İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Önder Kuru

Valla ben siyahı kaptım. :)

Bana hepsiburada'dan stok alarmı olarak artık üretici üretmiyor diye mesaj gelmişti siyahı için perşembe günü. Ereyon. Com dan aynı gün siyahı kargoya verilmişti. Cumalar beri elimde...
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben 1 haftadır kullanıyorum çooook memnunum şimdilik. 4 çekirdekli olması münasebetiyle internet bağlantı hızı çok çok iyi, şakır şakır açıyor sayfaları valla. Özelliklerini keşfettikçe iyiki almışım diyorum. Kamera ayarlarıyla oynadım biraz, daha net görüntüler elde etmeye başladım. Fotoğraf çekme hızı da süper. Basar basmaz anında yapıştırıyor.

Şimdi gelelim benim merak ettiğim konuya. Malum hafıza kartı almam gerekli. Ufak bir araştırma yaptım. Android telefonlar için Sandisk daha iyi dediler ve  2 çekirdek üzeri telefonlar için Class 10 almam gerektiğini söylediler. Şimdi Sandisk Class 10 32 gb hafıza kartını en uygun 60 TL'ye buldum. Fiyat nasıldır? ya da başka marka önerir misiniz? 16 gb alsam sıkıntı yaşar mıyım? Son soru Sirkeci Doğubank taraflarından alsam orjinal olmayan bir ürünle karşılaşır mıyım?

Evet Mert kardeşim söz sende :) Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Şimdi Sandisk Class 10 32 gb hafıza kartını en uygun 60 TL'ye buldum.

Çok başarılı makine değil mi? Bende geçen numara çevirme ekranında telefonu kulağına götürdüğünde ışığı kapattığını keşfettim, çok hoşuma gitti.

Gelelim soruna, destekleyip desteklemediğini bilmiyorum ama 32 gb'yi tercih etmelisin. 16 gb'i 20 TL gibi rakamlardaysa düşünülebilir. Senin kullanım alışkanlıklarına, şarkı, film, oyun yükleyip- yüklememene, hafızadaki verileri bilgisayara aktarma sıklığına bağlı.

Bunun dışında kılıf buldun mu?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben 1 haftadır kullanıyorum çooook memnunum şimdilik. 4 çekirdekli olması münasebetiyle internet bağlantı hızı çok çok iyi, şakır şakır açıyor sayfaları valla. Özelliklerini keşfettikçe iyiki almışım diyorum. Kamera ayarlarıyla oynadım biraz, daha net görüntüler elde etmeye başladım. Fotoğraf çekme hızı da süper. Basar basmaz anında yapıştırıyor.

Şimdi gelelim benim merak ettiğim konuya. Malum hafıza kartı almam gerekli. Ufak bir araştırma yaptım. Android telefonlar için Sandisk daha iyi dediler ve  2 çekirdek üzeri telefonlar için Class 10 almam gerektiğini söylediler. Şimdi Sandisk Class 10 32 gb hafıza kartını en uygun 60 TL'ye buldum. Fiyat nasıldır? ya da başka marka önerir misiniz? 16 gb alsam sıkıntı yaşar mıyım? Son soru Sirkeci Doğubank taraflarından alsam orjinal olmayan bir ürünle karşılaşır mıyım?

32 GB Class4-6 alacağıma, 16 GB Class 10 alırım daha iyi. Fiyat konusu için yazıyorum yani.

16 GB 'lık bir kart senin işini görüyorsa 16 al ama hafıza kartı bu, ne kadar büyük o kadar iyi :p 32 GB - Class 10 Sandisk 60 TL ise bence gayet makul.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok başarılı makine değil mi? Bende geçen numara çevirme ekranında telefonu kulağına götürdüğünde ışığı kapattığını keşfettim, çok hoşuma gitti.

Gelelim soruna, destekleyip desteklemediğini bilmiyorum ama 32 gb'yi tercih etmelisin. 16 gb'i 20 TL gibi rakamlardaysa düşünülebilir. Senin kullanım alışkanlıklarına, şarkı, film, oyun yükleyip- yüklememene, hafızadaki verileri bilgisayara aktarma sıklığına bağlı.

Bunun dışında kılıf buldun mu?

Çok fazla oyun meraklısı değilim. Fotoğraf video yeteri kadar alsın, birkaç da uygulama hepsi o. Sanırım 16 gb Class 10 işimi görecek gibi. Evet kılıf buldum. Deri, yandan kapaklı kartvizitlik olarak da kullanılabiliyo. Aklınızda bulunsun bu telefona ait aksesuar vs. Avea bayilerinde rahat bulunabiliyor. Ben de gün geçtikçe keşfediyorum. Bulduklarım; tek sallama hareketiyle açık uygulamaları kapatması ve önbelleği boşaltabilmesi, Screenshot(ekranın fotosunu) alabilmesi. Ekranın ışığının kapatması olayı ise şöyle; tam ahize kısmında çok hafif bir kırmızı ışık yanıyor(sensör ışığı sanırım), kulağınıza getirdiğinizde ışık engellenmiş ve ekran ışığı kapatılmış oluyor, kulağınızdan aldığınızda ise ışığın önü açılmış ve ekran ışığı açılmış oluyor. :)  

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Abi çok fazla oyun uygulama yüklemezsen 16 fazlasıyla yeter. Malum telefonun hafızası 4gb. Mutlaka Class 10 olsun. Markaya takılma bence en iyisi bile bozuluyor. En ucuz class 10 hangisi ise al geç derim abi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Cahiliz bu konuda Murat hocam, BM öğrencisi de değiliz, disco'da gördüğüm herşeye şaşırıyorum : ) Bende halen 5800 var : (

Bu mesaj 5800 ile yazıldı.

Yorum bağlantısı

Aklınızda bulunsun bu telefona ait aksesuar vs. Avea bayilerinde rahat bulunabiliyor.

Bulduklarım; tek sallama hareketiyle açık uygulamaları kapatması ve önbelleği boşaltabilmesi, Screenshot(ekranın fotosunu) alabilmesi.

Dün avea bayisinde baktım 49 TL dedi cüzdanımsı kılıfa, çok para, deri olsa düşünülür de.

Tek sallamayla uygulama kapatma ve ekran görüntüsü yakalama nasıl oluyor?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Dün avea bayisinde baktım 49 TL dedi cüzdanımsı kılıfa, çok para, deri olsa düşünülür de.

Aliexpress'ten gionee e3 modeli aksesuarları olarak ararsan bir çok ürün bulursun, ben sipariş verdim kapaklı kılıf, 8 dolar. Silikon olanlar da var çeşit çeşit. Benim aldığım ürün bu:

http://www.aliexpress.com/item/Gionee-E3-Case-Free-Shipping-High-Quality-Fashion-Flip-Leather-Case-For-Gionee-E3-Android-Phone/1008971495.html

feedback'te (sayfa 3)arkadaşın biri "discovery telefona mükemmel uydu" yazmış ayrıca.

Yorum bağlantısı

feedback'te (sayfa 3)arkadaşın biri "discovery telefona mükemmel uydu" yazmış ayrıca.

Sizin kullanıcı deneyiminize göre bende alırdım ama size gelene kadar 1 ay sürer. Gayet başarılı görünüyorlar. Bu arada cihaz nasıl?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Sizin kullanıcı deneyiminize göre bende alırdım ama size gelene kadar 1 ay sürer. Gayet başarılı görünüyorlar. Bu arada cihaz nasıl?

Cihaz çok başarılı, arkadaşın S4 ile birlikte uygulama açıyoruz(tabi onun cihaz biraz daha fazla program yüklü) hemen hemen aynı anda açıyor. HD filmler falan harika. Telefonumu gören samsung zannediyor, fiyatını ve markasını öğrenince başlıyorlar kurcalamaya, tabi bu arkadaşlarda 1500 TL'lik S3, yada zamanında 1000 TL'ye aldıkları S3 mini falan olduğu için kusur arıyorlar. Kamerası bence çok iyi, neden iyi zifir karanlık odada bile çekim yapabiliyorum. Dediğiniz gibi kumlama var ama hiç de öyle rahatsız edici değil. Işıklı ortamlar ise gerçekten beni çok tatmin etti. Karşıdan gelen ses yüksek değil ama düşük de değil. Müzik performansı gerçekten iyi, kulaklıkları sevdim, bir sony mp3 gibi gümbürdemiyor ama keyif veriyor. Ekran mükemmel. Androidin tüm nimetlerinden faydalabileceğim bir cihaz. Bu arada benchmark testi yaptım, 12bin civarı bir puan verdi, S3'ler 15 bin civarı puan alırken hemen hemen yarı fiyatına olan bir ürünün (şuan için yarı fiyatı, daha 2-3 aya kadar 1500 TL civarıydı S3'ler), bu puanları alması bence harika...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çift hat ile ilgili yorum yapabilecek var mı?

Samsung ların Duos ları gibi mi? Bir hat ile görüşürken diğer hattan çağrı alabiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

2. hattım yok gerçi ama yine de eşimin hattını deneyecektim, micro sim girişli olduğundan onu da deneyemedim maalesef...

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çift hat öbür telefona taktım ama denendi mi bilmiyorum...Orak gelsin sorayım...   ;)

Orak?

orak.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Benim bildiğim kadarıyla tek işlemcili bir çift hatlı telefon bu Discovery. O yüzden bir hatla görüşürken, diğer hat meşgul çalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kapaklı kılıf, 8 dolar.

Bende az önce kapaklı cüzdanımsı bir kılıf aldım 20 TL'ye, çok berbat kokuyor, başımı ağrıttı. Bu ne ya?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben deri aldım 30 TL'ye gayet kullanışlı fakat çok kaba oluyor. Bu kadar ince bir telefon için o kılıf haksızlık oluyor :biggrin: Farklı bir kılıf bakacağım.

Uygulama kapatma ve ram boşaltma: Uygulama yöneticisi>Telefonu hızlandır>sağa sola salla tamam :)

Ekran görüntüsü: Görüntü almak istediğiniz ekranda iken ses kısma ve tuş kilidi kapatma düğmesine aynı anda bastığınızda şakkadak çekiyor ekranı :D

Benim bildiğim kadarıyla tek işlemcili bir çift hatlı telefon bu Discovery. O yüzden bir hatla görüşürken, diğer hat meşgul çalar.

4 çekirdekli.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

4 çekirdekli.

Telefon değil, çift hat desteği için tek çekirdekli dedim.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

3 gündür kullanıyorum...çok memnunum...4 arkadaşıma da aldırdım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evet, şimdi kullanıcı yorumlarına baktım, hattın birisi ile görüşme yapılırken, diğer hat arandığında çalmıyormuş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

5 çiip çıkmış, ondan verelim, para çoksa 5 Same de çıkmış, seçin artık :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bende 2 gündür kullanıyorum bu fiyata kesinlikle kaçırılmayacak telefon...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Pardon yanlış anlamışım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...