İçeriğe Yönlendir

Lg G2 Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

var üst kısımdaki hoparlör ile sensör arasında bir led var, kah yeşil yanıyor kah beyaz kah kırmızı.  Bildirime göre değişiyor. Kapak, gelen aramaların cevaplanması, müzik dinlemek vs gibi basit işlemlerin ekran açılmadan yapılabilmesine olanak tanıyor. Bu sayede pil tüketimini de azaltabilir sanırım.

AMOLED olmadığı sürece bunu sağlayamaz.

Yorum bağlantısı
Misafir

g2'nin lansmanında bu kapaklar da epey bir sükse yapmıştı. Klasik flip cover denen kapakların görselliğinin yanısıra LG'de bu kapağa özgü uygulamalar da geliştirilmiş. Aşağıda verdiğim linkte, sayfanın sonuna doğru örnekler mevcut.

Saygılarımla.

http://www.gsmarena.com/lg_g2-review-982p3.php

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

LGg2 ve diğerleri derim. 3g ve wifi dönüşümlü açık ama hep internete bağlı, yutüpsüz... 48 saat gidiyor. İstanbul şebeke ağında

. hehehhe bende sadece guluyorum, g2 ve diğerleri haaa, bugün g2 yi irdeledim, g2 ve diğerleri sozu dogru aslinda, tabii 1 üstteki modelden sonra.... ;)
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

. hehehhe bende sadece guluyorum, g2 ve diğerleri haaa, bugün g2 yi irdeledim, g2 ve diğerleri sozu dogru aslinda, tabii 1 üstteki modelden sonra.... ;)

Yok artık abi. O kadar da değil. :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yok artık abi. O kadar da değil. :D

çok iyi hakikaten ama bir One değil, üzgünüm, fakat f/p olarak üst seviye en iyi aletlerden birisi, çok narin yalniz, dikkat lazim, yan düşürmemek lazim, menü kullanım vs. acisindan fazla karmasik, dodurmuslar, her taraf kisa yol ama gereksiz, basit ama islevsellikte One i tercih ederim, one a karsi 2 üstünlüğü var, ekran boyutu ve işlemcisi, testleride geciniz, bugün bayagi test ettim, fark göremedim hizinda, elbette oyunda fps falan fark olur ama kistasim bu degil, daha öncede dediğim gibi, donanım herşey değildir.

Sonuç olarak G2 f/p olarak üst seviyede en iyi cihazlardan birisi, ama az fark daha verebileceksem One varken almazdim acikcasi, güzel ama o kadarda değil Mert :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tuh dimi ama, one ile g2 ve geride kalan garibanlar diye bir bolum acariz bizde, bu bölüme zamzunguda almayiz, ona ayri bolum lazim, zamzung magdurlari ve hacamat olanlar diye... :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

LG g2 için f/p diyorsunuz ya cihaz kaç TL olunca fiyatı yüksek, performansı düşük kalıyor? Mesela iphone 5s 1500 tl olsa yada S4 1250 tl onlar da mı f/p cihazı olacak? Kriter nedir Size göre? Misal benim için 1000 tl üzeri ne olursa olsun f/p olamaz? Çağlar abi Ali abiye (Cihangiroğlu) "fiyatına bakmazsak Ferrari fiesta dan iyi" diyerek fiyatın önemine dikkat çekmişti mesela...

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

1500-2000 tl aralığındaki telefonların içinde özelliği en iyi olanı bu olduğu için f\p telefonu deniliyor. Teknik özellikleri bakımından emsallerinin 600-700 tl altina satılıyor ki onlar da emsal kabul edilirse...

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

LG g2 için f/p diyorsunuz ya cihaz kaç TL olunca fiyatı yüksek, performansı düşük kalıyor? Mesela iphone 5s 1500 tl olsa yada S4 1250 tl onlar da mı f/p cihazı olacak? Kriter nedir Size göre? Misal benim için 1000 tl üzeri ne olursa olsun f/p olamaz? Çağlar abi Ali abiye (Cihangiroğlu) "fiyatına bakmazsak Ferrari fiesta dan iyi" diyerek fiyatın önemine dikkat çekmişti mesela...

İphone 5S kesinlikle f/p olurdu. Ben telefonları 1000 tl altı ve üstü olarak gruplandırıyorum. Note 3, 2200 tlden çıktı. Bu 1500 tl. Özellikleri kapışır mesela. Burda olay aynı şeye daha az para ödemek. F/P: ödediğiniz fiyata aldığınız performans. Ama haşa! Hiçbir telefon htc one olamaz. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Aslında herşey kapali değil orda.

Bu ekran üzerinden ayarlar..hizmetleri durdur seçeneğine gelirseniz arka planda çalışan uygulamaları girebilirsiniz. Oradan istediginizi isaretleyip arka planda çalışmasını engelleyerek ram kullanımını düşürebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bugün Çağlar'ın lg'yi inceledim. Htc'yi çığnar geçer gibi göründü gözüme :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Senin htc ile sikleti farkli :D:p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kendin için konuş, hehehee

Senin htc ile sikleti farkli :D:p

Aslında herşey kapali değil orda.

Bu ekran üzerinden ayarlar..hizmetleri durdur seçeneğine gelirseniz arka planda çalışan uygulamaları girebilirsiniz. Oradan istediginizi isaretleyip arka planda çalışmasını engelleyerek ram kullanımını düşürebilirsiniz

LG nin mühendisleriyle Mercedes mühendisleri ortak çalışıyor sanırım :biggrin:

Doğrudur, merso-htc grubuna LG de katılmaya basladi, yardim ediyorlar garibana :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İphone 5S kesinlikle f/p olurdu. Ben telefonları 1000 tl altı ve üstü olarak gruplandırıyorum. Note 3, 2200 tlden çıktı. Bu 1500 tl. Özellikleri kapışır mesela. Burda olay aynı şeye daha az para ödemek. F/P: ödediğiniz fiyata aldığınız performans. Ama haşa! Hiçbir telefon htc one olamaz. :p

:) heheh 5s hic katma, o tiple o ekranla bu sinifta bile değil, 1000 TL. Olsa da bakmam bile, 6s le en az 4.7 inc ekrana cikmali, iyice androlasmali, zaten bu olunca cakmasini ne yapayim gider harbi andro alirim, ayfon iyi ama şuan için sansi sıfir :)

Samsung a gelince, benim için bitti artik, 1. HTC 2. LG 3. Nexus lar gerisi hikaye :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Şu anda tüm markaların flagsheep(amiralgemisi) modellerinin fiyat performans olarak incelediğinizde LG'nin bariz bir fiyat avantajı var. Üstelik bu fiyat avantajını son derece kaliteli ekran ve 2.200.-TL'ye satılan rakiplerinin kullandığı işlemci ile sunuyor. Bu açıdan LG güzel seçim fakat yanıltan bir nokta var uygun fiyatla satılan model 16gb dahili hafızaya sahip ve hafıza kartı ile arttırım yapılamıyor. 32gb'lık modeli yaklaşık 200.-TL daha pahalı. Yine de 32gb'lık model de f/p açısından avantajlı.  Güncel oyunlar ve uygulamalar giderek daha fazla yer kapladığından sınırlı hafızaya sahip modellerde uzun süreli kullanım(eğer 3 sene en az kullanırım denilirse) için dahili hafızası büyük olan modeli seçmek avantajlı olur. 

Şu an için Sony Z1, Samsung Note3 2.200.-TL'den, Nokia ise 2.000.-TL'den en üst seviye cihazlarını satışa sürdüler. HTC piyasaya henüz yeni bir model eklemedi ama yaklaşık 5 ay önce One'ı 1.999.-TL'den piyasaya sürmüştü. Bu açılardan bakınca LG ilk defa bir modelini kullanıcıya beğendirdi ve fiyatıyla da kendine çekti.

Dİscovery ise yukardaki modellerin aksine f/p olarak 700.-TL'lik fiyatı ile markası daha fazla duyulmuş rakiplerinin 1.000.-TL'lik modelleriyle yarışıyor. Fiyat anlamında evet çok iyi ama performans(verdiği karşılık) anlamında değerlendirilmesi için henüz bence erken. Güncellemeleri alacak mı? cihazların arıza durumları oluşacak mı? Pilleri 3 ay sonra aynı performansı verebilecek mi? gibi, gibi birçok sorunun geridönüşü olumlu olmalı ki, performans kriterini tamamlasın. Piyasaya tutunmaya çalışan geçmişi olmayan her yeni markanın karşılaşabileceği durumlar bunlar. Discovery sınavını iyi aşarsa; değil model marka olarak GM f/p'a oynayacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Evren abi 3 ay sonra bataryası ölsün umruöda değil. Orjinali 29 tl :)

Güzelmiş pil fiyatı Mert:) Aslında kutuyla bir yedek pil verebilirlermiş.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

apple bu işleri iyi yapıyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Apple anca geriden geliyor, bunların yaninda ne elmasi :)

Bu arada g2 yi bugünde irdeledim ve defterden sildim, 16gb bellekle 3 tane oyun biraz foto yukledimmi isi biter, boyle alete 16 GB ram olmaaaaz, hafizasi kartla aratmayan alette alt sinir 32gb dur ki bu bile az, o yüzden alacaklar bence acele etmesin, 32 ligini bekleyin, 16 harbinden az yahu :(

Htc one il g2 yi hala kiyaslayanlara uc kelimem var

Yav he he :D

16gb la zaten sansin yok heheheh seste ezer, malzemede ezer, kullanımda ezer, saglamlikta ezer ve uzaaar, 3 konuda ustun g2, ekran boyutu (sadece boyut) fiyati. ve işlemcisi, geri kalan konularda peşinden gelir, heheheheh

Bu arada g2 yi bugünde irdeledim ve defterden sildim, 16gb bellekle 3 tane oyun biraz foto yukledimmi isi biter, boyle alete 16 GB ram olmaaaaz, hafizasi kartla artmayan alette alt sinir 32gb dur ki bu bile az, o yüzden alacaklar bence acele etmesin, 32 ligini bekleyin, 16 harbinden az yahu :(

16gb la zaten sansin yok heheheh seste ezer, malzemede ezer, kullanımda ezer, saglamlikta ezer ve uzaaar, 3 konuda ustun g2, ekran boyutu (sadece boyut) fiyati. ve işlemcisi, geri kalan konularda peşinden gelir, heheheheh

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bu arada g2 yi bugünde irdeledim ve defterden sildim, 16gb bellekle 3 tane oyun biraz foto yukledimmi isi biter, boyle alete 16 GB ram olmaaaaz, hafizasi kartla aratmayan alette alt sinir 32gb dur ki bu bile az, o yüzden alacaklar bence acele etmesin, 32 ligini bekleyin, 16 harbinden az yahu :(

He he ezer siz almayın bence :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

32 GB olaydi ve fiyatida ayni olaydi ben alirdim vallahi, ama bu şartlarda üzgünüm :)

Bu arada dediğim konularda harbinden sansi yok ne yazikki...

Yalniz asla kotu değil, super alet, g2 ve One dişinda sadece nexus5 e bakarim ki oda kirpilmis g2 zaten :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...