım, ama dayanamadım kurcaladım :D kullananlar öyle diyor, sanırım doğru diyorlar.

Al sana test, çok yavaşım, hemde arkada 5-6 uygulama açıkken, sürünüyor resmen :D

Gönderilen Resim

Deneme bile, tek rakibim S4 tür :) Kullanım hızı olarak şuan nambır vandır ayrıca.

Ucak moduna neden aldin abi ? :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Birde uygulamayi güncelleyip dene bakalim :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zaten güncel  :D  oto güncellemede açık. Uçak modundayım çünki şantiye antika yerde, avea çekmiyorda  :angry:

Boşa çabalama, s4 den başkası yanına bile yaklaşamaz. Şimdilik :)

Seni kırmayayım, harbi multitaskı kapatıp yeniledim :)

J82lECc.png?2

N3m28E0.png?2

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Zaten güncel :D oto güncellemede açık.

Boşa çabalama, s4 den başkası yanına bile yaklaşamaz. Şimdilik :)

Seni kırmayayım, harbi multitaskı kapatıp yeniledim :)

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Abi uygulamanin son sürümü 4.0.

Istesem yetişirim ama kimseyle yarismiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi uygulamanin son sürümü 4.0.

Istesem yetişirim ama kimseyle yarismiyorum.

Sonuç değişmez, yarışa gerek yok canım, istesen yetişirsin evet, bende boş durmam, sonuç değişmez, boşa uğraşma yakıcaksın aleti, note3 al gel tokatla  :D

Antutu 4.0 üzgünüm bunu sen istedin  :D  andro 4.3 ay sonu gelince openGL 3.0 da gelecek, puanı sen düşün artık :)

q9bgGQB.png?2

mfqpbmm.png?1

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Bu genaral iyimidirki bende almayı düşünüyorum.

Şu an Samsun media mark ta kapanın elinde kalıyor. .. pek de bilerek almadım ama memnunum...fiyata ve performasa bakılınca alinmamasi için bir sebep yok...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ben hepsiburada dan verdim siparişi, salı günü elimde inşallah.650 tl yazıyor, world karta 75 tl para puan yüklüyolar 575 tl ye geldi GM.Biraz kurcalayayım fikrimi söylerim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben hepsiburada dan verdim siparişi, salı günü elimde inşallah.650 tl yazıyor, world karta 75 tl para puan yüklüyolar 575 tl ye geldi GM.Biraz kurcalayayım fikrimi söylerim.

Sadece pembesi kalmış :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Sadece pembesi kalmış :D

Pembesi çok cirtlak abi Siyahın yaninda vardı. Aman. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...