İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılara Dikkat!

Recep Güney

Recommended Posts

Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Şube de çalışırken savcılıktan gelen bir yazı üzerine bir hesaba bloke koymuştuk

adam hiç unutmam 2001 model hb beyaz focus koymuştu malum siteye ilan olarak muadil fiyatlar 22 ise adam 20 yazmış ilana ve çok temiz duruyor

yüzlerce kişi kapora göndermiş 50 tl 100 tl...rakamda küçük olduğundan kimse şikayet etmemiş.ta ki birisi şikayet edene kadar.hesabın bakiyesi 40-50000 falandı..inanamadım acaip bişey

Allah korusun otokoç dışında kimseye kapora yollamadım şimdiye kadar araba satarkende kapora almadım niyetli olan gelir alır..gerek yok bence bu şekilde alışverişe

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Demekki artık forumlara resim koyarken bile plakayı gizlemek gerekecek.

Arabanın bulunduğu yere gelip resminide çekebilirler. Dolandırıcılar türlü türlü yol deniyorlar. ALLAH yardımcımız olsun.

Yorum bağlantısı

Arabanın bulunduğu yere gelip resminide çekebilirler. Dolandırıcılar türlü türlü yol deniyorlar. ALLAH yardımcımız olsun.

O ihtimalde var tabi haklısınız ancak daha kolay yol facebook yada forumlardan resim almak o nedenle en azından bundan korumuş oluruz.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Son 6 ay içinde 3 kez başıma geldi. Kapora verip dolandırılanlar olmuş. Feysten bana ulaşanlar oldu plakayı yazınca forumdan ismimi bulmuşlar. Araç babamın adına olduğu için bir ford bayisi ve bir avukat da babamı aradı. Artık ilallah ettim bende. Geçen sahibinden de ilan açayım dedim aracımın resmini koyup bu araç satılık değil dolandırılmayın diye. İki kez denedim farklı başlıkta ama yayınlamadılar ilanımı. Ben kendi aracımın sahte ilanına hiç denk gelmedim haber aldığımda yayında değildi. Ara ara bakıyorum ama olur sizde görürseniz benim beyaz 2012 tdci fiestayi şikayet ediniz lütfen. plaka 33 cbl 25

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Ali Çukur sırf bu ilanlar yüzünden sitedeki plakasını falan gizlemişti.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Sahibinden.com'un yapması gereken tek şey;

- İlandaki aracın plakasını resimden yakalayacak.

- İlan sahibinin TC no'su ile emniyetten plaka nosunu vererek aldığı ruhsat sahibinin tc'nosunu eşleştirecek.Uymuyorsa ilan onaylanmayacak.(Galericiler ne olacak derseniz, galericilere böyle eşleştirme kontrolü yapmazlar sorun çıkmaz)

Şu 2 adımla çok rahat bu dolandırıcılığı bitirirler

Ali Çukur sırf bu ilanlar yüzünden sitedeki plakasını falan gizlemişti.

Adamlar demek ki araçları fotolarını stoklamışlar.ara ara ilanlara koyuyorlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Sahibinden.com'un yapması gereken tek şey;

- İlandaki aracın plakasını resimden yakalayacak.

- İlan sahibinin TC no'su ile emniyetten plaka nosunu vererek aldığı ruhsat sahibinin tc'nosunu eşleştirecek.Uymuyorsa ilan onaylanmayacak.(Galericiler ne olacak derseniz, galericilere böyle eşleştirme kontrolü yapmazlar sorun çıkmaz)

Şu 2 adımla çok rahat bu dolandırıcılığı bitirirler

Adamlar demek ki araçları fotolarını stoklamışlar.ara ara ilanlara koyuyorlar

Sahibinden.com bu konuda çok pasif kalıyor, saçma sapan bahanelerle ilanları onaylamayan, daha çok para kazanmak için senede 1 ilan hakkına düşürmeyi bilen ancak bu tip şeylerde zayıf kalan pek dikkate almayan bir yapıya doğru gidiyorlar.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Karavan ilanlarında sıkça rastlıyorum. Şikayet edince geçenlerde birini kaldırmışlardı. Özellikle çekme karavan larda çok dikkat etmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Sahibinden e direk şikayet mesajı attım. 'Her gün sayfanız üzerinden belki onlarca insan dolandırılıyor sahte ilanla, bir çözüm bulun. . . ' diyerek. Bakalım ne diyecekler. 

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Sahibinden e direk şikayet mesajı attım. 'Her gün sayfanız üzerinden belki onlarca insan dolandırılıyor sahte ilanla, bir çözüm bulun. . . ' diyerek. Bakalım ne diyecekler. 

Mesajınız için teşekkürler diyecekler :) bende çok çözüm yöntemi öneriyorum.Bir kere arayıp da iletişime geçmediler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Son 6 ay içinde 3 kez başıma geldi. Kapora verip dolandırılanlar olmuş. Feysten bana ulaşanlar oldu plakayı yazınca forumdan ismimi bulmuşlar. Araç babamın adına olduğu için bir ford bayisi ve bir avukat da babamı aradı. Artık ilallah ettim bende. Geçen sahibinden de ilan açayım dedim aracımın resmini koyup bu araç satılık değil dolandırılmayın diye. İki kez denedim farklı başlıkta ama yayınlamadılar ilanımı. Ben kendi aracımın sahte ilanına hiç denk gelmedim haber aldığımda yayında değildi. Ara ara bakıyorum ama olur sizde görürseniz benim beyaz 2012 tdci fiestayi şikayet ediniz lütfen. plaka 33 cbl 25

Kendi aracınız için ilan veremiyorsunuz, ya sabır.

Yorum bağlantısı

Mesajınız için teşekkürler diyecekler :) bende çok çözüm yöntemi öneriyorum.Bir kere arayıp da iletişime geçmediler.

Bana cevap geldi bile aynen öyle teşekkür ederiz falan filan feşmekan üfürmüşler işte hazır cevap scripti ile :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Şikayet ettim bende ortalık böyle adi karaktersiz kaynıyor.  :angry: Islatıp ıslatıp sopayla dövcen böylesini milletin 2 kuruş helal parası kursaklarından nasıl geçiyor Allah hesabını sorar.

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

Demekki artık forumlara resim koyarken bile plakayı gizlemek gerekecek.

foruma koyulan resimlere hafifce bir clup ismi çıksa yöneticilerimiz böyle bişey yapamazmı kötü niyetli kişilerde kullanmamış olur
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

İşin kötüsü adam parayı alıp kaçıyor bi süre sonra.Ve kapora yatıran eleman şikayette bulunurken plaka ile şikayet ediyor.Bir de onunla uğraşıyorsun

Plaka sahibi bu işi yapan ben değilim dediği zaman kaparo gönderilen hesap kimin adınaysa o kişiye dönüyor oklar. Böyle dolandırıcılıklar gerçekten çok fazla. Çok şükür ki bu işlemlerin çoğunun  yapıldığı zemin olan sahibinden.com sitesi uzun bir süredir cep telefonu doğrulaması gibi sahte üyeliklerin de önüne geçmeye çalışıyor. Böylece verilen cep numarası kullanımda olmak zorunda olduğundan şahıslara ulaşmak daha kolay oluyor.

Yani başıma gelince ne yapacağım diyenler için söylüyorum ya cep telefonundan ya da parayı çektiği hesaptan kişi bulunuyor (diğer yollara gerek duymadım, ip adresindeki kullanıcı bilgileri gibi şeyler de var..) Yeter ki şikayet için geç kalınmasın..

Aracı görmeden ne kaparo ne anlaşma hiçbir şeye bulaşmamak lazım bu tür alışverişlerde.

Yani vatandaş uyanık olacak ki dolandırıcılara göz açtırılmasın..

Araç sahibi olarak da savcılığa yapılacak bir suç duyurusu hem ilanı ortadan kaldırtır hem de yapanlar hakkında açılacak davada hak (maddi manevi) talep edebilmenizi sağlar.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt
(düzenlendi)

Plaka sahibi bu işi yapan ben değilim dediği zaman kaparo gönderilen hesap kimin adınaysa o kişiye dönüyor oklar. Böyle dolandırıcılıklar gerçekten çok fazla. Çok şükür ki bu işlemlerin çoğunun  yapıldığı zemin olan sahibinden.com sitesi uzun bir süredir cep telefonu doğrulaması gibi sahte üyeliklerin de önüne geçmeye çalışıyor. Böylece verilen cep numarası kullanımda olmak zorunda olduğundan şahıslara ulaşmak daha kolay oluyor.

Yani başıma gelince ne yapacağım diyenler için söylüyorum ya cep telefonundan ya da parayı çektiği hesaptan kişi bulunuyor (diğer yollara gerek duymadım, ip adresindeki kullanıcı bilgileri gibi şeyler de var..) Yeter ki şikayet için geç kalınmasın..

Aracı görmeden ne kaparo ne anlaşma hiçbir şeye bulaşmamak lazım bu tür alışverişlerde.

Yani vatandaş uyanık olacak ki dolandırıcılara göz açtırılmasın..

Araç sahibi olarak da savcılığa yapılacak bir suç duyurusu hem ilanı ortadan kaldırtır hem de yapanlar hakkında açılacak davada hak (maddi manevi) talep edebilmenizi sağlar.

Çok doğru.

Şubat ayında Fiat Panda vardı onu satıyordum.Fiyatı da piyasanın 2bin altına koydum.Hemen satıp Fiesta alayım diye.Aynı gün sattım.Sattığım kişi arabayı çok beğendim fiyatı da çok uygun hemen kapora vereyim hesabına yollayayım aracı başkasına satmayın dedi telefonda.İnsanlar da biraz dikkat etmeli.Ben kendim rahatsız oldum bu duruma.Yok dedim aracı gelin görün öyle görmeden telefonda kapora işi olmaz.Bu yüzden millet kapora dolandırıcılığına giriyor dedim.Olsun para benim param sana güvendim sen hesap numaranı ver dedi.İnsanları birz daha bilinçlendirmek lazım bu konuda.

tarihinde Burak Beykurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...