İçeriğe Yönlendir

C-Max I Sırları, C-Max I Kullanımında Püf Noktaları

Aydın Perçem

Recommended Posts

Sevgin Yılmaz

Kontağı kapatıp veya kapatmadan v.s. olacak sellektör işi birazdan nasipse evde deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Remap = chip = doğru olanı araç beynindeki yazılım ile oynamak sayesinde biraz beygir ilavesi yaptırmak.

Follow me ise araçtan inerken geçenlerde elim selektör yapma koluna takıldı ön farlar yandı bekledim 30 saniye sonra söndü. 7,5 sene önce selektör yapsaymışım arada işe yarardı meret :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Remap = chip = doğru olanı araç beynindeki yazılım ile oynamak sayesinde biraz beygir ilavesi yaptırmak.

Follow me ise araçtan inerken geçenlerde elim selektör yapma koluna takıldı ön farlar yandı bekledim 30 saniye sonra söndü. 7,5 sene önce selektör yapsaymışım arada işe yarardı meret :)

bilmiyorum ama aracı sıfır aldığınızda kitapçığını açıp hiç okudunuz mu? :) kitapçığını okusanız belki bilmediğiniz başka şeylerde görecektiniz :good1: mesela anahtar kodlamayı biliyor musunuz?alarmı devreye sokmayı.yada merkezi kilitle kapıyı açtığınızda sadece şöför kapısının açılabildiğini? :) söylemek istediğim ben dahil bazı şeyleri tesadüfen öğreniyoruz.halbuki o kitapçıkta bunlar zaten yazıyor.sonrada bunları burda sır diye okuyup paylaşıyoruz işte :i-ih:

Follow me özelliği ayna altındaki lambalarlamı oluyor?yoksa farlar ilemi?Bizim 2004 c-max belli bir süre ayna altındaki ışıkları açık tutuyor garajda iyi oluyor.Gerçi garajımda sensörlü tavan lambası var arabayı görünce hemen yakıyor ama yinede öğrenmek istiyorum sizde nasıl. :)

sevgin bey hiç denemeyin bu özellik 2004 model c-max da yok malesef.2005 lerde varmı bilmiyorum ama 2006 dan itibaren hepsinde var.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

bilmiyorum ama aracı sıfır aldığınızda kitapçığını açıp hiç okudunuz mu? :) kitapçığını okusanız belki bilmediğiniz başka şeylerde görecektiniz :good1: mesela anahtar kodlamayı biliyor musunuz?alarmı devreye sokmayı.yada merkezi kilitle kapıyı açtığınızda sadece şöför kapısının açılabildiğini? :) söylemek istediğim ben dahil bazı şeyleri tesadüfen öğreniyoruz.halbuki o kitapçıkta bunlar zaten yazıyor.sonrada bunları burda sır diye okuyup paylaşıyoruz işte :i-ih:

sevgin bey hiç denemeyin bu özellik 2004 model c-max da yok malesef.2005 lerde varmı bilmiyorum ama 2006 dan itibaren hepsinde var.

Ben kitabta bu özelliklerin hepsini yazdığını 68.ci iletide yazmıştım ama siz onu okumamışınız sanırım. Ben kitabında follow me özelliği yazsaydı 7,5 sene önce okuyup öğrenmişte olurdum. Belki siz okuyup görmüşseniz bizede söyleyin kaçıncı sayfada orda görelim :)

Yorum bağlantısı

Ben kitabta bu özelliklerin hepsini yazdığını 68.ci iletide yazmıştım ama siz onu okumamışınız sanırım. Ben kitabında follow me özelliği yazsaydı 7,5 sene önce okuyup öğrenmişte olurdum. Belki siz okuyup görmüşseniz bizede söyleyin kaçıncı sayfada orda görelim :)

fatih abim o zaman gözden kaçırmışsınızdır kusura bakmayın.ben sizin için 2006 c-max el kitapçığını indirdim ilgili sayfayı buldum.sizdeki kitapçıkta 67. sayfaya denk gelmesi lazım. :)

gCPsQEw.jpg?1

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Madem c-max sirlari konusu, o zaman Lokman Abi'nin GRL'sinin kullanma kilavuzunun bende olduğu sırrını yayabilirim. :p

Teşekkürler Lokman Abi. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Madem c-max sirlari konusu, o zaman Lokman Abi'nin GRL'sinin kullanma kilavuzunun bende olduğu sırrını yayabilirim. :p

Teşekkürler Lokman Abi. :)

o zaman bir sır da ben vereyim lokan abinin GRL'sinin gösterge paneli de bizim 2004 c-max da takılı şu an :):p

Teşekkürler Lokman Abi. :D

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

fatih abim o zaman gözden kaçırmışsınızdır kusura bakmayın.ben sizin için 2006 c-max el kitapçığını indirdim ilgili sayfayı buldum.sizdeki kitapçıkta 67. sayfaya denk gelmesi lazım. :)

gCPsQEw.jpg?1

Senin hatırın için arabadaki kitapçığa baktım bu resmini aldığın 67. sayfadaki açıklamalar maalesef yoktu. Verilen kullanım klavuzu 2004 baskılıymış.Senin internetten baktığın sanırım 2006 neticede ikimizde haklıyız. Otosan o zamanlarda kötü yönetiliyormuş halada öyle değişen bir şey yok demekki...

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Çok istmeme rağmen Lokman abinin aracından bir parça benim aracımda yok maalesef, organ nakli yapamadık.. :(

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Çok istmeme rağmen Lokman abinin aracından bir parça benim aracımda yok maalesef, organ nakli yapamadık.. :(

Birde aklıma bu kare geldi  :D Adamı donuna kadar soymuşlardı. Lokman Abimin arabada mübarek Ronaldinho gibi olmuş  :D

5EsOofA.jpg?1

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Kerem, kötü bir örnek olmuş.. :)

Lokman abinin aracı kaza yapmıştı, modifiye ettiği parçalardan söktüklerini sanırım arkadaşlar almışlar. Durum bu aslında..

Yorum bağlantısı

Lokman abinin aracı kaza yapmıştı, modifiye ettiği parçalardan söktüklerini sanırım arkadaşlar almışlar. Durum bu aslında..

:blush: Ben onun için değilde, herkesiz bir parça alması için örnek vermek istemiştim. Yanlış anlaşıldımsa affola..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

:blush: Ben onun için değilde, herkesiz bir parça alması için örnek vermek istemiştim. Yanlış anlaşıldımsa affola..

Yanlış anlaşılacağını sanmam.

Ama örnek de kötüydü kabul et.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

evet ben eski tip göstergeyi almıştım mesela. :) kaza yapan aracın üstündekini değil yani.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

:kihkih:

Isıtmalı koltuk + motor kapağı :wub:

Dün bir C-Max yanaştı, ben otoparkta park halinde, aracın yanında birini beklerken.. 2006 model, Ghia değil.. Deri koltuk vardı.. Aracın çamurluk altları çürümüştü..

Jantları hoşuma gitti..

Foruma davet ettim..

zerejy8u.jpg

y6aqydyt.jpg

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

:kihkih:

Dün bir C-Max yanaştı, ben otoparkta park halinde, aracın yanında birini beklerken.. 2006 model, Ghia değil.. Deri koltuk vardı.. Aracın çamurluk altları çürümüştü..

Jantları hoşuma gitti..

Foruma davet ettim..

Jantlar Titanium janta benziyor. Deri ve orjinal ise opsiyonludur sanırım ama orjinal olduğunu da sanmam Ghia değilse.. Sahibinin ilk konusu "çürük çamurluklara çare?"  :biggrin:

Yorum bağlantısı

:unsure2: 2006 model, çamurluk altları nasıl çürür ki? Muhtemelen hayatının ilk yıllarında bir kaza geçirdi ve yan sanayi çamurluk takıldı..

Yorum bağlantısı

Belki kokmasın diye tuzlu suda bekletmiştir  :biggrin: Dün palamut aldım taptaze tane 8 lira, 2 tane 15 verdim. Kol kadarlar. Balıkçı "abi akan suda yıkama, tuzlu su dolu kapta yıkattır" dedi. Parçalanmasın diyeymiş ;)

Yorum bağlantısı

Palamut şiş :exc1:

Ayıptır söylemesi bu akşam Günay Restaurant İstanbul dayım. Fabrika yılbaşı yemeği düzenliyor. Balıklar buzlukta. Yarın, olmadı öbürgün taze taze..  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Yine iş beslenmeye dönmüş.. :hahahoho:

Evet çürüme uçlarda başlamıştı.. sağ taraf kapı altları dahil ince bir hat şeklinde karıncalanmaya başlamıştı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...