Ertan Çabuk

Lg G2 Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Recommended Posts

Cem Işık

Ertan abi ışıklı bir ortamda gece çekimi denedin mi? Şehir manzarası vs gibi gece hali..? İphone almak istemiyorum sırf kamerası için :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

İstanbul da satan yer yok nasıl bir pazarlamadır?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

Ertan abi ışıklı bir ortamda gece çekimi denedin mi? Şehir manzarası vs gibi gece hali..? İphone almak istemiyorum sırf kamerası için :)

3. sayfadaki görüntülere bir bak istersen, o da yeterli olmaz ise çekmeye çalışırım akşam güzel bir sivas manzarası :)

Ben Sivas' da buldum sen koca İstanbul' da bulamadın. Ne diyim ben bunlara :D

Sivas' a gel hem kirlinin köftesinden yiyelim hem de g2 alalım sana. Hatta soğal offroad pistine bile götürürüm. Kurna da cabası :crazy:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Öyle sanırım.

Antutu ile test sonuçlarınız ne çıkıyor?

Çok yüksek :)  antutu mutu alayı hikaye, tamamen yalan, sürüm yükseldikçe hızda katlayarak artıyor, benim için ncap ne ise antutuda o, yani money talk ve pazarlama taktiği... :)

Bizim varoş sokağından gece çekimleri;

Normal Mod:

http://i.imgur.com/VTEOxQe.jpg

HDR Modu

http://i.imgur.com/5ImrsqH.jpg

Gece Modu

http://i.imgur.com/I82WDbH.jpg

Gece modu ile HDR yi yanlış da yazmış olabilirim :)

Fena değil, One ın yanındaysa  :i-ih:  üzgünüm, yaklaşamadın bile  :D:tongue:

Şaka bir yana harbiden çok kötü çıkmış, (One ile ilgili kısmı şaka değil) lensmi kirli, odaklamadanmı yoksa yanlış iso-pozlamadamı çektin, oto moddamıydı kamera?

Sanırım tam sokak lambasının altında çekmişsin, sıkıntı buradan kaynaklı galiba, aynı yerde ama biraz daha ileriden çek, yani lambanın kuvvetli ışığı kamerana dik açıyla perdeleme yapmasın, bakalım o zaman nasıl çekecek, odaklamada sıkıntı ve ışık patlaması oluşmuş gibi, alet bu sıkıntıyı aşamamış...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

Hala one ile kiyasliyorsun, :) koy ozelliklerini fiyatını one ın. Tirt iste g2 nin yanında. Artik tek büyük var o da G2 :p

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

Hala one ile kiyasliyorsun, :) koy ozelliklerini fiyatını one ın. Tirt iste g2 nin yanında. Artik tek büyük var o da G2 :p

Tamam kıyaslamıyorum :) Donanım herşey değildir ona göre ama...

Neyse, resimler hakkında dediklerime bak sen, gerçekten kötü çıkmış, tam lambanın altında çekmenden oldu sanırım, kıyaslamak için demiyorum, yanlış anlama, zaten gece çekiminde kıyasa gerek yok, başedemez üzgünüm :tongue:   :flowers:

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

Tamam pes :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tamam pes :)

:)

Ciddiyim, lambanın tam altında çekmişsin, direk tepeden ışık almayan bir şekilde gece modu ve normal modda tekrarlarmısın?

Ooo aşşağıya bak, pusuda bekleyenler var, anında tespit edilmişiz baksana  :D

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

:)

Ciddiyim, lambanın tam altında çekmişsin, direk tepeden ışık almayan bir şekilde gece modu ve normal modda tekrarlarmısın?

Bende ciddiyim :)

Dediğini yapacağım muhtemelen ondan kaynaklidir.

Şehir merkezinde cekim yapar koyarim.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık

ABi MEcidiyeköyde Turkcell bayii satıyor, 2 gün önce baktım ben..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Akan Belen

BU telefonda en çok hoşuma giden reklamlarda gördüğüm çift tıklama olayı :D

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hah, yalnız ois pek işe yaramamış yada senin eller fena titriyor  :D  gece çekimlerin akıllı telefon için iyi düzeyde, gece yüksek iso değerinde çekim, DSLR makinaların bile üzerinde uğraştığı bir durumdur, bu sebeble yeterince güzel çekmiş bence  :good1: daha karanlıktada gece ve normal modda çekim alalım, hdr çekme olmaz zaten :)

BU telefonda en çok hoşuma giden reklamlarda gördüğüm çift tıklama olayı :D

Yakında hallederiz merak etme  :rolleyes:

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

Soguktan her yanim titriyordu

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Soguktan her yanim titriyordu

:D  :D  :D  OİS ne yapsın, mekanın Sivas olduğunu unutmuşum, bu şartlarda güzel çekmiş, soğuktada banamısın demediği test edilmiş oldu böylece :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

:D  :D  :D  OİS ne yapsın, mekanın Sivas olduğunu unutmuşum, bu şartlarda güzel çekmiş, soğuktada banamısın demediği test edilmiş oldu böylece :)

Evet tavuklarda da iptal oluyor ois sistemi soğukta :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ahmet Kapdan

Lg nin yapacaksa ilk yazılım iyileştirmesini kamera ve ses için yapması bu modeldeki beklentisini daha üst sıralara taşır bence.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

Lg nin yapacaksa ilk yazılım iyileştirmesini kamera ve ses için yapması bu modeldeki beklentisini daha üst sıralara taşır bence.

Seste bişey yapamaz, elde olan bu, anca kulaklık kalitesi olabilir, oda sınırlı olur.

Kameraya çok takılmamak lazım aslında, akıllı telefon bu, piyasadaki Lumia da dahil tamamı basılacak değerde resim çekemez zaten, bunlar ekranda bakmak sosyal paylaşımda bulunmak amaçlı resim çeken, mp ile süslenmiş oyuncaklar o kadar :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

Root landık :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ahmet Kapdan

Artık radyonuz da vardır sizin.Hatta menu tuşları da kayboluyordur.Bu da yetmez gibi LTE sunulan bır ulkenın SIM kartı ile bundan da faydalanırsınız. :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

Yavaş yavaş ilerliyorum, aceleye gerek yok :)

Henüz o kadar ileriye gitmedim. Ilk etapta batarya kalibrasyon programlari ile ne kadar verim alacagim batarya omrunde iyileşme olabilirmi denemem lazim.

Daha sonra kamera ile ilgili hir takim yazilimlar var onlarin olgunlasmasini bekleyeceğim. Radyo falan kullanmam zaten

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

LGg2 ve diğerleri.... konu kapanmıştır. Adam yapmış bir hatadır bu rakama satmaya başlamışi faydalanmalı...

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun :)

LGg2 ve diğerleri.... konu kapanmıştır. Adam yapmış bir hatadır bu rakama satmaya başlamışi faydalanmalı...

Fiyat uygun harbiden  :good1:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ertan Çabuk

Adamların hatasından faydalanmak gibi olmasın da, bir tane de abime aldık dun akşam. Beyazı bitmiş burda, siyah aldık mecburen.

Başka bir tezgahtar 1600 e nakit satmaya kalktı, bereket beni tanıyan çocuk duruma müdahil oldu da aynı şartlardan aldık yine. Yoksa 3. Sayfalik olurduk :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki