İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılara Dikkat!

Recep Güney

Recommended Posts

Eyvallah Hakan abi. Bu arada imzamdaki konu silinebilir mi diye şikayet yazdım.O konu silinsin çok foto var.Ben sonra plakamı kapatıp sıfırdan bir konu açarım.Araç benim üstüme olsa sorun değil de ruhsat validenin üstüne.Biri dolandırılıp şikayet ederse polis valideyi ifadeye çağıracak.Benim sorumsuzluğum yüzünden valide sıkıntı çekecek.

Ve ilan yayından kalkar  :bravo:

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Evet kalkmış elinize sağlık.Elbet burayı da okuyodur o kansız.Adamsan aç telefonunu erkek :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Evet kalkmış elinize sağlık.Elbet burayı da okuyodur o kansız.Adamsan aç telefonunu erkek :D

Delikanlıysa yazar buraya  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Delikanlı olsa milletin rıskına göz dikmezdi zaten :) Valide de diyor benim polis arkadaşım var gidip söyliyim yakalasın :D sanki balık yakalıyor :D dedim adamın ismi orda yazan degil, numarası açık hat.kimi neyle yakalıcan :) eee nolcak o zaman diyor.Dedim polis gleir seni ifadeye çağırır gider ifade verirsin.Niye ben diye sordu.Dedim ruhsat senin adına :)) ohhh iyi valla sen koy fotoları ben uğraşayım diye fırça atıyo :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Açık hat bile olsa, kaporayı gönderttiyse birilerine yakayı ele verir. Bütün atm lerde kamera sistemi var, yeter ki aradan süre geçmeden şikayette bulunulsun.

Siz de savcılığa dilekçe verin isterseniz, en azından ileride adınıza açılabilecek bir soruşturmada biz zaten bu durumu savcılığa bildirmiştik diyebilirsiniz.

Geçmiş olsun tekrardan..

Forum olarak da ayrı bir resim barındırma sistemi yapılması şart bence. Herkes harici bir siteye resmini yükleyerek forumda link paylaşıyor, haliyle forum paylaşılan resme müdahale etmiyor.

Forum kendi watermark logosunu resimlere basmadıktan sonra insanlar burada gördüğü fotoğraflar üzerinden dolandırıcılığa devam ederler.

Belki de forum, paylaşılan resmin harici linkini vermese, görüntüleme sırasında da üzerine bir watermark basarak gösterebilirse, bu özellikler foruma eklenebilirse, bir nebze olsun önüne geçilebilir bu dolandırıcıların..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Sahte ilan açanlar kaldırdıkları ilanı bir süre sonra tekrar koyuyorlar. Benim aracım ile 9 kişi dolandırılmış. Uzun süredir takipteyim bu aralar ilan açılmıyor ama zaten ara ara yayınlıyorlar ilanı. 

33 CBL 25 Beyaz fiesta Ali Ozan Yurtsever veya soy ismi tutmayan başka biri tarafından uygun fiyata ilanda görürseniz mutlaka şikayet edin. 

Biz savcılığa suç duyurusunda bulunduk. 

Sahte ilanı fark edip bana ulaşan bir kaç kişi gerçekten araca talip oldu :) eylülde satacağımı söyledim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eski poliçesi yanlışkla kamyonet diye kesilmiş ise öyle görünür sonradan sakınca çıkarmaz

vesile ile her satıcı piyasayı alıcı kadfar hatta daha fda iyi bilir. rakam ucuz ise vardır bir satılmama sebebi

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Sahibinden.com'dan ziyade forum için tedbirler alınabilir. Yeni üye olanlar belli bir üyelik süresi (2 ya da 4 hafta) ve mesaj sayısına (50 mesaj) ulaşmadan forum üyeleri için özel olan arabam, satılık ilanlar gibi bölümlere girişi engellenebilir. Ayrıca foruma konulan fotolara orta kısma gelecek şekilde silik bir fordclubtr.com eklenebilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Son günlerde birşey gözüme çarpıyor uzun zamandır gördüğüm bir araç ilanı için bir başka ilan daha açılıyor ve fiyatları arasında da oldukça bir miktar fark oluyor bu tip ilanlarda sahtemi acaba? 1-2 tanesine kibarca siz ne ayaksınız der gibilerinden mesaj attım cevap gelmedi :)

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Son günlerde birşey gözüme çarpıyor uzun zamandır gördüğüm bir araç ilanı için bir başka ilan daha açılıyor ve fiyatları arasında da oldukça bir miktar fark oluyor bu tip ilanlarda sahtemi acaba? 1-2 tanesine kibarca siz ne ayaksınız der gibilerinden mesaj attım cevap gelmedi :)

İki farklı galeri veriyor muhtemelen ilanı. Kim satarsa artık :)

Yorum bağlantısı

Arada 10.000 lira fark olunca kimin satacağı çok şey ifade ediyor ama :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben iki farklı km'de iki farklı bedelle de gördüm. Belli olmuyor işte, kim kime ittirir... ee, satarsa artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Ayni galerinin elemanlarida olabilir :) gecen ay cok niyetlendim 2009 tdci hb titanium ilani vardi memlekette. biraz dikkatli bakinca ayni aracin iki farkli kisi tarafindan acildigini gordum Birisi 38000 tl digeri 37500. atladim gittim galeriye arabayi gordum ilani veren galericiyle gorustum en son 37500 olur deyince zaten fiyati o biraz daha inmen gerekir deyip ilani acip telden gosterdim adama.Meger ciragida acmis ilan ama 500 tl daha indirip acmis :)patronun ciragiyla bi gozgoze gelmesi oldu sormayin gitsin :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

Gece 1 de gördüm ilanı.Facebookdan haberdar ettiler.Arayamadım sövmek için.Gece aramış arkadaşlar sövmüş.Ben sabaha ararım dedim adam kapatmış.İçimde kaldı bütün gece sıraya dizip hizaladığım küfürlerim...

Geçmiş olsun, arayıp sövmek yerine alıcı gibi davranıp kapora yatırma aşamasında banka bilgileri isim soyisim alınıp şikayet edilse yakalanabilirdi belki..

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Geçmiş olsun, arayıp sövmek yerine alıcı gibi davranıp kapora yatırma aşamasında banka bilgileri isim soyisim alınıp şikayet edilse yakalanabilirdi belki..

Ben hiç ulaşamadım valla.Yoksa önce uzun uzun konuşup dediğini yapacaktım sonra da işyerindekilerle senfonik olarak sövecektik :D

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Günümüzde insanlara güvenmek artık gerçekten çok zor faydalı bir paylaşım olmuş Evren abi 

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Lafı çok dolandırmış, atasözümüz var para peşin kırmızı meşin  :good1: 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kesinlikle çok insanlık yoksunu insan müsfettesi piyasada allah korusun.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

her zaman söylüyorum noterler sadece satış işlemi değil alış veriş işleminde emin kişi olacak, parayı noter alacak sayacak, aktaracak. sahte mi eksik mi o karmaşada adam bunlara bakamıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Para noter hesabına emanet olarak aktarılabilir. İşlemler bitip imza atıldıktan sonra mali satan kişinin hesabına otomatik geçebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Araç almak kadar, satmak da zahmetli bir iş.

araç alırken tanıdıktan/referansından ya da yetkilisi servislerden alacaksın, nereden alırsan da göstereceksin.. satarken de öle yapmaya çalışacaksın ama bu yol satarken daha zor.. Allah a sığıncan yapacak birşey yok.. Ankaradan geldi iki nişanlı genç megane 3 ü verdim kırk küsüre, verdiler elime 200 lükleri her kesin için de saymaya çalışıyorum, bankadan beraber çekmiştik öyle olmasa sahte midir düşüncesi olurdu ben de... zor iş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...