İçeriğe Yönlendir

C-Max I Sırları, C-Max I Kullanımında Püf Noktaları

Aydın Perçem

Recommended Posts

Abi ilk mesaj kafa karıştırıcı olmuş. Her 2004 modelde yok. Çok nadir. 

Ayrıca bütün ghialarda otomatik kararan ayna var. :)

Ha bu arada o hızda bizim ortalama 2,9. :D

2,9 u rampa aşağı mı görüyorsunuz mert :D :D

Yorum bağlantısı

Has be has istanbul yolunda. :p

o zaman buda benden gelsin :D 1 eylül 2011 çekimi ankara-istanbul otobanından ;)

KpGFG7v.jpg?1

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

o zaman buda benden gelsin :D 1 eylül 2011 çekimi ankara-istanbul otobanından ;)

Kokluyor mu ne?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

eren şehir için kaç?

o gösterge babamın aracının.ankarada ikamet ediyor şu an.havanın eksili derecelerde olduğunu söylüyordu ve 6-7 lt/100km gibi rakamlardan bahsetti :D

bende bandırmada benim araçla hemen hemen aynı değerleri görüyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Konuyu taşıyan arkadaşa teşekkür ederim de, c-max a sabitletecektim ben bu konuyu.. :(

Esp bile yok, bu kocaman yol bilgisayarı ekranına sahip olmak için tek farkı otomatik oluşu mu yani?  (2006, 1.6 TDCi Ghia imiş)

big_146883222rwr.jpg

141562304fpx.jpg

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Aydın Abicim. Şu "sunroof tahliyeleri kesinlikle basınçlı hava ile temizlenmemeli" yide ekle bence. Sorun yaşamasın kimse..

Yorum bağlantısı

Merhaba C-Max sahipleri ve C-Max severler..

...

17 - Arka koltuğun oturma alanlarının altında ilginç, ne idüğü belirsiz şekillerde (dünya dışı varlıkların açtığı tahmin edilen) oyuklar vardır.

...

31 - Açılır tavan tahliye hortumları kesinlikle basınçlı su, hava veya susta teli ile temizletilmemeli, ek yerlerinden çıkıp aracın su almasına sebep olabiliyor. (neyle temizlenmeli???)

Dünya dışı varlıkların açtığı neydüğü belirsiz oyuklardan basına sızan ilk görüntüler  :p

3l3DxE8.jpg?1

AhTfxue.jpg?1

Valla tahliyeler nasıl temizlenir araştırılıp bulunmalı bence. Benim çektiğim çileyi kimse çekmesin bu sebeple.. 

Yorum bağlantısı

Sanki özel olarak bir avadanlık için yapılmış gibi :unsure2:

Aracı zamanında sıfır olarak alan varsa bir baksın bence. Belki orada bir alet erdavat vardır..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

2004..2006 arasında titanyum x paketimidir nedir, o paketten varmıydı bilen var mı? En dolu c-max bu model galiba, varsa onda vardır diye düşünüyorum..

Kerem, neyle temizlenmeli???

...

31 - Açılır tavan tahliye hortumları kesinlikle basınçlı su, hava veya susta teli ile temizletilmemeli, ek yerlerinden çıkıp aracın su almasına sebep olabiliyor. (neyle temizlenmeli???)
Yorum bağlantısı

2004..2006 arasında titanyum x paketimidir nedir, o paketten varmıydı bilen var mı? En dolu c-max bu model galiba, varsa onda vardır diye düşünüyorum..

Kerem, neyle temizlenmeli???

...

Valla abi yukarıya yazdım bende bilmiyorum. 

"Valla tahliyeler nasıl temizlenir araştırılıp bulunmalı bence. Benim çektiğim çileyi kimse çekmesin bu sebeple.. "

Yorum bağlantısı
Kemal Arslan

Lavabo açıcılar eritip zarar verir mi sizce ? Hani lavaboya döküyoruz üzerine sıcak su döküyoruz. Lavaboların da gider kısmı plastik ama bir şey olmuyor. Yada bu tip bir şey olabilir mi sizce ?

Yorum bağlantısı

Valla abi yukarıya yazdım bende bilmiyorum. 

"Valla tahliyeler nasıl temizlenir araştırılıp bulunmalı bence. Benim çektiğim çileyi kimse çekmesin bu sebeple.. "

"Nasıl temizlenir"den önce "nasıl tıkanır"a odaklanmalıyız. Aklıma hep sunroof'un uzun süre açık bırakıldığı geliyor. Çünkü normalde kapalı iken toz bile almıyor.

Lavabo açıcılar eritip zarar verir mi sizce ? Hani lavaboya döküyoruz üzerine sıcak su döküyoruz. Lavaboların da gider kısmı plastik ama bir şey olmuyor. Yada bu tip bir şey olabilir mi sizce ?

Lavaboyu tıkayan malzeme ile bu hortumları tıkayan malzemenin aynı olmaması  nedeniyle lavabo açıcıların başarılı olacağını sanmıyorum. Ancak bir şey aklımdan çıkmıyor. Bu hortumlar temizlenirken zorlanınca yerinden çıkıyormuş. Demek ki öncelikle plastik kelepçe vb. bir malzeme ile hortumların yerine sağlamlaştırılması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Sunroof tahliyesi hortumları neden tıkansınki? İçine yaprak giremeyecek kadar ufak çapı var. Bendeki araç 3 km.den beri bende yani bende sıfır km.de alamamıştım.  Makyajlı kasaya kadar titanyum x paket hiç olmadı.

Ghia modelinde her şey standart geliyordu sadece otomotik vites ve ESP extra olarak alınıyordu sanırım 2006 sonuna kadar . Sonraları vites opsiyonuda kalktı. 2004 yılında bir miktar otomatik gelmişti ama CVT sorunları nedeni ile 2005 te kaldırdılar. 2006 'da CVT düzetildi denilip yeniden listelere girdi o yıl sonundada kaldırdılar zaten. Motor kaputu izolasyonu kartel muhafaza ve motor kapağı 2006 ghia'larda standart oldu. Yani en dolu zamanında tesadüfen ben almışım. Eski kasa en full Donanımlı araçlardan biride benimkidir.Otomatik vites farkı 3890 tl esp içinde 1880 tl fark vermiştim. Hala sıfır aldığım zamanki kadar düzgün sayılır bana göre. Kuzguna yavrusu şirin görünürmüş. Normal bakımları dışında çok fazla bir şey yaptırmadığım ve orjinal hallni sevdiğimden hiç bir yerini kurcalatmadığım vede kurcalamadığım içinde hala bir sorun çıkartmamıştır. Sadece remap yaptırdım 11,000 km.dir kullanıyorum tek fazladan yaptırdığım bu oldu. Burda yazılmaya çalışılan bütün püf noktaları kitapçığında bulunmaktadır pek ilave edilecek fazlada bir şey yok....Geçende follow me varmış sadece tesadüfen onu buldum.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Lavabo açıcılar çok güçlü asitlerdir. Asit plastiğe zarar vermez ama onun dışında ne bulsa eritir. Siz siz olun sakın denemeyin. Boya cila metal nereye değse deforme eder.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Sunroof tahliyesi hortumları neden tıkansınki? İçine yaprak giremeyecek kadar ufak çapı var. Bendeki araç 3 km.den beri bende yani bende sıfır km.de alamamıştım.  Makyajlı kasaya kadar titanyum x paket hiç olmadı.

Ghia modelinde her şey standart geliyordu sadece otomotik vites ve ESP extra olarak alınıyordu sanırım 2006 sonuna kadar . Sonraları vites opsiyonuda kalktı. 2004 yılında bir miktar otomatik gelmişti ama CVT sorunları nedeni ile 2005 te kaldırdılar. 2006 'da CVT düzetildi denilip yeniden listelere girdi o yıl sonundada kaldırdılar zaten. Motor kaputu izolasyonu kartel muhafaza ve motor kapağı 2006 ghia'larda standart oldu. Yani en dolu zamanında tesadüfen ben almışım. Eski kasa en full Donanımlı araçlardan biride benimkidir.Otomatik vites farkı 3890 tl esp içinde 1880 tl fark vermiştim. Hala sıfır aldığım zamanki kadar düzgün sayılır bana göre. Kuzguna yavrusu şirin görünürmüş. Normal bakımları dışında çok fazla bir şey yaptırmadığım ve orjinal hallni sevdiğimden hiç bir yerini kurcalatmadığım vede kurcalamadığım içinde hala bir sorun çıkartmamıştır. Sadece remap yaptırdım 11,000 km.dir kullanıyorum tek fazladan yaptırdığım bu oldu. Burda yazılmaya çalışılan bütün püf noktaları kitapçığında bulunmaktadır pek ilave edilecek fazlada bir şey yok....Geçende follow me varmış sadece tesadüfen onu buldum.

Abi bizler biliyorsun pek el kitabı kurcalamıyoruz.. Öyle bir kötü alışkanlığımız yok maalesef.. :(

Benim amacım şuydu; forumun birçok başlığı altında serpilmiş ilginç özellikleri, dikkat edilmesi gereken noktaları burada toplamak ve c-max ını yeni alanlar yaptığı gibi ilk sorunda internette arayıp burayı bulan arkadaşlara (yada kitapçığı olmayan arkadaşlara) ilk anda yardımcı olmak..

Abi bir de remap i biraz açabilir misin?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Merhabalar Fatih Abicim. Maaşallah senin araçta da yok yok. :) Dizel, Ghia, otomatik,  motor koruma kapağı, ESP, follow me var.. :good1: Nasıl buldun follow me özelliğini? Belki bizde de vardır? Yada yoksa yazılımla filan açtırılabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Follow me özelliği ayna altındaki lambalarlamı oluyor?yoksa farlar ilemi?Bizim 2004 c-max belli bir süre ayna altındaki ışıkları açık tutuyor garajda iyi oluyor.Gerçi garajımda sensörlü tavan lambası var arabayı görünce hemen yakıyor ama yinede öğrenmek istiyorum sizde nasıl. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Follow me özelliği ayna altındaki lambalarlamı oluyor?yoksa farlar ilemi?Bizim 2004 c-max belli bir süre ayna altındaki ışıkları açık tutuyor garajda iyi oluyor.Gerçi garajımda sensörlü tavan lambası var arabayı görünce hemen yakıyor ama yinede öğrenmek istiyorum sizde nasıl. :)

ayna altı lambalar aracı açar açmaz yada kapar kapamaz bende de yanıyor. farları henüz denemedim.. bildiğim kadarıyla bir kez selektör yapıyorsun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...