İçeriğe Yönlendir

Lg G2 Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Akan Belen

Lg aldın sandı sanırım :) benimde çok hoşuma gitti bu telefon.Özellikle videoda izlediğim çift tıklama ve arka sensörden foto çekme özelliği bence çok kullanışlı

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hayırdır ? Kullanıyorum Zafer. Planın ne olaki ?

Yoo.. Şeytana falan uyarsın diye korktum :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hiç yakıştıramadım :)

ne zaman gelecek 4.3 ??

Tabii One dan sonra:)

galiba 4.3 haftaya sense 5.5 le beraber gelecekmis, normalde 4.3 u alirdik, sense 5.5 da eklenince is uzadi sanirim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Lg aldın sandı sanırım :) benimde çok hoşuma gitti bu telefon.Özellikle videoda izlediğim çift tıklama ve arka sensörden foto çekme özelliği bence çok kullanışlı

Merak etme fazla beklemeyeceksin;)

Bu arada Sense 5.5 candir, sense li telefon ve diğerleri :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yoo.. Şeytana falan uyarsın diye korktum :p

Manyakmıyım kendime alayım. Tek yere düşmede en az %80 hasar alıyor. HTC daş gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Manyakmıyım kendime alayım. Tek yere düşmede en az %80 hasar alıyor. HTC daş gibi

Ben iki kere düşürdüm hala daş gibi canim..

G2 ve diğerleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

İlk seferde oluyor...

LG G2'de rehbere girerken hızlıda rehberde yukarda çevir-rehber-favoriler-gruplar vs var, bunların arasında dolaştığınızda ilk seferde ama böyle 1 sn'lik takılma oluyor mu? sola doğru kayarken?? (uygulama arka planda çalışmaz iken)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hicbir sey yok hocam. Bende anlamıyorum aslında bu güncelleme olayını. Makyaj geliyor sadece. Mesela htc one'a her hafta güncelleme geliyor. Bizde güncelleme cikmasi gereken bir sorun yok. Yani telefon zaten sorunsuzken ekstradan hafızayı doldurmak. Güncelleme almak telefonlara itibar veriyor sanırım.

hahah ilahi Mert, bize her hafta gunceleme gelmiyor, hTC zaten minimum hatali ROM kullanir, bize gelenler genelde ya ana guncellemedir yada kullanici isteklerine gore keyfi ayarlamalardir, yani zamzungta asla olmayan kullanici isteklerini yerine getirme durumudur ;)

Ornegin sense 5 in 5.5 olması gibi, sizde hayal olan şeyler yani :)

Ayrıca 4.2 sen sonra gelen güncellemeler daha çok altyapidaki ince ayarlamalar, performansa yönelik şeylerdir, görünürde birşey yoktur, olay alt yapida kisaca...

Not: Android te referans hTC dir, bilimsel gerçek :) sonra diğerleri gelir, o diğerlerinde 1. de simdilik G2 ama 32 GB ligi ;)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Peki son bişi daha soracağım, cihazda 2G RAM bulunmakta.

9 tane uygulama açıp bakınca 400 MB boş RAM kalıyor bu sizde de böyle mi ve normal mi?

Hepsini durdurunca 750 MB civarı oluyor ama pek kullanmazsam 900 MB dolaylarında.

(Bilmediğim için soruyorum)

tuc1j.png

Gördüğünüz 9 adet uygulama,

Bu ekranda menü (üç çizgi alt-alta) tuşuna tıklayıp > Ayarlar>Hizmetleri Durdur seçeneğine geldiğinizde arka planda çalışan ana uygulamaları da görüp durdurma şansınız var. Bu uygulamalar yaklaşık 1 gm civarında RAM tüketir. bende şu anda 1.13 gm civarında boş ram mevcut.

Ayrıca ana ekrana Görev yöneticisinin 2*2 vidget ini eklerseniz orda da hızlı ram boşaltma var. ancak ana uygulamaları yukarıda bahsettiğim sıralama ile yapmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Anladığım kadarıyla ne kadar ram o kadar kullanım. Ertan abi mesela senin yaklaşık %45-%50 kullanımın var yani dediğin gibi 850-900 mb bellek kullanıyorsun. Benim telefonda yaklaşık %47 ile %85 arası kullanımı oluyor ortalama. arasıra %90'ı buluyor. 2 gb ram olsa taş çatlasın 1,1 gb ram kullanır, yani her halükarda 850-1000 mb ram boş kalır. Sizin telefonlara bakınca hiç de öyle olmuyor, telefonlar ram'i bol buldukça kullanıyor anlaşılan...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zaten telefonun rahat çalışmasını sağlayan boşta kalan RAM miktarı değildir. İşletim sistemi ve uygulamalarca kullanılan ram miktarının fazlalılığıdır.

Şimdi 1 GB RAM'li telefonda 300 MB boş RAM varken, 2 gb RAM'li telefonda 1300 MB boş RAM olmasını istemek yanlış oluyor. Öyle olsa, telefonun kullandığı RAM miktarı değişmeyeceği için performansı da değişmez. Telefon RAM'i bol kullanacak ki hızlı olsun, akıcı olsun. O yüzden bence 2 GB RAM'li cihazlarda temizlemeden kalan boş RAM miktarının 500-600 MB olması normal.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Zaten telefonun rahat çalışmasını sağlayan boşta kalan RAM miktarı değildir. İşletim sistemi ve uygulamalarca kullanılan ram miktarının fazlalılığıdır.

Şimdi 1 GB RAM'li telefonda 300 MB boş RAM varken, 2 gb RAM'li telefonda 1300 MB boş RAM olmasını istemek yanlış oluyor. Öyle olsa, telefonun kullandığı RAM miktarı değişmeyeceği için performansı da değişmez. Telefon RAM'i bol kullanacak ki hızlı olsun, akıcı olsun. O yüzden bence 2 GB RAM'li cihazlarda temizlemeden kalan boş RAM miktarının 500-600 MB olması normal.

Telefonu yoran bazı gereksiz uygulamaların sehven telefona yüklenmemesi koşuluyla ramin şişmesi çok sorun yapmaz. Benim note2 1.75gb'ın çoğu zaman 1.50'sinden fazlasını kullanıyor ama dikkati çekecek yavaşlık ve donma problemi olmuyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Androidin çekirdek uygulamalarının kullandığı RAM helaldir abi :p

Kullanıcı tarafından yüklenen hiç bir program olmaksızın, yani kutudan çıktığı haliyle açılan bir 2 GB RAM'li cihazda bile 1 GB RAM'li cihazdaki boş RAM'e nazaran çok çok yüksek değerler beklememek gerek diye düşünüyorum. RAM kullanacak ki, rahat çalışacak gibisinden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Anlamadığım konu şu;

Koskoca masaüstü bilgisayarı 2 gb ram ile çatır çatır sağlam programlar kullanırken, bu telefonlar ne yapıyor da 1 gb ram yetemiyor?

Bu kadar optimizeden uzak mı bu android işletim sistemi?

AutoCad açık olmasına rağmen ram kullanımı; 880mb

tuth9.jpg

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Düşünmeden vereceğim cevap: Mantıklı.

Ama düşünürsem kesin bir şeyler bulurum :p İşim çok şimdi.

Yorum bağlantısı
Misafir

Anlamadığım konu şu;

Koskoca masaüstü bilgisayarı 2 gb ram ile çatır çatır sağlam programlar kullanırken, bu telefonlar ne yapıyor da 1 gb ram yetemiyor?

Bu kadar optimizeden uzak bu android işletim sistemi?

AutoCad açık olmasına rağmen ram kullanımı;

tuth9.jpg

Teknik detayı bilmiyorum ama veri yolları yavaş olabilir mi? Ya da ısınma problemlerini çözemeyecekleri için zorunlu bir yavaşlatma?

Saygılarımla.

Kullanıcı tarafından yüklenen hiç bir program olmaksızın, yani kutudan çıktığı haliyle açılan bir 2 GB RAM'li cihazda bile 1 GB RAM'li cihazdaki boş RAM'e nazaran çok çok yüksek değerler beklememek gerek diye düşünüyorum. RAM kullanacak ki, rahat çalışacak gibisinden.

Seninleyim Zafer:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Teknik detayı bilmiyorum ama veri yolları yavaş olabilir mi? Ya da ısınma problemlerini çözemeyecekleri için zorunlu bir yavaşlatma?

Saygılarımla.

Saygılarımla.

Veri yolları kaç bit? 

Yorum bağlantısı
Misafir

Saygılarımla.

Veri yolları kaç bit? 

5 s  galiba 64bite yükseliyor, reklamını yapıyorlar. Demek ki, 32bit bizimkiler.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Saygılarımla.

5 s  galiba 64bite yükseliyor, reklamını yapıyorlar. Demek ki, 32bit bizimkiler.

Saygılarımla.

İşe yaramaz diyordu Ali Androidoğlu abi :p 64 bit için.

Ciddi ciddi aklıma takılıyor sıradan bir bilgisayar ile hiç takılmadan ram dolmadan AutoCad gibi Catia gibi programları çalıştırıyoruz bir şey olmuyor. Bu telefonların işlemcileri ramleri neredeyse bu sıradan bilgisayardan daha yüksek olmasına rağmen en ufak dandik uygulamada şişiyor. 32 bit ise veri yolları bizim pcler de 32 bit. Farklı bir nüans mı var? Yoksa İşletim sistemleri geleceklerini garanti haline almak için özellikle mi şişen sistem kullanıyorlar gelecekte daha hızlı daha stabil olmak için?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu ekran kartları vs. 256bit değil miydi Mert?128'liklerin yüzüne bakmıyorlar, 256 iidir diyorlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Bu ekran kartları vs. 256bit değil miydi Mert?128'liklerin yüzüne bakmıyorlar, 256 iidir diyorlar.

Saygılarımla.

Evet,  doğrudur. O zaman şu sonuç çıkıyor. Telefon teknolojileri aslında çok eski, yeni olan entegre devre vs boyutları.

Telefonları Pci-ex  gibi bir veri yoluyla yapsalar 8 gb/sn hıza ulaşılabilir.

Şimdi baktım da veri yolu genişliği diye bir terim daha var. Genişlik 16 bit 32 bit 64 bit gibi tarifleniyor. Veri yolu hızı ise mhz gibi tarifleniyor. 

Veri yolu çeşitleri:

PCI 2.2 66 MHz iletim hızını destekler.(3.3 volt sinyalleme gerektirir)(en fazla iletim hızı 533 MB/s)

PCI-X protokolü değiştirir ve iletim hızını 133 MHz yapar. (maksimum iletim hızı 1066 MB/s)

PCI-X 2.0 266 MHz hızındadır (maksimum iletim 2133 MB/s de gerçekleşir), konfigürasyon alanı 4096 byte'a çıkmıştır. 16-bit veriyolu varyantına sahiptir ve 1.5 Volt sinyallemeye izin verir.

Mini PCI dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış yeni bir biçim katsayısıdır.

Cardbus, 32-bit, 33 MHz PCI için PCMCIA biçim katsayısıdır

Compact PCI, PCI arkaplan genişleme yuvalarına takılabilen Eurocard boyutlu modüllerdir.

PCI Express, 8 GB/s hızlarına ulaşabilen yeni nesil PCI veriyolu türü

PCI (Peripheral Component Interconnect) Intel tarafından geliştirilen yerel veriyolustandartıdır.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...