İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Borga Tansel

Kesin bulmuştur kullanıcılar ama bilmeyenler vardır belki.. Doğru mu değil mi bilmem ama bir yerde okudum..

General Mobile TRT'ye Bandrol vergisi ödememek için Discovery'de radyo özelliğini yazılımla gizlemiş.Aslında telefonun radyo özelliği var.Radyo özelliğini açmak için öncelikle telefonun menüsünden storeoid uygulamasına girip Ardından FMRADIO yazılı programı indirmemiz gerekiyor.

StoreOID'e tıkladığımda hata verip kapanıyor. Neden kaynaklanıyor acaba bir bilgin var mı Ayhan Abi?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

d smart kampası için kime nereye başvuruyoruz

Dsmart cihazlarına mesaj gönderdiler, indirim kodu var içinde..indirim kodu ile d shopping kanalından alınmas gerekiyor..

Ben de ne real racing çalıştı ne de radyoyu yükledim..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Allah Allah...bende her ikisi de sorunsuz çalışıyor...ne yüklerken nede çalışırken bi sorun  yaşanmıyor...Acaba 16 gb class 10 sd kart takmamın bi faydası mı var...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Allah Allah...bende her ikisi de sorunsuz çalışıyor...ne yüklerken nede çalışırken bi sorun  yaşanmıyor...Acaba 16 gb class 10 sd kart takmamın bi faydası mı var...

Olabilir ama bu sadece yüklenme süresini kısaltır.

Muhtemelen, 1GB'lık datanın indirilmesi sırasında sorun yaşanıyor veya indirildikten sonra "extract" işi uzun sürdüğü için çalışmadı diye düşünüyorlar. Öncelikle iyi bir internet bağlantısı ile 1GB dosyanın indiğinden emin olup, sakince uzun uzun tam yüklemenin bitmesini beklemek gerekebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Telefona 16 gb class 10 kart ve kılıf alacağız ucuz yollu ne tavsiye edersiniz hızlıal'da 32 lira artı kargo iyi midir?

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar
(düzenlendi)

Nereden alabiliriz abi? Gittigidiyor 30, n11 36 lira.

tarihinde Mahmut Sayar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Dsmart cihazlarına mesaj gönderdiler, indirim kodu var içinde..indirim kodu ile d shopping kanalından alınmas gerekiyor..

Eğer StoreOID'den yükleme yapamadıysanız manuel yükleme yapmak gerekiyor. İnternette General Mobile Discovery için radyo.apk dosyasını bulup indiriyoruz. Daha sonra cihazı USB depolama modunda PC'ye bağladıktan sonra indirdiğimiz dosyayı telefonun içine atıyoruz. Ben "Notification" klasörü içine attım bir sorun olmadı. Ardından cihazın PC ile olan bağlantısını kesip, cihazdan "Dosya Gezgini"ne giriyoruz. Ordan sonra alt kısımda "apk" diye dosya çıkıyor. Oraya tıkladıktan sonra karşımıza gelen apk dosyalarını tek tek seçerek yüklüyoruz. Bazen kimlik bilgisi doğrulanamadığı için yükleme yapmayabiliyor. Bunun için de ayarlar kısmından "Güvenlik" kısmından "Bilinmeyen Kaynaklar" seçeneğini işaretlememiz gerekiyor. Ardından yükleme gerçekleşiyor. Ben bu şekilde yükledim.

:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Navigasyon yapmak istiyorun "Google haritalar navigasyon henüz bu konumda kullanılamıyor." Diyor.

Malesef Türkiye'de sesli tarif henüz kullanılmıyor. Her androidde aynı. 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Rehberden yada son aramalar listesinden ismin üzerini kaydırarak (sağa veya sola)direk mesaj veya arama için exdialer'ı kullanıyorum, navigasyon için igo primo'yu tavsiye ederim. Real Racing gibi uygulamalar için önce Class 10 hafiza kartı sonra sabır gerekiyor. aliexpress'ten kılıf alacaksanız gionee E3 yada golden E3 diye aratın ürünler 1'e 1 aynı(ben aldım). Flip cover kapaklar 7-8-9 dolar, silikon olanlar 4-5-6 dolar... Batarya da mevcut 1800-2200-2500-2800 mAh olarak... Onların da fiyatları 10-15 dolar seviyesinde. Flip cover kapak alırsanız smart cover pro yada ücretsiz olan "lite" gibi programları tavsiye ederim çünkü kulak hoparlörünün yanındaki yakınlık sensörünü çok güzel kullanıyor; kapağı kapatınca telefon ekran kilidi yapıyor açınca kaydırarak açılan kilit ekranı geliyor, böylece yandaki "açma-kapama" tuşunu günde 100 kere kullamanıza gerek kalmıyor. Batarya süresi ise önceki telefonum gibi(samsung s5233 wifi) kullanırsam 2-3 gün gidiyor ama tablet gibi kullanırsam 1 gün gibi bir süresi var. Şarj kablosuyla bilgisayara bağlanma ve dosya aktarımı çok kolay ve başarılı. Arkadaşların dediği gibi aranma esnasında telefonu ters çevirirseniz susuyor. Ayrıca dash clock yada lockscreen notfication gibi programları kullanırsanız kilit ekranında bile gelen mesajı, epostaların ilk kısımlarını okuyabilir, cevapsız çağrının kim olduğunu görebilirsiniz. DNS ayarlarını da değiştirme durumunuz bu telefonda mevcut herhangi bir ek yazılıma uygulamaya yada root'a gerek yok... Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

StoreOID'e tıkladığımda hata verip kapanıyor. Neden kaynaklanıyor acaba bir bilgin var mı Ayhan Abi?

İnternet bağlantısı gerekiyor. Bazı yerlerde Storeoid için bağlantının gerekli olmadığı yazılmış ama gerekli. Yoksa Storeoid durdu diye hata veriyor.

Bu telefonun müzik kalitesi nasıl? Kulaklıkta veya ses sistemlerinde deneyen oldu mu ? Ses yüksekliği yeterli mi ? 

Kendi kulaklığı ile ses bana az geldi, Samsung mini2 kulaklığı ile denedim kendi kulaklığından 3-4 kat daha kaliteli çıkıyor ses. Bas ve tokluk daha net alınıyor. Hem ben kendi kulaklığının kullanış şeklini pek beğenmedim, sanki kulağım tıkanıyor basınç oluyor gibi :)

Olabilir ama bu sadece yüklenme süresini kısaltır.

Muhtemelen, 1GB'lık datanın indirilmesi sırasında sorun yaşanıyor veya indirildikten sonra "extract" işi uzun sürdüğü için çalışmadı diye düşünüyorlar. Öncelikle iyi bir internet bağlantısı ile 1GB dosyanın indiğinden emin olup, sakince uzun uzun tam yüklemenin bitmesini beklemek gerekebilir.

Ben kart alıp yüklediğim halde çalıştıramamıştım, Hasan abim bilir :biggrin: İlk yüklemede çok sabırlı olmak ve beklemek gerekiyor, zaten oyun sonradan yavaş yavaş açılıyor. Daha sonraki oynamalarda ise sıkıntı yok, sadece ilk yüklemede biraz beklemek gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

merhaba arkadaşlar ürün bulmak sıkıntı, bugün vatanda siyah olandan bitane ayırttım saat 5 te teslim alacağım, bildiğiniz üzere çift hatların biri micro yani kartı kestirmem gerek internet paketi kullandığım kartımı sim1 e takmalıyım yoksa diğerinimi hangi kartı kestireyim , bikaç forum sitesinde bu sıkıntıları okumuştum sim1 den 3g bağlanmıyor falan diye, kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum,

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

İnternet bağlantısı gerekiyor. Bazı yerlerde Storeoid için bağlantının gerekli olmadığı yazılmış ama gerekli. Yoksa Storeoid durdu diye hata veriyor.

Kendi kulaklığı ile ses bana az geldi, Samsung mini2 kulaklığı ile denedim kendi kulaklığından 3-4 kat daha kaliteli çıkıyor ses. Bas ve tokluk daha net alınıyor. Hem ben kendi kulaklığının kullanış şeklini pek beğenmedim, sanki kulağım tıkanıyor basınç oluyor gibi :)

Ben kart alıp yüklediğim halde çalıştıramamıştım, Hasan abim bilir :biggrin: İlk yüklemede çok sabırlı olmak ve beklemek gerekiyor, zaten oyun sonradan yavaş yavaş açılıyor. Daha sonraki oynamalarda ise sıkıntı yok, sadece ilk yüklemede biraz beklemek gerekli.

Evde bulduğum class 4 8GB hafıza kartıyla Real Racing 3 yükledim(sabır taşım hafif zarar gördü ama idare eder :biggrin: ) sorunsuz çalışıyor. Hafıza için 8 gb yeter diyenler için class 4 de iş görür bilginize...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Şimdi burada iki sorunu çözemedim.

Birincisi; oyun oynarken oyun müziklerini otomatik olarak müzik çalara kaydediyor.

İkincisi ise; WhatsApp'daki resimleri galeriye, paylaşılan müzikleri de yine müzik çalara otomatik olarak kaydediyor.

Bir yerlerde ayarı var mı diye karıştırdım ama bulamadım. Var mı bilen?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Şimdi burada iki sorunu çözemedim.

Birincisi; oyun oynarken oyun müziklerini otomatik olarak müzik çalara kaydediyor.

İkincisi ise; WhatsApp'daki resimleri galeriye, paylaşılan müzikleri de yine müzik çalara otomatik olarak kaydediyor.

Bir yerlerde ayarı var mı diye karıştırdım ama bulamadım. Var mı bilen?

This is android. :)

Yani hepsi  böyle. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hepsimi Mert? :)

Sende öyle değilse bozuk abi . Kaç tane alet kullandıysam hepsi böyle. One x dahil. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Sadece One a bakmanı öneririm, sıfır hata :)

İyide bu bir hata değil ki abi. Whatsapptan gelen fotoğrafın zaten galeriye gitmesi gerek. Gelen müziğinde müzik çalara. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İyide bu bir hata değil ki abi. Whatsapptan gelen fotoğrafın zaten galeriye gitmesi gerek. Gelen müziğinde müzik çalara. :)

Oyun oynarken oyun müziğini kaydediyor demişya, olmaz öyle şey, whatsapp taki olaysa olur, zaten doğrusuda bu, 2. kısmı yanlış anlamışım ben :) 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Oyun oynarken oyun müziğini kaydediyor demişya, olmaz öyle şey, whatsapp taki olaysa olur, zaten doğrusuda bu, 2. kısmı yanlış anlamışım ben :)

Haa orada haklısın abi. O bizdede yok. Bende eksik okumuşum. :)

Ama oyun yapımcısı oyun şarkılarını mp3 formatında verdiyse normal. 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...