İçeriğe Yönlendir

Rolanti Sorunu

Erhan Sevinc

Recommended Posts

• 3 ay sonra...
Kerim Karagün

Erhan bey,

Öncelikle forum kuralları gereği ve güzel Türkçe'mize saygıdan dolayı yazılarımıza lütfen daha dikkat edelim.

İkinci olarak:

Subap ayarının bilgilerini almanız lazım

Akışmetrenin fişi çıkınca düzelmesi sorunlu olduğunu gösterdiği gibi, akü sökülüp beyin resetlenirse sorun düzelebilirde. Bu denendi mi?

KA'ların daha bozulan beynini görmedim, duymadım. Ben olsam asla elletmem.

Akışmetre için MErkez oto ile görüşüp sıfır alabilirsiniz.

sani bey formda gezinirken bu yazıyı gördüm siz fort ka ların beyni arızalanmaz demişsiniz.ben geçen sene arabam rolantiden dolayı istop ederdi.tamirciye götürdüm beyin arızalı dedi tamir olması gerekyigini söyledi bende mecburen olur dedim aracı bıraktım. bir gün sonra arabayı almaya gittim.araba yapılmıştı.bindim sorun çözülmüştü  benden tamir ücreti olarak 350 tl. para aldı.yoksa tamirci beyin degilde başka yerimi tamir yaptı anlamadım.burası g.antep her şey beklenir kime inanacagımızı bilmiyorum.anlamıyoruz diye bizi yoluyorlarmı.cevap

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

sani bey formda gezinirken bu yazıyı gördüm siz fort ka ların beyni arızalanmaz demişsiniz.ben geçen sene arabam rolantiden dolayı istop ederdi.tamirciye götürdüm beyin arızalı dedi tamir olması gerekyigini söyledi bende mecburen olur dedim aracı bıraktım. bir gün sonra arabayı almaya gittim.araba yapılmıştı.bindim sorun çözülmüştü benden tamir ücreti olarak 350 tl. para aldı.yoksa tamirci beyin degilde başka yerimi tamir yaptı anlamadım.burası g.antep her şey beklenir kime inanacagımızı bilmiyorum.anlamıyoruz diye bizi yoluyorlarmı.cevap

ben de gaziantepteyim tamirci seçimi önemli bende de stop etme sorunu vardı hız sensörünü değiştirdim düzeldi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Karagün

ben de gaziantepteyim tamirci seçimi önemli bende de stop etme sorunu vardı hız sensörünü değiştirdim düzeldi

sülayman bey hangi tamirciye gittiniz adres birde masraf ne kadar verdiniz cevap

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

sülayman bey hangi tamirciye gittiniz adres birde masraf ne kadar verdiniz cevap

Hız sensörünü internetten aldım 300 tl civarıydı kendim değiştirdim

Sorununuz hala devam ediyormu

Yorum bağlantısı
Kerim Karagün

Hız sensörünü internetten aldım 300 tl civarıydı kendim değiştirdim

Sorununuz hala devam ediyormu

o kadar pahalımı bu yav 

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Malesef evet araç için önemli bir parça yakıtı da etkileyen bir parça

Yorum bağlantısı
Kerim Karagün

Malesef evet araç için önemli bir parça yakıtı da etkileyen bir parça

peki tamir olma şansı yokmu bu parçanın

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Parçanın durumunu görmek lazım kablolarında da sıkıntı olabilir

Yorum bağlantısı
Kerim Karagün

peki tamir olma şansı yokmu bu parçanın

evet sorun şimdide araç yolda giderken yavaşlayıp  depraja basınca istop ediyor.yani gittigi yerden yavaşlamaya başlayıp boşa alır almaz istop ediyor

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Siz hız sensörünüzün yerinde olup olmadığını bir kontrol edin veya ettirin sökülmüş de olabilir hız sensörünün yeri konuda mevcut inceleyin

Yorum bağlantısı
Kerim Karagün

Siz hız sensörünüzün yerinde olup olmadığını bir kontrol edin veya ettirin sökülmüş de olabilir hız sensörünün yeri konuda mevcut inceleyin

yarın zaten bir tamirciye gidecegim.teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Fidan

Erhan hocam, araba tıkır tıkır çalışıyor sanırım bir daha foruma girmediğine göre :))

Son günlerde benim araba da bir gün düzgün bir gün garip çalışıyor. Ya dedim bu kadar saçma bişey olamaz acaba dedim kedi mi giriyo motora da böle oralarda sıcak diye takılırken kablolara falan sürtünüyo derken akşamına balkona çıkayım dedim ölesine bi de baktım bi kedi arabanın altına girerken gördüm vay dedim ulan kediler:)

Neyse, geçenlerde ön tekerleri falan söktüydüm, o zaman dikkatimi çekti sökük kırık kablolar var nereye gidiyor neyi çalıştırıyor bilmiyorum, araçtan sıfırını almadan önce söktüğüm hız sensörünün kabloları da soyulmuştu. Velhasıl lafı uzatmayayım bizim arabaların elektrik tesisatının da bir elden geçme vakti gelmiş açıkçası çünkü kaç yaşına gelmiş araçlar ve dış ortama maruz kalıyorlar aşırı yüksek ısıya maruz kalıyorlar.. Bu arabaların artık sağlam bi elektrik tesisatı yenilenmesine ihtiyaçları da var. Herşeyi değiştiriyoruz ama elektrik kablolarını hep esgeçiyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Katılıyorum sana Burak dostum. elektrikçi herhangi bir parçaya yeni kablo çekince eskisini sökmüyor ve haliyle bu tablo oluşuyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...