İçeriğe Yönlendir

C-Max I Sırları, C-Max I Kullanımında Püf Noktaları

Aydın Perçem

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Yahu c-max ile palamutun ne alakası var. Forumdaki her yazının içine bir yemek muhabbeti giriyor.

Kerem palamutlar ne zaman pişiyor :baby:

Yorum bağlantısı

Yahu c-max ile palamutun ne alakası var. Forumdaki her yazının içine bir yemek muhabbeti giriyor.

Çok yakında BURADA  :biggrin:

Yorum bağlantısı

C-max boyut ve görünüm olarak palamut benzetmesini hakeder, hatta iri bir çipura'ya daha çok benzer. Beis yok...

Yorum bağlantısı
Misafir

abi ikinci resimde "eco" yazıyor değil mi? ben hiç denk gelmedim de o yazıya..

Demekki sen sürekli klima açık çalıştırıyorsun Aydın Abi. Klima tuşuna basarsan ECO yazısı çıkıyor. Yani klima kapalı, sadece havalandırma çalışıyor. Hemen C-Max bilinmeyenlerine ekle  :p

Yeri gelmişken aklımdaki bir şeyi buraya soru olarak yazayım.

Bizim araçların kullanma kılavuzunda klimanın kış aylarında da ayda bir kez yarım saat çalıştırılmasının klima gazının özelliğinin korunabilmesi için gerekli olduğu yazılıdır.

Peki AC konumundayken sıcaklık HI pozisyonunda olursa da bu gereklilik yerine gelmiş olur mu? yoksa mutlaka sıcaklığı da klima mantığına uygun olarak düşürmek mi gerekir?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bizim araçların kullanma kılavuzunda klimanın kış aylarında da ayda bir kez yarım saat çalıştırılmasının klima gazının özelliğinin korunabilmesi için gerekli olduğu yazılıdır.

Peki AC konumundayken sıcaklık HI pozisyonunda olursa da bu gereklilik yerine gelmiş olur mu? yoksa mutlaka sıcaklığı da klima mantığına uygun olarak düşürmek mi gerekir?

Önemli olan klimanın çalışması. Sıcaklık derecesi çok önemli değil.. Amaç klima gazının hareketi..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Isıtma açıkken AC ON yapmanın mantığını anlamak lazım.

Bildiğim kadarıyla klima gazı soğutmada dolaşıyor. Isıtma esnasında dolaşmıyor olabilir, Ama klimanın AC ON yapılabilmesi garip bu sefer..

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Isıtma açıkken AC ON yapmanın manığını anlamak lazım.

Bildiğim kadarıyla klima gazı soğutmada dolaşıyor. Isıtma esnasında dolaşmıyor olabilir, Ama klimanın AC ON yapılabilmesi garip bu sefer..

Az çok kulaktan duyduğum kadarı ile; soğutmanın tersine, kompresör, gazı sıkıştırarak daha hızlı ısınmasını sağlıyor..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aydın Perçem

Emniyet kemeri takılı değilken çıkan uyarı sesi, sinyal verdiğinizde kesiliyor.. :shok:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Az çok kulaktan duyduğum kadarı ile; soğutmanın tersine, kompresör, gazı sıkıştırarak daha hızlı ısınmasını sağlıyor..

Keremcim ben yinede kışın arada klimayı çalıştırınca soğuk ayara getiriyorum, 1 ayı geçti bugun tekrar bir 10-15 dakika çalıştıryayım bari. 

Emniyet kemeri takılı değilken çıkan uyarı sesi, sinyal verdiğinizde kesiliyor.. :shok:

İlginçmiş.. B Max'te deneyeyim bunu.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

..

İlginçmiş.. B Max'te deneyeyim bunu.

Yine de emniyet kemeri candır, takılmalıdır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yine de emniyet kemeri candır, takılmalıdır..

Kemer sürekli takarim, o açıdan sorun yok, bu akşam B Max'te de denedim, sinyal verince kesiliyor, iginç gerçekten

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Farlar açıkken (kısa pozisyonda), seyir halinden, durup stop edilince, farlarda otomatik olarak parklar yanıyor. (Anlatamamış olabilirim)  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Farlar açıkken (kısa pozisyonda), seyir halinden, durup stop edilince, farlarda otomatik olarak parklar yanıyor. (Anlatamamış olabilirim) :biggrin:

:shok::D

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Farlar açıkken (kısa pozisyonda), seyir halinden, durup stop edilince, farlarda otomatik olarak parklar yanıyor. (Anlatamamış olabilirim)  :biggrin:

Tekrar lütfen..

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ghialarda orjinal track cd takiliysa track1 track2 'nin yanında info düğmesine basılarak şarkı ismi album ismi felan görülebiliyor. Ben bunu oğuzhan koçun cd'sinden farkettim :D

Yorum bağlantısı

Tekrar lütfen..

Örnek veriyim. Kısalar yanık yolda gidiyoruz.. Market gördük, park ettik, stop ettik aracı. kısalar otomatik olarak parka dönüyor.. :biggrin:

Ghialarda orjinal track cd takiliysa track1 track2 'nin yanında info düğmesine basılarak şarkı ismi album ismi felan görülebiliyor. Ben bunu oğuzhan koçun cd'sinden farkettim

Benimki CD çalmıyor  :( Şenliğe gelirken alet erdavatını getir, bi el atıverirsin hayrına  ;)  :fiuw:  :biggrin: Burada sordum teypçiye CD göz ve ekran tozu temizleme ne olur diye. "Abi, sabah bırakçan, akşama ancak biter :unsure2: 50 ila 180 TL arası değişir maliyeti  :shok: dedi.. Arkama bakmadan kaçtım.. :D

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Örnek veriyim. Kısalar yanık yolda gidiyoruz.. Market gördük, park ettik, stop ettik aracı. kısalar otomatik olarak parka dönüyor..

Benimki CD çalmıyor  :( Şenliğe gelirken alet erdavatını getir, bi el atıverirsin hayrına   :fiuw:  Burada sordum teypçiye CD göz ve ekran tozu temizleme ne olur diye. "Abi, sabah bırakçan, akşama ancak biter :unsure2: 50 ila 180 TL arası değişir maliyeti  :shok: dedi.. Arkama bakmadan kaçtım..

Beraber yaparız.. :good1:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Örnek veriyim. Kısalar yanık yolda gidiyoruz.. Market gördük, park ettik, stop ettik aracı. kısalar otomatik olarak parka dönüyor.. :biggrin:

Benimki CD çalmıyor :( Şenliğe gelirken alet erdavatını getir, bi el atıverirsin hayrına ;):fiuw::biggrin: Burada sordum teypçiye CD göz ve ekran tozu temizleme ne olur diye. "Abi, sabah bırakçan, akşama ancak biter :unsure2: 50 ila 180 TL arası değişir maliyeti :shok: dedi.. Arkama bakmadan kaçtım.. :D

Şenliğe gelebilsem dükkan senin abi ayipsin. En kısa zamanda ankara ya bekliyoruz seni. :p
Yorum bağlantısı

Eyvallah Aydın Abim  :bravo:  :flowers: Sağol..

Şenliğe gelebilsem dükkan senin abi ayipsin. En kısa zamanda ankara ya bekliyoruz seni. :p

İnşallah Mert. Kısmet, elbet bir gün geleceğim..

Yorum bağlantısı

Abim, birde şu gündüz farlarından memnunsan.. Bi takımda bana  ;) Cumartesi sabah ordayım  :biggrin:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Mrb'lar doğru yere mi soruyorum tam bilmiyorum ama, 2005 trend LPG li c max'ımın modelini yükseltmek istiyorum. ben de ghia istiyorum :) sahibinden com sitesinde hiç 2008 model benzin + lpg veya benzinli cmax yok. 2008 de benzinlisi üretilmedi mi? 

Yorum bağlantısı

Mrb'lar doğru yere mi soruyorum tam bilmiyorum ama, 2005 trend LPG li c max'ımın modelini yükseltmek istiyorum. ben de ghia istiyorum :) sahibinden com sitesinde hiç 2008 model benzin + lpg veya benzinli cmax yok. 2008 de benzinlisi üretilmedi mi? 

Birkaç farklı sitede arama yaptım. Sanırım yok 2008 benzinli.. 2009 bakın  ;)

Yorum bağlantısı

Ghialar 2007 de bitti çok nadir tek tük 2008 var.2008 de makyajlı kasalar başladı. 2008 de de benzinli olarak trend var. Yani eğer ghia istiyorsanız 2007 benzinli bakmanız lazım.
Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Birkaç farklı sitede arama yaptım. Sanırım yok 2008 benzinli.. 2009 bakın  ;)

Ghialar 2007 de bitti çok nadir tek tük 2008 var.2008 de makyajlı kasalar başladı. 2008 de de benzinli olarak trend var. Yani eğer ghia istiyorsanız 2007 benzinli bakmanız lazım.

2013 ocak ayında 44,750 TL ye esp li sıfırını almadık da... :kafa2:  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...