İçeriğe Yönlendir

İos 7.0.4 Den İos 6.1.3 E Nasıl Dönerim ?

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Özgür İncigülcan

İyigeceler kaç saattir uğrasıyorum ama pes ettim bu konu hakkında bilgisi olan varmı ? Hosts da yazılanları birtürlü değiştiremedim windows 8 de bilgisi olan lütfen yardım etsin

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

İyigeceler kaç saattir uğrasıyorum ama pes ettim bu konu hakkında bilgisi olan varmı ? Hosts da yazılanları birtürlü değiştiremedim windows 8 de bilgisi olan lütfen yardım etsin

ios7 niz hayırlı uğurlu olsun. bir ömür onunlasınız artık. yazılımını düşüremezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

merhaba,

telefonunuz 4S ve üzeri bir modelse ios6'ya dönemezsiniz.

4 ve altı bir modelse, inmek istediğiniz versiyon için SSH kaydınızın olması şart.

bütün bu şartlar uygun ise nasıl yapıldığı alttaki videoda :)

http://www.youtube.com/watch?v=355-lnC94Jw#t=0

bu arada şöyle bir not buldum :

"Alıntıdır"

Bilgisayarında yeni itunes yüklü olan arkadaşlar eski itunes sürümünü kurmalılar.Bunun için itunesi bütün kalıntılarını silip yenisini kurmak lazım.

İtunesi tamamen silmek için :

1-Bilgisayardan programlar ve özelliklerden itunes i ve bonjour u kaldırın 
2-Bilgisayarıma girip Müzikler kısmında itunes klasörünü tamamen silin 
3- Bilgisayardan Başlat a tıklayıp programları ve dosyaları ara kısmına regedit yazıp enter e basın 
 - İkinci sırada yer alan "HKEY_CURRENT_USER" anahtarından "Software" yi ardından "Apple Computer, Inc." in altından "itunes" klasörünü tamamen silin.

4-İtunesin eski sürümünü yeniden yükleyin.

tarihinde Özdemir Deniz tarafından düzenlendi
font
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Jailbreak yaptıysanız ssh kaydınız vardır. Jailbreak yapılmadıysa ssh kaydınız olmadığından versiyon kesinlikle düşüremezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Hosts da yazılanları birtürlü değiştiremedim

1 ) Win tuşu ile beraber Q ya basın.

2 ) Sağda çıkan kutuya notepad yazın

3 ) Solda çıkan notepad simgesine sağ tıklayın

4 ) Alttaki listeden admin olarak çalıştır, run as administrator'ü seçin

5 ) Açılan notepad'de file,Open'ı tıklayıp Hosts dosyanızın olduğu klasöre gidin (C:\Windows\System32\Drivers\etc olması gerekir NŞA'da.)

6 ) Sağ alttan .txt files yerine all files seçeneğini işaretleyin.

7 ) Hosts dosyası değişimlerinize hazırdır.

ios 7.0.4 downgrade için hiçbir fikrim yok, Ayrıca i4 te ios7.0.4'ten memnunum ben :)

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Hosts dosyasını değiştirmeme rağmen aynı hatayı veriyor 3194 kodlu çıldıracağım ya ablamın telefonu 4 gerçekten yavaş

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Hosts dosyasını değiştirmeme rağmen aynı hatayı veriyor 3194 kodlu çıldıracağım ya ablamın telefonu 4 gerçekten yavaş

yazdığım mesajı okudunuz mu ?

ios 6 ile jailbreak yapmış mıydınız ? yapmadıysanız SSH kaydınız yoktur. 

SSH kaydınız varsa itunes programının da eski versiyonunu kurmanız gerekiyor diye bir not eklemiştim.

bunlardan herhangi biri eksik ise boşuna uğraşmayın :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sanırım İOS 7'ye geçmeyen sayılı 4s kullanıcılardanım.. Geçmeyide düşünmüyorum :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

ios 7 iyi hoş da iphone 5s imde bile geçişlerdeki animasyon yavaşlatıyor gibi geliyor telefonu. Bahsettiğim takılma değil. Sadece şak diye açması gerekiyor bana göre. :D Hareketi azalt olayı da beni tatmin etmedi. Bu ios 7 yle geçişleri dışında iyi anlaşıyoruz ama.

Ha bu arada sevmediğim bir özellik ise, yatay çekilmiş bir duvar kağıdını tam aynı boyutta ekrana duvarkağıdı yapamıyorum ios 6daki gibi. İllaki biraz yakınlaştırarak tam ekran yapacak fotoğrafı android gibi. :(

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sanırım İOS 7'ye geçmeyen sayılı 4s kullanıcılardanım.. Geçmeyide düşünmüyorum :)< :)>

4S için en iyi sürüm ios5 tir, sakın ha değişme, tabii sende ios5 te durmamış 6 ya geçmişsindir :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

4S için en iyi sürüm ios5 tir, sakın ha değişme, tabii sende ios5 te durmamış 6 ya geçmişsindir :)

Yok Abi, 6.3.1 kullanıyorum..

Jailbreak çıkmasını bekliyorum bu sürüm için ama, görünürde birşey yok. Çalışmaların sürdüğü söyleniyor..

İos 5 Jailbreak'li İşletim sisteminde, 2 gün önce Whatsapp patladı. Ama hata birgünde çözüldü.. Ali Elöverde bu patlayaar arasındaydı :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yok Abi, 6.3.1 kullanıyorum..

Jailbreak çıkmasını bekliyorum bu sürüm için ama, görünürde birşey yok. Çalışmaların sürdüğü söyleniyor..

İos 5 Jailbreak'li İşletim sisteminde, 2 gün önce Whatsapp patladı. Ama hata birgünde çözüldü.. Ali Elöverde bu patlayaar arasındaydı :)

Ali Tırtlarıöver patladımı  :D  :D  :D  :D   Bak tf4s kullandığını biliyordum ama o kadar yazmama rağmen hiç ses etmemişti, 4s için en iyi sürüm ios5 derken ses yoktu arkadaşta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ios7'nin performanstan ziyade daha kötü bir sorunu var. O da basılabilir her butonun hatlarının kaybedilmiş olması yüzünden aynı şeye 3-4 kere basmak zorunda kalmak. Örneğin bir kişiden gelen sms'i okuduktan sonra tekrar "mesajlar" klasörüne girmek için sol üst köşedeki mesjalar butonuna basmak gerekiyor. Ama o kadar cılız ki, tek seferde basmak çok zor. Bu da hareket halindeyken telefonun kullanımını zorlaştırıyor. Telefonda bir şey yapacaksanız durup, pür dikkat telefona bakarak yapacaksınız.

ios6'ya sadece iphone 4'lerden dönüş var. Fakat onlarda da daha önce jb yapılmış olması gerekiyor.

Olay ekranda, düdük kadar oduğu sürece bu sıkıntı devam edecek, ip6 ile en az 4.7 geçmek zorunda kalacaklar zaten, o zaman rahatlarsınız, ama tam rahat etmek için başka şey lazımya neyse  :rolleyes:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çözüm var, ama yapabilecek cesaret ve el becerisi lazım. 

Kasa açılacak, anakarta ufak bir işlem ile cihaz flashlanıp resetlenecek. İşletim sistemi dahil her şey siliniyor bu işlem sonrası. Sonrasında da İos 6 ile Custom hazırlanıp yüklenecek. 

Yapan telefon servisi arkadaşım var, 100TL para alıyor. Ben yaptırır mıyım, şahsen arkadaşıma ne kadar güvensem de açtırmam telefonu :p

Gün geçmiyor ki Ali abi bir apple konusunda eksik olmasın :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çözüm var, ama yapabilecek cesaret ve el becerisi lazım. 

Kasa açılacak, anakarta ufak bir işlem ile cihaz flashlanıp resetlenecek. İşletim sistemi dahil her şey siliniyor bu işlem sonrası. Sonrasında da İos 6 ile Custom hazırlanıp yüklenecek. 

Yapan telefon servisi arkadaşım var, 100TL para alıyor. Ben yaptırır mıyım, şahsen arkadaşıma ne kadar güvensem de açtırmam telefonu :p

Gün geçmiyor ki Ali abi bir apple konusunda eksik olmasın :D

Herıld yani, esas tf6 yı bekliyorum ben, bakalım tf6 mı olacak ip6 mı  :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Sanırım İOS 7'ye geçmeyen sayılı 4s kullanıcılardanım.. Geçmeyide düşünmüyorum :)< :)>

ip5 ve üstü kullanmadan sakın öyle bir hata yapma abi geçen arkadaşlarımın hepsi telefonlarını elden çıkarmayı düşünüyorlar. Ben 5 kullanıyorum bariz derecede yavaşlamışlar. 5 dk kullandım sinirim bozuldu. Tabi bir dandroid'e göre hala hızlı :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

O whatsapp çilarin hiyarligi. Adam gibi test etmeden surum yolluyorlar. 1,5 gunde cozuldu, whatsapp cok kullanmiyorum etkilenmedim ama 2 ay once tapatalk gitmisti onun duzelmesi 3 gun surdu.

İphone u jb siz kullanan iphone kullaniyorum demesin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali Tırtlarıöver patladımı :D:D:D:D Bak tf4s kullandığını biliyordum ama o kadar yazmama rağmen hiç ses etmemişti, 4s için en iyi sürüm ios5 derken ses yoktu arkadaşta :)

Bana bişey olmaz Ali HaTiCeoğlu...

Salak whatsapp gitti 1,5 gun. Çok da fifi, sadece tek bir sey icin kullaniyorum yoksa acmam genelde.

Aynen, senden çok daha iyi bilirim bu işleri, aynen araba işi gibi de yazmam her yerde :D

4s im var 2 sene olacak nerdeyse ve hala 5.01 surumunde canavar gibi kullaniyorum, TomTom, google maps, youtube va hersey var elimin altinda ;)

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bak tf4s kullandığını biliyordum ama o kadar yazmama rağmen hiç ses etmemişti, 4s için en iyi sürüm ios5 derken ses yoktu arkadaşta :)

Niye ses ediyim ki Ali Androidoğlu gardaş ??? En iyisini biliyorum ve 5 surumunde kaldim. Herkesin iyisi kendine, dandiroid degil bu canavar... HaTiCe gibi piyasadan da toplanip kacmiyor. Yarin obur gun dusursen parca bulamiycan dandik makinana, takas edersin kirik halini basanas Nokia 3310 ile :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Niye ses ediyim ki Ali Androidoğlu gardaş ??? En iyisini biliyorum ve 5 surumunde kaldim. Herkesin iyisi kendine, dandiroid degil bu canavar... HaTiCe gibi piyasadan da toplanip kacmiyor. Yarin obur gun dusursen parca bulamiycan dandik makinana, takas edersin kirik halini basanas Nokia 3310 ile :D

Biliyorsan iyi :)

hTC den kortular, boşa durdurmak istemiyorlar adamlar...

4s ayfonun en iyisi evet ama canavarmı  :D  kedi yavrusu o be, 5s de kedi, One ile klasman farkı var, One varken 4s demen bile abes  :D  bari 5s dede, az yaklaş  :biggrin:

Not: 3310 demenden belli, alışmışsın aypona, geri planda ayponun temeli 3310 a gidiyor aklın, telefonunda arabanda eski işte, boşa uğraşmaaa  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

telefonunda arabanda eski işte, boşa uğraşmaaa :p

Hehe, valla arabamin telefonuna bak, 6210 cok eski ama olsun nostalji hemde canavar gibi çalisiyor araç kiti mercedes ve full fonksiyon

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hehe, valla arabamin telefonuna bak, 6210 cok eski ama olsun nostalji hemde canavar gibi çalisiyor araç kiti mercedes ve full fonksiyon

Hah, alet budur, eski meski ama aypona bin basar, merso bile kabul etmiş  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...