İçeriğe Yönlendir

Lg G2 Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Önder Kuru
(düzenlendi)

Hemen hemen bu tip tüm konularda sordum; "600-700 tllik telefonlarda yapamayıp 1500-2000 liralık telefonlarda yapabildiğiniz ne var?" diye ama henüz cevap veren olmadı. Ben bir örnek vereyim, telefonumun android sürümü 4.3 veya üzeri olmadığı için bazı uygulamaların bazı özellikleri çalışmıyor...

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hemen hemen bu tip tüm konularda sordum; "600-700 tllik telefonlarda yapamayıp 1500-2000 liralık telefonlarda yapabildiğiniz ne var?" diye ama henüz cevap veren olmadı. Ben bir örnek vereyim, telefonumun android sürümü 4.3 veya üzeri olmadığı için bazı uygulamaların bazı özellikleri çalışmıyor...

Basit, kalite-hız-optimize edilmiş yazılım ve en önemlisi Android yüksek donanım ister, sebeb bu.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Basit, kalite-hız-optimize edilmiş yazılım ve en önemlisi Android yüksek donanım ister, sebeb bu.

Cevap bu değil üzgünüm. Şöyle sorayım one'la yapıp da disco.ile yapamadığınız ne var? SMS, arama,görüntülü arama,mail,twitt,face, whats,line...vb., office uygulamaları, birçok oyun[disco asphalt 8'i de oynattı)... Fotoğraf, video...

Pilinin uzun gitmesi ve kamerasının kalitesi dışında bu(TL olarak) farkı neden vereyim?

İşyerinde bir arkadaşım iPhone aldı samsung ace plus'tan sonra. Bana şunu söyledi; "sırf uyku modu yüzünden ios alınır,gece acil olmayan aramaları süzüyor, gece çok rahat ettim bunun sayesinde" E dedim "agent" diye ücretsiz bir apk. var bundan fazasını yapıyor... Hadi ya dedi... Demek istediğim de bu... Arkadaş sadece ios'ta var zannetmiş parayı vermiş. Peki hakikaten fazladan ne var bu 2000-2500 tllik telefonlarda?

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Cevap bu değil üzgünüm. Şöyle sorayım one'la yapıp da disco.ile yapamadığınız ne var? SMS, arama,görüntülü arama,mail,twitt,face, whats,line...vb., office uygulamaları, birçok oyun[disco asphalt 8'i de oynattı)... Fotoğraf, video... Pilinin uzun gitmesi ve kamerasının kalitesi dışında bu(TL olarak) farkı neden vereyim? İşyerinde bir arkadaşım iPhone aldı samsung ace plus'tan sonra. Bana şunu söyledi; "sırf uyku modu yüzünden ios alınır,gece acil olmayan aramaları süzüyor, gece çok rahat ettim bunun sayesinde" E dedim "agent" diye ücretsiz bir apk. var bundan fazasını yapıyor... Hadi ya dedi... Demek istediğim de bu... Arkadaş sadece ios'ta var zannetmiş parayı vermiş. Peki hakikaten fazladan ne var bu 2000-2500 tllik telefonlarda?

Yazdımya, dediklerinin hepsini iki modelde yapar, ucuz olan daha yavaştır, ama aman aman değildir, One eskimesine rağmen 5S le arasında fark bulmazsın hatta 5s daha eksiktir mesela, esas kıstas eline aldığındaki kalite hissi, ekranın kapasitesi gibi şeyler, disco ile One ı eline alınca, disco direk hezimet benim için, aslında bunların yanı sıra birazda insan kalite-klas-alette rijitlik arıyor, yani kalite olacak, buna veriyoruz parayı, yoksa alayı aynı işi yapıyor, nasıl yaptığı önemli birde.

Disco ile One ver bana, aynı işi yaparlar evet, ama ince nüanslar birini öne çıkarır, disco 100 tl. One 2000 tl. olsun, yine One ı alırım, kalite ve klas isterim, esas etmen bu aslında :)

Araba gibi düşün, dacia sandero (punto da diyebilirsin   :D ) mu Fiestamı diyelim, ikiside aynı para olsun, ne alırdım, tabiki fiesta mesela  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci
(düzenlendi)

Cevap bu değil üzgünüm. Şöyle sorayım one'la yapıp da disco.ile yapamadığınız ne var? SMS, arama,görüntülü arama,mail,twitt,face, whats,line...vb., office uygulamaları, birçok oyun[disco asphalt 8'i de oynattı)... Fotoğraf, video... Pilinin uzun gitmesi ve kamerasının kalitesi dışında bu(TL olarak) farkı neden vereyim? İşyerinde bir arkadaşım iPhone aldı samsung ace plus'tan sonra. Bana şunu söyledi; "sırf uyku modu yüzünden ios alınır,gece acil olmayan aramaları süzüyor, gece çok rahat ettim bunun sayesinde" E dedim "agent" diye ücretsiz bir apk. var bundan fazasını yapıyor... Hadi ya dedi... Demek istediğim de bu... Arkadaş sadece ios'ta var zannetmiş parayı vermiş. Peki hakikaten fazladan ne var bu 2000-2500 tllik telefonlarda?

Önder abi öyle düşünme bence . Neden dersen mersoda araba , focusta araba. Kapiş. tarihinde Mehmet Demirci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Önder abi öyle düşünme bence . Neden dersen mersoda araba , focusta araba. Kapiş.

disco anadol, One merso :) ayponpon 3310  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Önder abi öyle düşünme bence . Neden dersen mersoda araba , focusta araba. Kapiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tamam sizin gibi düşüneyim ;)

Ama focusun sahip olmadığı mersonun standart sunduğu, 90 modeli bile hala üst sınıf olduğu açık. Hiç bir elektronik cihaz bu mantığa uymaz. Artık tonla para verip 10 yıl kullanabilir misin bir telefonu? Dolayısıyla 6 ayda eskiyen bir ürüne günlük hayatta neredeyse hissetmediğin, hatta aklına bile gelmeyen donanımlara verilen paraya acırım o kadar. Misal benim 6 ayda bir oğlanın aklına gelirse 3D film izlemem gibi. Şimdiki aklım olsa 3D için öyle bir fiyat farkı vermem. Teknoloji merakı maalesef bizi böyle yapıyor ondan sonra da aldığımız bu fahiş fiyatlı ürünleri yere göğe sığdıramıyoruz... Kalın sağlıcakla... ^_^

3d yi ben izlemesemde para veririm, çünkü panel farklı olur, donanım daha iyi ve hızlı olur kısaca kalite olur, o yüzden ben yine alırdim, telefon yada araba, ayni şey, kalite alirim , kalitesizi alacak kadar zengin de değilim :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci
(düzenlendi)

Noluyor burda Balkes toplantısı mı var :D

E hadi bahanecek yapıverelim , olma mı ? Yalnız şu ecoboost suz gelme artık .

Tamam sizin gibi düşüneyim ;)

Ama focusun sahip olmadığı mersonun standart sunduğu, 90 modeli bile hala üst sınıf olduğu açık. Hiç bir elektronik cihaz bu mantığa uymaz. Artık tonla para verip 10 yıl kullanabilir misin bir telefonu? Dolayısıyla 6 ayda eskiyen bir ürüne günlük hayatta neredeyse hissetmediğin, hatta aklına bile gelmeyen donanımlara verilen paraya acırım o kadar. Misal benim 6 ayda bir oğlanın aklına gelirse 3D film izlemem gibi. Şimdiki aklım olsa 3D için öyle bir fiyat farkı vermem. Teknoloji merakı maalesef bizi böyle yapıyor ondan sonra da aldığımız bu fahiş fiyatlı ürünleri yere göğe sığdıramıyoruz... Kalın sağlıcakla... ^_^

Önder abi hani İzmir e gidecektik senin işi halletmeye .

tarihinde Mehmet Demirci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bence de htc one ile disco arasında o kadar fiyat farkına değecek birşey yok. Ama note2 ile vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

3d yi ben izlemesemde para veririm, çünkü panel farklı olur, donanım daha iyi ve hızlı olur kısaca kalite olur, o yüzden ben yine alırdim, telefon yada araba, ayni şey, kalite alirim , kalitesizi alacak kadar zengin de değilim :)

Ben de kullanmayacağım şeylere para verecek kadar zengin değilim Ali abi, 3d'li ile diğeri arasında sadece yazılım farkı varsa ne yapayım o yazılıma ben? Dediğin gibi normal yada günlük kullanıma direk etki edecek bir farkı varsa ben de onu tercih ederim ama ben 3d'ye değil kaliteli panele yada herneyse o üstünlük ona para veririm. Kastettiğim o değildi zaten. Kalite için ödenen paraya değil kullanılmayan donanıma harcanan paraya acırım ben. Bu arada iPhone la HTC arasında bahsettiğin kadar kalite farkı olamaz, disco.yu da HTC'nin yanında anadol olarak görüyorsan benim aslında diyecek sözüm kalmıyor... Ali abi en kısa zamanda alacağın m8 deneyimlerini bekliyoruz...

Bence de htc one ile disco arasında o kadar fiyat farkına değecek birşey yok. Ama note2 ile vardı.

Note serisi bence diğerlerinden farklı. Farklı amaçlara yönelik bir cihaz ve sınıfında tek. Tıpkı C-max gibi...
Yorum bağlantısı

Ben de kullanmayacağım şeylere para verecek kadar zengin değilim Ali abi, 3d'li ile diğeri arasında sadece yazılım farkı varsa ne yapayım o yazılıma ben? Dediğin gibi normal yada günlük kullanıma direk etki edecek bir farkı varsa ben de onu tercih ederim ama ben 3d'ye değil kaliteli panele yada herneyse o üstünlük ona para veririm. Kastettiğim o değildi zaten. Kalite için ödenen paraya değil kullanılmayan donanıma harcanan paraya acırım ben. Bu arada iPhone la HTC arasında bahsettiğin kadar kalite farkı olamaz, disco.yu da HTC'nin yanında anadol olarak görüyorsan benim aslında diyecek sözüm kalmıyor... Ali abi en kısa zamanda alacağın m8 deneyimlerini bekliyoruz...

Note serisi bence diğerlerinden farklı. Farklı amaçlara yönelik bir cihaz ve sınıfında tek. Tıpkı C-max gibi...

Ecoboost gibi :p

Yorum bağlantısı

E hadi bahanecek yapıverelim , olma mı ? Yalnız şu ecoboost suz gelme artık .

Önder abi hani İzmir e gidecektik senin işi halletmeye .

Çok yoğunum dostum Ekime kadar kıpırdayamam artık. Özellikle yazın yolunuz düşerse beklerim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Canım o işim komedisi, elbette aman aman farklar yok, ama elime aldığımdaki histe önemli, disco plastik sadece o bile almamam için sebeb, neyse böyle işte. Şimdi m8 de z2 de aynı işlemcili bunun yanında S5 var, işlemcisi daha hızlı ama 3 ünü kıyasla s5 en son gelir, çünki yazılım özürlü samsung yapmıştır, kıstasları farklı yani.

Not: m8 almayacağım, aşırı pahalı o kadarda değil, o para verilmez, optimum performansı alamam, çok uzun ve tipsiz, direk eledim, ayrıca S805 işlemci gelmeden telefon falan değişmem :)

Tv de yazılım önemli, samsungta iki saat smart ın açılmasını bekliyorsun, çok yavaş ve kullanışsız, 3d ye gelince mesela lg de 600 serisi 1500 tl. ise 700 serisi 2000 tl. ikisini yanyana koy bariz görüntü farkı var, ayrıca xbox falan oynayıncada çok hızlı karmaşık sahnelerde frame atlıyor gibi farklar var, o yüzde optimum performans alacağım cihazı seçiyorum, sadece pahalı olması değil kıstas, yoksa bas parayı Vertu al, 3310 gibi alet :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Çok yoğunum dostum Ekime kadar kıpırdayamam artık. Özellikle yazın yolunuz düşerse beklerim.

Benim bu haftalarda gelmem gerekiyor aslında abi . 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Baya arkadan takip ediyor lg bu meseleyi. :)

Krallar geriden gelir derler :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Dağılın ula. Vakit geç oldu gidin evinize ustunuzu sıkıca örtüp uyuyun.

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Patron bililyorsun as solistler son çıkar, Kral'da bi bakıyo ortalıa dier teefonlar napmış, zamsung gibi hata üstüne hata olmaması baaabıında ondan sonra dio ki tamam şimdi yayınlama zamanı  :good1:

Assolist olayı mazide kaldı, tıpkı sizin g2 gibi, biliyorsun sanırım  :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Arkadaşın LG G2 yere düştü, ekran incecik, soldan sağa olmak üzere çatladı. Dokunmatik ekran pert. OTG ile mouse takıp kullandı bir iki gün. :D Şimdi serviste.

Telefonla sormuş, 500 TL istemişler. Gönderdik bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arkadaşın LG G2 yere düştü, ekran incecik, soldan sağa olmak üzere çatladı. Dokunmatik ekran pert. OTG ile mouse takıp kullandı bir iki gün. :D Şimdi serviste.

Telefonla sormuş, 500 TL istemişler. Gönderdik bakalım ne olacak.

İnce çerçeve olayı acaip sakat, tamam güzel ama aması var. g3 te aynen böyle, en sağlamlar listesindede lider belli :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...