İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılara Dikkat!

Recep Güney

Recommended Posts

Recep Güney

444 5 308 numaralı telefondan aranırsanız sakın söylediklerine kanmayın arkadaşlar. bugün beni aradılar ... sağlık sigortası vsvs den arıyoruz dediler bir yıl önce poliçe yapılmış bugün 1 yıl oldu güncellemek istermisiniz dediler. bende nerden aradığınızı anlamadım tekrar edermisiniz dedim yine bşyler söyledi ama dışarıda bir cep telefonundan arıyor gibi sesler geliyordu arkasından. 3 kere sordum 3ünde de ne şirketlerinin adını ne de isimlerini benim anlayabileceğim netlikte söylememeyi başardılar. poliçeyi iptal etmek isterseniz şu kadar tutar cezası var dedi. işin ilginç tarafı benim kimlik numaramın baştan ve sonra 3 er rakamını biliyordu. adınızı bile anlamamış olmama rağmen bir yıl önce herhangi bir poliçeye onay vermediğimden eminim bir derdiniz varsa resmi olarak yazı gönderin görüşelim dedim peki iyi günler dedi kapattı:) bende arkasından yemedi mi diye sordum gayri ihtiyari:) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

444 5 308 numaralı telefondan aranırsanız sakın söylediklerine kanmayın arkadaşlar. bugün beni aradılar ... sağlık sigortası vsvs den arıyoruz dediler bir yıl önce poliçe yapılmış bugün 1 yıl oldu güncellemek istermisiniz dediler. bende nerden aradığınızı anlamadım tekrar edermisiniz dedim yine bşyler söyledi ama dışarıda bir cep telefonundan arıyor gibi sesler geliyordu arkasından. 3 kere sordum 3ünde de ne şirketlerinin adını ne de isimlerini benim anlayabileceğim netlikte söylememeyi başardılar. poliçeyi iptal etmek isterseniz şu kadar tutar cezası var dedi. işin ilginç tarafı benim kimlik numaramın baştan ve sonra 3 er rakamını biliyordu. adınızı bile anlamamış olmama rağmen bir yıl önce herhangi bir poliçeye onay vermediğimden eminim bir derdiniz varsa resmi olarak yazı gönderin görüşelim dedim peki iyi günler dedi kapattı :) bende arkasından yemedi mi diye sordum gayri ihtiyari:) 

Aynı olay geçen ay benim başıma geldi.

Ben de cezasına razıyım iptal ve iptal poliçesini gönderin dedim daha tık yok.

Her yer 3 kağıt oldu ne oldu bu memlekete anlamadım.

Bu gün sahte polis ve savcıları yakalamışlar.

130 Kişilik örgüt bugüne kadar 2 milyon küsür lira dolandırmış pislikler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Neler var neler... Bu ülkede ahlakınla namusunla belaya pisliğe bulaşmadan yaşamak mucize...  Bazen adaletini seveyim Türkiye diyorum kendi kendime.. 

Dolandırılmak para kaptırmak işin toz pembe yanı. Antepde kimliksiz ve serbestce alınmış yabancılar boğaz kesip sopa ile kafa tası kırıp yerel esnafları soyuyorlar.. Canım ülkem yetmez ama EVET!..

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Aynı olay geçen ay benim başıma geldi.

Ben de cezasına razıyım iptal ve iptal poliçesini gönderin dedim daha tık yok.

Her yer 3 kağıt oldu ne oldu bu memlekete anlamadım.

Bu gün sahte polis ve savcıları yakalamışlar.

130 Kişilik örgüt bugüne kadar 2 milyon küsür lira dolandırmış pislikler.

Aynen benide aradılar farklı numara aynı tezgah, bakalım banada icra gelecek (miş) yakında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bu konu daha öncede açılmıştı, yaklaşık 1-2 yıl önce bende arandım, yatırmaz isem 500-600 tl cezası var dediler, ödemiyorum mahkemeye verin dedim, hala mahkemeye verecek şerefsizler. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Beni de geçmiş 10 yıllık kredi kartı aidatlarımı ödemek için aradılar. Ama ben 3 yıldır kredi kartı kullanıyorum dedim telefonu kapattılar :D

Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

geçen gün babamı aradılar babam telefonu bana verdi. Arayan kişi kendini doğal afet sigortalar kurumundan arıyoruz diye tanıttı, police yenilenmezse 800 tl cezası var dedi. evin adresini biliyorlar ama ev sahibi olarak babamın adını verdiler ev aslında annenin üstüne cezayi yollayın bekliyoruz dedim kapattım telefonu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

2-3 ay önce benzer bir arama da bana geldi. İşyerinde yoğun bir zamandaydık, actım.

Biz Türkiye çağrı merkezinden arıyoruz dedi, hiç düşünmeden s...git deyip kapattım yüzlerine. Vaktim olaydı güzelce işletecek ,dinleyip en son küfürü katmerli basabilecektim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yazıcı

Bende yabancı numaralı telefonları açmıyorum artık, ailelerimizi ve yakınlarımızı bu konuda bilgilendirelim arkadaşlar mutlaka...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Beni niye aramıyor bunlar. Ben saksı değilim. Beni de arasınlar.

önce ben yazacaktım :(

beni de son 1 yılda aramadılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Beni de geçmiş 10 yıllık kredi kartı aidatlarımı ödemek için aradılar. Ama ben 3 yıldır kredi kartı kullanıyorum dedim telefonu kapattılar :D

Aynı nedenle beni de aradılar.''Sana ne kardeşim ben aidat kesilmesinden memnunum'' dedim peki diyerek kapatmak zorunda kaldılar :D :D 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

444 5 308 numaralı telefondan aranırsanız sakın söylediklerine kanmayın arkadaşlar. bugün beni aradılar ... sağlık sigortası vsvs den arıyoruz dediler bir yıl önce poliçe yapılmış bugün 1 yıl oldu güncellemek istermisiniz dediler. bende nerden aradığınızı anlamadım tekrar edermisiniz dedim yine bşyler söyledi ama dışarıda bir cep telefonundan arıyor gibi sesler geliyordu arkasından. 3 kere sordum 3ünde de ne şirketlerinin adını ne de isimlerini benim anlayabileceğim netlikte söylememeyi başardılar. poliçeyi iptal etmek isterseniz şu kadar tutar cezası var dedi. işin ilginç tarafı benim kimlik numaramın baştan ve sonra 3 er rakamını biliyordu. adınızı bile anlamamış olmama rağmen bir yıl önce herhangi bir poliçeye onay vermediğimden eminim bir derdiniz varsa resmi olarak yazı gönderin görüşelim dedim peki iyi günler dedi kapattı :) bende arkasından yemedi mi diye sordum gayri ihtiyari:) 

Kardeş her aradığında da farklı isimler söylüyorlardı, VRP Sağlık danışmanlık, HTP Sağlık Hizmetleri, SRV ......falan filan, bir müddet ben de uğraştım bu adilerle, Aynı anlattığın şekilde giriyorlardı cümleye, Sen iyi söylemişsin poliçe istemekle; ben de benzeri şeyler söylemiştim. İtibar etmemek lazım. Bu şekilde kandırabildikleri gariban insanlar var demekki ki; bu işe devam ediyorlar.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Birde telefonlara gelen mesajlar var . Konbara puan 200 tl oldu veya parapuan 200 tl oldu yüklemek için arayın gibi . Bu mesajı bana gönderenlere genelde *lütfen başımdan gidermisin* yazıp gönderiyorum . Demekki arsızlar gene gönderiyorlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Aslinda bu islerin bir çozumu olmadi... birkac ay once de aramislardi nunarami nerden aldiniz dedim turk telekomdan dediler.. turk telekoma ve diger gsm sirketlerine dilekce yazsak numaralarimizin ve kisisel bilgilerimizin hicbir sekilde paylasilmamasi yonunde bir faydasi okurmu acaba..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aslinda bu islerin bir çozumu olmadi... birkac ay once de aramislardi nunarami nerden aldiniz dedim turk telekomdan dediler.. turk telekoma ve diger gsm sirketlerine dilekce yazsak numaralarimizin ve kisisel bilgilerimizin hicbir sekilde paylasilmamasi yonunde bir faydasi okurmu acaba..

O kadar çok yer var ki telefonumuza ulaşabilecekleri..1-2 noktayı kapatırsınız ama hepsini asla..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Genelde mağazalar ve alış veriş merkezleri satıyor numaraları :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Ben kimseye vermiyom numaramı. Ne bankacılar, kargocular, satıcılar istedi de vermedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cengiz Koşak

Oncelikle Merhaba

Mondeo için pazartesi ve sali 4 kisi bakmaya geldi 3 kisi ile fiyatta anlasamadik ama 4.gelen kisi 250tl lik bir pazarlik ile el sıkıştık hadi gidelim alalim devrini felan dedi paralari küçük bir cantadaydi önce paralari alalim bankaya yatiralim sonra devrini verelim diyince adam bi tutuştu baktik ti acikca belli olan bi 8.000tl sahte paraydi neden insanlar bukadar sahtekarlik dolandiricilik yapma pesinde hic mi insanlari düşünmüyorlar allahtan babamda bende ayiktik yoksa arabamiz hic uğruna gidiyordu

Sizden ricam bu tür insanlara cok dikkat ediniz emek hirsizlarina ( konuyu yanlış yere actiysam affola sayin modlar dogru olan yere tasinilmasini rica ederim )

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...