İçeriğe Yönlendir

Hangi Silecek Suyu? (Liste İlk Mesajda)

Misafir

Recommended Posts

Koray Demir

Bu cam sularının renksiz olanı var mı? Renklilerin kaputta iz yapması iyi olmuyor

Bu durum sadece forda özgüdür cam suyunun renginde kabahat yok.
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Silecek suyundan mıdır nedir bilmiyorum ya da kaputa yuva mı yaptılar :D  benim ön camda hep sivrisinek oluyor, suyu sıkıyorum, başlıyorlar gezmeye, yola devam ediyor ışıklarda duruyorum, gene dolaşmaya devam, çözemedim bu olayı  :unsure2:  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Silecek suyundan mıdır nedir bilmiyorum ya da kaputa yuva mı yaptılar :D  benim ön camda hep sivrisinek oluyor, suyu sıkıyorum, başlıyorlar gezmeye, yola devam ediyor ışıklarda duruyorum, gene dolaşmaya devam, çözemedim bu olayı  :unsure2:  :D

focusumu yıkarken kullandığım sonax şampuandanmıdır nedir, benzer hadiseyi yazın bende yaşamıştım. kara sinekler beyaz incimin üzerine tünediklerinde illet oluyordum.  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

focusumu yıkarken kullandığım sonax şampuandanmıdır nedir, benzer hadiseyi yazın bende yaşamıştım. kara sinekler beyaz incimin üzerine tünediklerinde illet oluyordum. :D

Bi bilen çıkacak mı bakalım [emoji4]
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Bi bilen çıkacak mı bakalım [emoji4]

içeriğinde kullanılan cilanın kokusu ve tadı olsa gerek. başka bir açıklaması yok.  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

fordlar için renksizini üretmek lazım :D

Yeni aldığım Passat da araçdaki cam suyu renksiz. Fabrikadan mı böyle geliyor yoksa buradaki bayi mi koyuyor bilmiyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

içeriğinde kullanılan cilanın kokusu ve tadı olsa gerek. başka bir açıklaması yok. ;)

Tamam kabul ettim ama bu sinekler nasıl oluyor da kaputu mu terk etmiyorlar [emoji848]
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Tamam kabul ettim ama bu sinekler nasıl oluyor da kaputu mu terk etmiyorlar [emoji848]

hımm, bu durumda kaputa sinek kov losyon sürelim İsa bey.  :D

10136.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

tek çare sileceklerinizi değiştirmek  :biggrin:

77knkm.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

plenty yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. haliyle yaz aylarına denk geldi, kış şartlarını bilemem. e, haliyle antalyanın kışı ne kadar olursa o kadar etkiler.

30ml (kutunun sağ üst kısmı), 3 lt ile sulandırılınca oluşan renk bu. kaputa sızsa da renk fazla belirgin olmaz.

d85ddZ.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

basın suyu içinede bundan atın olsun bitsin, bune kardeşim yaa, iz miz yapmaz, kasmayın bu kadar :)

116742062_495851329.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

basın suyu içinede bundan atın olsun bitsin, bune kardeşim yaa, iz miz yapmaz, kasmayın bu kadar :)

116742062_495851329.jpg

Kışın donuyor bu [emoji3]
Yorum bağlantısı

Tamamen bitmişti her zamanki gibi BİM'den aldım doldurdum, tam 5 litre, hepsini alması iyi oluyor kalanı bagajda gezdirmek gerekmiyor. [emoji5]

Yorum bağlantısı
İsa Acar

hımm, bu durumda kaputa sinek kov losyon sürelim İsa bey.  :D

tek çare sileceklerinizi değiştirmek  :biggrin:

Yaratıcı fikirleriniz için çok çok ama çok müteşekkirim abilerim  :D  :D:bravo:  :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kışın donuyor bu [emoji3]

Bizim burada olmuyor öyle şeyler  :D  hem olmuyor hemde fışkiyelerim ısıtmalı  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

A101 den aldığım plenty markadan yazın memnundumda üzerinde kış ile ilgili bir ibare göremediğim için kenara koydum shell screenwash aldım.A101den alınan plenty marka cam suyunu kışın kullanan varmı ?

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

A101 den aldığım plenty markadan yazın memnundumda üzerinde kış ile ilgili bir ibare göremediğim için kenara koydum shell screenwash aldım.A101den alınan plenty marka cam suyunu kışın kullanan varmı ?

Forumdan bir arkadaş :

Geçen sene de kullandım ben. Sorun yaşamadım. Bunların tek kötü yanı Ford fiskiyeleri sızıntı yapıyor kaput boyanıyor maviye.. Onu da kışın sineye çekiyorum. Yazın kullanmıyorum.  diye söylemişti.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alper Ergün

Ben de Autokit marka metro grossmarketten aldığım cam suyunu test ettim. Buzlukta -18 derecede 36 saat falan kaldı. Çıkarttığımda hafif kristalize vaziyetteydi (adını hatırlamıyorum ama aynı bu dokuda meyveli dondurmaya benzer şeyler var) kutu üzerinde, saf halde -21 dereceye dayanır diyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Ben de Autokit marka metro grossmarketten aldığım cam suyunu test ettim. Buzlukta -18 derecede 36 saat falan kaldı. Çıkarttığımda hafif kristalize vaziyetteydi (adını hatırlamıyorum ama aynı bu dokuda meyveli dondurmaya benzer şeyler var) kutu üzerinde, saf halde -21 dereceye dayanır diyor.

Not: umarım fotoğraflar gözüküyordur

Ben sürekli Shell Screenwash kullanıyorum, 1lt olan çok hesaplıya gelmiyor ama 4lt olan daha hesaplı geçen yıl 18tl idi bu yıl 22tl olmuş 2 tane aldım, normalde yarı yarıya kullanabilirsiniz ama ben çok soğuklarda 4ltye 1lt su ekliyorum gayet iyi oluyor.

Autokit i duydum ve çok gördüm Bauhaus'ta Meguiars'ın desteklediği bir marka olarak lanse ettiler fakat denemedim hiç. Teşekkürler paylaşım ve test için Alper Bey.

Not: Fotoğraflar görünüyor :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Ben sürekli Shell Screenwash kullanıyorum, 1lt olan çok hesaplıya gelmiyor ama 4lt olan daha hesaplı geçen yıl 18tl idi bu yıl 22tl olmuş 2 tane aldım, normalde yarı yarıya kullanabilirsiniz ama ben çok soğuklarda 4ltye 1lt su ekliyorum falan gayet iyi oluyor. 

Autokit i duydum ve çok gördüm Bauhaus'ta Meguiars'ın desteklediği bir marka olarak lanse ettiler fakat denemedim hiç. Teşekkürler paylaşım ve test için Alper Bey. 

Not: Fotoğraflar görünüyor :flowers:

Test yaptınız mı Özlem Hanım?

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Test yaptınız mı Özlem Hanım?

Yapmadim ama yapabilirim, sizlerle de paylasabilirim[emoji56]

Yorum bağlantısı

Yapmadim ama yapabilirim, sizlerle de paylasabilirim[emoji56]

Bu konunun amacı zaten o! Bize donmaz cam suyu diye satılan boyalı suları tespit edip burada deşifre etmek. :yes:

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Bu konunun amacı zaten o! Bize donmaz cam suyu diye satılan boyalı suları tespit edip burada deşifre etmek. :yes:

Hic sorun yasamadim diye test etmedim acikcasi ama anlastik, test yapiyorum[emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Testle uğraşmayın ben test etmiştim. Önceki sayfalarda var.

Ağzı açık kapta -22'de bırakın donmayı, sanki oda sıcaklığında duruyormuş gibi akışkanlığını kaybetmiyor.

Bunun dışında, daha önce de yazmıştım tekrar yazacağım.

Ucuz ve markasız ürünlerde maalesef metanol var ve silecekleri çalıştırınca araç içerisinde bunu soluyoruz.

5lt'si 5 lira olan ürünle, 4lt'si 22 lira olan ürün arasında ne fark var diye doğru dürüst sorgulamıyoruz.

Sadece donup donmadığına bakıyoruz. 

Önemli olan metanol kullanmadan donmamayı sağlamak.

Bundan da önemlisi sağlık. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...