İçeriğe Yönlendir

Lg G2 Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Çerçevenin ince olması, cama darbeyi doğrudan geçirmesi bir tarafa. Bu olayla öğrendiğim bir şey de; G2'de dokunmatik ekran (digitizer) ile üst cam katmanın yapışık şekilde olduğu. Örneğin neredeyse birebir aynı şekilde çatlayan hTC One 'ın ekranı çalışıyor, hTC Desire C 'nin ekranı çalışıyor, hatta çakma S4'ün çatlak ekranı bile çalışıyor. Bu nedenle bunlarda ucuz şekilde camı değiştirip kullanabiliyorsunuz. Ancak G2 'de bu çok zormuş. Servis bile o riske girmeden komple takımı değiştiriyormuş. Yoksa yurtdışında ekran camı çok çok daha ucuz. Ancak değiştirmek büyük dert.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu iyi olmadı, G2 çok hassas bir cihaz gerçekten, G3 de sanırım aynı tip ekran kullanıyor...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Çerçevenin ince olması, cama darbeyi doğrudan geçirmesi bir tarafa. Bu olayla öğrendiğim bir şey de; G2'de dokunmatik ekran (digitizer) ile üst cam katmanın yapışık şekilde olduğu. Örneğin neredeyse birebir aynı şekilde çatlayan hTC One 'ın ekranı çalışıyor, hTC Desire C 'nin ekranı çalışıyor, hatta çakma S4'ün çatlak ekranı bile çalışıyor. Bu nedenle bunlarda ucuz şekilde camı değiştirip kullanabiliyorsunuz. Ancak G2 'de bu çok zormuş. Servis bile o riske girmeden komple takımı değiştiriyormuş. Yoksa yurtdışında ekran camı çok çok daha ucuz. Ancak değiştirmek büyük dert.

Aslında hepsi yapışık bildiğim kadarıyla. Özel bir silikonla yapıştırılıyor. Bazıları bunun değişimini elle yapmaya çalışıyor ki bu çok riskli bir işlem. LCD'ye zarar vermek an meselesi. Ancak bunu özel cihazla yapan firmalar var. G2 özelinde bilgim yok ama bir görüşmek lazım. Yapabileceklerini sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Gmail uygulamasına eklenmez.

Sadece gmail e kayıtlı mail ler içindir.

Diğer uygulama aslında bahsettiğiniz is için. Onu da ona ekleyip kullanabilirsiniz.

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Lg G2 32 GB aldım yarın gelecek.Arkadaşımda almış fakat memnun değilim diyor sağlam değil diyor.Htc One Mini veya nokia lumia 1320 al dedi.Sizce ne yapayım geri iade edeyi mi telefonu?Özellikleri çok tatminkar fiyatı da uygun kararsız kaldım.Kullananların yorumunu da almak istedim

Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Arkadaşın bahsettiği cihazlardan sağlamdır.. Son partilerde kasa gıcırdaması gibi problemler çözüldü, onu kontrol ederek alın derim.. LG garantili ise problem olmaz zaten.. Ekran ve Batarya efsane, işlemcisi hala zirvelerde.. Bence gayet ideal cihaz..

Evet arkadaşta kasa gıcırdamasından bahsediyordu.Htc one yorumlarına baktım kenarlarındaki beyaz yerler çatlıyor yazıyordu.Ama her durumda lg g2 nin özellikleri ağır basıyor.Birde kitkat güncellemesinde problemler oluşmuş sanırım?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Evet arkadaşta kasa gıcırdamasından bahsediyordu.Htc one yorumlarına baktım kenarlarındaki beyaz yerler çatlıyor yazıyordu.Ama her durumda lg g2 nin özellikleri ağır basıyor.Birde kitkat güncellemesinde problemler oluşmuş sanırım?

G2 sadece düşmelere karşı biraz hassas. Onun dışında bir sorununu duymadım pek fazla. One mini bana da sağlam gelmedi. One sağlam ama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Bir sorun yok, aksine daha stabil oldu cihaz.. G2 alacaksanız mutlaka Spigen Slim Armor kılıf ile kullanın.. Ekran çerçevesi ince olduğundan düştüğü zaman ekran kırılıyor.. 500 lira civarında size masraf açar..

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.Yarın telefonu inceleyip alıyorum dediğiniz kılıfı da sipariş edeceğim.

Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

http://www.spigen.com.tr/G2,LA_130-2.html#labels=130-2

Burada var, kargo ücretsiz olması gerek.. Cihazın kutusunda seri numarası hangi parti üretim olduğunu gösteriyor..  Mesela benim cihaz 309K ile başlıyor, bu 2013 9. ay demek.. Son partilerim 403K olması gerek, 2014 3. ay üretimi.. Buna göre alırsanız, sorunsuz olma ihtimali daha yüksek..

Yarın ilk önce ona dikkat edeyim.Sizin telefonunuzda kasa gıcırdaması var mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Vardı, birkaç şikayet ile birlikte servise götürdüm.. Sonra daha yeni bir cihaz ile değiştirildi.. Kasa gıcırdaması ve hoparlör problemi yok.. Her elektronikte olduğu gibi ilk partilerde birkaç problem olabiliyor..

Yarın gelecek olan telefonu söylediklerinizi dikkate alarak kontrol edeceğim bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Vardı, birkaç şikayet ile birlikte servise götürdüm.. Sonra daha yeni bir cihaz ile değiştirildi.. Kasa gıcırdaması ve hoparlör problemi yok.. Her elektronikte olduğu gibi ilk partilerde birkaç problem olabiliyor..

Hoparlör problemi derken nasıl bir problem?
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Aslında ahize :) cızırtı ve yankı yapması, karşı taraftan sesin boğuk gelmesi gibi ilk partide sorunlar vardı..

Benim telefon s/n 403K ile başlıyor. Sanırım bahsettiğiniz problemler bende var. Özellikle sesin boğuk gelmesi. Bir de kasadan gicirti gelmesi nasıl oluyor. Kasayı esnetince gelen ses mi?
Yorum bağlantısı

Bugün G2'yi yine servise verdim.. Eski cihazıma göre instagram'da facebook'ta takılırken aşırı ısınma vardı.. Görüşme esnasında ahizenin çıt çıt şeklinde cızırtı yapması ve karşı tarafa sesimin boğuk gitmesi sorunu vardı.. Birkaç kez şarja takılı iken şarj olmadı, kapatıp açınca düzeldi.. Son olarak ta şebeke sinyal kaybı olup geri geliyordu.. Teslim ettim, detaylı teste tabii tutacağız, hatta kore'den mühendisler burada onlara da inceleteceğiz dedi :) bakalım sonuç ne olacak..

ne çektin be Erdem şu G2 den :)
Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum gayet memnunum son sürüm yüklenmiş bir şekilde geldi şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım sadece çift dokunarak tuş kilidini açma bazen sıkıntılı oluyor.Arka kamerasının leke tutmamasıda gayet güzel çünkü ses arttırma/azaltma tuşu arkada olduğu için ister istemez kameraya parmağınız dokunuyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bırakın bu g2 sevdasınıda geçin über sınıfa, alın bir One m8 2 sene arkanıza bakmayın :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Htc samsung mu ki saçma sapan sebeplerle toplanıp gereksiz ürünler çıkarsın? Yılda 1 amiral gemisi cihaz sonra okey. Bütün yıl htc tercih ediliyor. G2ninde tek tercih sebebi fiyatı. Htc bu fiyata olsaydı da kim daha fazla satıyormuş kim kaliteli yapıyormuş herkes ogrenseydi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Bir ay önce sıfır olarak aldım 16gb olanından. Alır almaz ekranda siyah bir leke olduğunu farkettim. Yeni cihaz ile değişim yapıldı. Bu yeni gelen cihazda ısınma oluyor artı olarak şebeke problemi var avea hat olan başka cihazların normal olarak çektiği yerde bu tek diş cekiyor bazen tümden gidiyor. Wifi de diğer telefonlara göre sinyal gücü düşük. Birde telefona arama geldiğinde ekrani çok geç açılıyor önce kararma oluyor çok sonradan geliyor ekran.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Beyler Samsung ile HTC gizli toplantılar yapıyorlarmış LG'ye karşı.

G3 çıkışı ile birlikte HTC için kabus dolu günler geçiriyormuş.

Ne diyorsun Ali abi? HTC efsanesinin sonu ile karşı karşıyamıyız?

Diyecek söz yok, hTC nin iş birliğine yada saldırmasınada gerek yokki, adamlar bu kunda lider, iPAQ ından tutta ilk andro telefona kadar hep ilkler bunlarda, sadece telefon yapıyorlar ve M8 şuan piyasadaki en baba cihaz, karşılaştırmaya bile gerek duymuyorum :)

Önce bu dediklerin M7 ile başetsinde görelim  :tongue:

Htc samsung mu ki saçma sapan sebeplerle toplanıp gereksiz ürünler çıkarsın? Yılda 1 amiral gemisi cihaz sonra okey. Bütün yıl htc tercih ediliyor. G2ninde tek tercih sebebi fiyatı. Htc bu fiyata olsaydı da kim daha fazla satıyormuş kim kaliteli yapıyormuş herkes ogrenseydi. :)

O fiyata satsa duman ederdi oratlığı....

Neyse hTC nin dediği belli, ben en iyiyi yaparım, yaptığım şeyde pahalı, lüks ve iyi olan pahalıdır, yaptığım cihaz bunu hakader diyor, bu kadar basit.  :D

Bizdeki saçma vergilerse ayrı konu tabiii :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Sistem ayarları.ekran. on dokunmatik tuşlar

Seçeneklerinden quick memo seçeneğini aktif hale getirin. Sonra bu tuşa bastığınızda ekran görüntüsü alır ve quick memo açılır. Buradan kesme yazı yazma vs. Gibi işleri yapabilirsiniZ

a5umunah.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

lRJeY9s.png

G3 alana HTC kılıf hediye ediyorlarmış. Waggaz ağam sen G3'ü al kılıfı bana ver :D :D

[emoji100]

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

LG de Türkçe karakterli qwerty klavye var mı?

Swiftkey indirin tavsiye ederim.ücretli idi bedava oldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

G3 alana HTC kılıf hediye ediyorlarmış. Waggaz ağam sen G3'ü al kılıfı bana ver :D :D

[emoji100]

Olaya bak  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...